Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

b.e.r.u.s.k.a
3. zář 2010

@irinka takže si můžu vybrat i hotel a jak budu vědět,zda tam dělají všechny procedury co mi budou doporučeny?A můžete mi tedy napsat,který hotel je dobrý a ne zase moc drahý.Děkuji moc

irinka
3. zář 2010

Beruško na těhto stránkách najdeš veškeré info o hotelech. Na procedury se dochází, já měla jen masáže a plynové injekce na hotelu, jinak se chodí jinam, ale frantovky jsou malinkatý a nic tam není daleko 🙂 www.franzensbad.cz Jinak já jsem byla ubytovaná v Belvederu - jednolůžák s vlastním sociálem a na posledních 5 dní jsem se stěhovala na depandenci Royal, taky jednolůžák a doplácela jsem 8600Kč. Jinak Dr. Adler je taky cenově přijatelný, ale tam už nemám zkušenosti s ubytováním 🙂 Pokud by tě cokoliv ještě zajímalo klidně se ptej 🙂

b.e.r.u.s.k.a
3. zář 2010

@irinka děkuji,tak už jsem koukala a určitě bych si tam vybrala,no půjdu za tou obvoďačkou a domluvím se s ní co mám tady dělat.Jo a ještě mě tak napadlo,kdo vám vlastně řekl do jakých lázní jet,viděla jsem,že je tu i téma na lázně Klimkovice.

irinka
3. zář 2010

Tak já mám pocit, že na gynekologický problémy jsou jenom frantovky a ty Klimkovice. Nevím, možná něco je i jinde, ale já věděla o těhle dvou. Na papírech u obvoďačky se vypisujou jedny na první místo a druhý na druhý - já měla frantovky na prvnim, pokud by ve frantovkách neměli volno, poslali by papíry do Klimkovic.

b.e.r.u.s.k.a
3. zář 2010

@irinka no manžel taky říká,že Frankovky budou lepší.Už jsem se koukala na ty hotely a líbí se mi Adler,tak uvidím jak dopadnu u doktorky,třeba mi i poradí.Jináč jsem pochopila,že jste si podali žádost a zároveň si hned rezervovali hotel.Četla jsem,že se vás tam i pár sešlo,to muselo být skvělé,já se špatně seznamuji,tak se bojím,že to tam celý měsíc prožiji o samotě,no nic vezmu si knížky a zabavím se.Jo taky mi manžel nechce povolit notebook,aby mi ho tam někdo nevzal.

elana
3. zář 2010

Adler je bezva, myslím že jeden z nejlepších v poměru kvalita:cena.

Ale rozhodně neni pravidlo podat žádost a ihned si rezervovat hotel, to mám pocit se tu rozmohlo až posledního půl roku, ještě když jsem jela já (loni v říjnu), tak jsem trpělivě čekala na dopis z FL, kam mě píchli. Protože stojí za úvahu, že když si budeme rezervovat hotely jen a jen podle přání, tak samozřejmě tím delší dobu na ně pak budeme čekat 😉 každá bude chtít Adler, Belveder, Isis...a tak budou zabukované tak dlouho dopředu, že se do nich těžko dostanem🙂

b.e.r.u.s.k.a
3. zář 2010

@elana no mně nejde tak vybrat si hotel,jen když si to můžu zamluvit sama,tak to udělám ten měsíc dopředu a ne aby mi napsali a za 14 dní měla jet do lázní.Jináč opravdu nejsem náročná

elana
3. zář 2010

ale jo, Beru, to je v pohodě, nakonec mně už je to jedno, v lázních jsem byla a Adlera (teda jeho depandance Radbuzu) jsem dostala zrovna automaticky...jen jsem na to chtěla upozornit, že se tu tohle rozmohlo docela dost, to nebylo myšleno jako kritika nebo výtka, spíš jen to vzít do úvahy🙂

b.e.r.u.s.k.a
3. zář 2010

@elana já jsem to nebrala jako kritiku nebo výtku 🙂 😉

elana
3. zář 2010

jinak ale je pravda, že je to trošku fičák...mně napsali a jela jsem snad ještě dřív než za těch 14 dní 😝 ...ale člověk s tím tak nějak počítá.

každopádně, doufám že Ti to klapne a že se Ti v lázních bude líbit, je to tam fakt super 😵

b.e.r.u.s.k.a
3. zář 2010

@elana díky ,celkem se těším,ale zatím mám z toho zařizování strach

elana
3. zář 2010

ne, ono se to tak zdá, ale v podstatě toho neni moc potřeba...stejně se člověk skoro pořád někde máčí, pak prostěradlo, pak oblíct a zas to svlíkáš a lezeš do nějakýho láku 😅

b.e.r.u.s.k.a
3. zář 2010

@elana no z lázní nemám strach spíš z toho papírování a vyřizování

elana
3. zář 2010

jo tak...ale to taky neni žádná hrůza🙂 (pokud nebudeš mít smůlu jako Len, která to popisovala cca. loni v září, ale to byl fakt extrém 😅 )-ostatní jsme s tím strávily čistýho času jestli půl hodiny😀

b.e.r.u.s.k.a
3. zář 2010

@elana no uvidím,snad mi to klapne,tak jak chci 🙂 😉

elana
3. zář 2010

tak tak 😉

jindriska
4. zář 2010

beruško, vybrala jsem si hotel na webovkách lázní, vyplnila předběžný formulář u daného hotelu a oni mi sami zavolali, teď už jen čekám na schválení od pojišťovny 😉

b.e.r.u.s.k.a
4. zář 2010

@jindriska a kdy by jsi měla odjížděj Jinřiško?

ajka222
5. zář 2010

Ahojky holky, předem strašně moc děkuji všem za Vaše řádky, poznatky a informace 🙂 . Marně jsem na netu pátrala a získavala bližší informace o Frantíkách ☹ (až tady 🙂 . Ze začátku jsem četla stránku po stránce a musím přiznat, že mě neskutečně vytáčelo co jsis musela Len prožít (hrůza, děs běs), pak jsem pár stránek přeskočila a byla jsem moc ráda, že jsi nakonec uspěla a šťastně po všech těch obstrukcí a nervů odjela 🙂 .
Já s tím taky tak trochu zápasím, ale snad už to bude Ok. Ve čtvrtek 2.9. jsem žádost podávala na pojišťovnu (prý mají na vyjádření měsíc ☹ . Tak uvidím. Lázně mám doporučené od chirurga, gynekologa, obvodního i ortopeda 🙂 Mám totiž 6měsíců problém s kolenem (úraz na lyžích) a do toho jsem měla akutní zánět slepáku, který zasáhl až do pobřišnice. Tak uvidím snad to výjde a budu je mít schválené. Původně jsem myslela, že pojedu do lázní s nohou, ale nakonec bříško. Koukla jsem, že ve Fratíkách se léčí i pohybový aparát, tak jsme to s obvodní napsali tak abych to mohla spojit (tak snad to nějak půjde).
Holky chtěla jsem se zeptat zda nemáte zkušenost s ubytováním v hotelu Goethe??? Zvažuji mezi DR.Adler a Goethe.Ještě jsem nikam nevolala, v žádosti mám jen uvedené 1.místo Frantíky, 2.místo Mariánky. Měla bych tam asi co nejdřív cinknout. Prosím jak to bylo s připojením na net v Adleru???Taky jsem četla, že hotely nabízí zvýhodněný vstup do Aquafora, nevíte kolik to stojí. Já vůbec netuším kolik si tak vzít financí ☹ . Počítám, že kafíčka (občas něco sladkého) v kavárnách, čajíky jsou pěkně drahé ☹ . Předpokládám, že určo tam je nějaký obchod (potraviny) a je možné si nakupovat něco k jídlu, tedy spíše k pití. Já jsem v tom hrozná, potřebuji denně tak 4l tekutin. Myslíte, že je možné si vzít na pokoj var.konvici a udělat si občas čajík, kafíčko? Samo ráda si na něj zajdu, ale ty ceny ☹ .A co kultura??? Strašně moc Vám děkuji za odpovědi a už se moc těším na všechny, kdo tam pojedou v nejbližší době. Pa pa a hezký den Ajka

elana
5. zář 2010

Ajko, co se Goethe týče, tam byla myslím Terinda, tak jí kdyžtak napiš IP 😉

Ad Adler, internet bez problémů, já nebyla přímo v hl. budově, ale kousek vedle a internet jsem měla (notebook plus mobilní připojení od Vodafonu, na mejly a Koníka to bohatě stačilo 😉 ; jinak tuším ve Třech liliích je i zdarma wifina, možná ještě někde, to nevím).

Varnou konvici naprosto bez problémů, měla jsem malou, Len ji měla v Isis taky, s tím problém nedělají vůbec.

Obchod je ve FL taková samoška (nějaká bývalá Jednota), je to blízko pošty, po hlavní silnici (tuším Americká) dozadu, cca. 10-15min od centra, tak tam je pití za normální ceny, jinak samozřejmě i na hl. lázeňské třídě jsou různé Tabáky a suvenýry, kde chlaďák s pitím mívají. Co se jídla týče, tak to určitě řešit nemusíš, 3x denně máš dobrou teplou stravu.

Kultura, záleží kdy pojedeš, na jaře, v létě a časném podzimu je to určitě lepší, já byla v říjnu a to už bylo po koncertech na kolonádě, zbylo jen divadlo a improvizované kino v Císařských lázních, kde vždycky v pátek večer dávali film (pro lázeńské hosty zdarma, stačilo si dojít do infocentra opět na hl. lázeňské třídě) a do ruky kelímek se svařákem, to bylo milý🙂

Aquafórum Ti poradí někdo jiný, já měla vody dost i bez něj 😝 😝 😅

No a ty peníze, odmyslím-li to, co zaplatíš po příjezdu na hotelu (tj. julínkovný, lázeňskou taxu a doplatek za hotel, to záleží na tom, kam pojedeš, tipnu je to tak od 3-10 000, to si zjistíš předem), tak podle mě víc jak 4000 se tam utratit snad ani nedají🙂, nevím teda jak jsi náročná, my s Len místo vysedávání na čokoládičkách oblítávaly okolí městečka a zakončovaly jsme to teda vždycky v kavárně Markétka vinným střikem...takže já neutratila asi ani 2000. Ale záleží samozřejmě na Tobě, pokud si uděláš výlet třeba do Chebu, tak tam je obchodů víc, utrácet se dá, v samotných FL nevím, co bych si kupovala, tam toho fakt moc není 😒

terinda
5. zář 2010

@ajka222 ahoj, já byla na jednolůžáku na Goethe. Platila jsem 6 200. Pokoj byl ok, recepce taky 😉
Je tam jídelna, výběr ze 4 jídel, vaří dobře 😀
Pokoj byl dostačující, nejsem náročná na nábytek.
Počítač s internetem je jeden u recepce.

terinda
5. zář 2010

Aquaforum mají lázeňačky za poloviční vstup během týdne, tzn. 60 Kč. Přes víkend myslím za 100.
Zadarmo tam mají přístup holky z Pawlika. Ale je to zase dražší hotel...

ajka222
5. zář 2010

@elana . Moc děkuji Elena za vyčerpávající informace. Zlatááá 🙂 .S netem uvidím, bohužel ho nebudu moct nikam nosit, jen v hotelu vzhledem k tomu, že se belhám s franc. nebo trek. holemi ☹ . Nejsem náročná, takže Dr. Adler určo bude dostačující. Stále zvažuji zda si ale připlatit za sociál. na dvolužáku. Přikláním se že ano, přeci jenom je tam člověk měsíc.
Za varnou konvici jsem moc ráda 🙂. 3x denně dobrá teplá strava je na mne až moooc, takže úplná parádka 🙂.
Vzhledem k tomu, že jsem žádost podávala teď 2.9., požadavek naléhavosti I.kategorie, tak bohužel asi vychytám podzim, zimu....ale to se nadá nic dělat. Jukla jsem už na program divadla a určo si někdy něco vyberu.....Budu ráda když budu moct vůbec jet a lázně mi budou přiznané 🙂 . Moc se už těším, že se konečně dám dohromady (hlavně i psychicky., 6měsíců doma na nemocenské je už šílené!).
Co se týká financí, tak vůbec nejsem náročný člověk, ale spíš počítám, že to tam bude vše neskutečně předražené. Což vyloženě nesnáším. Rýžovat a rýžovat za nic. Beru to spíše tak aby si člověk mohl alespoň jednou za dva dny skáknout s někým na kafíčko (i když kafčo z automatu je taky dobré 🙂 ), vínko atd.
Utrácet v obchůdkách, tak to vůbec nemusím, takže to je Ok 🙂 . Jsem spíše sportovně založený člověk, takže už se nesmírně těším až okouknu okolí, podniknu výlety 🙂 . Bohužel ale s berlema je to trochu složité, ale s trek. to snad nějak zvládnu.
Koukla jsem kolik výletů člověk může podniknout a byla jsem velice ráda. Na přírodní rezervaci SOOS, se už teď těším. Miluji rašeliniště, poválkové chodníčky.......tak jako na Šumavě. Tu jsem viděla před 3lety poprvé a úplně mne uchvátila (letos jsem musela zamačkávat slzy, že nikam nemůžu). Tak snad si to s přítelem vynahradíme alespoň teď.
Jo jo tak mě napadá nemáte nějaký dobrý tip na ubytování pro přítele??? Úplně stačí něco obyčejného.
Prosím ještě o info, jak je to s procedurami o víkendu? V neděli je volno?? Je tedy možné někam s přítelem vyrazit?? A jak je to s večerkami???
Moc moc děkuji za info. Ajka

terinda
5. zář 2010

@ajka222 večerky nejsou. V sobotu jsou procedury jen dopoledne, jinak volno.
Ubytování pro přítele neporadím, nevím. Ale prý jsou v okolí levnější penziony a dají se zamluvit na místě 🙂

ajka222
5. zář 2010

@terinda .Taky strašně moc děkuji Terinda za info. Uvidím, kam mě nakonec přiřadí (počítám, že v rámci Komplex.lázeň.péče posílají jen do Dr.Adler a nebo do Goethe, ty jediní mají tři hvězdičky). Jak jsem psala víše nejsem náročná, takže nakonec je mi to jedno. Moc moc děkuji za info 🙂 Ajka

ajka222
5. zář 2010

@terinda . A neděle je taky jen dopoledne?? Nebo celý den volno??? Moc děkuji

terinda
5. zář 2010

@ajka222 nemáš zač.
Neděle jsou volné 🙂

ajka222
5. zář 2010

@terinda Tak to je úplně úžasně....... to já opravdu budu mít po 6měsících dovolenou 🙂 . A nejen já, ale i přítel bude nadšen 😀

terinda
5. zář 2010

Je to paráda, taky jsem si to volno (hlavně z práce) užila 🙂

elana
5. zář 2010

@ajka222 Ajko, naši bydleli v penzionu Urbánek, je to na tý hlavní třídě (ale až skoro na konci města-no, 20minut chůze, tam je všechno blízko) u Lidla, bylo to tam moc hezký, přespali noc a nebylo to ani přemrštěně drahý (ale cenu už nevím). Manžela jsem propašovala na pokoj.

Jinak jsem našla, že já jsem doplácela za Radbuzu (cca. 50m od dr. Adlera, chodí se tam na obědy, k lékaři, do tělocvičny a na parafín) 4200 se vším všudy (teda i s tou taxou).

pro Tebe dobrá zpráva je, že podle mého už tam snad ani žádný domy, kde je sociál na chodbě nejsou, mně dali automaticky dvoulůžák, ale s WC vlastním a snad jsem ani neslyšela o nikom, kde by byly záchody a sprchy ještě společné, většina těch domů, kde se běžně bydlí, jsou renovované.

předražené to tam ani extra neni, jako na hlavní kolonádě jasně, voda a tak...ale jinak dortík, kafčo, ledový čaj, to vínko...přišlo mi to jako všude jinde 😉