Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

jerryna
4. pro 2012

@bara55 Tak je možný, že tam vážně něco zapoměl doplnit. Oni gyndaři nevědí co všechno tam přijde. Uvidím, jak rychle mi to doktor vyplní a podle toho budu volat do lázní. Hlavně si myslím, že tak rychlí na VZP nebudou, takže mi tento termín vážně nehrozí.

jerryna
4. pro 2012

@bara55 Jsem z Jilemnice (Krkonoše). A ty?

bara55
4. pro 2012

@jerryna já jsem z České Lípy

bara55
4. pro 2012

@jerryna tak zamluvit si to mužeš ten hotel....a schválit ti to musej ze zákona do 4 týdnu. Mne se dnes ozvali po 2 týdnech

jerryna
4. pro 2012

@bara55 Takže vlastně záleží jen na obvoďákovi, jak bude rychlý. No, snad bude. Každopádně do -pawliku se těš. Aquaforum je super. Můžeš kdykoliv jen v bačkůrkách. A jídlo taky super. I když já mám bezlepkovou dietu, tak to bylo trošku omezený, ale i tak dobrý.

bara55
4. pro 2012

@jerryna a jak si byla spokojena v Pawliku??? Co pokoj, jídlo, kulturní vyžití a zábava tam?? A je tam internet na pokoji???

bara55
4. pro 2012

@jerryna a kolik procedur si měla na den?? a jaký rozvrh v hodinách?? mužeš mi napsat jak vypadal tvuje den od rána v hodinách?? kdy jsou snidaně,procedury, obedy a večeře??

jerryna
4. pro 2012

@bara55 Bydlela jsem v Isisu - připojená depandance. Měla jsem jednolůžkový pokoj, vcelku pěkný, pěkná koupelnička, čisto a teplo (byl červenec i přesto topili). Jídlo fakt dobrůtka, řekneš si co chceš, salátový bufet, sladkýho habaděj. Přijela jsem o 3 kg těžší. Kulturní vyžití? 😀 Tak to je nej. 😀 "Diskotéka" Gruzie kde hrají živou hudbu. Docela dobrý, akorát se obrnit trpělivostí vůči náruživým tanečníkům. Párkrát jsem si ze slušnosti zatancovala a stačilo. Internet na pokoji nebyl, pouze v přízemí za recepcí. Ale chodila jsem do kavárny, kde byl počítač. Jinak jsme s holkama chodily do kaváren posedět, na výlety a bylo to mooooc fajn. 😎

jerryna
4. pro 2012

@bara55 Se omlouvám, omylem jsem klikla na to se mi líbí místo Odpověz. Fakt šikulka. 🙂
Pravidelně jsem vstávala kolem půl sedmé. Sice vůbec nejsem ranní ptáče, ale dalo se to. Procedur tak v průměru 4 - 5. Někdy jsem stihla nejdřív snídani, někdy jsem musela jít v 7 cvičit, takže snídaně byla až poté. Procedury máš různě rozházené zhruba do 14 hod. Ale dá se to zpřeházet, když mají na procedůrách čas. Obzvlášť rády byly ženský na slatinných tamponech a irigacích. Ty bych řekla mi pomáhaly nejvíc. Sice nepříjemné, ale fakt dobré. Jediné kam musíš vážně na čas jsou masáže, rehabilitace, cvičení a už nevím. Obědy jsou od dvanácti do půl druhé (myslím) a večeře asi od šesti do půl osmé. Ale už si to vážně příliš nepamatuji. Hlavně se obrnit trpělivostí, že jsou všude důchodci a občas jim to vážně trvá. 😎

bara55
4. pro 2012

@jerryna prej náruživím tanečníkum?? Kolik jim bylo?? Byli to 70- a více?? 😀 Tak aspon byla sranda ne??? Tak to má být

bara55
4. pro 2012

@jerryna co to jsou ty slatinove tampony a irigace??? Fuj už ten odstrašujuci název?? Bolí nejaká procedura??? ☹

jerryna
4. pro 2012

@bara55 Správně jsi to uhodla. 😀 Ale měla jsem i dva mladší, akorát, že Němci (jsem zjistila až posléze). 😀 Každopádně srandy bylo dost a fakt super relax. Takhle odpočatě jsem se dlouho necítila. Vlastně asi nikdy.

jerryna
4. pro 2012

@bara55 Tampony znamenají, že do tebe na koze zavedou slatinu, pak si lehneš na lůžko a ještě ji dostaneš pod sebe a na sebe. Nádherně to prohřívá tělo. Nebolí to, jen to není moc fajn. Irigace jsou taky na koze, kde ti zavedou hadičku, kterou ti proudí léčivý pramen. Taky krásně prohřívá. Akorát je při tom nuda. Jo a poznatek je takový, že po odjezdu z lázní je ti úplně jedno kde a před kým se svlékáš. 😅 Každopádně si myslím, že tyhle dvě procedůry a ještě plynové lázně jsou pro nás nejdůležitější. Na plynu si sedneš jako na záchod a zespodu ti jde léčivý plyn.

bara55
5. pro 2012

@jerryna no pááááni...ty mi dávaš ☹ Bože co mně to tam jen čeká??? Já se stydim i ve spodním prádle v ženských šatnách takže tam budu nahatá před kopu lidma???A jsou to aspon ženský nebo i chlapy??To asi nedám 😝 😕

bara55
5. pro 2012

@jerryna a ješte se zeptám,ty si tam byla loni kůli čemu?? taky neplodnosti?? já jen,zda ti to pomohlo??

jerryna
5. pro 2012

@bara55 V klidu. Jsi tam vždy jen s ženskými!!! Např. na tamponech se v šatně převlíkneš, zabalíš do prostěradla, vylezeš na kozu, po ní jdeš na lehátko, kde si nahá lehneš do slatiny, zabalí tě do deky a pohodička. Fakt se to dá zvládnout. Taky nejsem žádná odvážlivkyně a nerada se svlíkám před cizími. Fakt to zvládneš. 😉 Jo a potkáváš se na procedůře třeba s 2 - 3 ženskýma. Maximálně.

Léčím se s neplodností už víc jak 4 roky. K děcku mi to zatím nepomohlo. Ale cyklus upravilo. Takže chci znovu.

bara55
5. pro 2012

@jerryna a co konkrétně máš za problém jestli se mohu zeptat?? Našli ti něco konkrétního??

jerryna
5. pro 2012

@bara55 Něco zásadního nenašli. Mám endometriozu 1. stupně, prý jen milimetrové ložisko, nepravidelný cyklus (ovuluji) a manžel špatné spermio. Takže budiž, že přirozeně to kvůli spermiu nejde, ale ani IVF nevychází.
A co ty? Ty máš něco konkrétního?

bara55
5. pro 2012

@jerryna já mam taky endometriozu...ale jaký stupen to mi nikdy neřekli/teda aspon si to nepamatuji/.Mám cistu v průměru 3x4cm na levem vaječnícku. Spermiogram manžela je dobrý.A už jsme byli na 2 IVF a neúspěšně.Takže hrozně moc doufám,že po lazních se vše změní ☹ ☹ že mi pomůžou. Nechci si ani připustit žeby se pak nezadařilo ☹ o bych asi byla na dně 😢

jerryna
5. pro 2012

@bara55 Cysta je potvora, ale snad by neměla být nějak zásadní. Věř, že ti pomůžou. Já se po nich cítila fakt skvěle. Jak na duši, tak na těle. A strašně moc jsem věřila, že to vyjde. No, nevyšlo. Naše druhé IVF neklaplo. Pak už mi konečně doktor udělal genetiku a imuno. Nikde nic nenašli, ani na hematologii. Teď se chci zase jet prohřát a pak okamžitě na KET. A budu věřit, i když je to čím dál tím víc těžší. 3 transfery a nic. ☹

1miska
6. pro 2012

@bara55 no tim, ze to delal "jen" gyndar, tak si myslim, ze tam treba zapomnel interni vysetrni, kompletni laborator, delal mi i EKG nebo tak... ze nebude treba jen chyba na strane pojistovny, me prave v CAR rekli, at si jdu nechat vypsat doporuceni k obodakovi, ne ke gyndari, ze jsou tam potreba vypsat i interni veci, co gyndar nevypise

vysocanka
6. pro 2012

byla jsem byla a bylo to super, doporucuji uz jenom jako psychicky relax a do roka se nam podarilo miminko , treba na tom Frantikovi neco je 🙂 sice po IVF ale podarilo🙂)))

bara55
6. pro 2012

@1miska fakt jo??? tak uvidime co budou chtit toložit...každou chvíli to dorazí zpět ke gyndaři tak uvidime...určitě dám vědet a díky moc za rady...ješte že Vás tu mám 😉 😀

bara55
6. pro 2012

@vysocanka už jenom ten pocit že to mělo nějaký význam a podařilo se, tak to nás všechny "snažilky" moc potěší.A jestli to pujde přirozeně nebo uměle je jedno...jen už at se stane zázrak a všechy tady se brzy dočkáme toho,po čem tak moc toužíme ☹

vysocanka
6. pro 2012

ja vim moc dobre o cem mluvis
@bara55 drzim moc palecky a klidne napis SZ ohledne tech lazni nebo cehokoliv troufam si rict, ze sem v tomhle uz docela svetaznala.. po tom vsem 🙂

bara55
6. pro 2012

@vysocanka SZ ?? co to je?? ☹

vysocanka
6. pro 2012

soukromá zpráva 🙂

@bara55

bara55
6. pro 2012

@vysocanka ouki 😀 písnu určite....díky

vysocanka
6. pro 2012

klido pido 🙂

@bara55

bara55
6. pro 2012

@jerryna to máš dobrý aspon že jdeš na KET že máte mražáčky.Já měla vždycky tak málo vajuch že vždy zbyli jenom 2 a ty jsme hned i vkládali ☹ ☹ Takže mražáčky nikdy nezbyli..