Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

terinda
25. čer 2010

Consti, ano zadařilo a hned po lázních 🙂

consti
25. čer 2010

@terinda jéééééééééééééééééééé, já mám za tebe ohromnou radost 😵 😵 !!! Moc moc ti gratuluji, to je paráda!! Takže operace i ty lázně mají své výsledky!! Ani nevíš, jak ráda tohle slyším 😵 !! No spíš asi víš 😉 😵 . Tak ať vše probíhá, jak má a doufám, že budeš dávat do albíčka fotečky nebo aspoň informovat přes ip! Hodně štěstí!!!

terinda
25. čer 2010

Děkuju 😵 a Tobě taky hodně štěstí 😉

misa.77
25. čer 2010

zdáááár všem,
@irinka
schválenooooooooooooo, 7.7. valíííííííím, yahoooooooooo

irinka
25. čer 2010

wrtul - dopis ještě nedorazil, prý ho pani posílala 17. tak je to divný, ale papíry a vše potřebné tam je, tak při nejhorším jim zavolám ať to pošlou emailem 🙂
Míšo, tak to je super 🙂 paráda, jé já mám radost, krásně to vychází 😀 Takže se tam sejdeme i s Wrtulkou 🙂 no super :-P jéééé jak já se těším 😀

misa.77
25. čer 2010

iri pak ti písnu svoje číslo na mobil nebo mi dej ty svoje a já ti cinknu až tam dorazím a drahý zmizí nach hause 😀

wrtulka
25. čer 2010

Ahojky
tak na mě dneska čekal dopis!!!! Přímo z hotelu Motni.
Takže opravdu datum nástupu 20 července až do 18srpna 😵 😵 😵

wrtulka
25. čer 2010

no jo holky já přijedu jako poslední ! Tak doufám že zatím všechno obhlídnete a táák 😉

irinka
26. čer 2010

Wrtul - já s Míšou to obhlídneme a ty dorazíš už do "hotového" 😀 Já teda dopis ještě nedostala, ale to už mě nějak nedrásá 😀 Holky já vám pak napíšu moje číslo, teď jsem tu jen na skok, za chvilku odjíždíme pryč, tak během příštího týdne si ještě napíšeme 🙂

wrtulka
28. čer 2010

Ahojky ..
tak jsem volala do toho Monti..
trošku mě některé věci mrzí ale paní byla moc milá tak snad to bude fajn i tak..
nebudu přímo v MOnti ale v té depandenci Vila Anna.. ta je dvouhvězdičková.Budu tam s holčinou je to tedy prý mladá paní a je jí 23 tak snad si sedneme když bude o tolik mladší..Taky by mě zajímalo jeslti tam bude se stejnými nebo jinými poblémi než já..
Díky tomu že je to jen dvouhvězdička tak tam nejsou fény takže ten budu muset táhnout sebou a taky župan ty tam sice půjčují ale za 10 kč na den to si radši vezmu svůj.
Ale paní říkala že místo županu se dá i nosti nějaké lehké sportovní oblečení co se na proceduře sundá a pak zase hned oblékne..
knihnovu menší mají přímo v Monti ale samo se tam dají půjčit knížky i jinde.. takže to v poho. Co mě mrzí je že kromě toho že budu mít dvojlůžák (s tím sem tak nějak počítala ) se budeme muset ještě jednou v rámci ubytování stěhovat ..sice jen o patro výš ale i tak 😔 je to vopruz.
Schválně jsme se ptala na jednolůžák a samo je všechno beznadějně plný.. ale to byl jen takovej pokus a věřím že si s holčinou sedneme a bude to fajn..
takže já asi tak ..

irinka
28. čer 2010

Wrtul, jestli tě to uklidní, já se taky budu stěhovat na posledních pár dní, páč jinak mě jednolůžák dát nemohli...taky z toho nejsem zrovna happy ale co se dá dělat, jsem ráda že to takhle všechno vyšlo 🙂

irinka
29. čer 2010

Holky, kdepak jste? Už se připravujete na odjezd :-P No já pořád čekám na dopis z lázní, se to někde nějak seklo, tak doufám že to dorazí dřív než se vrátím 😀

len
29. čer 2010

Wrtul, to si představ, že po mně chtěli, abych se stěhovala na tu úplně poslední noc - ze soboty na neděli. A když jsem se zeptala, jestli teda nemůžu odjet už v sobotu večer, když už bude stejně po všech procedurách, tak jsem byla důrazně upozorněna, že to teda nepřipadá v úvahu 😉 Nakonec jsem teda bydlela jinde, kde jsem strávila celý pobyt v jednom pokoji.

Irinko, já ten dopis opravdu dostala týden po návratu 😀

martiiik18
30. čer 2010

ahoj holky, chtěla bych se u vás informovat za jakých podmínek, za jak dlouho vám lázně schválili? byla jsem v roce 2008 na operaci se slepákem a pak mi bývalý gynekolog lázně doporučil ( ale já si je nevyřídila, abych nemusela na neschopenku) a teď jsem po 2 IVF.. tak si myslím, že bych na ně mohla mít nárok... jak dlouho vám lázně schvalovali? a kdy ste si o ně žádaly? a žádaly ste si o ně v CARu, nebo u svého gynekologa? omlouvám se za takový výslech 😅

len
30. čer 2010

Martik, průřezem této diskuze prakticky cokoliv od týdne do dvou měsíců. Odbornej doktor (CAR či gyndr) vypíše doporučení, na základě kterého obvoďák žádanku. Toť oficiální verze, modifikací jsou desítky, záleží to jenom a jenom na lidech a jejich ochotě.

irinka
30. čer 2010

Len, tak to jsi mě uklidnila 🙂 ale právě mě docela zaráží, že paní říkala, že ho posílala 17.6. a nikde nic...ale to je jedno, hlavní je, že je to schválený 🙂
Marti - je to tak jak píše Len. Já jsem si ke konci května požádala gydr o doporučení, dojela jsem v obvodní a údajně jsem měla lázně schválený 9.6. Docela mě to překvapilo...možná není od věci si zavolat do lázní a domluvit předběžně termín, já to taky tak udělala, pak už se jenom potvrdí rezervace 🙂 A po 2IVF máš určitě nárok. Já jsem 1xET a 2xKET + teda primární sterilita 4roky. Takže přeji hodě štěstí 🙂

martiiik18
30. čer 2010

holky: co se týče té primární sterility- my máme problém spíše u manžela ( málo spermijí), tak nevím, zda to schválí...a navíc se snažíme cca přes rok... manžel má pouze jedno varle od malička ( jelikož mu nesestoupila varlata a pak to museli řešit operatvně a samozřejmě to zvrtali páni doktoři a on o jedno přišel)...tak nevím, zda to není moc kátká doba na to, aby ty lázně schválili... no uvidíme.. zkusím se poptat v Caru... a vy, co jedete do lázní, tak ste podstupovaly IVF skrze vejcovody atd? nebo některá z vás jede do lázní a problém je spíše u manžela se spermijkama?

misa.77
30. čer 2010

ahojda,

mě dnes dorazil schvalovací dopis z pojišťovny, lázně mi přijdou mailem, páč poštou by to nestihli 😀

@martiiik18 já jedu do lázní kvůli nízké děložní sliznici

jooo dámy, ted už si nepamatuju, kdy mi dával číslo na tu paní Havlíčkovou do Jesenice, tak jsme tam byli minulý týden a mi řekla, že mám hnutou pánev a proto se mi to dole neprokrvuje a nejsem schopná doonosit škvrně, dobrý neeee
musím říct, že má možná pravdu páč mě 3 roky zpátky srazilo auto a odnesla to tenkrát pánev, 4 měsíce jsem nemohla sedět, tak řekla, že v lázních ideálně cviky dle Mojžíšové a nejlépe 5 dní po ms, tak tam budu honit někoho, kdo se mi bude věnovat 😀

lucci112233
30. čer 2010

Ahoj holky,

Wrtulko, vůbec nesmutni, Villa Anna se zařízená sice "skromněji", ale myslím si, že naprosto dostačujícím způsobem. Všude je čisto, o všechno se tam stará hodná paní Vladěnka 🙂. Župan si vůbec s sebou neber, neužiješ ho. Holky na diskusi to tady psaly, že je zbytečné ho s sebou táhnout, já měla svojí hlavu, vzala jsem si ho a vůbec jsem ho nevyužila, akorát zabíral spoustu místa v kufru a ve skříni. Na pokoji jsme měli každý den čistou velkou osušku a dva ručníky (mění každý den!) - ty jsem si brala i k bazénů, svoje ručníky, které jsem si tam brala jsem ani nevybalila, takže je to opravdu zbytečné, ale samozřejmě záleží na tobě, jen můj názor .. 🙂)) Villa Anna a Monti jsou jen přes cestu, přeběhneš silnici, kousíček, všechny procedury jsou pod jednou střehou na Monti, jen na gynekologické jsem docházela. Na gynekologický plyn do Plynových lázní a na vaginální irigace do Luisiných Lázní (vše kousek pěšky).. A ještě jedna velká výhoda na Anně - nemá recepci! Dostaneš klíč od pokoje a od vchodových dveří. Tzn. nikdo tě nehlídá, můžeš přijít kdy chceš - my jsme trajdali do noci, také jsem se domů plížila ve 4 hod ráno! 😀 Na hlavní budově Monti je recepce a tam když si přišla po půlnoci, tak už recepční prskali..

Holky, vy se máte, já bych jela hned znovu! ☹

Užijte si to, těšte se a vy co "honíte" doktory, nedejte se a lázně si vydupejte, držím palce!

Pa, Lucka

wrtulka
1. črc 2010

Ahojky Luci mooc děkuju za vyčerpávající informace.
A včem jsi tedy přebíhala mezi procedůrami? V paní na recepci mi radila tepláky ..jakože sportovní oblečení ale si zase říkám že nevím jeslti se mi chce běhat takhle po městě? 😕
S tou recepcí je to fajn myši budou mít pré 😀 😵 😵
jo matrik u nás je taky problém u chlapa.. na mě nikdo nic nenašel tedy až na to že má po dvou IVF pocuchané hormony. Mě vysloveně dokotři řekli že po 2IVF mám prostě nárok na lázně hauf. ať už je příčina kdekoliv..
Ale doporučuju aby si na Frantíka šel sáhnout manža s tebou 😀 😉

martiiik18
1. črc 2010

wrtulko ahojky, děkuji moc za odpověď 🙂 v sobotu jdu na ko k Dr. do Caru, tak na něj uhodím, že chci do lázní a aby mi ještě udělal imuno ( kdybych si náhodou rozmyslela a šla do 3. IVF) a ještě chci , aby mi zjistil, zda mám průchozí vejcovody... Wrtulko, pěkně si užij lázně a určitě si sáhneme na Frantíka s manžou oba 🙂 můžu se Tě ještě zeptat kam dojíždíš do CARu? a Ty půjdeš na 3.IVF?

martiiik18
1. črc 2010

Wrtulko, mohla bych Tě ještě obtěžovat s jednou otázkou? doporučili vám něco na zlepšení spermiogramu?

wrtulka
1. črc 2010

Ahojky Martiik kukni mi do albíčka.. chodili jsme do různých CARů ale teď chodíme do GESTu v Praze.
na zlepšení nám toho dávali vícero..ale nic nepomohlo..nicméně záleží samo na příčině..
u nás překvapivě pomohla jednoduchá věc změna zaměstnání 😀

lucci112233
1. črc 2010

Ahoj holky,

Wrtulko - v teplákách bych asi nechodila, i když někteří to neřeší a chodí tak (hlavně staří němčouři), ale já měla normálně "klasický" černý kalhoty / džíny + tričko - teď budete mít krásně, teplo, sluníčko - takže klidně kraťasy + tričko, nějaké šatičky ..teď to budete mít lepší..

irinka
1. črc 2010

Ahoj holky, tak už to mám konečně "černý ne bílém" - konečně mám zvací dopis, sice sem si o něj musela napsat na email, páč kdoví kdy to dojde poštou...
Už začínám být krapet nervozní z cesty a tak 😀 ale to je normální, teda u mě určitě 😀

martiiik18
1. črc 2010

ahoj Irinka, a kdy sis žádala o lázně?a u jaké si pojišťovny esi se můžu zeptat?

wrtulka
1. črc 2010

Ahojky Irinko máš IP ode mě 😉
a jinak gratulace největší!🙂
já se včera dozvěděla že týden před nástupem do lázní a týden po lázních mám dovolenou 😵 takže jdu do práce příští týden 3 dny a pak až koncem srpna 😀 takže si to snad fakt jako pořádně užiju 😀 😵

irinka
1. črc 2010

Wrtul, tak to budeš aspoň pořádně relaxovat 🙂 a to je dobře.
Marti, já jsem si o lázně žádala koncem května, jsem u VZP, docela to bylo rychlí, jen já jsem myslela, že posílají dopis z pojišťovny a oni prý ne, takže jsem se o schválení dověděla minulou středu, jinak jsem je měla 9.6. schválené. Pokud tě bude cokoliv zajímat, klidně piš 🙂

martiiik18
1. črc 2010

Irinko, si moc moc hodná- děkuji 🙂 a termín sis vybírala sama, nebo Ti ho určila pojišťovna? moc nevím jak to funguje, zda si to mám předběžně rezervovat sama, nebo zda mi ubytování vybere pojišťovna, nebo já... ???

irinka
1. črc 2010

Marti, já jsem si termín vybrala sama, nebo tekhle obvolala jsem si lázeňské domy a zeptala jsem se jak mají volný termín a hlavně jsem chtěla jednolůžák, vypadalo to beznadějně, ale pak se našel termín v Belvederu se stěhováním, ale to mě nějak nevadí. Takže jsem na pojišťovně nahlásila termín a kde budu ubytovaná a oni papíry poslali rovnou na Belvedere. Je to na tobě, jestli si sama vybereš, nebo to necháš na pojišťovně.