Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

bekyna
29. únor 2012

tara1307 Nástupní den vypadá většinou tak, že se přihlásíš na recepci lázeňského domu a tam ti řeknou, co a jak máš dělat. Na Adleru jsem to měla tak, že se mě zeptali, jestli chci jít na oběd, na který mám na nástupní den nárok. Záleží na tom, kdy přijedeš. Pak dostaneš kartičku do jídelny, kterou dáš servírce u oběda nebo až u večeře. Ta ti ukáže místo u stolu, kde budeš každý den sedět.
Taky ti v recepci řeknou, kam máš jít za sestřičkami a dají ti klíče od Třech růží od vchodu a pokoje. Ubytuješ se a jdeš za sestřičkami. Ty ti řeknou, kam máš jít druhý den na vstupní prohlídku, ke kterému lékaři. Všechno je na papíře, který ti dají, tak se neboj, že to zapomeneš. No a máš volno. Všechno si prohlédneš, všude je to blízko. Je tam moc pěkně, ve Františkových Lázních. Na pokoj jdeš, kdy chceš , máš klíče od domu i pokoje. No a druhý den jedeš podle toho, co ti lékař napíše. Všechno se dá pěkně stihnout, někdy je toho víc, někdy méně. Přeji pěkný pobyt!

perrolina
29. únor 2012

holky prosím o radu ,jelikož už mám něco za sebou za 15let snažení .5/IVF z toho se 2/povedlo ale po 1 to nevydrželo.A 1loni jsem měla mimoně vzali mi levou stranu.Jelikož mi dok.naznčila že mám skusit lázně tak jsem řekla proč to nezkusit.A nastal problém odvoďák to prý napsat nemůže ,že to můsí napsát odborný lékař.Tak jsem volala své gyn.a ta že jo ale mýslí si že je nedostanu protože prý od ní za 5let nikomu nedali.Tak jsem stoho dost smutná.Takové to bylo nadšení.Ještě jsem zapoměla byla jsem na operaci lapar+hysteros.Neměli jste některá takuvou skušenost s lékařem a jak jste dopadli děkuji za jaké koliv info.

cinkylinky
29. únor 2012

čus, snažíme se 7let. jsme oba zdraví, jen manžel trošku slabší spermiogram. já jsem po laparce a 1ivf. žádost na lázně mi na mé požádání vystavila gynekoložka. říkala ať s tím moc nepočítám. vzhledem k tomu, že už jsme veškeré vyšetření měli, čekala jsem pouze na to, až to lékařka vypíše. za 7 dní od podání na vzp jsem měla kladné vyjádření. 7.3.12 frčím do FL. Moje rada? Chytni doktorku pod krkem, ať ti bleskurychle vypíše papíry. Myslím, že pojišťovna ti je přiklepne...

peggy12
29. únor 2012

@perolina žádost o lázně vypisuje obvodní lékař na základě doporučení od odborného lékaře, u mě chtěl gynekolog nejprve vyjádření z caru.

redmama
29. únor 2012

Ahoj holky, pár dnů jsem tu nebyla, ale stále čtu podobné příběhy. ☹ Máte přeci jasný cíl a pokud váš současný Dr. do něho nezapadá, tak je nutné jej vyměnit. Nerada měním dva lékaře gynekologa a zubaře, ale nedá se nic dělat. Než najde člověk takového, který mu vyhovoje, je hodně zapálený pro věc, dostatečně způsobilý atd., bohužel, mnohdy ujde dlouhou cestu. Rozhodně se nenechat odradit větou: že je nikdo za 5 let nedostal. Houby! Napsat, doplnit a poslat na pojišťovnu, ta rozhoduje a určuje, co a jak. Hlavně, až budeš v lázních je třeba mluvit o svém problému i s ostatníma na "stejné lodi", dost se dozvíš.
Nevím, jestli holky, které jsou teď ve FV chodí na web, ale kdyby náhodou ano, mám otázku. Jaké je ve FV počasí a co sníh, ještě leží? Stále přemýšlím, co si vzít sebou, auto není nafukovací a musím vzít i plno zbytečností pro prckovou.Přijedu 18.3. Děkuji moc za info

redmama
29. únor 2012

@jara Jak ti dopadla krev? 😎

redmama
29. únor 2012

@berkana Ahojky, jak se daří? 😉

barce
29. únor 2012

perrolina, pardon, ale ta lekarka musi byt fakt hloupa nebo te chce tema kecama odradit, aby nemela praci s vyplnenim zadosti 😠 ! pojistovny schvali pres 90% zadosti co obdrzi. problem je, ze doktori maji snad nejake kvoty, ktere nesmi prekrocit, ale to nevim urcite. je to o doktorech, nektery to napise okamzite, jako mne v CARu a nekdo s tim dela nepochopitelne obstrukce. na neplodnost muzes jet 2x za zivot do lazni do 40let.

cuddle
29. únor 2012

ahoj holky - ma dotaz - byla jste nektera v laznich na neplodnost 2x - ja v zaverecne zprave mam, ze doporucuji opakovani - ale jen nevim za jak dlouho pripadne by to pojistovna znovu schvalila...

cuddle
29. únor 2012

@redmama ja kdyz jsem 26,2 odjizdela, svitilo slunicko, ve vzduchu bylo jaro a po snehu ani pamatky, ale to se samo jeste muze nekolikrat zmenit...

cuddle
29. únor 2012

@perrolina gynekolozka ti napise jen doporuceni, vypsat zadost ti musi tvuj praktik
jinak pokud jsi byla na IVF zajdi si pro doporuceni klidne do Caru - ja to tak mela, protoze tam chodim casto, lecim se tam a gynekolozka v tom nema vubec prsty u me-....te jen nosim pripadne zpravy...a moje obvodni to mela do druheho dne napsane a uz jsem sla na pojistovnu , do 2 dnu schvaleno...nevahej a na rady takovych doktoru a jejich zkusenosti nedej, neplodnost je jedna z veci, ktere pojistovny schvaluji bez problemu, protoze moc moznsoti jak to lecit jinak nez hormony neni, a ty procedury ti pomuzou kdyz uz ne , abys otehotnela prirozene, tak aby sis odpocinula po tom kolobehu s IVFkama...atd.

redmama
29. únor 2012

@cuddle Byla jsem v lázních pro neplodnost před 4 lety a pokud si dobře pamatuji narazila jsem pouze na jednu holčinu, která byla dvakrát a vždy kvůli endošce a po operaci.Teď jedu čtyřicítce, ale důvod je jiný. 🙂

gammaray
29. únor 2012

@perrolina mně teda v pohodě a bez keců napsali žádost přímo v caru.obvodačka pak jen potvrdila razítkem.takže zkus tam...jen at tam máš od nich napsané ,že manža je normospermia 😉 😉
@cuddle jak na šichtě 😀 😀

luca77
29. únor 2012

@gammaray děkuji,taky budu doufat 😉

luca77
29. únor 2012

@peggy12 Ahoj,ničeho se neboj...myslím,že oni jsou tady zvyklý na vše 🙂 Já mám ošetřující ženu doktorku a na masáže tedy chodím ke chlapovi 😉

kuc
1. bře 2012

@redmama Ahoj jsem z Chebu tak mám zprávy o počasí z první ruky , včera 6 st nad nulou a střídavě mžilo a
dnes ráno v 7 hod 4 nad nulou zataženo vlhko. Jestli máš zájem tak ti sem písnu počasí okolo 15 ať víš na co se připravit.

kuc
1. bře 2012

@cuddle Ahoj tak už po lázních, jak se ti líbilo, odpočinula a zrelaxovala si, navštívila jsi Cheb a jaky na tebe udělal dojem? Jdeš do dalšího pokusu? Frantíka jsi určitě hladila poctivě moc bych ti přála aby to vyšlo a ty
třeba už o vánocích? držela v náručí uzlíček štěstí.

cuddle
1. bře 2012

@luca77 bud rada ta pani maserka jen lechtala... 😒

cuddle
1. bře 2012

@kuc ahoj, v Chebu jsem byla, ale po pravde na muj vkus docela " cerno " takze prochazka z nadru po namesti a zpatky, ani nezahulenou kavarnu jsme nenasli, takze jsme jeli zpatky a dali si kafe ve Fr. Laznich v nekurecke

jinak dobry snad si telo odpocinulo a zrelaxovalo, ja bych brala klido jeste mesic nekdy napodzim 🙂 Franta pohlazen nekolikrat, tak uvidime 😉

redmama
1. bře 2012

@kuc Jéééééééé, děkuji, to bych byla moc ráda. 🙂

redmama
1. bře 2012

Četla jsem tady o masérech a masérkách. Mám osobní zkušenost z Adleru a nemůžu si stěžovat. Masíroval mě chlap, pamatuji si, že se jmenoval Jirka. Byl v naprosté pohodě, nebyl vlezlý, uměl za práci vzít a dle mého názoru neměl chu't si vyhodit z kopýtka. 😉 Hodila jsem s ním řeč o všem možném, přišla řeč i na jeho práci versus pacientky. Taky se rozpovídal a říkal, že se pacientky ve FL dělí na dvě skupiny. První, která se opravdu přišla léčit a ta druhá, která si přišla užít zejména pánskou společnost. Tyto dámy potom prý vyjíždí po všem, který ho má. Byl prý nucen se domluvit s jinou masérkou, ať paní vezme, prý mu při masáži předváděla vzdechy jako při org...u a při těch obyč dveřích měl obavu, aby si zvuky někdo za dveřmi nevysvětlil jinak. 😎 😀

kuc
1. bře 2012

@cuddle Máš pravdu tmavších spoluobčanů tu máme hodně a asi proto že jsme malé město tak jsou i víc vidět a nekuřácká kavárna tu doopravdu chybí jen na zimním stadionu je nekuřácký Ice bar. My se synem když tak jdeme do mlýčňáku na nějaký ten pohár nebo do pitzerie Da Angelo pod nádražím kde mají nekuřácký salonek. Ale pěší zóna prošla nedávno rekonstrukcí a kdyby nebylo toho " smogu" co se tam soustředí tak je myslím docela pěkná. Jinak je to tu docela klidné místo a já si už za těch 27 let zvykla, když přijedeme k našim do Brna tak mi stačí projít od nádraží po Masarikové na nám Svobody a po České a jsem z těch davů na mrtvici ,a to pocházím přimo z centra za svobodna jsem bydlela na Trnité v místech kde jsou teď garáže obch. centra Vaňkovka . Ale do Brna se vždy těším jednak se vidím s rodiči, kteří již na tom nejsou zdravotně zrovna nejlépe přeci jen jim je už přes 70. A také se pravidelně scházím s pár holkama ještě z devítiletky většinou jdeme právě někam ve Vaňkovce. Pořádáme také hodně výletů do okolí Brna, přehrada, Macocha, Perštejn atd. aby náš malý poznal také kraj odkud pochází jeho máma. Letos vyrážíme do Brna na týden v srpnu už aby to bylo. Moc se těším

kuc
1. bře 2012

@redmama nejmenoval se ten masér náhodou Jiří Muller , k tomu totiž chodím již pár let já a je to strašně moc fajn chlap dá se s ním pokecat téměř o všem a obavy z něj mít nemusí žádná , je totiž gay, ale masíruje úžasně. A masáž lávovými kameny je prostě mňam.

perrolina
1. bře 2012

Holky moc děkuji za rady tak jsem dnes navštívíla gyn.ta mi napsala doporučení samozřejmě zapoměla napsat indikaci přitom jsem měla na papírku od obvo.nápsáno co tam má být .Pak jsem to hned zenesla obv.ten zvedl telefon a hned to sní dal do pořádku jen koulel očima jaká je sní domluva.Tak mám zítra odběry mám si počkat na výsledky a přídám papírý s CARU a v pondělí to můžu dát na pojišťovnu moc Vám všem děkuji dám vědět jak jsem dopadla.Jinak Všem přeji krásný pobyt v Lázních a čekatelkám abychom se také dočkali.

perrolina
1. bře 2012

@gammaray těť jsem ve fázi doplnit odběry případnou dokum. s CARU a v pondělí snad budu mít vše tak si to zanesu na pojíšťvnu.

cuddle
1. bře 2012

@kuc no jo vidis ja jsem do Brna pristehovala , i kdyz byslime vlastne na vesnici - Modrice, ale cedule Brno konci, Modrice zacinaji uz je to tak propojene, sama pochazim z vesnice, a neztezuju si mam tu vsechno co potrebuju az na tu rodinu, ktera je sice bliz nez tvoje, ale stejne to neni za rohem
takze uvazujeme, ze se casem stejne prestehujeme bliz k nim, at nam ma kdo hlidat deti 😀

gammaray
1. bře 2012

@perrolina tak at to vše dobře vyřídíš ,hlavně at to schválí a ty brzy vyrazíš do "ráje"zvaného franzenbad 😉 😉

jara
1. bře 2012

@redmama krev mi Dr. ani nebral..vzal mě rovnou na ultrazvuk, kde to bylo jasný!! Prý je vše v normě, nechala jsem si vyjet i fotečku..🙂 13.3. v 13,30 (to je termín, co???) jdu na potvrzení srdíčka...Snad bude vše ok. 🙂 Doufám, že ty samé 3 věští to, že brzy už budeme 3!! 😀 Jinak mi je celkem šoufl, taková trvalá kocovina... 😉
A jak se těšíš do vodního ráje??
@perrolina souhlasím s redmama..ihned změň Dr.!! To je do nebe volající takové chování po tom všem, co máš za sebou!! Přiklepnou to holkám, co mají za sebou "jen" pár let snažení...se spíše divím, že Dr. už ti je dávno SÁM nenabidnul!!!!!! 😨

jara
1. bře 2012

@perrolina tak koukám, že už je to v běhu...paráda!! 😉

redmama
2. bře 2012

@jara Tedááááááááá, to je super. Pamatuji si, jak jsme s manželem šli na "srdíčko". Doktor, já a manžel jsme se radovali jako malé děti. Mně tekly slzy štěstím, manžel je měl nakrajíčku a doktor poskakoval a hlasitě se radoval. Fakt fantastický. Pak, když jsme už byli doma a kdykoli jsme se na sebe podívali říkali jsme "buch, buch, buch, buch" ve stejném tempu, jak malé tlukalo srdíčko. Tuhle scénku pochopí jen "snažilky". Kdo přijde k dítěti, ani neví jak, tak nikdy naši bláznovskou radost nedokáže pochopit. Moooooooooc ti přeji podobné bláznění. 🙂
Holky, i když už sama nikdy nemůžu mít dítě (je mi sice jen 41,5), tak mám s váma vždycky takovou radost z nového prďolky a hned si to prožiju zase znovu 🙂