Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

lenka_o
10. lis 2011

@gabra29 : Možná je to i doktor od doktora, ale mně ty krve dělali jen kvůli té předchozí nemoci. Já se musím přiznat, že jsem se do lázní moc netěšila, říkala jsem si, že to bude nuda a budu tam hrozně dlouho. A nakonec jsem ještě brečela, když jsem jela domů 😀 Bylo to boží a uteklo to jak voda 😉
@sem : Bydlela jsem v Isis,ale chodili jsme přes recepci na Pawliku a paní recepční byly fakt moc příjemný. Jednou jsme přišly asi ve čtyři nebo v pět a ještě se na nás usmívala a přála nám hezkou noc 😀
A ke komu v Luisinkách chodíš? Na nás byly vždycky strašně hodný. Na tamponech byla taková krátkovlasá paní,jmenovala se Lenka.
Ještě si zajeďte na Loket a do Mariánek, tam se nám moc líbilo 🙂 A srdíčkový trasy jsou taky fajn 🙂

tonda14
10. lis 2011

už se to hrozně krátí a holky jsou strašně fajn jsem rád že tu jsou-i p.s.j-š.m. v l .p. 😉

berkana
13. lis 2011

@sem Ahoj sem, já sem do Luisiných chodila na perličku a na relaxační a pak na uhličitou koupel jo a na bazénky a ženský byly v pohodě, tak to jsi asi natrefila na někoho nicmoc. Kamarádka bydlela taky v Royalu a já co jsem u ní párkrát byla, tak jsem tam správce neviděla. A ona tam měla manžela taky přes víkend normálně na pokoji a nikdo o tom nevěděl...
@gabra29 a jakou máš pojišťovnu? Pokud ti můžu poradit, tak si zavolej na centrální pobočku té pojištovny v kraji a řekni, že sis dávala žádost na lázně a oni tě přepojí kdyžtak na někoho pod koho to spadá. Mě taky bylo řečeno že to přijde, ale pak jsem si volala na tu centrální tady v jihočeském kraji a ty řekli, že nic neposílají a že to posílaj rovnou do těch lázní a přijde ti to pak z lázní až a může také třeba týden před odjezdem, Tak si tam radši zavolej 🙂

gabra29
13. lis 2011

@berkana - hm, to je dobry 🙂 já si tam chci zítra zavolat, protože ve středu to bude 14 dní a zatím mi nic nepřišlo, tak bych ráda aby se to ještě stihlo do Vánoc, ale s tou jejich rychlostí, to asi moc nepůjde. Uvidíme co mi zítra řeknou, třeba už je to vyřízené a já pak budu koukat jak puk až mi přijde papír rovnou z lázní. Díky za info, zítra to zkusím a uvidíme.

berkana
14. lis 2011

@gabra29 tak co, už jsi tam volala a zjistila jsi něco? 🙂

gabra29
14. lis 2011

@berkana - ještě ne, nebyl čas a teď ocházím na jednání, tak snad po obědě se k tomu dostanu ☹

gabra29
14. lis 2011

@berkana - tak už jsem zjistila, že mám lázně schválené a mám domluveno, že teď v neděli vyrážím. Tak jsem na to zvědavá, zabukovala jsem si hotel Savoy tak snad to bude o.k. jenom jsem zvědavá co tam v tak hnusném počasí budu dělat ☹ snad tam bude co podniknout 🙂 Bylo to přesně jak jsi psala, schválené to bylo už minulou středu, ale teď bych čekala na zvací dopis z lázní. Tak jsem si to všechno zatím zajistila bez zvacího dopisu a ten snad přijde do konce tohoto týdne.

berkana
14. lis 2011

@gabra29 no vidíš, super 😀 tak si to tam užij. No i přes špatné počasí si to tam myslím užiješ a hlavně si odpočineš 🙂 Je tam aquaforum, nevim jak mimo letní sezonu, ale bývalo tam každý úterý kino pro lázeňáky zadarmo, taky je tam divadlo a jako lázenský host máš na plno představení slevu. Uvidíš, jak to tam bude teď před zimou. Tak šťastnou cestu a užij si to tam 🙂)

gabra29
16. lis 2011

@berkana super, díky za rady. Tak snad tam bude jak kino tak to divadlo tak se nějak zabavím.
Beru si nějaký knížky, tak snad to nějak půjde. A ještě se chci zeptat, byly ti nějaký procedury nepříjemný nebo to šlo všechno? A co ty? držím palce aby se mimčo brzo podařilo.

berkana
17. lis 2011

@gabra29 Nemáš zač 🙂 Nepříjemný napoprvé pro mě bylo vlézt a ponořit se do slatinné lázně, pač je to tmavý a nevidíš na dno a jsou tam kousky a jeto fakt hooodně teplý, ale pak to bylo už super🙂 Jinak všechno bylo dobrý. Nejlepší asi fyzioterapie, to jsem měl fakt super fyzioterapeuta a pomohl mi.🙂 Jo u dr na vstupní prohlídce si řekni s čím vším máš problémy,jestli tě zlobí krční páteř, záda nebo ruce, a oni ti daj na to doplňkové procedury .-) Já jsem byla tento týden na kontrole a jedna dobrá zpráva, že místo dvou cyst už mám zase jen jednu 🙂 ale jinak se chystám zase na laparku asi někdy zima-jaro. Tak uvidím. Díky, snad se příští rok zadaří konečně 🙂 😵

gabra29
17. lis 2011

@berkana - díky za rady. Jsem na to zvědavá, snad to bude v pohodě. Tak to je dobrý, alespoň jednu mrchu cystu máš z krku. Tak držím palce ať je to lepší a lepší a ať se brzo zadaří. Napíšu poznatky z lázní až tam dorazím. 🙂 Doufám, že budou jenom pozitivní 🙂

cuddle
22. lis 2011

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho Vám trvalo od zadosti ke schvaleni a odjezdu? pripadne uvazuje.li tu nekdo o podani zadosti do konce roku, abych mela nejakou spolubojovnici....

berkana
22. lis 2011

@cuddle Ahoj, mě to na jaře trvalo asi tak 3 týdny do odjezdu. Já si totiž zamluvila pobyt už dopředu a domlouvala jsem si na měsíc dopředu odjezd. Jinak vyřízení mají pojišťovny do týdne max do 14 dní podle zkušeností, co tu holky píšou. Většinou pojišťovna nenapíše, že to schválili, ale rovnou posílají schválení do lázní a až z lázní přichází zvací dopis, takže je dobré si po týdnu na pojišťovnu zavolat, tam kde to vyřizuj a zeptat se.

cuddle
22. lis 2011

@berkana aha dekuji, tak to jsem nevedela, ze je to takove rychle, tak to bych se domluvila s moji doktorkou a pripadne zadala nejak pred koncem roku, at me neposlou na svatky....nejlip tak unor....at jsem pekne v teplicku , je to na mesic? nebo na jak dlouho? i kdyz ted jsem slysela, ze chteji neco ohledne lazni menit....tak kdovi.....muzu se zeptat ubytovani a jidlo je taky hrazene, nebo to si cele hradis sama? vubec netusim jak to chodi

berkana
22. lis 2011

@cuddle no na svátky asi moc lázeňských hotelů nefunguje, jak jsem tu četla. Ono si můžeš zavolat do těch lázních a domluvit se předem nějak na termínu. Je to na 4 týdny, jelikož týden počítají, že máš měsíčky, takže některé procedury odpadají. Ohledně lázní se to teď bude měnit, ale jak je to s gynekologickými problémy nevím, slyšela jsem, že skrz neplodnost by lázně neměli být postihnuté. Jinak se platí tzv. vzdušné a julínkovské za každý den. Ubytovávají na dvojlůžáky ale v jaké kategorii jsou, jeslti s koupelnou nebo bez koupelny nevím. Ubytování je hrazené v tomto případě. Pokud by jsi chtěla na jednolůžák, nebo dvojlůžák, ale lepší, tak si doplácíš nějakou částku, to když si zavoláš, nebo napíšeš do lázní, tak ti poradí. Koukni na stránky Františkových lázní http://www.franzensbad.cz/cs/ , tak ty doplatky jsou. Ale chce se také ještě zeptat, pač já byla třeba na dependenci, kterou na stránkách nemají. Pokud vím, tak jak mění to proplácení od pojišťoven, tak chtějí, aby si nově lidé stravu platili sami. To se ale poptej nejlépe asi ti možná poradí tvoje doktorka nebo pak v těch lázních, když si tam napíšeš či zavoláš.

gabra29
23. lis 2011

@cuddle být tebou tak si lázně zaridim do konce roku, co jsme se tu bavili jak s personalem tak mezi sebou maji to hodne omezit a bude se dost doplácet. Ale rozhodne do toho jdi, je ttu uzasne a když narazis na fajn lidi tak neni co řešit. Je tu spousta srandy a rozhodně žádná nuda teda alespoň ja nemam cad se nudit. Pořád procedury nebo vyrazíme s holkama někam na couracku.

cuddle
24. lis 2011

@gabra29 dekuji ja si je urcite zkusim vyridit do konce roku, ale bohuzel do konce roku urcite nikam nemuzu, takze bych chtela jet az v lednu, unoru, doufam, ze mi to nejak vyjde - v pondeli jdu k obvodni se poptat jak to ma byt, pripadne zajdu i na pojistovnu zjistit detaily...

gabra29
24. lis 2011

@cuddle do konce roku určitě neodjedes protože to tady 18.12. zaviraji, ale vyřiď si to di konce roku, pak mas 3 měsíce na to abys nastoupila. Takže leden nebo únor určitě dáš. Nevím jak u vas na pojišťovně, ale u nás mi nic neřekli ať si počkám na dopis až mi přijde jestli mi je schválili nebo ne. Nejvic mi tu pomohly holky, který mi napsaly co a jak to tu chodí. Domluvila jsem si předem kde chci byt ubytovana a pak zavolala do pojidtovny jestli to je schválené a pak rovnou do lazni kde mi zarezervovali pokoj v hotelu kde jsem chtela a za 4 dny jsem odjizdela. Ale u mě to byl fofr protože jsem to chtela stihnout do Vanoc, ale jinak je na to prý času dost. Tak ať ti to dobře dopadne.

mars3000
24. lis 2011

zajime informace 🙂

cuddle
24. lis 2011

@gabra29 dekuji a ty bydlis v jakem hotelu, das nejaky zajimavy tip? nechtela bych moc za ubytovani doplacet, klidne nejaky dvojluzak s nekym , kdo bude mit podobne problemky, urcite tam nepojedu sama, tak nejak jsem to mela v planu, ze spis na pojistovne zjistim jestli kdyz pozadam do konce roku nebudou se me tykat pripadne zmeny od roku 2012....

gabra29
24. lis 2011

@cuddle já jsem v hotelu Savoy, ale ja chtela jednoluzak, takže jsem si priplacela. Ale jsou tu holky i ve dvouluzaku a taky doplacely za sprchu a záchod na pokoji okolo 6 tis. Zálezi jak jsi narocna, jsou tu i levnejsi hotely. Ale budeš platit 100,- na den jako poplatek v nemocnici a 15,- lazensky poplatek. A pak jaky hotel vyberes.

cuddle
24. lis 2011

@gabra29 dekuji za info, domlouvam se jeste s kamoskou , ktera ma obdobne problemy a taky je po potratu, revizi, takze to zkusime spolu a nakonec asi zvolime lazne v Klimkovicich, mame to bliz ( z Brna) , procedury maji obdobne jen jinou vodu a pokoje jsou vsechny se socialkou automaticky a vse je pod jednou strechou, v zime pry vyhoda, nemusis litat po celem meste na ruzne procedury, riskovat nachlazeni, v mem pripade caste problemy s mocakem, jeste se zeptat doktorky co ona doporucuje a co je lepsi....dekuji za rady

gammaray
24. lis 2011

@cuddle čau bambulko,nechtěla bych tě v žádném případě nijak ovlivnovat či snad přemlouvat,ale mám zkušenosti s oběma lázněma a musím říct,že frantovky a klimkovice jsou nebe a dudy.ve frantovkách máš vše čerstvé(bahno,gyn.plyn a ták...)do klimkovic se takové věci jen dováží.a to prostředí...nesrovnatelné.v klimkovicích jsem se,dalo by se říct,jen nudila a těšila se,kdy o tama vypadnu.co se týče dopravy,jsem ze SM,tak do frantovek jsem to měla 10,5hod nočním vlakem,ale stálo to zato.do klimkovic cca hodinu autobusem,což je výhoda,ale celkově to tam aspon pro mě bylo o ničem.toto je můj názor.....čus bus a pohodu

cuddle
25. lis 2011

@gammaray kukala jsem treba sem, a od ledna 2012 uz tam pisou doplatek pri komplexni na 3 tydny, takze to asi zkratili ty pobyty, pac letos jsou ty tydny 4, ze?
http://www.franzensbad.cz/cs/doplatky-klp/#komp...
no pokud je standart pokoj s wc a koupelnou, tak 1700 za dvojluzak neni takova palka jak jsem se bala, v Savoy teda bydlet nemusim, ale do 3 tis doplatek jeste jde...no a 3 tis poplatek za pobyt jako v nemocnici , lazensky k tomu, jujda to skace 😀 😀 😀

gabra29
25. lis 2011

@cuddle - hele nevím, to si musíš rozhodnout sama, já na Klimkovice taky neslyšela moc dobré recenze, ale je to na tobě. Co se týká běhání po městě, tak to tak není, že bys běžela někam půl hodiny v mrazu, všechno máme tak 5 minut od baráku, kolikrát ani to ne a spoustu procedur máme přímo v hotelu. Je tu spousta možností na využití volného času, takže se člověk opravdu nenudí, ale samozřejmě je to na tobě. Co se týká doplatku, tak je to dražší, ale zase je to pro tebe abys byla zdravá a jak člověk často jezdí do lázní? já to neřešila a jsem moc spokojená, protože to nemá chybu.
Tak ať vybereš a líbí se ti tam.

cuddle
25. lis 2011

@gammaray a ty bydlis v jakem hotelu?

@gabra29 holky jak zjistim co je za pokoj ekonomy, standart - nikde se nemuzu dopatrat toho ktery pokoj uz je s wc a koupelnou a ktery bez.....stejne mi to prijde udesny, ze v dnesni dobe v takovych hotelech maji jeste spolecne sprchy a wc.....to uz by snad mel byt i turisticky standart....
chodite do toho aquaparku? urco je tam i kino nebo neco , to je vyhoda , ze se tam da neco podnikat, mozna i vylety do okoli, Cheb, Marianky, Karlovy Vary, pravda moc casto se tam clovek nedostane
mate vystavenou klasickou neschopenku???

gabra29
25. lis 2011

@cuddle - jj, mám vystavenou klasickou neschopenku. To nevím, nic takovýho jsem neštudovala, taky mi to přijde uhnutý mít v dnešní době společný sprchy na chodbě a WC taky. Ale pojišťovna aby se moc nepředala, tak samozřejmě platí jenom ten totální základ a zbytek si vesele doplať i když WC a sprcha by měla být automatická.
Kino tu je, ale je to spíš takové provizorní, natažené plátno v jednom sále. Divaldo tu je a prý dobrý. já v Aquaparku ještě nebyla, chystáme se tam s holkama o víkendu, kamarádka byla a strašně si to chválila. Výlety tu jsou i organizovaný takže se dá různě vyjíždět, teď o víkendu se dělá výlet do Německa. Opravdu je tu co dělat, i různá cvičení, zumba atd. nudit se určitě nebudeš.

gammaray
26. lis 2011

@cuddle čau...já ted už na žádném i když bych si to moc ráda zopákla 😀 s těmi doplatky neporadím,já tehdy jětě nedoplácela za nic(jen rekr.poplatek 30kč denně),byla jsem na dvoulůžáku,wc a sprcha na pokoji.co vím,tak za jednolůžák si holky doplácely 6-7tis,jak kde.hold,časy se mění ☹ jak píše gabra,vyžití velký,výletních míst spousta..klimky jsou podle toho "na samotě u lesa" 😀

sedmitecka
28. lis 2011

ahoj holky, tak jsme se se sem vcera vratily z Frantovek a tedy bylo to fajn, ale dlouhe......tri tydny by stacily 🙂
bydlely jsme obe v depandanci Belvederu - Royal, a pohoda, pokojik pekny, velky, jidlo v Belvedereu ovsem jedna velka katastrofa, male porce (nekteri chlapi zhubli i deset kilo) a hnus jako ve skolni jidelne pred 20 lety....povedlo se jim jen par jidel, jinak jsme mely vetsinou s holkama hlad.....

procedury jsou fajn, jen nektere lazenske, hlavne v Luisinkach, jsou fakt hodne neprijemne......slatinna koupel byla mana nebeska, skoda, ze mi ji po dvou tydnecdh pro krvaceni zrusili, ta se mi libila moc

Frantovky jsou krasne, podnikaly jsme spoustu vyletu do okoli, byly na vylete v Nemecku v Selbu, chodily do kina i divadla, nudit jsme se tam nestacily 🙂

lazensti kocouri jsou velmi doterni a casto velmi opelichani, lovi hlavne v Gruzii 🙂
a nejlepsi kavicka s dortikem v super kavarne Illusion
🙂

berkana
28. lis 2011

@sedmitecka ahoj, tak vítej zpět 😀 je dobře, že bylo fajn a užili jste si výletů atd. Já byla v dependenci od Belvederu taky, ale v jiné, takže jsem chodila též do Belvederu na jídlo a musím říct, že jsem teda měla porce pěkné a jídlo bylo dobré. Z celýho pobytu mi tam nechutnala polévka kmínová, to byl fakt hnus, jinak vše jsem měla dobré. V Luisinkách jsem se setkala taky jen s příjemnými lidmi, jedna ta lázeňská vypadala od pohledu že bude nepříjemná, ale překvapila mě a byla v pohodě. Tak nevím 😀 Ale je pravda, že si někdo tady taky stěžoval na ty Luisiny lázně, asi fakt jak kdo na koho trefí.
Jo s těma lázeňskýma švihákama máš pravdu, plešatí a dotěrní 😖 Jsme řikaly, že se asi nekoukaj do zrcadla 😀