Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

damaska
13. dub 2010

len, máš pravdu, ty jsi hlavička, sice budu působit jako......., která neví co chce, ale nějak se vymluvím, tak jdu volat, drž mi palce

damaska
13. dub 2010

tak jsem se konečně dovolala, storno není problém, jen do července mi běží lhůta, kdy mám na ty lázně nárok, pak už ne. Teď je teda na mě, zda žádost poslat a nebo ne. Prý to není životně nutné, ale případné problémy s otěhotněním se můžou vyskytnout. No to jsem si na sebe udělala past.

len
13. dub 2010

Právě na ty lázně je nárok jen do nějaké doby po operaci, pak už to nemá smysl. Ono čím dříve, tím lépe. Na druhou stranu, když už se tam nějaké srůsty udělají, tak s tím lázně nemají šanci hnout. Ale slepák, obzvlášť, jestli to bylo plánovaný a nebylo to třeba akutní či prasklý, tak zase není tak závažná komplikace, aby bylo velký riziko, že pak zůstane ženská neplodná. Já sama to prodělala ve 12 letech, brali mi to po mnoha předchozích zánětech opravdu za 5 12, lázně žádný, no a srůsty taky ne. Naopak znám holky, který maj totálně neprůchodný vejcovody po nějakým zánětu, o kterým ani netušili, že proběhnul.

damaska
13. dub 2010

Prý se dokonce ani nepotvrdilo, že by ten slepák byl příčina.Ledaže by se srusty udělaly po operaci, měla jsem totiž plán. laparku kvůli srůstům a protože v rodině se vyskytl akutní slepák, tak mi to pro jistotu vyndali. Jinak všechno ostatní O. K. No tak já nevím, asi pro klid duše bych jet měla,ale těsně před svatbou je to na nic. nedovedu si představit, že všechno budu vyřizovat přes telefon a nebo že to bude mít na starost přítel. Snad si to nebudu někdy vyčítat, že jsem nejela. Momentálně se snažíme o mimi, teprve druhý měsíc, a asi to neklaplo.

len
13. dub 2010

No tak jestli to bylo jen preventivně, tak bych se fakt nebála 😉 Zajeďte si na svatební cestu někam do tepla, pořádnej relax, koupání v moři a užijete si to spolu 😉

damaska
13. dub 2010

to je dobrej nápad, a nebo víkendový pobyt v lázních pro oba. Tak já to nechám osudu. Tak moc děkuju za rady, hodně jsi mi pomohla. Jsem hrozně nerozhodná. 🙂

bubanek
13. dub 2010

Zdravim

tak co lázeňačky?!!! O víkendu má bejt prý pěkný počasí,takže mým příjezdem třeba začne teplíčko🙂)

Dorazím asi v pondělí až kolem druhý a ještě zajdu s přítelem na oběd,takže se vám ozvu v pondělí večer nebo úterý!!!!

paaa

sarusinka
14. dub 2010

nazdárek holky, tak mám přiklepnutý lázně 🙂 předminulý týden jsem žádala a dneska jsem to měla ve schránce🙂 byli rychlý, jak jste říkali, u OZP 🙂 chci se zeptat, docela jsem si to tu pročítala a nemůžu se rozhodnout, kam... Přemýšlím o Třech Liliích a Belvederu...... chci aby tam byla Wifi, ta tam je zdarma? a nějak blízko toho Aquafora 🙂 díky za odpověď

steffi13
14. dub 2010

ahojky bubánku 🙂 jojo víkend se snad už konečně zadaří teď je tu náladoví počásko tak se pěkně snaž ať jsem dovezeš to nej počásko a s tebou ať tu zůstane..tak v Po se určitě ozvi budeme se všichni těšit..já jsem po příjezdu vyzkoušela hned s Ladus aquaforum a je to fakt super..jenže v úterý jsem to dostala asi po těch natěšených týdnu 😉 takže mám napsaný jen dvě procedury denně nebo i jednu ale musim říct,že ani jeden den jsem se tu nenudila všechny holky jsou tu super a pořád děláme nějakou aktivitu nudit se tu opravdu nebudeš..díky Ladus,která mi vše ukázala tak jsem to měla jednodušší a ty to taky budeš mít až ti vše ukážou zkušenější lázeňačky 😉 😀 😝 jinak jsme v úterý měli srazík zbytek z diskuze Fr.lázně a hezky jsme pokecali holky se tu seznámily i z hotelu takže je nás hodně..včera jsme byli v divadle,dneska v Chebu pěšky tam nazpátek busem a večer kino Chigago..no a došlo i na vínko atd...takže se těš 🙂 ...

anastasy
14. dub 2010

Ahoj Sarusinko,
gratuluji ke schváleným lázním, to je vždy velká radost 😉

Tři Lilie naprosto doporučuji!! Podle mne nejlepší hotel! Skvělý přístup, služby, všude kousek a ubytování paráda, krásné prostředí. Stravování vynikající, máš vždy svůj stůl s obsluhou, a internet na pokoji. po celém hotelu.
klidná atmosféra, přátelské prostředí, míň lidí.
kousek na procedury, přejdu silnici a jsem na procedurách za minutku.

jinak je ještě dobrý Pawlik-pokud ráda plaveš - je tam Aquaforum zdarma, a také lze podzemní chodbou až do lázní na některé procedurky. Ale asi v hotelu moc lidí
jídla hojnost formou bufe, a o tom ti napíšou holky.. 🙂
kdyby jsi chtěla vícibfo o 3 Liliích, písni mi , pa pa

Belveder -nemohu posoudit, je to 3hvězdičkový, ale vypadá slušně, (byla jsem tam na přednášce s kamarádkou)
třeba se ti někdo ozve a napíše o Belvederu

záleží čemu dáváš přednost a co by ti vyhovovalo 😉

tak pa a písni

anastasy
14. dub 2010

Bubánku, na tebe se taky už moc těším!!
počásko se bude jen lepšít!! 😎
v Pawliku už mají holky partu tak se tě hned ujmou 😀
štastně dojed, pa pa

anastasy
14. dub 2010

Jinak zdravím samozřejmě všechny děvčata, ale hned jsem chtěla odepsat a uvědomila jsem si že jsem vás nepozdravila.
Posímám pozdravy všem co se chystají i těm co jsou již doma 🙂

moc semi tu líbí, ale jak pořád se mi chce dost brzy spát.... 😅
dnes jsem vytuhla na slatiném zábalu...
ale naštěstí to nneí překážka 😀

jinka všechny holky jsou tady naprosto super!takže žádná nuda a vážně to tu utíká, jsem tady přesně týden..
dobrou a zatím pa

bubanek
15. dub 2010

No ahoj,

tak koukam,ze to tam mate pekne akci..jsem na to zvedava..sice jsem ubytovana v Savoy hotelu,ale predpokladam,ze to mame od sebe fakt kousek ....uz se tesim...preci jen ja budu ztracena a vy uz profesionalky...

paaa

anastasy
15. dub 2010

Bubanku ahoj, jo tak Savoy je fajn! Navíc je ode mne kousíček 😀
a procedurky máš myslím všechny v hotelu 😉

pa pa 🙂

sarusinka
15. dub 2010

nazdarek holky, tak jsem dneska volala do lazni a uz mi rekli, ze mi vybrali sami Tri Ruze, dvouluzak s holkou o tri roky mladsi nez jsem ja. doplatek 2100,- premyslim, jestli tedy mam rict ano....je to dvouhvezda, predpokladam, ze na pokoji neni ani TV, net si budu brat svuj.....byl jste tam nekdo? nebo si mam radsi priplatit.....

saralinda
15. dub 2010

Sarusinka, ve Třech růžích jsem přímo nebyla, ale vím jak to tam holky cca měly - přesně jako ty - dvoulůžák za 2100Kč (tedy bez doplatku). A nevím o nikom, kdo by byl nespokojený. Měly prý veliký pokoj, TV na pokoji měly (malou, ale stejně malou mají i ****), WC a sprchu taky. Na jídlo budeš chodit do Adleru (cca 3 minuty) a není tam ani recepce (takže jednodušší s pozdními návraty a návštěvami). Takže být tebou bych si oběřila, že je WC a sprch afakt na pokoji a šla bych do toho.
Já měla stejný (akorát malý) pokoj v Adleru (taky **) a byla jsem velmi spokojená. Adler měl tu výhodu, že jsem měla jídlo, parafín a cvičení přímo v hotelu. Ale teď už není -10°C, takže to bdueš mít fajn a fakt za babku. Když si vezmu, co se doplácí jinde (třeba i 7-9000Kč), tak zase o tolik lepší to nemají. Mají jen novější nábytek.
Já byla spokojená i s dvoulůžákem. Měla jsem fajnovou spolubydlící a všechny výlety a kulturní večery jsme trávily spolu. A bez ní bych si připadala určitě víc sama (hlavně na začátku). Samozřejmě, že můžeš mít na spolubydličku smůlu. Ale všechny holky, co jsem tam potkala byly fajnové.

sarusinka
15. dub 2010

saralinda: moc díky za info. já právě jak tu pročítam tady tu diskuzi zpětně, tak jjsem se tu dočetla, že kdokoliv byl ve Třech růžích, že to byla hrůza a děs ☹ 🙄 tak zase nechci tak strašně šetřit, přeci jen, být bez TV celý měsíc, to bych nepřežila 😀 zkusím tam zítra zavolat, byli moc příjemný po telefonu. Mám termín od 30.5.-27.6. budu tam i přes narozky, tak to tam oslavím 🙂 a na spolubydlu, doufám, že narazím na nějakou pohodovou, hlavně ať nechrápe, ostatní mi je fuk 😀 😀 😀 😀
pořád si říkám, jestli nejedu pozdě od operace, měla jsem ji v půlce listopadu, docela blbý srůsty a tak, ale tak zase si říkám, třeba to pomůže před umělým oplodněním 🙂 a odreaguju se, v práci je to teď makačka, mám vítr se šéfa, ještě jsem mu neřekla, že hodlám na takovou dobu vycestovat z toho našeho ,,ústavu,, 😠
jinak chodit na procedůry mi nevadí, aspoň se proběhnu :D.... musim trochu zhubnout, tak snad se mi to tam povede 🙂
bude se mi stýskat, ještě nikdy jsem nebyla takhle dlouho z domova od manžela a od mých dvou kočiček.... 😢 😢
ozvěte se, jestli taky někdo jedete ve stejném termínu 😵

bubanek
16. dub 2010

Ahoj Anastasy,

fajn mame to od sebe kousek...tak jsem zvedava tedy...na miste se ozvu... pa pa

sarusinka
16. dub 2010

Holky, tak změna termínu, jedu nakonec už 9.5. nejedete taky někdo? 🙂 Tři lilie

saralinda
16. dub 2010

Sarusinka, jestli zhubneš nevím...... vaří tam totiž naprosto výborně 🙂 A stýskat se ti tam nebude. Na to prostě není čas. Alespoň já sjme ho neměla. Samé procedůry, kultůra, vycházky, výlety, bazén, sauna..... a to jsem ani do hospody skoro nechodila. Prostě den tam utíká velice rychle (pokud teda člověk nechce sedět na zadku na pokoji). A ty už budeš mít teplo a můžeš jezdit i na kola a myslím, že i kultury bude více a dá se už sedět venku v kavárničkách. No, stýskání a nudy se neboj. 😉

sarusinka
16. dub 2010

já právě přemýšlím, jestli si tam mám vzít třeba brusle, a nebo radši sportovat v bazénu a tak. holky a jak jste to řekly v práci? 😔

elana
16. dub 2010

Já jsem natvrdo řekla, že mi doktor doporučil a navrhl lázně...nemá to cenu nijak obcházet a vymlouvat se (a zároveň nemusí zaměstnavatel vědět, že iniciativa vzešla z mojí strany).

sarusinka
16. dub 2010

elana: díky, jako já klidně budu pracovat po netu, mám přístup na pracovní mail, ale jak to formulovat. Asi mu to řeknu tak, že prostě jsem prodělala na podzim závažnou operaci, a že mi gynekolog několikrát doporučoval lázně.... a že zdraví máme jen jedno :D:D.... to mě roztrhne, ale co. Kdybych měla děti, dívam se na to jinak, ale takhle..... je lepší když se tam všichni doléčíme 🙂

elana
16. dub 2010

Saru, přesně tak to řekni, neni to nic proti ničemu...krom toho, kdyby šlo vše tak, jak sis představovala, už jsi dávno tahala kočár po parku a nepracovala ani z domova🙂, takže co je měsíc proti třem letům MD, které ho brzo čekají 😅

saralinda
16. dub 2010

Sarusinka - já jsem taky řekla normálně šéfové, že sjem měla operaci a že mi 2 doktoři (gynekolog i obvoďák) hodně doporučují jet do lázní. Taky jsem jí řekla, že jsem ochotná tam částečně pracovat a částečně čerpat dovču. Taky to tak nakonec bylo. Do systému jsem zadala 10 dnů dovču a zbytek jsem měla jako práce domu. Ve skutečnosti to bylo tak, že jsem tam každý den chvíli pracovala. V práci jsem vyfasovala notebook a mobilní připojení a bylo. Nakonec té práce nebylo tolik (co šlo udělat před lázněmi, to jsem udělala) a alespoň tady na mě nečekaly stovky nepřečtených emailů a nemusela jsem z toho být ve stresu. Neboj se a řekni to co nejdříve.

sarusinka
16. dub 2010

elana: to je fakt 😎 kdyby chudák věděl, co na něj chystám 🙂 😠 ale kdyby jsme se pořád měli na někoho ohlížet, tak děti nemáme nikdy 😕
saralinda: přístup do mejlu mít budu, ale stejně toho moc nevyřešim. potřebuju být i v jejich systému a to pochybuju, že mi udělají na můj osobní notebook. U nás v práci je to prý tak, že kdo dlouho marodí, toho potom vykopnou, tak snad to tak nebudu mít taky...... 😖 to by bylo od nich pěkně hnusný.....

lucci112233
17. dub 2010

Ahoj holčiny, zdravím vás!

Sarusinko, já jedu přesně ve stejný termín jako ty! Od 9.5., jedu do Monti, tak se určitě uvidíme! Řeším úplně stejný problém jako ty - ještě jsem to šéfovi neřekla a bojim bojim. U nás v práci je to naprosto stejný přístup jako u vás - dlouho marodíš nebo se jim prostě znelíbíš, tak tě vyšoupnou. Já jsem ve firmě sedmý rok a nikdy jsem nebyla nemocná. Až minulý rok v listopadu jsem byla na operaci, pak 6 týdnů doma a teď měsíc v lázních... A to ani nemluvím o "reoperaci", kterou bych měla podstoupit na podzim ☹ Honí se mi hlavou všechno možné, ale přesně jak píšeš, člověk má zdraví jen jedno a nějakou práci bychom si vždycky našly, jsme holky šikulky, ne? 😉

Bubánku, ty už budeš zkušená lázeňačka, až se Sarusinkou dorazíme 9.5., tak nás provedeš a "zaučíš" prosím, viď? 😉

Papa, hezký víkend.

Lucka

anya
18. dub 2010

Ahoj holky,
já budu teprve podávat žádost, až začátkem května. Doufám, že mi to schválí, jsem po laparce se zákrokem na vaječníku a v oblasti malé pánve (8.4.). Chtěla bych se vás zkušenějších zeptat na pár věcí:
- Jak dlouho po zákroku je nejlepší nastoupit, udělá pár měsíců nějaký rozdíl, nebo ne? Původně jsem chtěla jet až napodzim, ale to by bylo až půl roku po operaci. Podle doktorky se bude bříško vevnitř hojit až 2 mesíce, tak by mně zajímalo, jestli je lepší jet až po úplném dohojení, nebo je to dobré i dřív?
- Měly jste s sebou některá pejsana? V hotelu Metropol to umožňují, tak o tom uvažuju...
- Pokud máte zkušenosti s hotelem Metropol (návštěvy, režim, internet, vybavení nadstandartních pokojů...), budu moc ráda za jakékoliv info.

Taky mám strach, jak to v práci vezmou (pokud mi to teda přiklepnou 🙂), ale pro mně je zdraví na 1. místě... a pokud to někdo nechápe, tak je nelida.

Tak lázním zdar!

lida65
18. dub 2010

Metropol - návštěvy bez problémů.
Režim - ráno snídaně v přízemí Metropolu ve formě bufetových stolů, obědy a večeře přes park v lázeňském domě Savoy, kde jsou i procedury.
Internet nevím.
Vybavení pokojů - koupelna s WC na pokoji, lednička, televize, nový nábytek.
Kdo má sebou pejska, bydlí v přízemí.
Přeju pěkný pobyt! 🙂

sarusinka
18. dub 2010

Zdravím všechny lázeňačky i nelázeňačky 🙂

Lucci: jasně, zdraví na prvním místě. Taky jsem měla operaci v listopadu, a taky mě čeká nejspíš ještě jedna.... ☹
zítra to jdu říct šéfovi, tak už teď mám bobky z toho.... ale řeknu mu, že gyndař mi to prostě třikrát doporučil, a to fakt nekecám, třikrrát mi kvůli tomu volal 😀 Tak to Lucci řeknem zítra? Budem si držet palce navzájem 🙂
anya: já jsem si sebou chtěla vzít kočky, ale o těch tam nic nepíšou 😒 takže je ponechám doma manželovi a bude se mi stýskat... jsou jak moje mimina, strašně je rozmazluju 😅 A co se týká termínu odjezdu, tak já jsem měla operaci v půlce listopadu, docela závažnou, a jedu až teď 9. května, takže já si myslím, že do půl roku jet je ideál. I když, oni když srůsty se chtějí udělat, tak do týdne jsou znova......
bubanek: a do kdy ty jsi v lázních? 😎