Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

efkavi
22. črc 2010

Ahojky,
měla bych razit 10.srpence do lázní ..... tedy, když vše půjde, tak jak má.
...můžete mi poradit s tím bydlením...který hotel navštívit??? 🙂
Zdraví Eva

len
23. črc 2010

Navštívit nebo se v něm ubytovat? 😉 Hele, já vím, že je to asi opruz, ale pokud prolítneš tuhle diskuzi, najdeš tu osobní zkušenosti z Adlera, Belvederu (a jejich dependencí), Pawliku - Isis, Savoye, Třech růží, Monti... a možná i jiné, teď si nevybavuju. Veskrze pozitivní. Každý má něco do sebe, zásadní rozdíly jsou hlavně v doplatcích (aktuální najdeš na netu). Ale když to necháš plavat, oni sami ti nějaký hotel vyberou...

efkavi
23. črc 2010

Děkuji Len, tak sem si dala práci to pročíst... 🙂
Jedu se také relaxovat po operaci ...tak doufám, že zažiju i nějakou tu legraci 🙂
Máš pravdu - každej hotel má něco...tak sem to zatím obvolala a místo mají v Adleru a Pawliku.
Koukám, že jde opravdu o ty poplatky.
Měj se.. 😉

jindriska
17. srp 2010

Ahojky, chtěla bych se zeptat, zda se někdo nechystá někdy na podzim? V neděli jsem podala žádost na pojišťovnu, tak nemám tucha jak dlouho budu čakat. Dala jsem si požadavek na Savoy a Tři Lilie, ale jednolůžák, tak jsem zvědavá 😝

bubanek
17. srp 2010

Ahoj JIndrisko,

ja byla v Savoyi a stoprocentne lepsi ve vsem jsou Tri Lilie - pokud sis vybrala tyto dva hotely, pokoje,personal a i moznosti pristylky pro partnera.- v Liliich se to dalo i nejak ukecat.Opravdu v Savoyi pristylka pro partnera - kovovy vojensky luzko jeste v dubnu stalo 900,. ,vyndana matrace z postele na zem 600,- - protoze jsem kovovy luzko pro stokilovy chlapa fakt odmitla.- se 4hvezdickovym hotelem to moc spolecnyho nema,pokud uz si na neco zvykla... Do Savoye uz bych nejela,kdyz jsem videla jaky tam maj pokoj holky za stejny penize..A jinak procedury a vse mas kousek,v Savoyi je vetsina procedur ,ale stejne na ty zasadni jako plyn,vaginalni irigace,cviceni,bazenky,doktor chodis jinam jako ostatni co se lecej na gyndu..JInak Savoy pokoje cisty,v pohode,uklizecky mily i sestricky..ale TRI LILIE jako zazemi,personal,moznost spani pro nekoho z rodiny O 200% LEPSI vcetne ochoty personalu v kuchyni a recepci.Aspon co jsem videla u dvou holcin z Lilii co tam byly se mnou ve stejnem terminu.

jindriska
17. srp 2010

Ahoj bubanku, moc děkuju za info, chtěla jsem do hotelu s internetem a hlavně něco pěkného když už tam mám být tak dlouho. Přeci jenom si to chci užít i tak trochu jako dovolenou. No tak po tvém doporučení budu chtít do Lilií, tak ještě jednou dík 😀

bubanek
17. srp 2010

Jindrisko,

hlavne v Savoyi inzerujou internet a signal se chyta pouze v 1.patre nad recepci,kde jsem bydlela..Jinak internet je klasicky na pocitaci u recepce nebo lidi chodili s notebookem proste dolu,ja to mela nastesti na pokoji,proste do telefonu kdyz jsem se Savoyem mluvila jsem chtela stritkne vetsi jednoluzak kvuli pristylce(to jsem netusila,ze pritahnou tu kovovou postel) a chtela jsem prijem na pokoji..V Liliich to vetsine holkam slo nebo jim to tam nejak zaridily,ale proste trvej uz pri objednavani na tom co chces..

jindriska
17. srp 2010

Tak mám rezervaci od 10.10. v Liliích, jednolůžkový pokoj kategorie A, tak jsem zvědavá zda to pojišťovna schválí. Nechystá se tam někdo, abych měla kdyžtak kámošku dopředu 😀

bubanek
17. srp 2010

Jindrisko,tak si to tam uzij, mas to vsude kousek a fakt lepsi na ten komfort a personal...hlavne,aby to vsechno pomohlo!!My jsme tam byly super parta... 😅 😵

wrtulka
18. srp 2010

Ahojky všem..
Zdravím JIndřišku 😵 😵
Jinak já se zrovna včera vrátila z Františkových Lázní - byla jsem v Monti tedy resp. v dependenci Vila Anna.
Chtěla bych se podělit o své zkušenosti pro ty kdo se pro něj rozhodnou..
Takže když jsem dávala žádost na pojišťovnu tak mě paní z VZP vysloveně doporučovala tento hotel prý s nimi má VIP vztahy a bude nejlépe možné domluvit termín a tak podbně.. Ukazovala mi nádherné 4-hvězdové pokoje.. bazén..prý všechno pod jednou střechou.. A to podotýkám že věděla že jedu z gynekologického důvodu.
Už když jsem do Monti volala tak jsem se dozvěděla že rezervaci mám v té dependenci Vila Anna. Tzn. určině ne všechno pod jednou střechou ze 4 hvězd byly dvě.. ale tak to by mi ani tak moc nevadilo..i když trošku zklamaná jsem byla.
Po příjezdu.. ty pokoje na Vile Anně jsou fakt mrňavounký ..spíš je to zařízený ala ubytovna..jako dá se tam..ale třeba když je chladnějc tak táhne okny a tak no 😖 jinak jídlo a služby v Monti nemůžu si absolutně stěžovat. Všechno super.. procedury.. Až na to že jsme tam měli menší incident s procedurou zvanou slatinné tampony. Protože na tuhle proceuru nemá Monti licenci a tak ji gynekologickým pacientkám prostě nezajišťuje. Byla tam se mnou holčina po slepáku. Kde tahle procedura byla vysloveně potřeba (volala si kvůli tomu ještě gyndařce)
Dost striktně tuhle proceduru požadovala protože se opravdu bála srůstů..a zjistila dokonce že Monti ve smouvě s VZP tuhle proceduru má! Doktor který chodí ambulantně do Monti jen kvůli gynekologickým pacientkám se strašně divil že prý tuhle proceduru po něm zatím nikdo nechtěl. A byly na ni vyvíjeny tlaky ať si to tedy doplatí ze svého. Nakonec vedení hotelu prý uzavřelo dohodu se slatinými lázněmi a prý by to tedy šlo.
Ale najednou doktor začal tvrdit že má ta holčina nález na čípku kvli kterému to nedoporučuje.. (divné na tom bylo že při vstupní i výstupní prohlídce kdy už zapomněl že jí to řekl tak tvrdil že je ok.. ) No divné to bylo. Myslíme si jeslti Monti nefakturu drahé slatinné tampony a klienti místo toho nechodí na irigace nebo na jiné levné procedury.
Nejlepší bylo že ke konci mého pobytu tam přijela paní z VZP na "kontrolu" která mi vyřizovala papíry..a bydlela v tom stejném hotelu - ve Vile Anně jako já..takže když mě tam posílala tak mě už tenkrát vědomně mátla a když tvrdila že všechno bude pod jednou střechou.. čtyři hvězdy a tak.. navíc MUSELA vědět že se Monti vůbec nespecializuje na gynekologické pacientky a ty pak díky tomu nedostanou všechny potřebné procedury tak jak mají 😔
Takže tohle mě tady docela mrzelo.. ale jinak jídlo super..procedury (když pominu ty slatinné tampony) taky super..navíc Monti má vlastní bazén který je věčně prázdný takže jsem chodila plavat a tak.. personál taky až na vyjímky super..to všechno super..
A jeslti mi to pomohlo..to nevím uvidíme zatím mě všechno bolí ale určitě jsem si krásně odpočinula..

bubanek
18. srp 2010

Oni proste kecaj,aby meli vic klientu a prebrali zas jinymu hotelu..kazdopadne proste opravdu inzerujou a odkyvou neco,co neni pravda....to uz nas poznalo vic..ja si nemuzu stezovat na ubytovani, mela sem to hezky oproti jinym hotelum,ale proste stejne to neodpovidalo 4hvezdickam a ani chovani personalu -2x sem vracela jidlo a jeste na me koukali co si to dovoluju,kdyz v tom byly samy skorapky, pak opravari lezli 3 dny kolem myho okna a cumeli do okna a nikdo me na to neupozornil, pak ta pristylka. - ale v zaveru,jsem rada,ze jsem tam byla, odpocinula jsem si,procedury super, holky super a hlavne jsem diky lecbe,klidu hned docilila toho ,co jsem si opravdu prala.- takze to za to stalo...,jde spis o princip a jejich drzost..zajimaj je jen Nemcouri a ty hlavne jsou tady vdecny za tohle,protoze to maj oproti Nemecku za par korun..

len
18. srp 2010

@wrtulka Monti spadá pod jinou společnost než FL a. s. (kam spadá většina ostatních hotelů, kam se jezdí), takže jsou to dvě konkurující společnosti a logicky si mezi sebou moc zákazníků přehrávat nebudou 😖 Můj soukromej dojem z tvýho popisu je, že paní na pojišťovně má z pacientek poslaných do Monti nějaké provize 😝 Protože já v té době měla tutéž pojišťovnu jako ty, zařídila jsem si to v Isisu a nikdo mě k ničemu jinýmu nepřemlouval. Ale už při telefonátu do Isisu mi řekli, že se primárně nezaměřují na gynekologické pacientky, takže budu na některé procedury docházet.
Monti má určitě ohromnou výhodu v o dost nižších doplatcích.
Ale jinak se teda osobně kloním k FL a. s., je to veliká organizace, pod kterou spadá hodně hotelů a hlavně všecky lázně - Slatinné, Císařské, Luisiny i plynné, dost procedur probíhá i v několika lázních, takže mají spoustu termínů a lze to nakombinovat, cvičení je taky ve víc lázeňských domech, takže se s tím dá šachovat... Plus FL organizuje spoustu akcí, zlevněný vstup do Aquafora...

wrtulka
18. srp 2010

@len Máš pravdu taky si myslím že paní z pojišťovny bere provize od Monti protože těch lidí co tam dohazovala (co jsem si všimla) bylo fakt kvantum. A jako dobrý ono to na ty pohybový věci je tam fakt super o tom žádná. A když člověk bydlí na Vile Anně tak to není ani s doplatkama tak hrozný jak píšeš já doplácela 4300 nebo tak nějk levněji bych to ve Františkovkách snad nesehnala..
Ale na druhou stranu přesně příště když bych jela bych si vybrala jiný hotel který spadá do společnosti FL a.s.

wrtulka
18. srp 2010

A co jsem ještě chtěla říct že tu holčinu co se mnou byla na pokoji a byla po tom slepáku tak ona se o nic nestarala vůbec nikam nevolala a prostě jí do Monti přidělili! Taky má tedy VZP. A to už mi hlava nebrala vůbec jak je to možné když je evidentně gynekologická pacientka a ani si o Monti nezažádala a potřebuje ty a ty prodeury které nakonec ani nedostane 😔
Ne jako určitě to není tak že bych Monti nedoporučovala je to tam super..ale myslím že je každýmu jedno jesli vám to pomůže a že pro tam prostě neudělají všechno co by mohli a měli a to je škoda

sarusinka
18. srp 2010

Jindriska: Gratuluji, Lilie jsou super, byla jsem tam na jaře, určitě to je skvělý hotel, i co se týká personálu. Na recepci jsou moc milý, hlavně Pavlínka Ungrová 🙂 takže si to tam moc užij 🙂 a hlavně, ať lázně pomůžou 🙂

sarusinka
18. srp 2010

Jindriska: a co se týká chlapa, úúúplně v pohodě, zadáčo na celý víkend, a ještě tam měl zdarma snídani, oběd... když se skamarádíš, tak budeš mít i volný vstupy do Aquafora 😀 je to tam super 🙂 Byla jsem sama na pokoji.

ladus77
18. srp 2010

Ahoj holky, tak na Monti jsem za sveho pobytu ve Fr. laznich slysela taky stiznosti tykajici se bahna a tamponu. Dokonce mi jedna holcina, se kterou jsme se potkaly na irigacich rikala, ze jim tam tvrdili, ze slatinne lazne zkrachovaly a uz nefunguji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a ze ji je nedaji, mela jenom nejake slatinne zabaly, to jo. Takze pokud tam pojedete z gyn. duvodu, tak urcite Fr. lazne a.s. Ja byla jako Len v Pawliku-Isis a byla to parada, hodne me tu inspirovala 😀 a ja jsem vubec nelitovala!!! Takze priste bych jela zase tam, hlavne kvuli akvaforu a jidlu formou bufetu (doted na to vzpominame) a fakt tam byla uuuuuzasna parta, ze Bubanku? 😀 😀
Moji druhou volbou by byly Tri lilie, ty se mi taky libily a byli tam moc prijemni. Ale neni tam ten bazen, no a ja jsem vodomil 😀 😀
Tak snad jsem nekomu pomohla, kazdopadne si to uzijte, ja bych jela hned znova!!!

bubanek
18. srp 2010

@ladus77 😀 😝 😵 jo jo to byla pohodicka

saralinda
19. srp 2010

Já byla v Adleru a taky super. Byl to fakt relax. Hned bych tam jela znova.

steffi13
20. srp 2010

Souhlasim s Ladus,že Pawlik-Isis byl super doporučila bych všem tak jak píše,že si nebylo na co stěžovat jen ten net byl buď v baru nebo v tv místnosti kde to nebylo nijak uzavřený ale lidi procházeli po chodbě kolem..ale jinak vše fajn přístě buď to samé nebo ty Tři lilie ..nelituji,že jsem se nechala inspirovat Len,která tam byla dříve 😉 🙂 ..jen ty doplatky jsou větší okolo 11tis.a něco ale pokud už tam jedu na 4týdny tak aspoň ať to ubytko nějak vypadá a myslim,že to za to stojí..jinak přístýlka též drahá jako v Savoy okolo 900kč což je dost a stejná konstrukce jak popisovala Bubu v Savoy jen na Pawliku je přistýlka postel ale ten dopl.je o hodně dražší než v Isis..

len
20. srp 2010

Já jsem asi divná, ale já jsem byla hrozně ráda, že si můžu od netu odpočinout 😀 Jeden týden jsem měla MS (čili zrušena většina procedur) a nikdo tam se mnou nebyl, tak jsem si párkrát skočila do knihovny, ale jinak měsíc bez netu - super 😀 Jo, doplácela jsem 9000 a chlapa jsem tam každej víkend měla tajně, nějak to nehlídali...

steffi13
21. srp 2010

@len -já spíš kvůli manžovi jsem brala net na skype ale můžu říct,že jsem ho tam moc nevyužívala nebyl časík já tam měla s holkami pořád co dělat 😉 jo a jinak jsem tam měla manžu taky na tajňačku jen poprvé jsem mu to zapl.ale za to co mi dali za přistýlku tak už jsem jen na tajno..ale ty nervíky pracovali co kdyby na to někdo přišel ale jinak dobrý aspoň bylo vrůšo 🙂

martiiik18
21. srp 2010

@saralinda : ahoj, chtěla jsem se Tě zeptat, jaké to bylo v Adleru? zatím jsem asi rozhodnutá pro něj 🙂 a jaké jsi měla procedury a jaké tam bylo zázemí?

saralinda
23. srp 2010

Ahojky Martiiik18 - mně se v Adleru moc líbilo. Měla jsem standartní pokoj - dvoulůžkáč, sprcháč, WC, lednička a TV na pokoji. Pokojíček menší, ale úplně dostačující. Každá jsme měli postel, noční stojek, velikou skříň a křeslo a dohromady ještě jeden psací a jeden konferenční stůl.
Za celou dobu jsem platila jen těch 2100Kč (lázeňská taxa + julínkovné).
Přímo v Adleru byly parafínové zábaly, cvičení (předepsané doktorem + i navíc), někdo tam měl i masáže. Navíc je tam i doktor. Přímo v budově je i jídelna, což je veliká výhoda. Vařili tam moc dobře. Jídlo si vybíráš pár dnů dopředu ze 4 až 5 jídel. K obědům i k večeřím jsou k dispozici saláty. Skoro každý den je k obědu ovoce a k večeři ve vždy výběr předkrm nebo ovoce. Takže vitamínů tam nachytáš hodně.
Na většinu procedur se dochází to Luisiných lázní, což je pohodička – je to tak 5 minul pěšky.
Já byla s Adlerem rozhodně spokojená a navíc je to opravdu levné (alespoň to, co jsem měla já). Ohodnotila bych to jako moc pěkný standart za rozumnou cenu.
Srovnám li to s Issisem – tak tam byl novější nábytek a mohli zadarmo do Aquafora + měli jídla formou bufetů. Ale vím, že po pár dnech si holky začínaly „stěžovat“, že když si můžou furt brát kolik chtějí jídla a hlavně zákusků, že to začali pociťovat na figuře. Takže všechno má svoje.

jindriska
24. srp 2010

ahoj holky, chystá se některá z vás v říjnu do lázní?
Ostatním děkuji za rady 😉

joseline
30. srp 2010

Ahoj, jedu do Adlera 1.9, pokud tam někdo bude ve stejnou dobu, napiště do IP , můžeme zajít na kafčo🙂

b.e.r.u.s.k.a
3. zář 2010

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat a poprosit o rady.Doktor mi doporučil lázně z gynekologického hlediska a prý si mám zajít k obvodní lékařce a ona mi je vypíše.Chtěla bych jet spíš až tak začátkem příštího roku,tak nevím,kdy je vhodné zažádat a zajít za ní.Taky mi už wrtulka říkala,že si můžu hotel objednat sama,ale nějak to nechápu.Když ještě nevím,zda mi je vůbec schválí nebo to se teprve dohodnu na pojišťovně,že si ubytování zařídím sama?Já to potřebuji i z toho důvodu,protože potřebuji vědět termín nástupu,alespoň měsíc dopředu.Jo a ta obvodní midá nějaké papíry nebo to vyplní ona?Najde se tu někdo,kdo mi poradí?Mockrát děkuji beruška

jindriska
3. zář 2010

Ahoj beruško, já jsem si byla u obvodního doktora, tam mi vypsal žádanku na kliniku, aby mi vypsali proč mám jet do lázní - hlavně tam musí uvést že doporučuje komplexní lázeňskou péči a nějaké gyn. kódy a bude dobré když tam přiloží spermiogram manžela, já jsem ho musela tento týden doplnit k žádosti. No a pak se to vrátí zpět k obvodnímu doktorovi a ten vypíše další papíry a pošle se to na pojišťovnu. Pokud to pojišťovna schválí tak musíš lázně vyčerpat do tří měsíců. No tak já jsem si radši napsala do lázní už po odeslání žádosti a tam mi navrhli termín 10.10., je to nezávazný termín a lze kdykoliv zrušit. Tak pevně doufám, že to klapne jak tobě tak mě 😀

b.e.r.u.s.k.a
3. zář 2010

@jindriska moc děkuji,takže ta pojišťovna mi termín neurčí?A jak jsi věděla kam máš volat do těch lázní a zařídili ti i hotel?

irinka
3. zář 2010

Ahoj Beruško, já jsem si podávala žádost na pojišťovnu začátkem června a hned ten den jsem volala do lázní a předběžně si domluvila termín. Pak jsem ještě volala na pojišťovnu, aby poslali papíry přímo na hotel Belvedere, kde jsem měla zařízené ubytování. No a 5.7. jsem frčela 🙂