Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

lencaz
29. lis 2010

Ahoj holky,
moc Vás zdravím a děkuji za Vaše názory.... do lázní se už moc těším 🙂 zvážila jsem pro a proti a nakonec se rozhodla, že prostě ten doplatek dám. Jsem mlsný čumák a natolik dobře se znám, že kdybych dostala jídlo, které by mi zrovna nejelo, tak bych trpěla celý večer hlady nebo bych šla nakonec na jídlo někam do restaurace. To by se mi nemuselo moc vyplatit, tak že ten příplatek ve výši 2.520,- není zase tolik. Volala jsem si na recepci hotelu a mohla bych jet i v jiný termín, ale zase si říkám, proč to oddalovat. Co se týká aquafora, jsem neplavec ☹ , ale lákají mě ty vířivé vany, tam se budu určitě rochnit každý den a relaxovat, já už se tak těším 🙂)) takového relaxu a pohody jsem nezažila za celý svůj život. Snad nezůstane ta sněhová kalamita, která přepadla celou republiku dnes a nějak se tím autobusem do František dostanu. Ještě bych se Vás ráda zeptala, jak je to s pitím, piju docela dost, tak jestli je potřeba si někde vody na pokoj dokupovat nebo jsou také k dispozici v restauraci.

lencaz
29. lis 2010

@andinka22 tak to se budu těšit, že se tam někde potkáme... v Bažině nebo tak, snad budou nějaké hudební večery i v zimě 🙂) já už si tak dlouho nezabékala 🙂))

len
29. lis 2010

Lenco, je to normální aquaforum, čili je tam bazén 25 m na plavání a potom takový ten zábavný bazén s atrakcemi všeho druhu, jeskyňka s vířivkami, tobogán a venkovní vířivky. Plus teda docela dost procedur je vodních, takže třeba jak psala El, měla té vody během dne dostatek, aby se ještě večer musela chodit ráchat. To já zas chodila ráda 😀 Při jídle jsou zdarma k dispozici džbány s čistou vodou v neomezeném množství, jiné nápoje se dají dokoupit. Na pokoji je možnost pít obyč kohoutkovou vodu, chuťově je OK, nebo pokud preferuješ balenou, je tam několik obchodů, kde není problém si ji koupit za normální ceny.

lencaz
29. lis 2010

@len jsi tak znalá všeho, taková naše poradna 😀 😀 strašně ráda bych chodila někam cvičit, je tam nějaká možnost yoga, aerobic, spinning a tak. Může to být i v ceně procedur nebo je možné si toto cvičení připlatit? Už se nemůžu dočkat až tam sebou plácnu do vířivky. Na webových stránkách Pawliku píšou, že je tam wifi, nevíš, zda i na pokojích nebo jen v restauraci??? Děkuji moc za všechny tvé postřehy 🙂

ladus77
29. lis 2010

@lencaz ja myslim, ze jsi vybrala dobre, teple virivky a za okny pada snih, parada!
Piti plati co psala Len, ta voda zdarma k jidlum byla super, na pokoji jsem pila stavu s vodou s kohoutku nebo si delala caj, malou konvicku jsem si vezla z domu a schovavala ji do skrine, aby treba nekdo neco nerekl 🙂
Jinak si muzes dat i neco k piti v baru na Pawliku, ale bacha, je to dost drahe, caj myslim snad 55.- nebo 60,- Kc. To same u obeda pivo, manzel si dal, jak za mnou prijel a myslim 50,- ... no ceny delane pro nemecke zakazniky!
Moc si to tam uzij.

ladus77
29. lis 2010

@lencaz wifi jenom u recepce a v jedne mistnosti za recepci, Isis vubec.
Akvaforum ma svoji vlastni posilovnu, zajdi si tam, daji ti program a muzes si vybrat co se ti raci, myslim ze vsechno co jsi vyjmenovala tam meli 🙂

ladus77
29. lis 2010

@lencaz joga sla i jako procedura, zalezi jestli ti ji doktor napise, ale furt to nejak divne odpadalo. Ostatni si musis doplatit, ceny tak normalne, kolem 80,- aspon myslim!

len
29. lis 2010

Tak Ladus už ti odpověděla, já wifi nezkoušela, chtěla jsem být bez netu, s manželem jsme si volali (na pokoji je pevná). Jinak se dá na cvičení chodit i přes park do Adlera, tam to, tuším, stálo 50,- a měli několik druhů cvičení. Jinak jako procedury je cvičení taky, ale jsou to jen dvacetiminutovky a většinou spíš takové pomalé posilování.

lencaz
29. lis 2010

jééé, holky, jak mi o tom pěkně píšete, už abych tam byla 😉 tam se mi opravdu bude líbit. Jen ten manžel mi bude chybět ☹ máte nějaká zkušennost s ubytováním manžela mimo hotel? Nějaký lacinější penzion, kde je možné i zaparkovat auto? Omlouvám se, že z Vás takhle páčím rozumy, ale mě to všechno tak hrozně zajímá, chci být maximálně připravena.

len
29. lis 2010

Lenco, zkus tady projít pár posledních stran, holky i odjinud to řešily (a vyřešily), ale jestli budeš v Isisu, tak z vlastní zkušenosti není vůbec žádný problém tam chlapa propašovat. Stačí dostatečně sebevědomě projít kolem recepce, v tom hotelu bydlí takové davy a služby se střídají příliš často na to, aby to někdo kontroloval. Přes den jsou návštěvy povoleny a kdo zjistí, že tam máš někoho i v noci? 😉 Auto se dá zadarmo zaparkovat na parkovišti před Aquaforem (nehlídané) cca 200 m od hotelu nebo pak přímo před hotelem za 60 na den.

andinka22
29. lis 2010

@lencaz určitě se potkáme, už se móc těším.
Holky jak Vás tak čtu, tak to tam bude fakt paráda. Jen ještě dotaz nebo spíš Vaše zkušenosti, co všechno jste si sebou brali,já mám pocit, že to ani neuvezu. 🙂

len
29. lis 2010

Andi, nepřeháněj to (já to přehnala a pak jsem půlku věcí neunosila 😀), vem pár základních kousků, věci na cvičení a mýdlo na praní a dáš to do jednoho kufru 😉 Pokud se ti bude chtít, projeď diskuzi, holky se tu rozepisovaly několikrát, ale v podstatě jedeš na měsíc do hotelu.

ladus77
29. lis 2010

@lencaz ja taky pasovala na Isis, a v pohode to proslo 🙂
Penziony nevim, ale urco jak se pujdes projit tak neco najdes, v lednu budou mit urcite volno. Duben - kveten to bylo o dost horsi, ale taky holky neco nasly.

len
29. lis 2010

Jo, fotky z pokoje v Isisu jsou na straně 58 této diskuze 🙂

andinka22
29. lis 2010

@len díky za info, budu se snažit. 🙂 Tak snad to vše do toho kufru nacpu, ale poveze mě manžel autem, takže auto to uveze. Vezmu si spíš sportovní oblečení. Už mám něco pokoupené, tak ještě něco dokoupím a je to.
Holky brali jste si nějaké žabky na procedury? Já sháněla, ale teď v zimě je fakt velký výběr, no to by taky zřejmě nikoho nenapadlo jít si kupovat žabky v zimě, že. 😅

elana
29. lis 2010

@andinka22 u vietnamců ty pseudocrocsy určitě mají bez ohledu na sezonu 😅 mě větve zachránily až v Chebu, první týden jsem byla bez žabek a v těch Slatinkách je to fakt nehygienický 🤐

terinda
29. lis 2010

😉 A na plynu je taky studená podlaha, stačí obyč. pantofle.

andinka22
29. lis 2010

@elana no takový ty crocsy co mají všichni, tak mám doma, tak jestli stačí tyto, tak už žádné shánět nebudu. 😉

maja3.s
30. lis 2010

@andinka22 ...tak já ještě vůbec nevím, co sebou budu brát a zatím to vůbec neřeším...no zas budu jančit na poslední chvíli, už se vidím 😀 Určitě něco sportovního a cvičení nebudu ani v lázních zanedbávat, teda spon myslím... 😅 Každopádně se už fakt těším, že si odpočinu a neberu nové síly do dalších bojů...jako že to bude ještě asi třeba...

maja3.s
30. lis 2010

Jo holky, ještě jsem se chtěla prosím zeptat....žehličku si mám vzít asi s sebou, není tam někde k zapůjčení že?Budu bydlet v Adleru 😉

lencaz
30. lis 2010

@len , ty jsi prostě úžasná, takového rádce je radost mít 🙂 hned to jdu prolistovat 😀

len
1. pro 2010

Ale jdi, Lenco, já jen splácím to, jak mi tu holky před rokem radilyy, než jsem odjela já 😉
Dokonce tu loni v říjnu (listopadu) Elana vypsala, jak probíhají jednotlivé procedury.

lencaz
6. pro 2010

@len nikdy bych nečekala, že na fóru "modrý koník" najdu takových skvělých informací. Děkuji moc za rady, já jen doufám, že trošku opadne ten sníh, u nás v Úvalech už je odklízení sněhu na denním pořádku ☹

b.e.r.u.s.k.a
11. pro 2010

Holky hlásím,že mi přišel e-mail o schválení lázní,takže ještě dopis z lázním a můžu začít balit 😀

lucavka
11. pro 2010

Ahoj holky. Tak jsem si sem zaskočila zavzpomínat. Letošní březen jsem strávila ve Frantách v Adleru. Bylo to úžasný. Skvělý jídlo, procedury mi hrozně moc pomohli. Uzdravili mi slepák a teď jsem dokonce konečně po IVF těhotná 😉 . Takže holky co tam jedete - hodně oblečení na sport (hlavně triček), jděte si tam poslechnout muziku do Gruzie (pod Adlerem), ochutnejte Chodovar a hlavně si to tam krááásně užijte 😉

b.e.r.u.s.k.a
11. pro 2010

@lucavka děkujeme za informace a gratuluji k bobíškovi a můžu se zeptat,kdy jste šli na IVF po těch lázní?Hned po nich nebo později?

adenka84
11. pro 2010

Ahoj holky,
já byla také v Monti...Vrátila jsem se před 10 dny...Bylo to tam super...hotel je skvělý, personál moc milý.pan doktor sympaťák, určitě ho budete mít také jmenuje se Kozma...možná vás s ním budou sestřičky strašit, ale nevěřte jim...je v pohodě, jen malinko víc pečlivější...Procedury jsou také moc příjemné..vše v jedné budově, jen gynekologické procedury jsou mimo...ale není to velká dálka, cestou jsem se vždy stavěla na pramínek a hlavně jsem chodila vždy leštit Frantíkovy pindíka...Doufám, že už to konečně k ničemu bude vést...
Vám které tam jedete přeji krásný pobyt...Opravdu to tam stojí za to, bude se vám tam moc líbit...A docela vám to závidím...Užívejte si a hlavně se rozmazlujte, zasloužíte si to... 😀

adenka84
11. pro 2010

Beruška já se chystám na IVF teď v lednu...Mudr. v Monti, mi to tak doporučil...další IVF co nejdříve po Lázních...V CARU souhlasili , takže v Lednu mě čeká 3 IVF-ICSI...pevně doufám, že už bude konečně poslední a hlavně úspěšné...
Jiank mi MUdr. v lázní říkal, že pokud se nepodaří do roka otěhotnět doporučuje opakovat Lázeňskou léčbu...takže kdyby tomu (nedej bože došlo) jela bych určitě opět do MONTI...

lucavka
11. pro 2010

@b.e.r.u.s.k.a - já jsem slyšela že je dobré jít do IVF do půl roku od lázní. Což jsem jakž takž stihla 😉 . Anebo naopak pokud má holka šanci otěhotnět přirozeně, to zkoušet hned po lázních. Já věděla že jinak to nepůjde, takže jak jsem věděla termín lázní volala jsem do centra a hned po lázních jsem měla první konzultaci. Prostě půl roku po procedurách by měl být ještě výsledek znát. Další věc je, že se tam dá nakoupit třeba slatina a dělat si aspoň trošičku ty zábaly a koupele i doma 😉 . Holky co jsem tam potkala toho vezli domů kila 😀 . Fakt to dost pomáhá.

lucavka
11. pro 2010

@adenka84 - budu držet palečky a věřím že ti lázně taky pomohly a taky budeš úspěšná stejně jak to bylo u mě 😉