Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

bubanek
19. dub 2010

Ahojky holky,

ja zrovna jdu snidat a pomalu smer Frantiskovy lazne..ozvu se Vam dnes vecer nebo spis az nejak zitra az se rozkoukam...

Sarusinko, ja jsem v laznich do 17.5.,takze vas jeste stihnu...Lucci ma na me kontakt,takze si dame vedet..pa pa

damaska
19. dub 2010

Ahojky, tak moje rozhodování pořád trvá. Nakonec do lázní asi pojedu, ale max na 3 týdny a v konktrétním termínu, kde si to můžu zařídit, asi po přiklepnutí volat do lázní? Ale v návrhu mám Františkovy a Mariánky, tak nevím

len
19. dub 2010

Damaska, počítej s tím, že na tři týdny pouze jako samoplátce, pojišťovna ti to nezkrátí ani o den 😒

damaska
19. dub 2010

to snad není možný, když už konečně najdu nějaký kompromis, tak to zase nevyjde. No a jet tam a pak předčasně ukončit pobyt je asi blbost, co?

len
19. dub 2010

No pak je otázka, jestli by po tobě nechtěli peníze zpět, oni jsou v tomhle dost nekompromisní 😒 Na druhou stranu prostě mají zjištěno, že pobyt je účinný v délce 4 týdny (respektive 3 týdny a 1 se počítá na menstruaci, ale plošně prostě ženský jezdí 4), tak tu léčbu vyžadují kopletní, včetně jednotlivých kontrol jejich lékařem, jaké jsou změny a tak. Dost zjednodušeně je to jako kdyby sis nechala předepsat antibiotika, jejichž účinnost je spočítána na 14 dní, no a po 10 dnech je přestala brát z důvodu, že už se to moc nehodí, taky by to pro ně byla nedostatečná a neukončená léčba. A vzhledem k tomu, že ty lázně stojí desítky tisíc, vím, že dělali problém i ženským, které chtěly odjet domů o den dřív (i když léčbu vyčerpaly) 😖

damaska
19. dub 2010

no, tak to vydím bledě 😖 tak asi nic. Zřejmě se tam nedostanu. Jedině, pokud se mi udělají srůsty, tak po druhé operaci pojedu. To už budu mít svatbu za sebou. Kéž by se nám tak povedlo mimi.

len
19. dub 2010

Tak to fakt neřeš, srůsty po preventivním odstranění slepáku jsou opravdu hodně vzácná záležitost 😉 A na otěhotnění má vliv sto padesát dalších záležitostí, se kterýma lázně moc nehnou.

damaska
19. dub 2010

děkuju, ale já jen že mě straší se srůstama a neplodností a než mi vyndali slepák, tak jsem měla hromadu všelijakých diagnóz. Tak třeba to půjde normálně, kéž by.

len
19. dub 2010

No, hlavně takhle brzo to nemá cenu se tím nijak zvlášť znepokojovat 😉
Možná by tě spíš vystresovalo, až bys tam poznala totálně "beznadějný" případy, co všecko se může stát 😀

damaska
19. dub 2010

takže, teoretická možnost, že by se udělali srůsty hned po operaci, když při ní nebyl zjištěn žádný problém je teda malá?

damaska
19. dub 2010

len, tak moc děkuju. Prostě to přestanu řešit. A pokud se problémy objeví, tak se vždycky dá něco dělat. Spíš je nejdůležitější ta psychika, hrozně se těším na závěrečné připravy na svatbičku. díky moc a tobě budu držet pěstě

sarusinka
20. dub 2010

damaska: no jakýkoliv zásah je plus pro srůsty, takže není pravda, že když ti jen preventivně vyndali slepák, tak se ti nemůžou udělat 😉 je to prostě porušení kůže, a podkoží, je to jako jizva, a to máš po jakémkoliv zánětu, nebo když si odřeš třeba koleno 😖 ale nejsou třeba tak hrozný, jako po prodělaném vnitřním zánětu rodidel 😎

anya
21. dub 2010

Co se srůstů týká, slyšela jsem, že pár měsíců po operaci se s tím už nic nenadělá. Pokud by měly lázně pomoct, tak asi co nejdřív po zákroku. Navíc prý je to hodně o predisposicích, někomu se dělají hodně, někomu málo... každopádně když má člověk tu možnost, proč to nevyužít. Myslím, že sedavé zaměstnání dává ženským orgánům hodně zabrat.

len
21. dub 2010

Sarus, já netvrdila, že se nemůžou udělat, jen že to není příliš pravděpodobné 😉 Ale souhlas, že takový vnitřní zánět udělá daleko větší neplechu, přičemž často může probíhat skrytě 😒
A taky souhlas s Anyou - čím dřív, tím líp. Lázně půl roku po zákroku jsou bezesporu velice příjemné, ale z hlediska případných srůstů je to s křížkem po funuse 😒

bubanek
21. dub 2010

Nazdarek,

zdravim z lazni!!! je to parada,jak se mi sem na mesic nechtelo,tak si to po tretim dni s holkama z koniku fakt uzivam..je nas tady 7-8 holek,co jsme v kontaktu a neco podnikame..kaficka,prochazky,muzeum,zitra kino,chcem jit na kone, mame listky do divadla..takze fajn..doma je doma,ale pokud je tu parta tak to jde a jsem vdecna za konika,ze jsme se tady takhle domluvily a sesly,protoze samotny by me to fakt nebavilo..zrovna ja v Savoyi jsem sama - je tu 90% Nemcu starsich a par mladych - minimum..vetsina holek je z Pawliku,takze doporucuji Pawlik kvuli kontaktum a mladsim lidem..ale ja mam zas vanu a internet na pokoji a holky proste nechytaj..3 Lilie taky pry internet na pokoji..
kdyz chci tak jsem sama v pokojiku a valim se a jinak jsem po procedurach nebo s holkama..o vikendu nam treba prijedou navstevy atd..Ja jsem tady az do 17.5.,takze z tyhle party nejdyl,ale urcite uz zustanem po laznich v kontaktu a budem se navzajem modlit,aby to nekomu z nas dopadlo a my ostatni aspon mely dobrej pocit,ze to proste jde..

zdravi BUBU

bellis
22. dub 2010

Ahojky,
bubanek: 2.5. mám nástup na Savoy sice jedu jen na týden (na delší dobu to nešlo) ale pokud budu moc tak se ráda k tobě a ostatním připojím alespon tak na skok 🙂 podle tvé zprávičky se k vám už těším tak pa 2.5.
😉

bubanek
22. dub 2010

Ahojky BELLIS,

část holek ještě 2.5 bude a já až do 17.5,takže žádnej problém...určitě se ozvi a sejdem se tu na hotelu v jídelně nebo recepci....pošlu mobila do zprávičky...

Bubu

sarusinka
22. dub 2010

nazdárek holky 🙂
len: jasný v pohodě, já jen, že srůsty jsou parchanti, a prostě se udělají i z malé operace ☹
bubanek: už se na tebe a ostatní, kdo tam ještě budou moc těšíme viď Lucci🙂

jinak holky, včera spermio, manžel má jen 2 mil. spermoušků, takže nás stopro čeká umělý. Na podzim prý znova laparka 😒 dneska mi píchl Agl. dovjitou dávku, protože jsem neměla žádnou sliznici, tak aby jsem to dostala, ještě než přijedu do lázní 😎
Tak když jsme u toho umělého, nemáte někdo nějaké postřehy z pražských CAR ? Co doporučujete, jestli Gennet, Gest, nebo mám zkusit Motol, kde mi dělali tu operaci. Jak je to finančně, myyslím, že se to asi moc neliší, mají velkou konkurenci 😀 Pronatal nechci, tam jsem měla nastupovat jako sestra ale nějak jsem se nedohodla s MUDrem Sobotkou 😀 😀. Tak díky za případné info

len
22. dub 2010

Sar, dokonce i bez operace 😀 A já je naopak s dost dramatickou operací (a po několika akutních zánětech) nemám, fakt parchanti 😉
Jinak z CARů z vlastní zkušenosti nedám dopustit na Apolináře 🙂 Báječní doktoři a jako bonus bezkonkurenční ceny.

sarusinka
22. dub 2010

len: takže myslíš, že Apolinář v pohodě? když už se tolik doplácí, tak ať nedoplácím tolik 😠
jinak já měla srůsty IV. stupně, a taky jsem neměla operaci 😒

len
22. dub 2010

Jo, v pohodě 😉 Chodím tam už přes tři roky, což teda sice nezní jako moc dobrá reklama 😀 , ale moje příčina je jaksi dost neřešitelná, takže se mnou by to bylo na dlouho všude 😉
Takže vy máte kombinaci srůsty + špatný spermio? Taky dobrý 😝 Ale naštěstí oboje tohle umí IVF obejít naprosto spolehlivě 🙂
Co se těch cen týče, my nepotřebovali ICSI, tak jsem za IVF doplácela nějaký 4000 za léky (ale kdybych nechtěla ty pohodlnější, tak nic), ICSI samotný stojí nějakejch 6000... takže myslím, že i když prachy dost mizerný, tak oproti ostatním CARům je to opravdu víc než slušný 😒 Ale je to mizérie, muset tohle všecko podstupovat 😝

sarusinka
22. dub 2010

len: jj vím, četla jsem že máš špatný chromozomy, o stránky zpět. Snažila jsem se to tu projít všechno, abych se pořád na něco neptala 🤐
tak já to zkusím tam, myslím, že státní není o moc horší než soukromé. Máme rozrušené srůsty, což si myslím, že se stejně vrátí, mám jen levý vejcovod o kterým nevím, jestli je průchodný, vzali mi ho teď na laparce i s chronickým zánětem slepáku. A spermio se doufám zlepší. Nevím, jaký mám koupit vitaminy pro manžela. Snad vitamin E a Selen? Půjdem asi v srpnu pro žádanku, tak jak jsou dlouhý objednací lhůty? Že bych se objednala už teď 😀

len
22. dub 2010

No, JÁ je mám dobrý, jen ty moje vajíčka moc ne 😀
Státní je kvalitativně srovnatelné se soukromým. V čem se výrazně liší, bude prostředí, holt prostě nemocnice, žádnej luxus.
Z vitamínů, tuším, ten Selzink apod. Objednací lhůty, no, jak kdy, ale většinou kolem těch dvou měsíců, ale lze tam jít i bez žádanky. O prázdninách mají omezený provoz. tj. probíhají konzultace, IUI a tak, ale stimulace a odběry na IVF odsouvají na konec srpna/ září.

sarusinka
22. dub 2010

len: tak jsem to myslela 😀 kdyby jsi měla špatné chromozomy ty, tak tu asi nesedíš 😅
Dva měsíce, to je teda doba, u těch soukromých se to pohybuje kolem měsíce asi viď? Tak jestli se nerozhodnu pro něco jiného, což si myslím, že ne, tak tam asi půjdu 😉 můj gyndr sice říkal, ať projdu víc těch center, a všude si udělám sezení, ale od té doby, co jsou diskuze na netu, už je to zbytečnost 😀
třeba se tam občas potkáme 😅

len
23. dub 2010

Já nevím, ono je to asi dost nárazové. Pamatuji si, že jsme se objednávali v půlce ledna (07 😝 ) a poprvé tam šli koncem února. Ale zase když už tam jseš, tak tě objednají přesně, jak potřebuješ, tj. klidně za pár dní, je-li to k léčbě třeba.
Víc center, no, já se trochu obávám, že by vám všude řekli to samé s vaší anamnézou 😒 Ale na druhou stranu, jestli někde existuje centrum, který udělá první poslední, aby pár nemusel do IVF, tak je to právě Apolinář 😀 Teď teda nemluvím o jasných případech typu ženská bez obou vejcovodů, to ležíš na sále do měsíce 😒

lucci112233
23. dub 2010

Ahoj holčiny,

zase pátek večer, tak jsem na netu (přes týden to nechci z práce moc pokoušet..)

Bubánku: závidím ti, že už jsi v lázních, já za vámi dorazím v neděli 9.5.! Nejdřív se mi ani trochu nechtělo, ale když tady čtu, jak jste v lázních spokojené, nadšené, tak už se docela i těším 🙂

Sarusinko: jak si dopadla v práci, už si jim to řekla? Já byla od pondělka posera, nakonec jsem sebrala odvahu a řekla to šéfovi dneska, nadšený z toho zrovna 2x moc nebyl, ale co se dá dělat... Takže se moc těším, že se taky potkáme! Jinak k tvému dotazu, kamarádka podstoupila umělé oplození před Vánocemi v Motole (mimochodem, moc si to tam chválí) a povedlo se na první pokus, čeká mimi! Tak zkus omrknout i Motol a pokud vím, tak říkala, že cenově přijatelné... Držím palce!

Pěkný víkend!

bubanek
24. dub 2010

Ahojky,

jen pro info...hotel Savoy je peknej,mam hezci pokoje nez např. Pawlik-Isis v 1.patre chytam internet,jinak musite sedět dole u recepce..ale uz bych sem prostě nejela..docela jsem hodně cestovala a v hotelích byla a prostě jídlo vám nosí a porce rozhodně neodpovídají ceně 220,-, na Pawliku mají bufet a můžou jíst neomezeně..Já jsem hubená a všechno tu snim a za dve hodiny bych jedla znovu - prejim se jen u obeda díky polívce a dávám si víc salátu(ten je bufetově),chlap se tu najíst prostě k večeri nemůže- přes oběd je k tomu aspoň polívka...další negativum přístýlka -tragédie za 900 korun mi teď přinesli rozkládací lůžko s matrací tak 10 cm a když si na to sednu já,tak jsem na tom železe - můj chlap váží 95 kilo, ja 58 kg..takže jsem letěla okamžite dolů se zeptat ,kolik budu platit když budem spat na mojí posteli - na to odpověď žádná - prostě chtěj prachy,prý pošlou údržbáře..to mi přijde na hotel **** tragický teda..protože i s jídlem tu necháme jen za jednu noc návštěvy -přistýlka,večeře,oběd - (snídaně v ceně) - 1400,-..za to,že se nenají,když nebudem prudit ať daj větší porci a spát asi budem na jedný postely..fakt fajn..a protáhnout to tady zrovna moc nehrozí,malá recepce , pár mladých -mě si pamatujou a mladej chlap tady v tom hotelu je fakt vidět ( jsou tu samý důchodci,pár mladších holek a dnes jsem tu viděla po týdnu 2 kluky mladý asi jen na návštěvě) a riskovat ostudu a nebo aby jsem měla problém,když mám komplexní léčbu nebudu,peníze klidně zaplatim ,ale jde mi o princip - na recepci se tvářej jako kdybych chtěla kdovíco,ale já jsem záměrně šla dovyšší třídy hotelu,abych ten standart měla vyšší a za to taky platíme....takže jen pro vaše info-záleží na vašich požadavcích,ale já už je prostě mám a když slyšim od holek od jiných hotelů,jak to tam maj,tak asi lepší nebo mám prostě větší nároky-nevim..Tři lilie prý šlo i chlápka bez placení na noc na jednu postel se domluvit,tady na mě koukali jak nevim co a to jsem nabízela ,že zaplatim,ale nižší cenu..

Bubu

damaska
24. dub 2010

ahojky holky, tak se nakonec do lázní pojedu. Rozmýšlím to že všech stran a nechci si to v budoucnu vyčítat. Akorát bych potřebovala jet do nejdřív. V pondělí posílám návrh na pojišťovnu a jen potřebuju poradit, kam mám zavolat, abych si mohla zamluvit termín a jednolůžkový pokoj¨? Asi rovnou do lázní, co?

lucci112233
24. dub 2010

Ahoj holky,

Bubánku, tak to teda nic moc, to dokáže otrávit ☹ Damasko, mě lázně VZP schválila do týdne a hned jsem si zavolala přímo do lázní a domluvila se s nimi, takže být tebou, po schválení na nic nečekám a volám do lázní 🙂

damaska
25. dub 2010

lucci. Děkuju moc za radu, takže v pondělí posílám návrh a pak budu čekat na schválení, a pak teprve mám volat? Já myslela, že schválení přijde rovnou se zvacím dopisem a datumem nástupu. Chtěla bych si vybrat jednolůžák a nemusím mít žádný konfort, hlavně abych mohla jet už v květnu.