Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

sedmitecka
4. srp 2011

@omcamauta díky, tak jsem zvědavá, jak se budou cukat v Pronatalu, ale já si to tam snad vdupu ten papír....

@trudy několik holet tu psalo, že jim to napsali v CAR, prostě je to o lidech.....držím palce!

leny11
4. srp 2011

@berkana ahoj, děkuju moc za tip 😉Obvoďačka se mi vrátí z dovčy už příští týden, tak se to konečně trochu pohne. Když jsi tam volala , věděla jsi přímo do jakýho lázeňskýho domu půjdeš nebo si můžeš vybrat?
Kéž by to u mě v pojišťovně trvalo jen týden mno uvidim 🙂 .Ten spermiogram bych mohla dát z Imunologie z Podolí, nebo záleží na tom jak jsou výsledky starý?Každopádně děkuju moc za rady.

leny11
4. srp 2011

@sedmitecka ahoj a děkuju snad už to po lázních konečně vyjde , pořád přece nemůže bejt jenom špatně 🙂Doktorka v CARU v Motole mi to při poslední návštěvě napsala automaticky.Přece jenom všechny hrazený IVF pokusy už máme vyčerpaný , tak před nativem budou lázně větší jistota.Určitě si o lázně řekni máš na ně nárok.Držim palce ať ti lázně vyjdou.

omcamauta
5. srp 2011

@trudy ano, chodím do pražského Gennetu. Správný postup je takový, že v CAR vypíšou, co jsi všechno absolovovala s jakým výsledkem - tyhle informace mají oni z první ruky, protože oni ti všechno dělali, ne obvodní gynekolog!!! a že doporučují lázeňskou péči. Ty pak s tímhle doporučením jdeš k obvodnímu lékaři (praktickému, ne gynekologovi!!), který ti vypíše tiskopis od pojišťovny, přidá k tomu tohle doporučení z CAR a pošle na pojišťovnu.
Jako ano, pokud trvají na tom, že to má napsat obvodní gynekolog, tak si od nich nech napsat kompletní anamnézu a co všechno jste absolvovali a to dej obvodnímu gynekologovi, ať tam dopíše větu - doporučuji komplexní lázeňskou péči.

omcamauta
5. srp 2011

@sedmitecka nemáš si co vydupávat, nárok na lázně máš daný už tím, že se léčíš s diagnózou neplodnost. A pokud se budou cukat - viz můj předchozí příspěvek...

berkana
5. srp 2011

@leny11 já jsem si vybírala na stránkách a podle toho co mi tady doporučovaly holky. Ale pak mi řekli, že tu dependenci mají plnou a z těch levnějších je jedna, tak jsem ji vzala. Ono když se jich zeptáš, tak ti poradí http://www.franzensbad.cz/cs/. Nevím, jak je starý ten spermio z imunologie, ale čerstvější je lepší 😀 já tam měla vlastně jeden z podzimka druhý z jara,kdy jsme byli na IVF.
@sedmitecka přesně jak píše omcamauta, máš na to nárok a pokud ti to dr v CARu nebude chtít napsat, že to podle nich nemá cenu atd, tak si nech od sestřičky napsat anamnézu, dojdi s ní ke gynekologovi, ten ti tam dopíše tu větičku, nebo to přepíše a pak hurá k obvoďákovi 😀

sedmitecka
5. srp 2011

@leny11
@omcamauta
@berkana
holky děkuji vám, vezmu si sebou do CAR tu vyhlášku o lázních 🙂 je tam i indikace u "funkční" sterilita, např. vývoj, vady dělohy - což mám, já mám uterus duplex, dvě dělohy, takže není o čem, nárok mám 🙂
děkuji za tip, musí tam být napsáno to "doporučuji komplexní lázeňskou péči"? a spermio manžela taky že?

kaca32
5. srp 2011

Ahoj holky, máte někdo v plánu na září Františkovy?

berkana
5. srp 2011

@sedmitecka nemáš zač🙂 jo, ta větička tam má být. Spermio určitě taky, já ho tam původně neměla, tak mi volal dr, že mu volali z pojišťovny, že tam něco chybí, tak jsem tam volala a oni mi to řekli, tak jsem ho doložila. Jedna holčina tu ale psala, že jí vlastně poprvé to neschválili, pač jí tam chyběl ten spermiogram. Takže na něj určitě nezapomeň 😀

lenulek
7. srp 2011

@kaca32 ahoj, já nastupuju 30.srpna 🙂

leny11
8. srp 2011

@lenulek

@kaca32 ahoj holky sice jseště nemám lázně schválený pojišťovnou , ale doufam, že brzy mít budu 🙂 Chci se zeptat kde budete ubytovaný?

leny11
8. srp 2011

Hledám ubytování a chci si je dopředu zamluvit, nechce se mi jet do lázní na podzim 😖.

kaca32
8. srp 2011

Ahoj lenulek a holky, já bych nastoupila začátek září, tak se třeba stihnem, dám vědět jestli mi to schválí. Žádáš o příspěvkové nebo komplexní?

leny11
8. srp 2011

Holky, dne budu volat do lázní a budu vědět termín, pak dám vědět. 🙂

lenulek
9. srp 2011

@leny11
@kaca32 ahoj já mám schválenou komplexní a budu ubytovaná v Adleru

omcamauta
9. srp 2011

Ahoj holky, zdravím z lázní 😎 je to tu supr (parky a centrum města), v poledne jdu na první proceduru.

leny11
9. srp 2011

@lenulek
@kaca ahoj holky mám navrženou komplexní a domluvila jsem si ubytování v depandance Metropol od 30.8., teď už jen aby to potvrdila pojišťovna a můžu vyrazit.Doufám, že se uvidíme. 🙂

leny11
9. srp 2011

@omcamauta ahoj tak to ti docela závidim 🙂 , kde bydlíš??

leny11
9. srp 2011

Pak dej vědět jak to probíhá

kaca32
9. srp 2011

Leny11 já to dala včera na pojišťovnu, myslíš teda, že má cenu rezervovat ubytování před schválením? A můžu se zeptat, jakou máš diagnozu a co máš všechno za sebou?

kaca32
9. srp 2011

@omcamauta Jaké Ti dali procedůry a jak se Ti líbí?

lenulek
10. srp 2011

@leny11 já taky nastupuju 30.8.Takže se snad potkáme. Odkud jsi? Já jsem kousek od Ostravy z Frýdku-Místku-už se ale nemůžu dočkat 🙂 jen tu cestu budu muset vydržet ☹

leny11
10. srp 2011

@kaca32 ahoj,poradili mi to holky tady na foru, je to dobrý když to chceš trochu urychlit, Ale rozhodně tou předčasnou rezervací nic nezkazíš 😉 .Diagnóza Primární neplodnost,4x IVF - 1.-neměla jsem vajíčka,pak 2x se nám přestalo vyvíjet embryo(nekvalitní vajíčka) ☹ a poslední IVF s darovaný vajíčky i embryotransferem a po 14 dnech po odběru krve to bylo negativní ☹ .Lázně mám doporučený před nativem aby byla větší jistota.
A jak jsi na tom ty, jestli se můžu zeptat?

colibra
10. srp 2011

@omcamauta Ahojky, to je fajn, že se ti tam líbí, já už pomalu začínám balit, nějak nevím co všechno si mám sebou na měsíc vzít. a 16. jsem tam 🙂

leny11
10. srp 2011

@lenulek ahoj jsem z Rakovníka, možná jo jestli mi to do tý doby schválí na pojišťovně.Jak dlouho trvalo než ti lázně pojišťovna schválila?

lenulek
10. srp 2011

@leny11 do třech týdnu mi poslali dopis z pojištovny a další týden už mi poslali zvací dopis z lázni 🙂

kaca32
10. srp 2011

@leny11 Ahoj,tak to už toho máš za sebou víc, je mi líto, že se poslední IVF nezadařilo. Hodně jsem o tom četla, že nativ se po klasických IVF často podaří, držím palce. Tak já bych jela 6.9. už mám rezervaci, tak teď záleží na pojišťovně, jestli mi to schválí. Já ´´zatím´´ jen 2 IUI a teď jsem 3 dny po třetím, ale mám obavy, že z toho nic nebude, teď dva cykly na IUI stimulovaný clostylbegytem, první IUI bez léků. Mám PCO, imunitu proti spermošům i vajíčkům, antikoncepci neberu asi 10 let a nic. Snažíš se také o první baby?

kaca32
10. srp 2011

@lenulek Ahoj lenulko, tak jestli to schválí, tak Vás s leny11 ještě stihnu. Myslíš, že mi tu žádost uznaj? Jak jsi na tom byla Ty?

lenulek
11. srp 2011

@kaca32 ahoj, já si myslím, že by ti to měli uznat. Poprvé co jsem se dozvěděla že můžu jet do lázní mi bylo sděleno až tento rok novým gynekologem-zavitala ke mě endometrioza a už se snažíme 4 roky o miminko, podstoupili jsme 2 x IVF a zatím nic.Takže doufám, že lázně mi jen prospějou. 🙂

martiiina
11. srp 2011

ahojky, pridavam se do diskuze, je mi 24let a 16. 8. nastupuji na mesic do lazni hotel Metropol, jsme z toho nejaka nervozni, tak sem pisu, jestli tam nekdo nebude stejne a mužem si předat kontakty....myslim, že volneho času bude dost, tak at se da plánovat ve více lidech 🙂