Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

zulik
12. říj 2009

No, uvidíme. Jen si říkám, jak to bude s tou vstupní prohlídkou 😝

elana
12. říj 2009

No, to bude asi blbý🙂...tak holt to udělá podle anamnézy a na prohlídku si Tě pozve potom. To je stejně taková rychlovka, šup na kozu, šup dolu, koukne jen na čípek, jestli tam neni zánět a hotovo.

elana
12. říj 2009

Rychnov-prej Urnový háj😀 To je pěkný.

Mě to zatím utíká až dost, už jsem za polovinou 😝

A s počasím máš pravdu, je to prý kraj s nejméně slunečnými dny a to, co předvádí počasí od pátku, je maso. Celý noci silný déšť a ve dne se střídá ceďák s mrholením 🙄

zulik
12. říj 2009

😀 Jo, tak to by mohla být legrace. Zrovna minulé pondělí jsem byla jako garde na tanečních naší slečny, tak si to živě dokážu představit. Jen by nesmělo být žádné poleno, protože já kdysi tancovala i závodně 😅
Asi si to ale nedám, už mám teď hrůzu, kam narvu všechny věci,natož boty 🙂

elana
12. říj 2009

Nojo, abysis vzala už málem kozačky🙂

zulik
12. říj 2009

No to stopro,j á pojedu domů na Mikuldu 😉

elana
12. říj 2009

Tak to i čertovský rohy nebo péří na křídla😀

zulik
12. říj 2009

Jasně, všechno bude 😉 Já někdy jako čert vypadám, tak jen dokoupím rohy, nebo třeba narostou 😀 Jen doufám, že ne /pa/rohy, za tu dobu, co budu mimo domov 😅

elana
12. říj 2009

V tom případě nech to peří na křídla radši rovnou doma a nech ho hezky pánovi na očích🙂 Čertí růžky budou do lázní stačit 😉

elana
13. říj 2009

Zuliku, kdy jedeš? Nějak jsme se s Len dnes nemohly domluvit, odkdy dokdy tu budeš (teda dokdy jsem operovala Mikulášem, ale odkdy jsem nevěděla🙂) Mám Ti do IP dovoleno poslat její mobil, abyses jí potom mohla ozvat. Len odjíždí z lázní 8.11.

zulik
13. říj 2009

Ahoj Elano,
pozdravuj Len. Bohužel, na sraz u Frantíka to nebude ani by nebylo.Dnes mi volali z Francbadu, jestli mi nebude vadit posun o jeden den, takže místo 9.11. jedu 10.11..Takže s Len asi dám sraz spíš v matičce Praze 😀

elana
13. říj 2009

Aha 😖 tak to je smůla...no, tak se uvidíte v Praze, no problem 😅

Pozdravovat ji budu.

zulik
13. říj 2009

Nepadal vám tam už sníh? Tady padaly nějaké malé kroupy a zima jako v Rusku 😒

natkahor
13. říj 2009

Ahoj holky, Zuliku, to je škoda, že přijedeš o den později, to ze mě bude už zaběhlá lázeňačka 😀 .
Elano, můžu Tě poprosit, jestli se můžeš za mě zeptat Leny, v jakém patře je ubytovaná? A jak vypadá pokoj a tak? Když jsem si rezervovala pobyt, tak mě recepční přemluvila do podkroví (5. patro). Nevíš, jaké tam jsou okna, aby tam nebyly jen střešní okna, to bych se moc nepokochala a doufám, že tam není pod střechou zima. Díky moc. Taky je u nás zima jak v Rusku.

elana
13. říj 2009

Natko, určitě se jí zeptám. Dneska mi jen říkala, že pokojíček je maličký, ale pěkný, čistý. Myslím ale, že v podkroví není. Zimy na pokoji se ale určitě neboj, tady se topí co jsem přijela (a to zdaleka nebyla takováhle kosa).

zulik
13. říj 2009

No jo, co nadělám. Měli to tam nějaké přeorganizované a nedořešené, co bys řekla, že ne? Nezasahuje mi to do ničeho. Jen snad, že nepřijedu domu na tohu Mikuldu 😒 😒 A Ty jedeš kdy přesně?

natkahor
13. říj 2009

já jedu v neděli 1. 11., tak už se mi to blíží.

zulik
13. říj 2009

Tak to tam budeš mít už prošmejděný 😅 Budeš mi moct udělat průvodce městem 😀 Budeš mít sebou pc?

natkahor
13. říj 2009

Jasně 🙂 , pc s sebou mít nebudu. Zajdu když tak na něj do knihovny.

zulik
13. říj 2009

Napsala jsem Ti IP 😉

natkahor
13. říj 2009

Díky moc Zuliku, už jsem stihla odepsat 🙂

zulik
13. říj 2009

Jasně, si to zapíšu 😉 Pro dnešek se loučím, dobrou!

natkahor
13. říj 2009

Dobrou 😔

natkahor
20. říj 2009

ahoj holky,

jak se máte v lázních, co nového? Už jste tu dlouho nepsaly ☹ . Elano, neptala jsi se Leny na pokojíček? Mějte se tam krásně, moc Vás pozdravuju.

zulik
20. říj 2009

Ahojky,
Natkahor, tak nevím, jestli Elana už není doma? A Len sebou nevezla pc a asi nikam na net zatím nešla-nebo měla jinou prioritu. Už se ti to krátí, já to mám stále daleko 😖 Navíc jsem zjistila, že v úterý mi nejede ráno ten bus, co jezdí /jen/ v pondělí, tak doufám, že nebude vadit, když tam dorazím kolem 16h. Vlakem nechci jet, nevytáhnu nahoru a dolů loďák a i ten je s přestupem na bus 😖 Samá komplikace.

elana
20. říj 2009

Ahojky🙂

Právě nás vyhodili z Fausta😀 (kuřácká pizzerie vedle nekuřácké kavárny Markétky, kam chodíme do 18:00, kdy je zavíračka😀)......takže v lázních je fajn 😵 skoro škoda, že už to mám "za pár" 😝 (bane, ty 4 týdny jsou akorát na to, aby se člověk začal strááášně těšit domů 😉 )

Natky, ptala jsem se na pokojíček, Len opravdu nebydlí v podkroví, ale ve 2. patře...nicméně topí tam jak blázni, takže zimy se neboj. Víc neporadím 😒 Pošlu Ti do IP její číslo mobilu (výslovně si to přála), myslím že bude ráda, když se jí ozveš.

Zuli, já myslím že vadit to nebude, ale asi radši na recepci zavolej, že přijdeš později. Jde víceméně jen o oběd🙂, aby s ním na Tebe nečekali.

katapola
21. říj 2009

Ahoj holky. Chtěla jsem se zeptat na všechno ohledně lázní. Můj gyndr mi po neúspěchu při 2.ivf nabídnul lázně. Já to teda rezolutně odmítla kvůli práci a taky kvůli nudě, ale trocha se mi to rozleželo a vy tady píšete samou chválu. Zajímá mě hlavně, na jak dlouho se jezdí, kolik to stojí, co je všechno v ceně, jaké je ubytování, jaké jsou procedury, jestli je přístup k internetu a jestli to někdy někomu vůbec pomohlo. Díky

elana
21. říj 2009

Kata, myslím že odmítnout byla blbost 😉 a chválím rozhodnutí začít o tom aspoň uvažovat.

a) nuda: tak to mi věř, že jestli, tak možná těch prvních pár dnů, než se zajedeš. Potom už to rozhodně nuda neni, já jedu za 3 dny domů a nevím kam dřív skočit...najdeš si kamarádky, je tu krásný okolí na procházky, taky jsi trochu unavená z těch procedur, takže odpoledne si hodinku dáchneš...🙂 a uteče to jak nic

b) doba: jede se na 4 týdny, norm. doma jsou tři neděle, ale u gynekologických indikací se předpokládá, že žena týden promenstruuje (mmch. já to tu měla kratší, prostě jak to má být, bez konečného špinění 😉 ), tak proto o týden navíc

c) cena: tam je limitním faktorem lázeňský dům, kde jsi ubytovaná. Na gyn. ind. se jezdí hlavně do dr. Adlera a Belvederu, ale když mají plno, píchnou Tě jinam, ono stejně docházíš na procedury do jednotlivých lázní (plynové, slatinné, Císařské nebo Luisiny; některé procedury jsou i v láz. domech-parafín např.) Já bydlím v Dr.Adler-depandance Radbuza, platila jsem 4200-se vším všudy, tj. ubytko (dvoulůžák s příslušenstvím), Julínkovný a lázeňská taxa. Len je v depandanci Isis, která patří k hotelu Pawlik a platila 9000 (ale má jednolůžák), jinak např. v samotném hlavním Pawliku to stojí 14 000 😲

d) ubytování: já si nestěžuju, moc si nerozumím se spolubydlící, takže osobně už bych vždy volila jednolůžák (byť je příplatek cca. 800Kč/týden), ale mohla jsem mít víc štěstí a napsat Ti něco jiného 😉 ...pokoje jsou standartně vybavené, je tu TV, lednička, telefon. Hodně užitečný je se ale zeptat (nebo najít na netu) podle konkrétního domu, kam Tě přiřadí (to Ti přijde z lázní ve zvacím dopise, jestli akceptuješ termín a láz. dům). Pokud se Ti to nehodí, nebo se Ti např. nechce platit cenu za Pawlik a spokojila by ses s něčím levnějším, řeší se to přímo přes Lázně a.s. kontakty najdeš na netu (a myslím že je přímo na tom dopise).

e) procedury jsem popisovala pár stránek nazpět, tak si to najdi. Len má navíc plynové injekce, to je jednorázový vpich do zad, myslím že 3x týdně, nebolí to🙂 a taky to prokrví tu bederní oblast

f) internet: jelikož píšu, tak přístup je, ale jaksi samoobslušný🙂, já mám s sebou notebook a mobilní připojení od Vodafonu

g) jestli to někdy někomu pomohlo: za sebe nevím ještě🙂, za jiný asi někdy někomu jo, páč jinak by lázně byly dávno zrušený a pojišťovna by je určitě nehradila (páč ta sranda ji vyjde na dobrých pár desítek tisíc).

Howgh😀

natkahor
21. říj 2009

Ahojky,

Elano díky za moc za IP, pozdravuj ode mě i Lenu 🙂 Je super, že se máte fajn, na jednu stranu se do lázní těším, ale zase doma je doma. Ale když už vím, že tam nebudu sama, tak se hned líp pojede 😀 . Zuliku, to spojení je k ničemu. Vím, že když jsem chtěla jet sama z Brna, tak mi to vycházelo busem do Prahy a z Prahy do Frantovek dalším busem - problém byl jen v tom, že na přestup jsem měla 5 minut 😠 , takže docela síla. Jak píše Len, problém přijet odpoledne určitě nebude, jen bych jim taky dala vědět.
Katapolo, lázně jsou skvělé, hlavně se říká, že dělohu po nich máš jak 18tiletá 😉. Takže zdravotně určitě pomůžou. Přečti si celou diskuzi, jak většina z nás si je musí vyběhat, protože málokterý doktor je vůbec napíše, přitom tak pomáhají. Na většinu tvých otázek najdeš v diskuzi odpověď (je více lázeňských domů, kde jsou různé doplatky).

katapola
21. říj 2009

Tak jo, jdu se pročíst těmi 13 stránkami🙂 Díky Elaně za všechny přehledné informace. Můj gyndr mi to nabídl, protože prostě neví, co s námi. Všechna vyšetření ok a přesto se nedaří ani na ivf. Doporučil mi cvičení Mojžíšové a navrhnul lázně. Ale tedy 4 týdny je děs, mám náročnou práci a bojím se, že jestli si vemu volno na 4 týdny, že se neubudu mít kam vracet, obzvlášť v době, kdy na nás doléhá krize☹