Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

martiiik18
7. říj 2010

@jindriska : tak šup šup, ať už jsi tady 🙂 není to tady zas tak hrozný 🙂 ale strašně se mi stýská po manželovi :( tak jak dojedeš a ubytuješ se, tak se ozvi a dáme si někde srazíka- já už se tady trošku orientuju, tak něam za Tebou dojdu a budeme moct podniknout nějaký ten výlet a posezení u vínka 🙂

martiiik18
7. říj 2010

@ajka222 : taky se budu těšit 11.10. - jsem ubytovaná též v Adleru a je to tu super... klidně Ti napíšu do IP telefon a můžeš mi napsat jak tady budeš a ubytuješ se a můžeme s Jndriskou podnikat výlety polečně... navíc teď je v adleru akce, že když se zde ubytuješ, tak příbuzný má na ubytování tady 50% slevu- vychází to na 475 Kč na noc a je to jednolůžák... to jen pro Tvoje info... a Tvůj přítel / anžel za Tebou bude jezdit každý víkend?

@jindriska: za Tebou bude manžel jezdit každý víkend?

consti
7. říj 2010

Ahojky, tak laparka se neodkĺádá a tím pádem si hned příští týden budu žádat o lázně 😵 . Snad bych koncem října nebo zač. listopadu mohla jet 😵 😉 !

len
7. říj 2010

@consti gratuluju 😎

consti
7. říj 2010

@len díky moc. Jsem ráda, že doktor je rozumný a tu laparku nezrušil. Právě jsme dobrala všehcny projímadla 😝 . A zítra jdu na to 😎 . jsem zvědavá, jak pak bude pojišťovna a i můj gynekolog rychlá 😉 .

jindriska
8. říj 2010

@martiiik18 jen jeden víkend, máme to daleko a navíc mě tam přiveze, navštíví a zase odveze 😀 takže až až

jindriska
8. říj 2010

@martiiik18 určitě se ozvu, v neděli přijedu někdy po obědě, hodím kufry do pokoje a půjdeme se s manžou projít a až ho pošlu domů, tak ti dám vědět. Zatím pa pa těším se 😉

len
8. říj 2010

@jindriska ten první oběd už máš v ceně 🙂 Takže můžete přijet i před ním a na místě ho manželovi doplatit, ať vidí, jak se budeš stravovat 😉

ajka222
8. říj 2010

@jindriska Ahoj JIndřiš písla jsem ti IP, dorazím až v pondělí 11.10. kolem 20h, takže se dobrovolně vzdávám svého obídku a večí 😀 , Holky moc se na Vás těším......a v úterý hned cinknu, s Martiikem18 se uvidíme možná už u snídaně v Adleru. Cinknu ti ráno, pak bude asi kolečko doktorů - gynekolog,ortoped....no snad potom bude volněji a sejdeme se 🙂 Holky jsem moc ráda, že Vás uvidím a tolik se těším 😉 . Ostatním mooooc děkuji za všechny rady a infa, které jsem obdržela....zlaté.Díky

jindriska
8. říj 2010

@len budeme odjíždět z domova v osm ráno a budeme rádi aby jsme to do jedné hodiny stihli 😀, jinak dík

jindriska
8. říj 2010

@ajka222 ano četla jsem, taky se vás holky moc těším, ale bude se mi děsně stýska po manžovi ☹

steffi13
8. říj 2010

holky moc vám zavidím jela bych hned znova..já se bála,že to tam nevydržím bez manži ale byla tam baječná parta a ty procedury,že to tak utíkalo..jen ty večery před spanim byli chmurné,když jsem se nemohla přitulit k manžovi a pak bylo hezký když po tom týdnu přijel ..
@ajka222 -bude tam dost časíku většinou ty procedury se stihnou do 14h.a pak máte času až až ..většinou na těch procedurách ty setřičky jsou rádi když přijdete dřív nebo se zeptáte oni řeknou v kolik byste mohli..

consti
9. říj 2010

Hlásím se po laparce 🙂 . Nebylo to sice nic moc, protože mi ta rána hodně krvácela, ale dnes jsem umluvila doktora, aby mě pustil domů. V podělí jdu za svým gynekologem, aby mi napsal neschopenku a ty lázně. Tak držte palce a doufám, že se tam bude někdo chystat i koncem října/zač. listopadu 😉

len
9. říj 2010

Tak to šlo hezky rychle, koukám 🙂 A držím palce, ať s tím nedělají žádné problémy 😉

consti
10. říj 2010

@len jo jo, byla to rychlost a oproti předchozí operaci docela pohoda. Samozřejmě to bolí, ale jde to. Uvidíme, jak rychlá bude pojišťovna 😉 .

consti
11. říj 2010

Ahoj holky. Blbé zprávy mám v tom, že mi lázně dr.sice napíše, ale až 3 měsíce po operaci. Že v tomto stavu tam nemůžu jet. No a pak taky, že mi je můj operatér nedoporučil a on neví, jestli mi to může napsat a tisíc a jeden problém. Tak já nevím, co bych musela mít za operace, abych do těch lázní vůbec mohla jet . Přitom doktor, který mě operoval mi zase řekl, že on proti není, ale napsat mi to nemůže, že s tím pojišťovna pak má problém. Takže lázně nejdřív v únoru a bude to asi boj...

len
11. říj 2010

@consti tihle doktoři ti lázně nevypisují. Od těch stačí operační protokol a alespoň od jednoho z nich (toho nejpřítelštějšího 😉 ) papír, kde bude psát, že on lázně doporučuje. S tímto papírem a operačním protokolem zajdi za obvoďákem, který nemá jinou možnost než na základě vyjádření odborníka vypsat žádost. Základ je - doporučení od odborného lékaře, žádost od obvodního.

consti
11. říj 2010

Díky len, tak to musím ještě uhnat doktora v Praze, aby mi napsal, že lázně doporučuje...On mi to teda napíše, jen tam budu muset zase jet, ach jo.Jo tak tento můj operatér je sympaťák a nebude s tím problém 😉. No ale zatím to asi nechám, když mě tam stejně pošle až tak v únoru. 😅

joseline
12. říj 2010

Tady jsem našla hezky vypsané procedury, abyste věděly na co se těšit🙂

Co se vlastně skrývá za názvy tradičních lázeňských procedur?

Uhličitá koupel - koupel v přírodní léčivé vodě s obsahem oxidu uhličitého, o teplotě 34 až 32 °C.

Vaginální irigace - výplach pochvy přírodní léčivou vodou.

Jodobromová koupel - koupel v přírodní léčivé vodě s obsahem jodidů a jódu o teplotě 35-38 °C.

Pitná léčba - pacient pije předepsané množství přírodní léčivé vody z předepsaného zdroje (pramene) pravidelně a po delší dobu během lázeňské léčby.

Gynekologická plynová koupel - pacientka sedí na aplikačním zařízení, které připomíná bidet, do něhož přitéká přírodní léčivý plyn s obsahem oxidu uhličitého (je těžší než vzduch a chová se podobně jako voda, tj. vytváří hladinu, přetéká).

Plynové injekce - přírodní léčivý plyn s obsahem oxidu uhličitého se vpichuje do předepsaných míst podkoží za podmínek dodržování pravidel dezinfekce, antisepse a sterility - procedura patří mezi tzv. reflexní léčbu, kdy aplikovaný plyn podráždí příslušnou projekční zónu a způsobí reakci v podobě změn funkcí příslušného vnitřního orgánu.

Přírodní léčivá sirno-železnatá slatina - jedná se o zvláštní druh zeminy se specifickým lehce sirným pachem. Obsahuje jednak anorganické součásti (specifické minerály, jílovité částice, štěrk a písek) a jednak organické součásti (zejména rostlinné zbytky v různém stadiu zvláštního typu rozkladu, tzv. slatinění). Slatina je před aplikací podrobena řadě balneotechnických úprav probíhajících pod přísnou laboratorní kontrolou. Slatinné procedury se podávají především jako zdroj tepla a zejména v případě gynekologických slatinných procedur je důležitý i léčebný efekt obsažených sloučenin síry na kůži a sliznice.

Slatinná koupel - je připravována v konzistenci husté tekutiny až velmi řídké kaše, má teplotu 40-42 °C. Během koupele dochází k prohřívání těla pacienta. Koupele bývají podávány poloviční (do pasu - právě v této formě jsou využívány v gynekologické balneoterapii), tříčtvrteční (po prsa) nebo celkové (po bradu).

Slatinný zábal - slatina v polotuhé konzistenci je aplikována na předepsaná místa tělesného povrchu. Zábalová slatina má teplotu 42-44 °C. V případě gynekologických obtíží na oblast břicha, podbřišku a zad. Pacientka je po nanesení slatiny zabalena do vícevrstevného látkového obalu, v němž se intenzívně zahřeje.

Zábal může být v případě gynekologických pacientek spojen s podáním tzv. slatinného tamponu, kdy je do pochvy aplikována zcela speciálně připravená slatinná pasta, která se po skončení procedury vyplachuje.

Hydroterapie

Vířivá koupel - koupel s masáží končetin a trupu vířící vodou, teplota vody 33-36 °C. Při této proceduře je využíváno kombinace účinku tepla a silného mechanického účinku vířící vody.

Perličková koupel - koupel ve vodě, do níž je vháněn stlačený vzduch přes tzv. perličkový rošt. Při této proceduře je využíváno jemného taktilního dráždění s následným zklidněním a celkovou relaxací.

Sedací koupel - dochází k prokrvení pánevních a břišních orgánů.

Podvodní masáž - stimulace konkrétních partií silným proudem vody.

jindriska
12. říj 2010

Ahoj holky, zdravím z lázní. Je to tu skvělé, hotel Tři Lilie předčil mé očekávání. Je nádherný a jsem neskutečně šťastná, že jste mi poradily. Jinak procedůry taky jdou. Pokud jste některá v lázních tak se ozvěte a můžeme vyrazit na výlet nebo jen tak na pocek.

terinda
12. říj 2010

@consti to je zvláštní. Já měla doporučení od svého gyndaře, ani obvodní nebyl potřeba 😅
Tak držím pěsti, aby to šlo rychleji 😉

consti
12. říj 2010

@terinda zatím to nechám být, když tam nejdřív pojedu až 3 měsíce po laparce. A taky doufám, že v únoru nás tam z koně pojede třeba víc 😉 .

saralinda
12. říj 2010

Consti, byla jsem ve Frantovkách v březnu a to tam teprve lidi začali najíždět. V únoru tam prý bylo hodně mrtvo - málo kultury a skoro jenom Němci. V březnu se to začalo rozbíhat a v druhé půlce března už tam bylo mnohem více Čechů (na pojišťovnu), než na úplném začátku března. Určitě má únor výhodu v tom, že se dají jakkoli měnit časy procedur, ale jinak je to tak asi nuda. Pokud se tam ale náhodou sejde dobrá parta, tak to je určitě jiná 😉

consti
13. říj 2010

@saralinda díky za info. Uvidím, jak to bude vycházet a třeba tam pojedu fakt až v březnu 😉 . Uvidíme, jak to vše bude... 😎

jindriska
16. říj 2010

Františkovy lázně a my holky z koníka 😀

b.e.r.u.s.k.a
16. říj 2010

@jindriska jé tak jak se vám daří holky,já už chci taky!!!!!!!!!!!!!!!!!!

b.e.r.u.s.k.a
16. říj 2010

@consti já počítám,že pojedu leden únor,tak se tam třeba potkáme 🙂

consti
16. říj 2010

@b.e.r.u.s.k.a tak super, dáme si ještě přes tuto diskuzi vědet. Ono to rychle uteče 😉 ...

b.e.r.u.s.k.a
16. říj 2010

@consti jj my už se domlouváme s Andy,že bychom jeli společně,alespoň nás bude víc 😉

consti
16. říj 2010

@b.e.r.u.s.k.a a kdy si to budete vyřizovat? Já to vidím až tak na zač. ledna 😉 .