Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

ahojkyholky
24. led 2011

@bubanek já o dubnu neuvažuju,to je pro mě období pylový alergie,ideální od půlky května.Aha tak ty byla v Savoy,no říkám,jen jsem to tu prolítla,díky za tip vyřazuju Savoy,Monti.Přesně tak,jednolůžák kvůli soukromý.Laparky už mám za sebou tři takže vím do čeho teoreticky jdu,tentokrát teda bude v jiný nemocnici než ty předchozí a to mě možná děsí víc než vše ostatní a pak taky ta masová akce děkujeme,odcházíme,aby neodešli v půlce operace,jasně zlechčuju situaci,ale nikdy nevíš.Já se zřejmě už bez IVF neobejdu,ta šance je tu strašně maličká a kdo ví co bude po laparce,ale alespoň oddych,relax a po lázních hned další IVF snad konečně úspěšný.

bubanek
24. led 2011

@ahojkyholky no je fakt,ze ja mam alergii jen na brizu a tam jsem strasssne kychala ,jak to vsude kvetlo a mas tam stromy vsude..a porad jsem tam zkousela nejaky prasky na alergii a pak to nejak ustoupilo za par tydnu...tak to je pravda,to budes mit lepsi pozdeji... No jasny ta akce tech doktoru nic moc,to je fakt na houby,tady to v Praze jeste jde no..ale jinde to je masakr..tak to drzim palecky moc..to uz si taky profik v operacich bohuzel..ja mam taky za sebou tri..
No jasny aspon psychicky fakt nabije a je super,ze pojedes,s holkama jsme se tam shodly,ze spoustu doktoru to pacientce ani vcas nenabidne a holky kolikrat nevedi,ze na lazne mely narok uz davno jako urco ty....me poslala doktorka hned po operacich a jeste jsem IVF ani nebyla..ale vim,ze nektery holciny se tam taky dostaly az po kolika procedurach a doktori jim tvrdili,jak na lazne nemaji driv narok,kecy.... tak drzim palecky,urco se ti tam bude libit...mne se tam vubec nechtelo na cely mesic a nakonec se nam pak ani s holkama nechtelo domu do ty reality z ty bezva dovci 😅

bubanek
24. led 2011

@ahojkyholky jo a kazdopadne nikdy nerikej nikdy..taky tam jela holcina po 3IVF,4 IvFpred sebou a odjizdela prirozene tehotna,taky nedavali sance normalne a ted se ji narodil v prosinci chlapecek 😀 vid Alco🙂) takze i zazraky se deji..

ahojkyholky
24. led 2011

@bubanek tak to je krásný,to mi přijde jako v pohádce,ale zázraky se dějí.Alergii máme stejnou,já též břízu,nikdy nevím jaký bude průběh proto lepší zůstat doma s lékárničkou po ruce.Do lázní se mi též nechce,jo kdyby to bylo na 14 dní,ale co bych pro to štěstíčko neudělala,nějako to tam vydržím a basta fidly.Snad to dobře dopadne.

bubanek
24. led 2011

@ahojkyholky my jsme se s holkama domluvily tady na koniku a nakonec nas tam v tomhle terminu bylo spousty a pak jsme si tam zavolaly a bylo to super..a hrozne nam to uteklo,chlapaci sem tam vikendy za nama prijeli a fakt fajn a doted jsme v kontaktu..takze urco se tady nekdo objevi s kym se domluvis a bude to pak rychle utikat nebo je tam proste vsude spousty holek a seznamis se..a pak ti to ani neprijde a utece jak voda...

adenka84
24. led 2011

Ahoj holky,
nikdo tu psal, že do Monty by nechtěl jet...mohu vědět proč? já tam byla v loni v listopadu a bylo to tam naprosto super...jídlo, personá, pan Mudr.pokoje, všechno špičkové...cítila jsem se tam jako v bavlnce...nebyl problém propašovat manžela na pokoj a nechat ho tam přes noc...pokoj jsme měli všichnii sami pro sebe...
mě se tam tuze líbilo...a kdyb nedej bože se mé 3.IVF nepovedlo pojedeu do Monti na 100% znovu...už po třetí..nedám na něj dopustit..

ahojkyholky
24. led 2011

@adenka84 to já jsem si ho vyřadila,na některé stránce jsem četla negativní zkušenost,ale ta může být kdekoliv a s kýmkoliv,každá jsme jiná,co se líbí jedný druhý třeba nevoní takže pardon,jsem ráda,že ty máš jinou zkušenost.Jasně,jedeme tam na měsíc tak je pochopitelný,že chcem pro sebe to nejlepší.Já ho vyřadila hlavně kvůli tomu,že se přímo nespecializuje na gyn.problémy pokud to píšu špatně,budu ráda,když mě opravíš,jak jsem psala něco málo jsem pročetla a mám v tom spíše zmatek.Dnes jsem reagovala hlavně kvůli tomu,že mě mimčo vystrašilo,že je duben obsazený a já bych ráda květen tak jsem chtěla radu zda si mohu už nyní zamluvit termín,když mě laparo teprve čeká.

len
24. led 2011

@adenka84 jak to vlastně je, mně tvrdili všichni doktoři i pojišťovna, že na tyto problémy má ženská nárok do lázní jet (a nechat si to plně proplatit) jen dvakrát za život?

adenka84
24. led 2011

@len tomáš naprosto přesné informace...skutečně máš na neplodnost nárok jen 2x za život...já jsem byla, ale v lázní naneplodnost jen jednou...poprvé jsem tam byla před 8 lety po operaci slepého střeva a to se do toho nepočítá...navíc mi pan.Mudr Kozma říkal, že kdybych měla za sebou 2 léčebný pobyt na neplodnost, a mě se ani tak nepodařilo otěhotnět,, tak že není problém to potřetí napsat na něco jiného...třeba poruchy menstrulačního, cyklu, nepo poruchy ovulace..to vše se ve FL léčí...a kdyby to neprošlo na křížek, tak příspěvkové lázně by to jistili...platíš jen pobyt a jídlo v Monti to stálo na měsíc přes 15 000 kč...což je slušná cena...na 3 týdny to stálo přes 12 000, takže je logické si to zaplatit rovnou na 4 týdny...vím , to protože jedna kolygyně tam na příspěvkovky byla...procedury, měla naprosto stejné jako já, za ty neplatila ani korunu..

len
24. led 2011

@adenka84 aha, tak to jo 🙂

bubanek
25. led 2011

@len potkavala sem tam holky v laznich co tam byly po ctvrty,ze sly na laparoskopii nebo se jim neco vracelo...takze to jde urco zariditi i kvuli jiny diagnoze..ja neotehotnet a mit dalsi operaci,tak tam jedu znovua asi s diagnozou vracejicicch se problemu nez z neplodnosti a pak treba zas s neplodnosti..jak tam byla takhle vetsina..

len
25. led 2011

Nojo, ale co já chudák idiopaticky neplodná s nejasnou genetickou příčinou? 😀 Cyklus jak hodinky, ovulace každý cyklus, operace žádná netřeba, potrat jen jeden 😉 Teda ne, že bych se tam chystala znovu, sice to bylo fajn, ale myslím si, že v mém případě lázně opravdu nemají jak pomoci...

bubanek
25. led 2011

@len no tohle je ta horsi vyrianta,nekdy jsou lepsi nemoci a ze se ma co lecit,.ale kamaradka taky ted po peti letech otehotnela s idopatickou sterilitou a ted se konecne IVF povedlo..ale jasny je,ze je to individualni.. 😒

mimco
25. led 2011

Tak rezervaci mám nakonec v Belvederu a to od 5. 4. 2011. Adler mi nabídl 1/1 ve třech růžích a až od 19. 4. a to je pro mě kvůli práce hrozně pozdě.
On ten Belveder určitě nebude špatný, vypadá krásně, na pokoji je všechno vč. ledničky.
Začínám se hrozně těšit.
Jen cesta vlakem mě začíná děsit. Jedu z Ostravy a cesta trvá cca 10 hodin, záleží na spoji. To je hrůza, ještě mě tam někdo obere.

len
25. led 2011

@mimco tak gratuluju 🙂

@bubanek víš co, zas nemám bolesti od endometriózy, nekonečný cykly kvůli PCO, podle cyklů si můžu na rok dopředu naplánovat dovolenou, nemusíme používat kondom kvůli imunitě, brát drastické léky... Pominu-li fakt, že nemáme děti, není zas tak marný být idiopaticky neplodná 😀

bubanek
25. led 2011

@len jo tak oboji ma neco..klidne bych tu endosku pitomou nekomu predala to je jasny,jsem zvedava kdy se mi zas po porodu rozjede a prvni menstruace se hrozim uz ted.. byt nemocny neni zadna sranda nikdy no..kdyby si mohl clovek vybrat,tak radsi zadny doktori a at vse jde jak ma no..

@mimco taky gratuluju, urco si to moc uzijes..no ta cesta to je masakr teda,ale utece to a pak si budes hezky mesic odpocivat a relaxovat...

len
25. led 2011

Tak, zdravá a plodná, to je nejlepší situace 😎

bubanek
25. led 2011

@len jo bohuzel,ale cim vic koukam tim min lidi ma to stesti.. 😒 i kdyz kolem me zrovna jsou vsichni zdravy,mega plodny a ja byla jedina divna sem si pripadla..az po operacih a laznich jsem se srovnala,ze proste nemoci nejaky mam a ne jen endosku bohuzel,ale proste sem si to nevybrala a nejsem jedina.

len
25. led 2011

Neplodnost či snížená plodnost postihuje asi 15 % párů. Což na jednu stranu není nic strašnýho (85 % párů je naprosto OK), na druhou stranu být v těch 15 %, vidíš to na každým kroku, kolik nás je, člověk je k tomu nějak vnímavější 😒 Když si to tak vezmeš, v jedný školní třídě je průměrně pět párů, co mají s početím větší či menší problém 😝 Akorát se o tom většinou veřejně moc nemluví 😒 Já se i po pěti letech, co to řešíme, rozhodně na potkání nepřiznávám...

bubanek
25. led 2011

@len ja tohle zacala vnimat az pred tema dvouma rokama co jsem to sama zacala resit a mela diagnozu endometrioza a ze to mozna nepujde..ale kolem me kamaradky fakt tehotny hned a nejblizsi nebo zadny operace a nemocnice jak ja..a zas pak kdyz sem zacala vic chodit nekam na konzultace a do lazni,tak sem si to uvedomila kolik mladych lidi ten problem ma a bylo mi i lip,ze v tom clovek opravdu neni tak sam..ale masakr to je,co si budem povidat,je toho fakt hodne.... 😒

len
25. led 2011

Jo, to nevíš, jestli je depresivnější být v kolektivu jediná neplodná nebo v partě deseti dalších 😀 Pozitivní je vidět, jak kolem těhotněj i ty neplodný, to je fajn 🙂

bubanek
25. led 2011

@len jo to je asi pravda... 😵

lencaz
25. led 2011

Ahojky holky, zdravím z hotelu Pawlik ve Františkách. Konečně jsem dojela, tady sněží, jako o závod, pokojíček malý, ale je tu vše, co člověk potřebuje. Oběd i večeře super. Bohužel v hotelu samý němec, česky mluvící občan snad žádný. Proto jestli jste tu některá a co momentálně ve Františkách jste, budu ráda, když písnete a můžeme se někde sejít na kávičku.
Zítra jdu do Adlera k Dr. Alblovi na prohlídku a pak hurá na procedury. V létě to tu musí být opravdu hezčí než teď v zimě, teď se tu dá jen procházet a trávit volný čas ve vířivkách, v létě musí být príma kolo a procházky, výlety na hrady atd. V průběhu udělám nějaké fotečky a uložím, abyste se taky mohly pokochat zasněženými lázněmi.

b.e.r.u.s.k.a
26. led 2011

@lencaz Ahojky,tak my bydlíme přímo v Adleru a určitě se potkáme někde na procedůrách.Ale pokud chceš,každé úterý je prohlídka města s průvodcem,holky to absolvovaly včera,ale já jsem byla cvičit,tak se můžeme domluvit na to další a pokud bude hezky,tak můžeme vyrazit.

b.e.r.u.s.k.a
26. led 2011

@lencaz Jo a některý den,nejspíš v sobotu se chystáme někam da kavárny,tak pokud by jsi se chtěla přidat,tak dej vědět a domluvíme se,ju?

adenka84
26. led 2011

ahoj holky,
@beruska tak už máte celý týden za sebou, že...utíká vám to určitě jako voda....ta prohlídka městem je celkem dost zajímavá, také jsme na ni byli...dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí a dostali jsme každý oplatku zadarmo...byl to docela příjemné ztrávení jednoho odpoledne...

b.e.r.u.s.k.a
26. led 2011

@adenka84 jj holkám se to taky líbilo.Tak si myslím,že bychom s lenkaz mohli zabít část odpoledne 🙂

lencaz
26. led 2011

@b.e.r.u.s.k.a ahojky, tak to je prima nápad se sejít... v úterý mám ovšem až do půl třetí proceduru, tak že bych tu prohlídku asi časově nezvládla, ale ta kavárna bude fajn... končím zase kolem 14:30, tak kdybyste šly dřív, písni mi jen, v jaké kavárně budete a já tam za Vámi dorazím - dobré by bylo nějaké poznávací znamení 🙂

lencaz
26. led 2011

@b.e.r.u.s.k.a koukám, že jsme obě online, já jsem dneska po těch procedurách nějaká grogy, také končíš takhle pozdě??? Já dnes končila až ve čtyři bazénem ☹

b.e.r.u.s.k.a
26. led 2011

@lencaz ta prohlídka je od tří hodin.Ale teď se s holkama domlouváme,že v sobotu půjdeme Pawlíku na tanečky,takže bychom se mohli potkat už tam.