Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

zuzekk
5. led 2019

@kristyna2207 jasne, já si ráda zavzpominam 😉 po hotelu jsem se radši oblékla normálně - triko, tepláky, pantofle. Zupan jsem si nebrala, bylo by mi asi stejnak blbe chodit po chodbách mezi lidma pod tím nahá. Ale staříkům vyznávajícím pohodlí to nijak blbé nepřišlo, takže asi klidně. 😁
Snídani jsem většinou měla se svým sovim režimem tak tak, po ní rovnou na proceduru, takže nejčastěji (krom neděle) v teplakach. Oběd slusneji a na večeři make up, lodičky 😊 ale je to o tvém pocitu. Někdo na večeři vyloženě předváděl modely, někdo z teplaku nevylezl a nevyhnali ho.. ruští důchodci jsou ochotni chodit všude i jen v tom zupanu (kvůli nim je tam cedule o dress codu, dovede to být nechutný pohled..😨). V džínách třeba můžeš klidně, extra nóbl není potřeba. Ale já si to třeba v tomhle užila, doma se nemám kam vyfiknout, nelicim se, tak tady to byla příležitost. Kamarádka to měla naopak, doma že furt řeší co na sebe, denní líčení, tak v lázních jedny leginy s trikem celou dobu a očista pleti..
Večer jsme někdy na disko, do Pawlika na koktejl či do divadla vytáhly vyloženě čačašaticky💄👠💅🏻, na výlety pohory, sportovně. Takže loďák nebo dva! Jedeš autem nebo vlakem?

kristyna2207
6. led 2019

@zuzekk
Tak uz mam trauma 🤣🤣 tak ja extra na disco nejsem, nechodim ani doma. Posedet ,kavicka to jo. Jinak ne. Doma se prave snazim upravit(samozrejme pokud jdu mezi lidi, jinak doma teplaky bez make-upu🤣). Tak se mi moc nechce upravovat v laznich ( me to totiz nebavi😁). Rikala jsem si, ze budu jen v leginach, ne jen v jednech a sem tam v riflich, ale lodicky by me nenapadly. Myslela jsem, ze bych po hotelu tapkala v pantoflich vsude. A vylety v tomhle pocasi asi nehrozi. Tak porad vaham prave. Jaky obleceni, boty a kolik toho. 😂 A nechci tam prijit, jak blazen s dvouma kuframa. Jedu autem 🙂

zuzekk
6. led 2019

@kristyna2207 záleží fakt spíš na tom, jak je příjemné tobě, nějaká striktní pravidla se nedrží. Za mě určitý dress code a úroveň k lázeňské kultuře patří, jakože pěkné ubytování, slušný personál, oplacim slušným vystupováním. Ale dneska jsou lázeňské mravy volné, takže se nemusíš trápit s tím, co ti není vlastní.
A i kdybys byla za největší buranku, s největším faux pass, pravděpodobnost že pak ještě někdy někoho potkáš, je minimální 😉
Lázeňačky rutinérky vytahují do lázní nejlepší kostýmky, kupují nové, ladí modely - prostě si to užijou i po téhle stránce, co se doma na vsi neoceni, vyvětraj tady na večerních dýcháncích.
Disko- doma mě ani nehne, ale ve FL je nabídka programů orientovaná na klientelu spíše starší a pokrocilou, všechno večer brzo zavírá, obzvlášť v zimě, nic jinýho než disco ani nezbývá... hned za rohem je Gruzie, sem tam něco jineho, ne denně.
U

zuzekk
6. led 2019

@kristyna2207 a kufry ber klidně dva, to je průměr 😉

kristyna2207
6. led 2019

@zuzekk
Tak tomu rozumim. Kostymky tahat nebudu nic pro me 🤣 bych byla spise nervozni.
Tak jsem zvedava kam zavitam/e 😁
Jeste jedna hodne hloupa otazka 😣 Kdyz jdes na procedury, tak v cem sis nosila veci na prevleceni (pokud to bylo nutne), vim, ze nektere jsou uplne nahe, tak to je mi jasne, ze niv neneses. Vim, ze si se zminovala, ze si pri sedacich cetla.
Vim, jak jit u nas, ale tam proste abych fakt nebyla za buranku 😯
Kufry dva? Tak to si me potesila. Taky jsem nechtela, aby na me koukaly jak na blazna kvuli kufrum. To jsi me moc potesila.

zuzekk
6. led 2019

@kristyna2207 na 3 týdny na různé aktivity a ještě v tomhle počasí dokážou do jednoho zabalit jen chlapi... (A vše absolvovat v jednom metalovym triku) 😁 Zkušené lázeňačky cestující vlakem si kufry nechávají poslat předem poštou, a pak si můžou nakráčet jen s kabelkou.. (ja to měla jako vždycky když balím - 1kufr a tisicpetset tasek- botová taška, ntb, foťák, taška knih, batuzek na výlety, kabelka, a ještě polštářek a taky bundu do ruky, atd atd. Kramář jedna báseň)🙄
Převlečení není nutné nikam - buď se jen svlekas nebo jsi v tom v čem jsi přišla: např. Koupele - všechno dolů, nahá do vody/bahna. Vaginalni procedury - necháš triko, zbytek je jasný. Cvičení- kousek do tělocvičny prebehnes v teplakach na cvičení, v šatně necháš bundu, boty. Nebo se tam můžeš prevlict, ale je to vcelku zbytečné - nejvíc času v lázních člověk stejně stráví prevlekanim, svlekanim a zase oblekanim..i toho jednoho trika.

kristyna2207
6. led 2019

@zuzekk
Jsem rada, ze nejsem sama s takovym mnozstvim veci. Vice uz si me potesit nemohla. Moc ti dekuji za vysvetleni a vsechny rady 🙂 . Uz jsem klidnejsi.
A ty jezdis nejak pravidelne? 🙂

linusha
6. led 2019

@kristyna2207 já jela teda s velkým lodakem a jedním menším batohem na výlety. Ale bylo to tím že jsem jela sama vlakem.

kristyna2207
6. led 2019

@linusha
Vlakem si to neumim predstavit, jak bych to tahla 🤣😁 Kdybych musela, tak by se take nedalo nic delat. Tak batoh neberu zadny. V zime nikde vyletnit nebudu. Jen to obleceni a boty na zimu noo.

linusha
6. led 2019

@kristyna2207 to bylo to moc bezvadný jela jsem Pendolinem který mělo z Pardubic až do Frantovek ale vlak se rozbil a my museli 3* přestupovat. S kufrem do vlaku mi cestou tam pomáhal v Pardubicích muzskej a zpátky fyzioterapeut kterého jsem poznala v lázních a shodou okolností jel tu neděli do Plzně na nějaký kurz.

kristyna2207
6. led 2019

@linusha
Tak to musel byt zazitek teda 😐 Jeste, ze se nasel nekdo kdo ti pomohl. Uz se dnes moc nevidi.

zuzekk
6. led 2019

@kristyna2207 to jsem ráda 😀 nn, jednou a už nemám nárok 😉 ale jsem original z Karlových Varů, člověk leccos pochytí a i jeden pobyt ve FL byl poučný 😊 tchýně a babička jezdí pravidelně, do Luhacovic, Poděbrad...
Tam mě vezl manžel, zpátky už jsme se domluvili a jeli autem společně s holkama.

kristyna2207
6. led 2019

@zuzekk
Ja myslela, ze mas narok kazdy rok. Ve Varech je hezky 🙂
Tak me veze tam i zpet.

zuzekk
6. led 2019

@kristyna2207 podle diagnozy, tchýně jezdí se zádama každý rok, atp. Na neplodnost 2x za život, po gynekologickem zásahu do určitého termínu po operaci.
Aspoň si udělá i on výlet 😉

kristyna2207
6. led 2019

@zuzekk
Koukam ty mas prehled 😊
Tak ja doufam, ze to je to posledni a pak uz budou jen sama pozitiva po tom vsem.

zuzekk
7. led 2019

@kristyna2207 za pár týdnů taky budeš mít 😊
Budu držet palce!

lenkakn
8. led 2019

Holky, chodily jste v laznich plavat? Jedna holcina, ktera tam ted je mi pise, ze ji doktorka nedoporucila verejna koupaliště kvuli infekci. Ja chodim u nas pravidelně, takže jsem se těšila, že budu chodit i tam.

zuzekk
8. led 2019

@lenkakn no jasně! u většiny hotelů máš plavání v Aquaforu ve všední dny zdarma, tedy podporované a doporučované (jestli jsi fakt Plavec, moc se netěš, bazének na plavání je malý). Strašák s infekcí mi připadá děsně nafouklý. Pokud vyloženě člověk nemá nějaký zánětový problém, netrpí urputně na kvasinky a pod., je tohle nebezpečí minimální (i například v těhotenství, jak mi potrvdil můj gynekolog).
Můj muž byl pro změnu plavčík, do bazenu teda chodí nerad, protože se tam prý leje té chemie (která jakékoliv živé bakterie ničí) děsný množství. Reálné je tedy chytit bradavici, plíseň na nohy, rozmyslet by si člověk měl třeba s vířivkou - jak je tam vyšší teplota a jinak (málo) tam voda cirkuluje, je riziko infekce vyšší. Ale to samozřejmě platí o všech bazénech, ne jen ve FL!

kristyna2207
14. led 2019

@lenkakn
Ahoj lazenacko 😊
Tak jaka byla cesta? A jak vse probihalo? 🙂
Ja uz jsem nervozni 🙈

lenkakn
14. led 2019

@kristyna2207
Ahoj, cesta byla v poho, v nedeli bylo 6 stupnu, takze pohoda. Dneska jsem mela 3 procedury a pak jsme byly s holkama na Ozivlych obrazech z dejin F. Lazni a bylo to super. Zítra ale bohužel zacinam v 7:00 😞

kristyna2207
14. led 2019

@lenkakn
No, tak to je parada, ze jste hned nekam vyrazily. Takze si se okamzite seznamila. A mely si vsechny 3 procedury v hotelu? Uz tak brzo 😮 to se musis objednavat den dopredu nebo na cely tyden? A co ti vsechno napsaly za procedury?

zuzekk
14. led 2019

@kristyna2207 nechci být opět za chytrou, ale když mně chodí upozornění.... 🙂 napíšou ti rozvrh na celý pobyt dopředu. Já sova jsem se zděsila, když jsem viděla ty ranní hodiny 7:00, 7:30 a protože máme přede vším relaxovat, sestry mi to změnily, takhle ráno jsem pak měla jen výjimečně. Jo a to jsme ti asi neřekly - procedury trvají 15minut 🙂
@lenkakn vidíš, ty dějiny FL jsem ani nestihla...spolubydlící se nechtělo a já nezvládla sama za celou dobu vyrazit.. 😞 Doporučit můžu výtvarnou dílnu (v galerii), to nás bavilo, mám z tama docela pěkný obraz.

kristyna2207
14. led 2019

@zuzekk
V pohode jen pis 😊 aha, tak zase aspon vim 😉 ze trvaji 15 min. jste mi rikaly 🙂 a cviceni byva taky kazdy den?

zuzekk
14. led 2019

@kristyna2207 přijde na to co ti doktor napíše, joga je myslím 2xtydne a Mojžíšova taky. Denně tedy ne.

kristyna2207
15. led 2019

@zuzekk
Tak to je dobry. Uz snad vim vse. Ted jen odjet. To cekani je hrozny ( jsem nervozni vic a vic).

lennus
15. led 2019

Ahoj holky, kdyby někoho zajímalo, napsala jsem dva články tady na MK - jak žádat o lázně a jak to tam probíhá. Věřím, že i díky lázním jsme se dočkali zdravého donošeného miminka. Do lázní jsem jela poté, co jsme přišli ve 23.t. o miminko, předtím byl potrat v 11.t. a syn se narodil o sedm týdnů dříve.
https://www.modrykonik.cz/blog/lennus/article/jak-se-nenechat-odbyt-lekarem-9noy51/

https://www.modrykonik.cz/blog/lennus/article/frantiskolazensky-lecebny-pobyt-0jd06w/

lenkakn
15. led 2019

@kristyna2207
Ahoj, tak dneska vstavani jak do prace, od 7 prvni procedura. Mam stesti, ze mam super spolubydlici, dneska jdeme na prohlídku Chramu svate Olgy. Zatim se nenudime ☺

kristyna2207
15. led 2019

@lenkakn
Tak ja jsem zvedava na mou spolubydlici 🙂 Ale notas a filmy pro vsechny pripady pripraveny 😁
Druhy den a pekne uzivate. To je jedine dobre.

linusha
15. led 2019

@lenkakn chrám svaté Olgy je nádherný. Z chrámu doporučuji i sv. Mikuláše v Chebu hlavně teda výhled z věže 😉

biedronca
6. kvě 2019

Holky má smysl, ted zádat o lázne? Právě se mi rozjel 4 potrat, a v zájmu zachování duševního zdraví jsem si řekla,že lázně by bodly.
Jen je květen..... jde mi o to,že na léto budou asi lázně uplně plne ne?