Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

lucci112233
1. kvě 2010

Ahoj Sarusinko, máš podobný plán co já, taky počítám dva kufry a do tašky boty, ostatní věci podobně.. Myslela jsem si, že bych spakovala do jednoho, abych nebyla jak blázen, ale holky tady psaly, že mít dva kufry je "normální" a navíc když si pročítám ten seznam, který si průběžně píšu, tak do jednoho bych to nenacpala ani náhodou! 😀

Tak všem pěkný první máj 🙂

lucci112233
1. kvě 2010

Sarusinko, jinak já a brusle asi těžko 😖 Jsem takový sportovní antitalent, sport který mě kdysi "chytil" je sqash, který bohužel teď ze zdravotních důvodů nemůžu, takže chodím každý týden plavat...

sarusinka
2. kvě 2010

lucci: to neva 🙂 tak se budem procházet a chodit na výlety 😀 já taky musim začít plavat pravidelně, ale jsem hrozně líná. Dneska začnu pomalu už balit, mám to jen na hromadě, tak abych to měla co nejdříve zabalené.
Jinak zdravím všechny přítomné 😎

bubanek
2. kvě 2010

Ahojky holky,

tak urcite auto na vylety je dobra vec - pokud nejezdite na kole ,ale vetsina holek jezdi na vylety na kole, bud privezou nebo pujci za par korun..vse je tu kousek,vzhledem k tomu,ze ja jsem lenoch stacilo mi par kilasku na kone a mela jsem dost a o vikendech to objizdime s pritelem autem - lenoch jsem no ,ale jinak do tech 10 km toho je tady hodne..na in-line brusle je tu dobra trasa k jezeru Amerika,ale jinak asi lepsi to kolo.. Ja jinak bojuju uz od stredy s chripkou a nemuzu se z toho vyhrabat,protoze dopoledne procedury(nechtela jsem si to nechat rusit) ,no a odpoledne jsem mrtva,ted cely vikend pritel a bracha s holkou na navsteve,takze dneska padnu a budu spat tak do stredy...kazdopadne tu po dvou tydnech fakt zacalo prset a predpoved zatim nic moc,tak uvidime no..vetsina holek z nasi party odjizdi jiz tento vikend nebo v pristim tydnu..Ale uz je tu holcina Verca u 3 Lilii a urcite budou prijizdet dalsi...takze urcite tady sami nebudete...

Bubanek

steffi13
2. kvě 2010

Ahojky holky,
auto je výhoda a stim kolem nebo na bruslích je taky fajn 😉 to má Bubánek má pravdu 😝 ..jinak zabalit třeba nějaký teplejší bundu kdyby náhodou tady je ještě počásko náladoví takže nevi kdy jedete ale určitě bych něco takovýho přibalila..určitě plavky protože je tady procedura cvičení v bazénu a nebo taky na hotelu je nějaký bazén takže tak...Pawlik-isis je výhoda,že tu je aquaforum,který tady můžete využívat denně jen projdete v županu přes chodbu a jste v bazénu..jinak nevim kde je vlastně v Savoy má nějaký malý ale o tom by mohla mluvit Bubánek 🙂

steffi13
2. kvě 2010

Damasko,tak ty už si dorazila do Frantovek tak to vítej..já tu jsem do 9.5.takže se můžeme sejít pokud by si chtěla pokecat 😉

steffi13
2. kvě 2010

Damasko tak jsem si dočetla a ty si teda nejela to je teda síla 😠 já mám Ozp a vše v poho nemůžu si stěžovat..tak zatim papa

len
2. kvě 2010

Holky, já bych to asi neházela zcela na pojišťovnu, sice jsem od VZP taky odešla, ale z jinýho důvodu... Ono kůň ví, kde nastala chyba, opravdu se může stát, že prostě obvoďačka sepsala blbě tu žádost a pak by to neschválil žádnej revizák od žádný pojišťovny 😒 Nebo byl opravdu nedostatečný ten operační protokol... A pak v neposlední řadě záleží, jakýmu ouředníkovi se to zrovna dostane do ruky, "můj" revizák byl nakonec naprosto v pohodě, ale narazila jsem na veledůležitou babu pod ním, která mu to odmítala předat 🙄 Jak se mu to dostalo na stůl, schválil to do pár hodin. Na jiných pobočkách VZP prý problémy nedělali 😒

Co se auta týče, tak já se obešla bez něj, na výlety se dá pěšky, vlakem, busem, doprava je tam solidní. O víkendu za mnou přijížděl manžel a "do daleka" jsme jezdili tím autem, třeba na Loket a tak, ale dalo by se i bez něj, zvlášť s kolem. Pokud máte auto, záleží na konkrétním hotelu, ale většinou je parkování zpoplatněné (a vůbec i jenom vjezd do lázeňské zóny, kde je většina hotelů!) a platit 60 Kč na den se mi teda moc nechtělo. Zadarmo se dá parkovat jako za Císařskými lázněmi (za Aquaforem), ale tam je to zase nehlídané, i když auto tam můžete nechat stát, jak dlouho chcete.

bubanek
2. kvě 2010

Nazdar Steffi,

no dekuji za tve vyjadreni k moji zprave🙂)) nez si tohle prectes,tak ti urcite do ty doby budu volat nebo se uvidime🙂)!!!

Jinak bazen v Savoy hotelu je malinkej,ale docela prazdnejsi k veceru co jsem parkrat videla,kazdopadne ja na to cachtani moc nejsem,takze nevyuzivam, skocim mozna jen mrknout do Aquafora nez pojedu,ale ted uz mam paty den chripku a nejak nemam cas to vylezet...

tak paaa

len
2. kvě 2010

Holky, já byla takovej cvok, že jsem v den odjezdu měla do 10 vyklidit pokoj, Aquaforum otvíralo v 9 a já do 9:50 ještě strašila v bazénu 😀

steffi13
3. kvě 2010

Ahojky len,tak ty si se takhle pěkně cachtala ještě v den odjezdu 🙂 tak to mi pripomínáš ladus co tu byla ta využívala též bazén každý den a věřim,že kdyby měla zbaleno den předtim tak si taky naposled zaplave v den odjezdu..já chodila ale posl.dobou jsem zaostala protože bylo hezky a já dala kolo nebo výlet s holkami.. 🙂 takže tak..a Len má pravdu stim autem je to zbytečné..hlavně bus nebo vlak je tu levný takže se nevyplatí ani startovat auto..

lucci112233
3. kvě 2010

Ahoj holky,

Bubánku, s chřipkou koukej pořádně zatočit, přeju, ať se bacilů brzo zbavíš a jsi v pořádku. V Praze je pod mrakem, prší, takže i to počasí tomu nachlazení moc nepřidá. Těšila jsme se, že se v lázních opálím, ale předpověď zatím nic moc, květen má propršet ☹
Sarusinko, pošli mi na sebe prosím kontakt, napíšu ti maila a vyměníme si na sebe telefony jako s Bubánkem 🙂

S tím autem furt váhám 😒 Monti má hládané parkoviště ve dvoře za 60 Kč / denně, to mi nepřijde tak hrozné.. já moc "kolař" nejsem...

bubanek
3. kvě 2010

Ahojky,

tenhle týden má bejt hnusně,tak budu víc polehávat..příští týden určitě dáme kafčo...NO Lucci záleží co je pro tebe lepší jestli platit 1800 za měsíc a bejt víc mobilní nebo ne....já mám řidičák ,ale nejsem moc aktivní řidič a mít auto a řídit,tak ho tu mám taky prostě...ale jak zas psaly holky je to tu kousek všechno...ale jasný je,že zajet si na nákup do Německa,do Mariánek,Karlových Varů je lepší autem a nejsi závislá na autobusu...každopádně není to důležitý to auto a v pohodě i bez něj..

Bubu

lucci112233
3. kvě 2010

Ahoj Bubu,

na kafčo se těším, určitě se ozvu, až dorazím.

Já žádného manžela ani skoro manžela bohužel nemám, takže stejně bych musela dát někomu peníze na benzín, aby mě odvezl a aby pro mě dojel. Takže si říkám, že s autem bych se nemusela na nikoho ohlížet a odjet si kam chci a kdy chci. Já mám konec pobytu v neděli 6.6., ale paní z Monti mi říkala, že je to otázka domluvy, když budu chtít odjet už na víkend, takže když řeknou, že můžu jet, tak odjedu a nebudu muset někoho nahánět, kdo pro mě dojede. A pak jsem si říkala zajet někam na výlet... Může se odjet bez problému? nebo se musí např. na recepci hlásit, kam odjíždíš nebo to nikdo nekontroluje a nikomu se nezpovídáš? S poplatkem za parkování počítám, ale holky, platí se i za auto nějaký "lázeňský poplatek"? 😒
Díky.

sarusinka
4. kvě 2010

Nazdárek děvčata, tak mám zabaleno 😉 ještě teda musim přihodit 5x kalhotky, ale už mám jinak vše :D:D... ještě taková intimní otázečka, jak jste to měli s těmi slatinnými tampóny, mám si přívézt hodně intimek 😅 😅 ???? když do vás lejou tu vodu a tak..... zrovna s manželem stříháme video ze svatby, to se mi bude stýskat.... ☹ 😢 😢 😢

lucci112233
5. kvě 2010

Ahojky,

já jsem šla spát dneska ráno v jednu, také jsem pakovala, resp. do kufru jsem naházela všechno podle seznamu a v než kufr o víkendu zavřu, udělám ještě "vyřazovací metodu" 😉 Sarusinko, já jsem vybavená jednou krabičkou intimek (60 ks), kdyžtak na místě dokoupím, holky psaly, že tam drogerky jsou..

saralinda
5. kvě 2010

ahojky holky, co se týká intimek či vložek, tak ty je dobré mít na slatinný tambón a na irigaci. Já jsem třeba u slatiny nepotřebovala skoro ani intimku (nic ze mě nevytékalo), ale u irigace mi skoro nestačila ani tlustá vložka (jednou nestačila vůbec 🙂 ). Některé holky to měly zase naopak. Ale každopádně se s velkými zásobami netahejte - po pár dnech zjistíte, co potřebujete a v drogérce dokoupíte.

lucci112233
5. kvě 2010

Holky, doufám, že to "vytéká" jen chvilku, že se nemusí celou dobu lítat s vložkou, to bych nepřežila 😒 Už několik let jsem zvyklá jen na tampóny - to bude překvápko ☹ 😒 😖

elana
5. kvě 2010

Luci, vytéká to opravdu jen chvilku, je to voda, takže to vychrstne a je pokoj. No, semtam zůstane někde zbyteček, ale do 15ti minut je určitě pryč. Mně se osvědčilo "pustit to" do otvoru v té koze (počítá se s tím, sestřička tam hned nepošle další, naopak Ti to doporučí, ať si ještě posedíš🙂), pak vložku (používala jsem slipovky 2v1, takovýty silnější, ale slipovky), zkusit zadržet (jak říkám, jde to blbě, voda je voda🙂, ale trochu přece) a potom utíkat na WC (je přes chodbu) a tam doladit zbytek. Jednou, dvakrát...a už se nehoda nestane 😉

U slatiny jsem to měla podobně jak Sara-taky ze mě nikdy nic nešlo, vymačkala jsem se ještě na koze a bylo.

sovicka_
5. kvě 2010

Holky, poradíte?
Jedu do lázní - ne do Fr., do jiných, ale třeba to funguje všude stejně.
Když je komplexně hrazená léčba, tj. hradí mi to pojišťovna, musí se dodržet termín nástupu? Já jsem si tam ústně telefonicky dojednala nástup 18.5. s tím, že dřív prostě nemůžu kvůli práci, ještě jsem to ověřovala před 14ti dny znovu, ale předvolání mi přišlo na 16.5. Nemáte s posunem zkušenost? Budu tam volat, ale jsem z toho úplně hotová a potřebovala bych nějaké uklidnění...

len
5. kvě 2010

Sovicko, obávám se, že co se týkalo dat nástupu a odjezdu, tak pojišťovna byla naprosto nesmlouvavá. Některé hotely byly ochotny přimhouřit očko, třeba když máš nástup v neděli, tak to tam stejně většinou doktoři neordinujou a procedury se nekonají... Zkus tam zavolat a poptat se, nic víc asi neporadím, asi záleží na benevolenci hotelu, v tom "mém" by mě nepustili ani v předvečer odjezdu 😒 Popř. jestli ti to nemůžou o ty dva dny posunout...

sovicka_
5. kvě 2010

Len, díky moc za odpověď, i když mě to ještě víc rozdeptalo 🙂
Fakt nechápu, k čemu jsou ty telefonní domluvy - volala jsem tam v březnu, že mohu nastoupit 17. května a později, hlavně ne dříve. Prý v pohodě, umíme, zařídíme. Volala jsem tam v dubnu, kdy mám nástup - četli mi z počítače, že 18.5. Totéž mi zopakovali ještě v lázeňském domě, kde jsem objednávala parkování auta.
A najednou bum - přije´dte 16.5. Jak si to jako představují - že se člověk zabalí a pojede? Že nepracuje a nemá povinnosti? To je systém v tomto státě, děs!!!

sovicka_
6. kvě 2010

tak přesunuto na 20.5., ale jen díky tomu, že na návrhu byly 2 termíny, jeden do 16.5. a druhý pozdější. Jinak by mi nevyhověli. Paní nejdřív protivná, pak moc milá, když si uvědomila chybu.

lucci112233
6. kvě 2010

Ahoj Elano, díky za "rady" 😉

anastasy
6. kvě 2010

Ahoj holky,

všechny moc zdravím...už jsem doma a celkem již zaklimatizovaná... 🙂
Kočky vy co teprve pojede, tak si zjistěte čísla na hotel a můžete si volat v rámci FL s.r..o zdarma. Jde to mezi hotely Pawlik Isis, Sayvoy, Tři Lilie a myslím i Goethe a Belveder, ale to si nejsem jistá. My takto s holkama prokecaly dost když jsme třeba plánovaly apod a dost tím ušetříte 😉
na Lilie je spojení 89 a číslo pokoje.
na Pawlik a Savoy ted nevím z hlavy (měla jsem to na papírku 😀 , ale holky vám to písnou nebo se zeptáte 🙂
Tak pěkně dopakujte a přeji štastnou cestu a at se líbí!!!
nezapoměnte deštníky, at můžete na procházku i kdyby pršelo.
nenechejte si to ničím pokazit! pa pa

elana
6. kvě 2010

Ahoj Anas, vítej doma🙂

Jo, s tím telefonováním je to fakt, jde to i mezi Radbuzou a Isis (teda jde to všude😀, ale tohle máme vyzkoušené s Len).

tonny
6. kvě 2010

Ahoj holky mám dotázek. Jsem 14 dnů po operaci prasklého slepého střeva a doktora jsem zlomila na lázně. Můžu si prý vybrat že 4 míst, ale já se rozhoduji mezi Frant. L. a Klimkovicemi. Vím, že je to téma Fr. L., ale nevíte něco o těch Klimkovicích? Nebo vybíraly jste si taky a jaká kritéria jste volily? Díky za info!

len
6. kvě 2010

Tonny, my tu máme zkušenost jen s Frantovkama, ale co jsem tak zaslechla, tak Klimkovice jsou - menší, odřízlejší od světa (jenom to sanatorium, není přímo ve městě jako Frantovky), léčí se tam i děti (naopak ve Frantovkách je spousta důchodců a Němců) a mají jiné složení procedur (Frantovky jsou hodně o přírodních zdrojích - bahno, léčivé prameny a plyn). Taky jde samozřejmě o dojezdnou vzdálenost, ale ve FL jsem potkávala i Moravandy, co si záměrně vybraly tohle. Je na nich příjemné, že je to malinké lázeňské městečko, které tím žije - divadlo, kino, spousta kavárniček, spousta míst k procházkám... Jinak o Klimkovicích tu taky někde diskuze je, ale já co si načetla, tak mi byly Frantovky sympatičtější 😉 Ale léčba bude určitě stejně kvalitní a účinná všude, o tom zase nepochybuji.

tonny
6. kvě 2010

Len, díky za info. Jsem z Jihlavy, ale manžel má rodiče v Ostravě, takže se pořád rozhoduji.

anastasy
7. kvě 2010

Ahoj holky 🙂
Elen díky za přivítání!
Tonny nemám zkušennost s Klimkovicemi, ale asi by jsi se měla informovat i na procedury. Jak píše Len asi je to jiné..
Já se dívala na webovky Klimkovic a nenašla jsem tam např.slatiné tampony, ty jsou výborný a ikdyž máš indikaci po slepáku, tak z gynekolog hlediska jsou velmi léčivé. Ale záleží i na tvém zdrav stavu, pokud nemáš velkou endomitrozu apod.
Asi jsem ti moc neporadila, ale Františkovy lázně byly skvělý po všech stránkách. Tak snad si vybereš dobře. Jak máme na výběr z více možností, někdy není lehké se rozhodnout 😀 ....
Tak hodně štěstí!! pa
Všem přeji pěkný víkend!! 😎