Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

zulik
22. únor 2010

Lenitko, bavila jsem se s holkou, co byla v Luně a nic moc, nic moc bydlení, nic moc úklid, s noťasem běhala na balkón, který náhodou měla. Na jídlo chodila do Belvederu, co je o dvě ulice dál.Luna je na hlavní třídě-Národní, mají to tam místo náměstí, takže se tam při hezkém počasí hodně korzuje.

lenitka
22. únor 2010

Holky děkuju za reference, když jsem dneska do Luny volala, tak paní mi to vychvalovala, jak je to tam hezký, že budu spokojená je to tam prý levnější, a nakonec dodala že shání každou duši, a pojišťovna že mi Radbuzu stejně neproplatí, tak mi to přišlo trochu jako zastrašování. Teď jsem jim poslala meil ať návrh přepošlou do Radbuzy, tak jsem zvědavá co z toho bude, jestli nakonec opravdu v tý Luně neskončím ☹

elana
22. únor 2010

Leni a co máš za pojišťovnu? To si nemyslím, že pani recepční může jen tak z plezíru hovořit za pojišťovnu, kor jestli se Tě předtím nezeptala, co máš.

len
22. únor 2010

Lenitko, pojišťovna ti proplatí stejnou částku, ať budeš kdekoli, tudíž je jí to zcela jedno. Rozdíl je jen pro tebe - dorovnáváš to doplatkem. Já na Lunu slyšela celkem OK reference, ale fakt je, že je to daleko od všech procedur a na jídlo se chodí až do Belvederu.

len
22. únor 2010

Jinak u mě to bylo tak, že JÁ jsem si domluvila ubytování a pojišťovně to jenom nahlásila, aby věděli, komu poslat fakturu 😉 Pojišťovna do toho opravdu nemá co kecat, za podmínky, že si zvolíš zařízení, se kterým mají smlouvu (což s Radbuzou evidentně mají) a pokud v tebou vybraném zařízení seženeš volný termín 😉

lenitka
22. únor 2010

Mám Vzp, na 1. místo mi napsali Lunu, a na 2.místo Fr. Lázně a.s. (kde jsem zvolila Radbuzu, která vychází asi o 2.000,- dráž jak Luna ale to beru), no uvidím co mi odpoví na ten meil a kdyžtak se budu muset smířit s Lunou, ale docela mi to vzalo vítr z plachet, po tom co jsem o ní četla. A povídala že na procedury se stejně dochází ze všech domů a odevšad je to stejně daleko, tak nevím, nemůžu soudit když jsem tam nikdy nebyla.

lenitka
22. únor 2010

Len, ale já si taky prvně domluvila Radbuzu, nahlásila to pojišťovně, a oni to stejně nakonec poslali do Luny.

elana
22. únor 2010

Tak to docházení je myslím to nejmenší, zas je to blíž do Luisiných lázní, kde je odhadem 60% procedur, takže to by mě fakt netrápilo. Navíc jsi mladá, zdravá, proč ne a ve FL "dál" znamená o 300m maximálně😀

Co se týče kvality ubytování, čistoty atd. to fakt nevím, opravdu jsem se s nikým z Luny nebavila a holky ano, tak Ti poradí (nebo už poradily) víc.

lenitka
22. únor 2010

Tak teď nevím jestli jsem jim tam měla vůbec psát, když to asi nebude podle Elany zas tak špatný, já tam snad nakonec skončím pod mostem 🙂 Jo asi co člověk to názor 😉

len
22. únor 2010

Tak ano, na procedury se dochází odevšad, ale rozhodně to odevšad stejně daleko není. Ale jak píše Elana, takové rozdíly to nejsou. Já teda měla v Luisiných asi jen dvě procedury, což možná bude tím, že jsem je měla nejdál, takže toho většinu nacpali do Císařských (kde zase téměř nebyla Elana, která od nich bydlela dál). Nejvíc by mě asi štvalo to docházení na jídlo, protože se brzo ráno plácat trasu Luna-Belveder na snídani, to nejsou žádný lázně, to je týrání 😀 Luna dle mého nespadá pod FL a.s., takže si myslím, že jsou tam nějaké prapodivné čachry 😒 Myslím, že jestli na tom trváš, měli by ti vyhovět. Jestli je ti to celkem jedno, nech to plavat 😉
Jo, opět můj osobní úhel pohledu - pokud ráda vodu, tak z Radbuzy je to podstatně blíž do Aquafora 😀

len
22. únor 2010

Sorry, sorry, teď koukám, že Luna je na Národní a ne na Americké... Takže beru zpět, národní je centrum, jen nebudeš koukat do parku 😉

elana
22. únor 2010

Já bych ty vzdálenosti fakt neřešila, tam je opravdu vše tak blízko, že nemá cenu se tím zaobírat. Snad kdyby mi bylo 80 a byla jsem tam po náhradě kyčle, tak bych si to asi brala, ale takhle fakt ne, jestli udělám na čerstvým vzduchu o 100 kroků víc🙂.........co se týče toho jídla, tak fakt je, že není nad to, mít to v budově, to musím bezvýhrad souhlasit. Mně taky štvalo ťapat z Radbuzy do Adlera, hlavně ráno (i když ono vlastně jen v neděli, protože od Po do So se to dalo spojit s cestou na/z procedury).

len
22. únor 2010

Ale fakt je, že co jsem teď googlila, tak jsem našla jen polohu (opravdu je v centru, takže se omlouvám za zmatky a taktéž beru zpět své reference, nevybavuji si nikoho, kdo by tam bydlel), jídelnu mají evidentně vlastní (logicky ani pod Belveder nemůžou spadat, když je to jiná společnost), fotky jsem našla jen exteriéru, netuším, kolik mají *** a jak mají zařízené pokoje... A s koupáním myslím, že jestli nemají bazén (což asi ne), tak do Aquafora ti slevu nedají - právě proto, že je to jiná společnost. To jsem pomohla, co? 🙄

lenitka
22. únor 2010

Ne pod FL a.s. to nespadá, je to nějaká soukromá společnost Temparano, taky mi to přïjde divný že to tam VZP strká. Tak se nechám zítra překvapit co mi Luna odpoví, já už jsem smířená se vším, hlavně abych tam už byla, už se moc těším.

len
22. únor 2010

Tak, ještě jednou beru zpět svá slova 😀 Zjisti si, ve které Luně máš být, Luna III je opravdu na Americké a to je opravdu dost daleko 😉

"LÁZEŇSKÝ DŮM LUNA ***

Lázeňský dům Luna ***, který byl v roce 2000 kompletně zrekonstruován, se nachází přímo na kolonádě. Je tvořen třemi lázeňskými domy: Luna I. leží přímo na ulici Národní (samotné lázeňské centrum Františkových Lázní), většina pokojů má balkóny na tuto hlavní třídu, Luna II. je z druhé strany ulice a Luna III. se nachází ve vzdálenosti 100 m od těchto objektů (ulice Americká).

Pokoje (dvoulůžkové a jednolůžkové) jsou ve všech těchto budovách rozměry i kvalitou srovnatelné a jsou vybavené koupelnou se sprchou nebo vanou a WC, televizí, lednicí a telefonem (pouze v LD Luna III. na pokojích lednice a telefony nejsou).

Stravování probíhá ve Vojenské lázeňské léčebně Kijev (VoLaReZa, vzdálenost přibližně 30 m), plná penze začíná obědem.

Některé procedury (masáže, vodoléčba, elektroléčba, magnetoterapie) jsou podávány v balneoprovozu v propojených lázeňských domech Luna I. a II., na ostatní procedury klienti docházejí do Vojenské lázeňské léčebny (vzdálenost přibližně 30 m). Léčebná péče je zaměřena převážně na pacienty s onemocněním srdce a cév, jsou využívány klasické i alternativní postupy (magnetoterapie, myostimulátory, oxygenoterapie, pitná kúra, akupunktura, akupresura, jóga, psychoterapie apod.)."

elana
22. únor 2010

Tak z toho výcucu, co Len píše, mi vyplývá že a) zas tak hrozný to tam fakt nebude b) moc s gynekologií to společnýho nemá.

I když, ta vojenská léčebna...evokuje to otřepaný vtip, kterým mě častoval pán u stolu, že úspěšnost léčby neplodnosti ve FL měla co do činění s blízkostí vojenské posádky v Chebu 😎 😝

len
22. únor 2010

Bych pána poslala kamsi 😉
Ovšem z tohoto pohledu by mohla být léčba v Luně opravdu úspěšná 😀

elana
22. únor 2010

Však jsem ho poslala😀

No právě, proto mě to pobavilo, hodit neplodnou holku do domu plnýho vojáčků 😝 to je fakt cynismus nejvyššího kalibru🙂

zulik
22. únor 2010

Pokud vím od Nat, která byla se mnou ve FL a měla tuším pojišťovnu Ministerstva vnitra-tak tato poj. byla propojena s tou firmou Temparano. V předchozím jejím pobytě ji frkli někam do apartmánu až na Americké ulici a na jídlo chodila do Belvederu a to už bylo fakt daleko-ukazovala mi to. Ta holka, co v Luně bydlela, měla taky tuhle pojišťovnu.

len
22. únor 2010

http://www.lecebne-lazne.cz/cs/lazne-cr/frantis...
Tady je takový stručný přehled, kde všude se dá ve FL bydlet a léčit...
V tom vojenským ústavu těch vojáků nakonec ani moc nebude 😀
A jinak souhlas, hlavně, že už je člověk tam 🙂 Těšit je se opravdu na co 😉

lenitka
22. únor 2010

Jo o tý úspěšnosti s vojákama mi to říkal i můj obvoďák když se mnou sepisoval lázně, a že prý co tam už posádka není účinnost výrazně klesla 😉 Tak souhrnem jestli tomu dobře rozumím, když Luna, tak brát I. nebo II.

len
22. únor 2010

Zulik, jo, právě od Nat to vím, že bydlela v tý Luně na Americký, tak jsem byla zmatena 😉 Říkala, že pokoj super, akorát na jídlo docházela a na ty procedury to holt bylo z Americký o dost dál...

zulik
22. únor 2010

No, ale ono se to Luna nejmenovalo, možná to max.bylo pod ní, tamto ani název nemělo. Luna je vedle LD Kyjev.

len
22. únor 2010

To je to, co tady píšou, že je Luna I a Luna II, obě jsou v centru (jedna na Národní a druhá zezadu) a pak Luna III, která je na té Americké. Nebyla jsem teda ani v jednom, ale takhle to psali na těch stránkách...

lenitka
23. únor 2010

Jen pro zajímavost Vám přikládám odpověď z Luny:
náš ústav se nachází na strategickém místě, tedy v centru města. Nevím, čím Vás v LD Adler tak upoutali, ale skutečností je, že všechny klientky s Vaší indikací docházejí na procedury /koupele a slatina/ do Lusiných lázní, do Císařských a Slatinných lázní. I z LD Adler!
Věřte mi, že budete s našimi službami spokojena. Vzhledem k tomu, že máte přidělenou komplexní lázeňskou léčbu, nemůžete si dost dobře vybírat lázeňský ústav, kam nastoupíte. O tom již rozhodl revizní lékař. U nás je volná kapacita, proto nemám důvod předávat Váš návrh konkurenčním lázním.

Tak a mám po ptákách, Luna mě vítá 😒

len
23. únor 2010

Lenit, já proti té Luně vůbec nic nemám (moc přeju, ať je to tam nakonec dobrý, a nevidím důvod, proč by být nemělo), ale jejich odpověď mi teda přijde značně agresivní. A to, že ubytování volí revizní lékař - chachá, bych se paní zeptala (kdybych byla dost voprsklá a chtěla čeřit vodu), kolik tomu reviznímu lékaři dali v obálce 😉 Protože revizní lékař to jenom podškrábne, ouřednice v pojišťovně to pošle na lázně a ty si to tam rozhodí v prvé řadě dle indikace (takže jseš-li tam na gynekologickou, dávají tě nejprve do LD, kde se na gynekologii primárně zaměřují), v druhé řadě dle volné kapacity. Takže pokud už ti to jednou schválili na Radbuze (a Adler má gynek. zaměření opravdu na prvém místě, kapacita byla evidentně volná), absolutně nechápu, proč to přehazovali. To, že ty si nemůžeš vybírat, je absolutní nesmysl - ty doplácíš, ty vybíráš. Kdyby ti to hradili plně, neřeknu ani slovo, ale pokud chceš něco jiného a jsi ochotna za to připlatit a mají tam volno, tak ty jsi klient a hotovo. Mimochodem, když já sháněla místo, volala jsem na "centrálu," kde mi velice ochotně dali čísla do všech LD, ať si vyberu, obvolám si to a zařídím, jak se mi líbí (pokud nebudu akceptovat jejich volbu). Taky mám VZP, takže to určitě jde 😉
Ono to ve výsledku bude opravdu jedno, já jsem jenom hodně citlivá na takovýhle čachry a možná trochu paranoidně už vidím ty obálky jak putují z kapsy do kapsy 😒
Ale pokud tam jet chceš (do Luny), tak už bych to radši moc nevířila, evidentně jsi rýpla do jejich citlivýho místa 😉

lenitka
23. únor 2010

Taky jsem paní hezky odpesala a tady je jeí odpověď:
Dobrý den, nechtěla jsem na Vás být tak zhurta. Ubytování máte zajištěno na LUNĚ I, pěkný jednolůžkový pokoj. Divím se referencím o LUNĚ III, ta je po vnitřní rekonstrukci a vybavení pokojů je přepychové. Přípojka k internetu je zatím v řešení, buduje se ve vedlejší budově další balneoprovoz, možná do té doby, než nastoupíte, bude i přípojka na internet.
Belveder je od nás vzdálen cca 5 minut chůze. V podstatě je vedle Adleru. Strava i lékařská péče je tam na špičkové úrovni, budete spokojená. Od nás to zase budete mít blízko do Luisiných lázní, kde se odbývá valná část procedur. V dubnu už bude příznivější počasí, takže procházky Vám jedině prospějí.
Přeji pěkný den, jsem ráda, že jsme vyřešili situaci.

Už to řešit nebudu, zůstanu v Luně, protož takhle bych si rozházela všechny a na to nemám povahu, jen mě zaráží jak v tom prvním dopise psala že to přece nebude dávat konkurenci, to mi trochu zavání, ale což, stejně se na pokoj chodí asi jenom vyspat jinak je člověk na procedurách nebo se procházkuje. Ale proč mě bez mýho vědomí přehodili se už asi nikdy nedozvím a věřím že to tam bude fakt hezký jak mi slibujou.

len
23. únor 2010

No tak to už je jiná odpověď, kdyby ti tohle paní napsala rovnou, tak není důvod se nad tím pozastavovat 😉
Je fajn, že budeš mít jednolůžák. Já tam trávila času docela dost, když bylo špatný počasí a nikde se nic zajímavýho nedělo, byla jsem za to soukromí opravdu vděčná 🙂

lenitka
23. únor 2010

Jo myslím že to bude v pohodě, jen teda jak to není pod FL a.s., tak nevím jak to bude s tím kinem a knihovou, mám dojem že jste psali že spadají pod akciovku, tak jestli tam teda budu moct chodit.

len
23. únor 2010

Knihovna určitě ano, tam si prostě za 30 Kč zaplatíš měsíční členství (lze i proti občance). Kino uvidíš, to neporadím, stejně tak slevy do Aquafora 😒 Ale myslím, že by neměl být problém chodit třeba na ta různá cvičení do Adlera nebo aquaerobik do Luisiných lázní a tak - tam se stačilo telefonicky zaregistrovat a pak zaplatit poplatek - kde bydlím, se nikdo neptal.