Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

sarah361
9. bře 2011

Hurá, tak jsem lázně dostala - komplexní 😎

bekyna
9. bře 2011

Sarah, pěkně si to užij! Určitě se Ti bude v F.L. líbit.
Jo a tykání mě určitě nevadí, aspoň jsem na chvíli omládla. 🙂

sarah361
10. bře 2011

@bekyna Bekyno,mockrát děkuji. Taky ti přeju, aby sis to užila, přeji nádherné počasí a krásné procházky, super partičku nejen pro vínečko a zákuseček 🙂

irinka
11. bře 2011

Ahoj holky, chtěla jsem zeptat, zda nevíte, kolikrát můžu jet do lázní kvůli neplodnosti a jaká je prodleva mezi lázněma. Byla jsem ve FL loni v červenci a chtěla bych jet měsíc před plánovaným IVF - květen - červen. Děkuji všem za odpovědi. 🙂

wrtulka
12. bře 2011

@irinka Ahojky zkus si zažádat a uvidíš já myslím že to je skoro za rok a to by ti to měli bez problémů schválit 😉

anya
18. bře 2011

Ahojte holky, zajímalo by mně, byla některá z vás v lázních víckrát po sobě?
Já jsem byla vloni po operaci - cysta na vaječníku, vypalování endometriózy v pánvi (3.-4. stupeň), srůsty. Při výstupní prohlídce v lázních mi doktor řekl, že bych mohla jet příští rok zase, kvůli srůstům a nepravidelnému cyklu a asi i kvůli té endometrióze, obvodní doktorka říkala, že by to bylo super, že rozhodně doporučuje. Lázně mi moc pomohly od bolestí a srovnat cyklus, ale ty srůsty mně pořád zlobí. Lázeňský doktor mi řekl, že za rok by mi už napsal i to bahno, že se ty srůsty změkčí a celkově se to tam uvolní. Jen mám obavu, že mi na gynekoložka nebude chtít už lázně znovu napsat... ty jejich limity a tak, však to znáte... ta vyhláška je tak napsaná, že s mými problémy ten nárok není úplně jednoznačný, takže sama nevím...
Jestli máte někdo podobnou zkušenost, tak prosím napište.
Díky moc!

vysocanka
18. bře 2011

ahojky ja byla v laznich jednou ale ma kamaradka co sem taky chodi
bubisek
tak ta byla vicekrat po sobe tusim dvakrat zkus ji napsat do IP

vysocanka
18. bře 2011

@anya to patrilo tobe :D

topino
22. bře 2011

Ahoj, zdravim tu vsechny. Taky mam schvalene lazne. Nastupuju 26.4. a budu bydlet v Dr. Adleru. Bylo by fajn kdyby se nekdo nasel, kdo jede taky, at po prijezdu tam nejsem sama samotinka🙂)

mimco
22. bře 2011

Ahojky,
já nastupuju 5. 4., takže už to mám za pár. Budu v Belvederu. Jestli budeš chtít, můžeme se zkontaktovat až dorazíš, já sama jsem moc zvědavá jestli se tam seznámím. Sice budu mít už před koncem, ale to nevadí, alespoň bych ti mohla poreferovat u kávy co a jak 🙂.

kuc
1. dub 2011

Děvčátka právě jsem se doslechla že plánují zrušit komplexní lázeňskou péči, zůstat by měla jen příspěvková na některé diagnózy a zbytek samoplátci, Takže jesli některá plánujete lázně tak šupky dupky k lékaři a podat žádost na pojišťovnu ať to ještě stihnete za relativně slušné penízky. mějte se pěkně , zdravím

ahojkyholky
1. dub 2011

@kuc ahoj kuc,taky jsem to dnes zaslechla v rádiu,je to děs co všechno ruší či omezují a peníze,které se tím maj ušetřit stejně nikdo nikde neuvidí.

Já mám lázně už schválené,teď čekám na potvrzení termínu z lázní tak snad květen.A jakpak se daří asi holčinám co tam byly leden,únor beruška,andinka a spol.Podejte zprávu co nového.

sykorka44
2. dub 2011

Ahoj holky,
mám schváleny od pojišťovny Františkovy lázně, už jsem si volala do lázní a dohodla si kvůli práci termín nástupu 7.června. Akorát si nejsem jistá ubytováním - co doporučujete? A bydlel jste někdo v Savoy? A je tu někdo, kdo v tomto termínu také razí do lázní? 🙂

sykorka44
2. dub 2011

Jé ahojholky,
odpověděla jsem ti zrovna na interní poštu - do lázní si můžeš zavolat do konkrétního hotelu ubytovací kanceláře a dohodnout si termín + třeba jednolůžkáč. Já to tak udělala, aby za mnou mohl jezdit manžel, ještě tam chci v pondělí zavolat a poptat se, jestli se neuvolnilo místo v Belvederu nebo Goethe. Hotely už jsou dost plné, jak začne jaro-léto, jezdí hodně lidí.

ahojkyholky
3. dub 2011

Hezkou neděli,

@sykorka44 sýkorka já vím,mám zamluven jednolůžák v Adleru i s termínem,takže čekám lépe řečeno na ten zvací dopis.Termín na květen jsem si zamlouvala už v únoru.

alena36
3. dub 2011

přesně před rokem jsme odjížděla do Františkovek, a teď mám vedle sebe 3,5 měsíčního chlapečka....určitě doporučuju, já bydlela v Pawliku-Isis a naprosto super, je to sice dažší, ale je možnost jít zadara do bazénu kolikrát chci a je tam i podzemní chodba do Císařských lázní

bublenudle
3. dub 2011

Ahoj holky, omlouvám se ze vám sem lezu, ale chtěla bych se na něco zeptat. Byla jsem 2x ivf, 1 x ket.minuly týden mi bylo potvrzeno těhotenství , přirozenou cestou. Ovsem z trhu jsem se těšila jen týden. Byla jsem v 6 tt. V pondělí mě doktor oznámil ze mimi nemůže najit a tak cesta vedla rovnou na sal. Laparo, mimi bylo v levém vejcovodu tak mi ho vzali a pravý také byl nefunkční a srusty. Chci jít co nejdrive na další ivf, jelikož se mi opravdu zhroutil svět a jsem na dne. Chtěla bych jet nejdriv do lázni než na další ivf půjdu a zajímalo by mě, jestli bych měla nárok na lázně a za jakých podminek. Děkuji vám předem mockrát za nejaké info. Budu rada, pekny den

sykorka44
3. dub 2011

@bublenudle to je mi moc líto ☹ ... lázně jsou určitě ideální léčba-přijdeš na jiné myšlenky a prospěješ i tělu. Co já vím, tak na lázně má nárok kdokoliv, kdo se léčí na neplodnost. Žádanku ti vystaví v centru asistované reprodukce. Mně je nabízela doktorka už po prvním ivf, nakonec tuto možnost využívám až teď po mnoha letech - na doporučení kamarádek, že je to balzám pro duši i tělo.
Takže si zajdi do CARu a požádej, že chceš jet do lázní. Určitě máš nárok, tím spíše, že máš za sebou operaci... Držím palcea hodně štěstí!

sykorka44
3. dub 2011

@alena36 velká gratulka k chlapečkovi a díky za typ na hotel - mně přijde, že je Isis u relativně rušné ulice, ale možná se mi to jen zdá z mapy. A jela jsi tam sama, nebo s kamarádkou? A pokud sama, seznámila ses tam s holkami snažilkami? Tady z diskuzí to na mě působí, že se neplodnost léčí hlavně v hotelu Dr. Adler.

terinda
3. dub 2011

@sykorka44 rušné ulice tam snad ani nejsou 😀
Já byla v hotelu Goethe a byla to taky pohoda, doplatek asi 4000 😉
Taky jsem měla všechny procedury.
Přesně před rokem 🙂

sykorka44
3. dub 2011

@terinda jo jo, goethe vypadá dobře, tam jsem chtěla, ale je beznadějně plný až do konce června ☹
jinak gratuluji k těhulkování, je příjemné slyšet, kolika snažilkám lázně pomohly 🙂

terinda
3. dub 2011

@sykorka44 vím, že většina holek si hotel zajišťovaly dopředu samy.
Já si počkala na schvalující dopis (přišel asi 10 dní po podání žádosti), bylo mi jedno, jaký hotel mi přidělí. Akorát jsem si tam pak zavolala a domluvila jednolůžák.
Jen v jednom hotelu neposkytují vag. tampony, tam byla @wrtulka - tak tomu bych se vyhnula.
Všechny ostatní hotely jsou pěkné a na úrovni 😉

Hodně štěstí a hezky si tam odpočiň 🙂

alena36
3. dub 2011

@bublenudle nárok určitě máš, zvlášť pokud máš odebraný jeden vejcovod a druhý téměr neprůchodný, mimichodem, já taky byla na laparce ohledně cysty a dopadla jsem stejně jak ty a přesto se mi nějakým zázrakem podařilo otěhotnět přirozeně a to mi doktoři říkali, že jedině už IVF. Jde o to zpracovat doktora v CAR, pak obvoďáka a pak projít pojišťovnou, mě to revizák schválil na počkání

alena36
3. dub 2011

@sykorka44 ne ISIS je spojen přímo s Pawlikem takovou chodbou, je to na klidné ulici, před sebou máš park, takže klidné prostředí a je to pár kroků od Adlera a centra. Ten Adler je přes park asi 4 minuty chůze. Byla jsem tam sama, ale vytvořila se tam skvělá parta asi 6 holek a z nich 3 už máme mimi a jedno bude teď v dubnu, takže lázně fakt fungujou. Procedury jsou na různých místech, v Pawliku byl jen parafín, v Adleru pak cvičení a kontroly u dr., plyn je v plynových lázních, koupele - císařské lázně nebo luisiny lázně, bahno je taky v samostatném baráku, takže ať už jseš ubytovaná kdekoliv, stejně furt přecházíš z objektu do objektu.

bublenudle
3. dub 2011

@alena36 Ja jsem Ted tyden po mimodeloznim tehu a vejcovody me odstranili oba. Kolik se asi doplaci na Ty lazne??

alena36
3. dub 2011

no já v isisu doplácela asi 11500, ale ten isis je nejdražší, ten adler je okolo 6000, ale peněz nelituju

prdecek
3. dub 2011

ahoj holky,
mám dotaz. Když lázně napíše dr. tak kolik budu platit? a za co všechno?

terinda
3. dub 2011

@prdecek doplatek záleží na hotelu, např. v Isisu kolem 11 500, Goethe 4 500 apod. 😉
Lázně hradí pojišťovna, tohle je pouze doplatek 🙂

prdecek
3. dub 2011

@terinda a na jak dlouho se tam jezdí? to je doplatek za celý pobyt?

terinda
3. dub 2011

@prdecek Je to na 4 týdny a ano, je to celý doplatek 😉