Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

andinka22
19. led 2011

@adenka84 mám vaginální irigaci, malý slatinný zábal, gynekologický plyn, plynové injekce, cvičení na suchu, fyzioterapie, výřivá koupel, uhličitá koupel, šlapací bazénky, masáže bohužel žádné nemám, ale kdyžtak si nějaké připlatím. 🙂

adenka84
19. led 2011

@andinka...tak vlastně kromě té slatiny máš všchyn gynekologické procedury...a to jde, ne? 😉

elana
19. led 2011

@andinka22 když nemáš tampon, zkus si nechat dát víc vag. irigací (familiárně zvaných véíčko 😀 ), to je hodně účinná procedura, já se díky ní zbavila pálení po styku

andinka22
19. led 2011

@adenka84 jo jde to, akorát jak říkám, kvůli tampónům jsem jela do František a ne do Klimek.
@elana no těch irigací tam mám hodně, ale nevím přesně ten počet, koli by jich asi mělo být?

elana
19. led 2011

@andinka22 já je měla 3x týdně, tampon taky a nesmí to být v jeden den...takže Po, St, Pá VI; Út, Čt, So tampon. Tak když nemáš ten, třeba bys mohla mít výplach denně 😕

andinka22
19. led 2011

@elana no výplach jsem měla dnes a zítra ho mám také, takže asi to fakt mám častěji, mrknu se a zítra dám info. : -)

elana
19. led 2011

@andinka22 tak to je bezva, že Ti to přidal 😉

len
20. led 2011

Ahoj ahoj, já měla od Kozmy taky plynové injekce s tím, ať to zkusím vydržet 🙂 A dalo se, akorát bacha, v období MS nesmí přijít do beder, tak jsem si je nechala napíchat kolem krční páteře 🙂 Jsou na lepší prokrvení orgánů v té oblasti, taky pomáhají uvolnit svaly a pokud máte někdo třeba problémy se zády, tohle je super řešení.
Jinak jsem měla vířivku na nohy, kterou jsem, jak jen to šlo, vyměnila za šlapací bazénky. Ten kýbl na nohy byl na houby, jen si tam člověk 15 minut dřepěl, voda bublala, nic moc. Jednou jsem tam seděla vedle takové staré paní, co jsme se znaly od vidění, tak se mě ptala - a na co předepsali tuhle proceduru vám? A já na to - prý bych po tom měla snáz otěhotnět 😀 Tak jsme se společně zasmály. Zato šlapací bazénky, to bylo takové akčnější, navíc jak tam byla i ta ledová voda s oblázkama, člověk opravdu vylezl nádherně osvěžen, obzvlášť po ránu to probudilo na celý den - kdybych mohla, hned si takové zařízení instaluju i doma 😀
Tampóny jsem mívala út, čt, so, výplach po, st, pá. Koupele (jakékoliv) by neměly být ve stejný den jako bahno (jakékoliv). Navíc je těch procedur omezené množství, takže oni se to snaží nějak rozumně rozložit, aby toho člověk měl co nejvíc, maximálně jsem jednu proceduru měla 3x týdně.
Masáže jsem měla reflexní, 2x do týdne a byla to paráda 🙂

Ještě malá drobnost, ale v téhle diskuzi se to furt opakuje a mně to opravdu rve oči - vířivka se píše s měkkým ííí, šetřte můj chabý zrak, prosím! 😀 (a berte mě s rezervou, včera jsem v práci tvrdla do osmi večer nad sedmdesátistránkovou jazykovou korekturou, tak jsem teď nějak extra přecitlivělá 😉 )

b.e.r.u.s.k.a
20. led 2011

Ahoj holky prosim vám některá jste tu psala o obchůdku s přírodními věcičkami-bahno....Nenasměrovali by jste nás tam?

len
20. led 2011

@b.e.r.u.s.k.a jak jsou plynné lázně a ta kolonáda kolem nich, tak vstup z toho "náměstíčka" uprostřed. Nikoli na té straně s podloubím, jak je nějaká kavárna a suvenýry, ale naproti, prakticky v tom samém bloku jako plynné lázně. Snad jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně, ale je to tam maličké, to obejdete 😉 Snad to tam ještě je, byla jsem tam před víc jak rokem.

b.e.r.u.s.k.a
20. led 2011

no našli jsme nějaký obchůdek,ale to je z boku plyn.lázní

len
20. led 2011

@b.e.r.u.s.k.a tak to bude on 🙂 Měla tam paní všemožné produkty z rašeliny, taky přírodní kosmetiku, spoustu druhů různých čajů a tak.

elana
20. led 2011

no to je ono...tohle s bylinama, rašelinovými produkty atd. má vchod naproti kavárně U Františka, ten o kterým je řeč. Jinak zezadu plynovek je ještě jeden, ale tam jsou spíš suvenýry, medvídci, za nás (říjen, listopad), tam měli rukodělný vánoční ozdoby a tak 😉

já v tom rašelinovým těžce ulítávala taky na ručně malovaných magnetkách🙂

b.e.r.u.s.k.a
20. led 2011

jj holky,tak to bude ono.A musím si postěžovat,chtěla jsem si koupit takový ten cucáčkový heníček a nikde jsem na nějaký hezký nenarazila,chtěla bych spíš přírodní,ale ještě to nemáme všechno prošlé.
Jo a ta rašelina je v nějakých salámech a prý je spíš na klouby,lupénku...

len
20. led 2011

Tak to pítko jsem si koupila právě v tom obchůdku, jak píše El - zezadu těch plynovek (nikoli z boku). Je z karlovarského porcelánu, jednoduché, jen modrobílé a nepřezdobené a stálo asi stovku, mám ho na památku 🙂
Rašelinu jsem si nekupovala na koupání, ale v takovém nahřívacím polštářku na krční páteř, táta si to nemůže vynachválit, stálo to asi 250 🙂

andinka22
20. led 2011

@len injekce jsem myslela že budou horší, ale dá se to. OK v období menzes mi je tedy píchnou jinam, jo? Jinak co se týká šlapacích bazénků, tak ty si asi nechám já vyměnit za něco jiného, protože já trpím tím, že mě ve studené vodě chytají křeče do nohou, no a dnes v té ledovce s oblázky to bylo pro mě něco hrozného. Tak snad by mi to mudr. mohl vyměnit za nějakou masáž nebo něco jiného. Jinak jsem dnes byla ve vířivce super a na fyzioterapii, to bylo také super.
Můžeš mi napsat jaká byla na reflexní masáž? Jinak ten rašelinový polštářek v tom obchůdku myslím měli. No věcičky tam mají krásné a voňavé. Já už mám vyhlídlý hrníček s Františkem, ale šli jsme s Beruškou okolo nějakého obchůdku jen náhodně, když jsme hledali poštu a měli tam hezké věcičky také, tak to musíme pak najít, ale času dost.
Jinak je zde krásně. 🙂

len
20. led 2011

@andinka22 až budeš mít MS, musíš to sama u injekcí nahlásit! Oni se tvářili, že mi je tedy nepíchnou vůbec, ale dr. Kozma mi poradil, že si je klidně můžu nechat píchnout jinam, doporučoval kolem krční páteře. Na gynekologické problémy to tam sice vliv nemá, ale krásně to uvolní 🙂
Reflexní masáž... no napoprvé trapas 😀 Jsem předtím doma chodila na reflexní masáž nohou, takže když mi fyzioterapeutka řekla - svlékněte se do půli těla - automaticky jsem sundala kalhoty a ponožky. Byla ke mně otočená zády a když se obrátila, vyděsila se - ale já myslela tu druhou půlku! 😲 Jsem do té doby netušila, že existuje reflexní masáž zad 😀 Není to klasická masáž, ale spíš takové promačkávání a působení tlakem. Není to tak relaxační, ale dr. usoudil, že pro mě to bude z nějakého důvodu vhodnější.
Já v tom obchodě nakoupila půlku vánočních dárků - vracela jsem se začátkem listopadu 😉

andinka22
20. led 2011

@len aha tak to mi dnes také řekla fyzioterapeutka ať se svléknu do půl těla a pak jsem ležela a potom seděla, no a bylo to spíš takové mačkání jak píšeš, tak to bude asi ta reflexní masáž, akorát nám to napsali jako fyzioterapii.
No v tom obchůdku asi také hodně nakoupím dárečky pro všechny. Díky za info, tak to já si to nechám píchnout také do krční páteře, sterjně mě často bolí z práce.

len
20. led 2011

Já myslím, že klasická fyzioterapie je něco jiného než reflexní masáž (alespoň dle ceníků 😀), ale účel bude hodně podobný 😉

kuc
21. led 2011

Tak vydím že se pomalu rozkoukáváte, s obchůdky moc neporadím protože pro bylinky, rašelinový polštářek
a pod chodím do zelené lékárny v Chebu u nás také chodím na masáže k takovému mladému klučíkovi ale
dříve masíroval v lázních a má certifikáty snad na vše co v oblasti masáží existuje od klasické masáže přes
lávové kameny,thajské masáže,indické masáže až po čokoládovou masáž dává také rašelinové zábaly.
Do Frantovek jezdíme spíše za relaxací do aqvafóra, na procházky, na pohár a občas na nějaký ples do
Sadovky nebo do Spoláku manžel také občas k dr,Pospíšilovy což je lékař ale dává přednost východní medicíně,
akupunktura, očistné kůry a pod. má snad i nějaké léčitelské schopnosti a docela tomu věřím, i když jsem k takovým
věcem jinak skeptická po tom co jsem jednomu tzv,léčiteli naletěla. Manžel k němu chodil už v době kdy jsme podstoupili IVF a já ho tam doprovázela asi týden po transferu, když se od manžela dozvěděl že na něj čekám v čekárně vyšel z ordinace zadíval se na mě usmál se a povídá " buďťe v klidu mladá paní vše je jak má být a vše dobře dopadne" no a za 9 měsíců jsem měla v náručí Kubíka.

lencaz
21. led 2011

Ahojky holky, tak jsem do lázní nakonec neodjela začátkem ledna a místo toho si poležela v posteli a kurýrovala se s šílené angíny antibiotiky. Tak vysoké horečky jsem ještě neměla, mě bylo tak zle. Každopádně jsem měla štěstí a v hotelu měli volno ještě od 25.1., tak že už se nemůžu dočkat a v úterý frčím. Tak se těším, že se s Vámi holky potkám. Doufám, že nás opustí sníh a mrazy a bude nám tam svítit sluníčko 🙂

adenka84
21. led 2011

@lencaz, tak hlavně, že jsi v pořádku...pěkně si to tam užij...hned bych jela stebou...

adenka84
24. led 2011

ahoj holky.,

@lencaz - tak zítra vyrážíš...jak se těšíš? určitě ano...jen to počasí tam mohlo zůstat...počítám, že FR.L bude ještě více sněhu než tady u nás...nu, což...i tak si to tam krásně užij...

mimco
24. led 2011

Ahoj děvčata,
prosím Vás o další radu. Dnes jsem si chtěla udělat rezervaci na duben v hotelu Adler, ale vypadá to, že bude asi plno. Mám si zavolat zítra dopoledne.
Doporučtě mi prosím nějaký další hotel. Chtěla bych si připlatit za jednolůžkový pokoj.
Děkuji.

len
24. led 2011

@mimco myslím, že srovnatelný (cenově i kvalitativně) s Adlerem je Belveder - oba se zaměřují na gynekologické pacientky a jsou i kousek od sebe 🙂

mimco
24. led 2011

Aha, tak děkuji moc. Taky mě napadl. No byla bych raději za ten Adler, přijde mi takový útulný. Uvidím zítra.
Snad se tam ještě místečko najde.

ahojkyholky
24. led 2011

Ahoj,
už několik dní sleduju tuhle diskuzi,protože i já zřejmě vyrazím směr Františkovi Lázně,píšu zřejmě,protože mě teprve laparo čeká a to koncem února a dr. v car mluvil o lázních tak já bych je u sebe viděla od půlky května a koukám,že mám možná nejvyšší čas si něco zamluvit,též bych chtěla jednolůžák v Adleru.Co vy na to,je možný už teď si předběžně zamluvit termín,protože ty jarní měsíce jsou asi dost narvaný???

bubanek
24. led 2011

@ahojkyholky kveten je nejlepsi termin 😉 ,ale taky uz zacina byt dost plny ja tam byla prelom duben-kveten..a taky si volala driv a je fakt,ze uz meli docela plno,ale ja jsem chtela jednoluzak v nejakym 4hvezdickovym..tak treba Adler jeste bude volny..ja si zamlouvala az zacatkem brezna a v dubnu v druhe pulce sem jela... 😉 tak urco tim nic nezkazis,zrusit to muzes vzdycky..i kdyz asi budou radsi,kdyz uslysi,ze uz to mas nekde podany na pojistovne tu zadost..zalezi no..
Kazdopadne doporucuju tenhle mesic,to je nejhezci,jeste tam neni mega narvano a je krasny pocasi, na procedurach se dalo docela domluvit,ze nas brali i nekdy driv a zacina lazenska sezona vlastne v druhe pulce kvetna..
Drzim palce k laparce... 😉

ahojkyholky
24. led 2011

@bubanek no koukala jsem,že jim začíná sezona v květnu tím pádem to bude asi i krapet dražší,ale co nadělám,čekat do podzimu nebudu.Mě by Adler myslím stačil i když v Issis by se mě určitě líbilo,tam jsi byla ty?Nejsem si jistá,jen jsem to tu zběžně prolítla a až bude více času budu hltat každý detail.Děkuju za držení palců k laparce,stejně se bojím,ale s tím nic nenadělám.To ty už tou dobou budeš mít malou bubánkovou u sebe tak hlavně pohodový porod.

bubanek
24. led 2011

@ahojkyholky ja to mela jeste nejak na prelomu,ze sem snad platila tu nizsi castku..uz ani nevim..protoze sem ten doplatek mela v tom Savoyi i tak vyssi...odjizdela sem nejak 15.dubna...no v Issis byly holky moc spokojeny,super bufet a mely tam bazen,ale ja mela hezci pokoj a net na pokoji..ale Savoy jinak nedoporucuju,personal a jidlo nic moc za ty doplatky..Adler je urco ok,budes tam mit hned dole doktora,cviceni..stejne v tomhle pocasi uz clovek je vic venku,ale jednoluzak doporucuju..ja byla rada,ze si polezim a pak sejdu s holkama.. teoreticky by si to mohla stihnout tak v tom dubnu.. No ja se taky bala napoprve,napodruhy na laparku jsem se tesila,protoze se mi endoska vratila,takze pokud mas jen diagnostickou muzes taky byt za par minut hotova a za chvili vzhuru,hlavne at jsou vysledky nejak ok.....neboj bude to ok.. No bubánková se podařila právě poslední víkend v lázních,takže chválim 😀