Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

len
15. led 2011

@mimco záleží na hotelu. Cca 2100 budeš doplácet minimálně, pak jsou další příplatky lišící se hotel od hotelu, za jednolůžák bych počítala tak 5-10 000 (včetně těch 2100) za měsíc.
Z toho, co jsi vyjmenovala, myslím, že by ti neměli dělat problém se schvalováním, já tam byla po dvou IVF a jednom MA, po 4 letech snažení a patřila jsem tam mezi ty horší diagnózy.

mimco
15. led 2011

Díky moc za reakci, s takovým doplatkem jsem trochu počítala.
No, my se snažíme celkem 7 let a po carech jezdíme 5 let.
Teď jsme ve třetím centru.
Moje mamča byla ve Františkách 2x. Pamatuju si jak plakal, když jsme pro ni přijeli a měla jet domů.
My jsme mysleli, že se tak raduje a pláče štěstím, že jede domů.
Ale kdepak, ona tam měla tak skvělou partu, že se jí ani domů nechtělo 🙂.

consti
15. led 2011

Ahoj holky. Tak já nakonec budu žádat o lázně někdy na léto. nastoupila jsme na jinou pozici v naší formě a nemůžu tedy třeba zaměsíc jet 😅 . Nemluvě o tom, že teda nemám na lázně našetřeno a to bych chtěla jednolůžák v Isis 😀 . Na lázně bych měla mít právo do roka po operaci. Doktor mi teda tvrdil, že se počítá do roka po té laparce, tu jsem měla v říjnu, ale operaci jsem měla v květnu, tak snad to platí až do toho října 😎 . O lázně si teda budu žádat asi někdy v červnu.
@len jak je to se zvacím dopisem? Co když mi přijde třeba v době, když budu na dovolence? Nebo se mi lázně s dovolenou budou krýt? Mohu nástup do lázní někam posunout? Dovolenou si budeme zamlouvat během 14 dní.
Takže holky, jestli tam některá pojedete a mě to taky schválí, tak vás tam ráda uvidím. 😉

len
15. led 2011

Jinak z toho, co popisuješ, lázně ani moc nezaberou na trombofilii, prolaktin nebo štítnou žlázu (tu mám v háji taky), ale moc si to pochvalovaly holky právě s endometriózou, po operaci myomu a možná že i na to PCO by to mohlo lehce nakopnout organismus, i když vy se asi dalšímu IVF nevyhnete, co? Každopádně jako příprava na IVF jsou lázně vhodné a taky by ti to určitě pomohlo zregenerovat tělo po tom všem, cos absolvovala. A hlavu, to asi považuju za největší přínos svého pobytu tam 😉

len
15. led 2011

@consti jestli přesně víš, jaký pokoj a v jakém hotelu chceš, nejlepší je přímo do toho hotelu předem zavolat a zamluvit si termín, kdy oni mají volno a tobě to vyhovuje 😉

Mimco, vybavuju si tam holku, kterou poslali do lázní po dvou neúspěšných IVF, kdy byla příčina pouze na straně muže, ona byla naprosto zdravá. Taky tam běžně jezdí holky po operaci slepáku...

consti
15. led 2011

@len díky, udělám to tak. jen teda pořád nevím, jestli mám ještě otravobvat mého operatéra, aby mi napsal zprávu, že mi lázně doporučuje. Můj gynekolog mi říkal, že by to bylo dobré...Co myslíš? Podle mě by stačila jen zpráva z operace a doporučení mého gynekologa. 😅

mimco
15. led 2011

Jasně, já vím, že trombofilie atd. nemá s lázněma co dělat. Ale ta endoška, ta jo. A mám blbý pocit, že se to po té laparce všechno rozjelo a je mi nějak hůř. Hned v pondělí to nadhodím doktorce a uvidím. Ale myslím, že by mi to fakt prospělo.
On se ten PCo zatím nepotvrdil. Já jsem právě měla před tou laparkou slíbeno, že pokud dopadne dobře tak IVF nemusí být. My totiž už musíme mít dárce spermatu, tak jsme chtěli zkoušet iui dárcem. A až pak třetí IVF.
No ale když laparka moc nedopadla, tak se tomu IVF asi stejně nevyhnem. Tak si říkám, že by ty lázně fakt prospěly.
Normálně se začínám těšit 😵. Jsem společenský tvor a myslím, že bych si to i užila. Pracuju jako recepční, takže denní a noční dvanáctky. Ježiš, to by byl relax 😵.

len
15. led 2011

@consti dle mého by ta zpráva z operace stačit měla, nicméně čím víc jim toho dodáš, tím líp 😉

@mimco tak ti ten relax přeju, po takovýmhle maratónu to člověku jedině prospěje a komu jinýmu už by to pak měla pojišťovna hradit? 😉

consti
15. led 2011

@len díky. No přijde mi blbé pak po takové době doktora otravovat, aby mi napsal zprávu, že mi lázně doporučuje. Uvidím, co na to řekne ještě můj gynekolog, až budu chtít ty lázně napsat. Já taky myslím, že od gynekologa to bude stačit 😉 .

adenka84
15. led 2011

@mimco - toho, že ti lázěn neschválí se nemusíš vůbec bát....já mám podobné problémy jako ty, mám za sebou 3 IUI, 2IVF, 1 KET, 14 let se léčím se štítnou žlázou, měla jsem slepák, před rokem laparku, mám zakloněnou dělohu , pitomého streptokoka, ale stím se nedá nic dělat, ten se vyléčit nedá, pouze zaléčit a s prolaktinem mám bohužel také problém... tohle všchno jsem měla napsané ve zprávě...ve Františkách jsem byla už po druhé se schválením nikdy problém nebyl...dokonce mi Mudr. Kozma řekl, že pokud se mi nepodaří otěhotnět do roka...mám nárok ještě na jednu lázeňskou léčbu...doufám, že to ale nebude už potřeba a naše 3.IVF, které je už za dveřmi bude úspěšné...
- takže ničeho se neboj a určitě do toho jdi držím palce...
mohu se ti zeptat v jakých centerch si byla a kam jezdíš teď? Já navštevuji Natalart v Plzni a jsem s nimi moc spokojená...

b.e.r.u.s.k.a
15. led 2011

Holky to mi chcete říct,že když to tedy budu mít,tak mi to vyškrtají a budu se nudit,no já vždy začnu pár dní špinit a potom se mi to teprve rozjede a někdy to trvá i víc jak 6dní s tím špiněním ☹

len
15. led 2011

@b.e.r.u.s.k.a jestli je to jen slabé špinění, tak to ničemu nevadí. A jak píše El, počítej s tím, že ten cyklus v lázních může být úplně jiný a jak se pořád v něčem mácháš a nahříváš, tak se ti to třeba rozjede hned. Některé procedury ti zůstanou a opravdu to ber tak, že kdybys nejela do lázní kvůli gynekologii, tak tě tam pošlou jen na tři týdny, takže ten jeden, byť s hodně proškrtanýma procedurama, tam máš jako bonus 😉 Můžeš jít do knihovny, do kina, divadla, na výlet... Budeš bydlet v pěkném hotelu a dostaneš tam dobře najíst, ber to jako dovču 🙂

mimco
15. led 2011

Díky moc adenko, taky si říkám, že by to snad neměl být problém. Jen se rozhoupat.
Jsem ze severní moravy. První pokus byl v Gyncentru Ostrava (katastrofa-netřeba rozepisovat).
Pak 4 roky Olomoucká fakultka, tam to nebylo špatné, ale otáleli s tou laparkou, kdy já jsem byla přesvědčená, že moje tělo není v pořádku a oni mi tvrdili, že mi nic není a ejhle. A celkově to tam nějak časově nedávají.
Ale po pravdě, nemůžu na říct nic špatného a nebudu vzpomínat ve zlém.
No a teď jsme nováčci v Olomouckém Reprofitu.
V pondělí jedem do poradny a taky vezmu výsledky toho hormonálního profilu, tak jsem zvědavá.
Myslím, že teď iui určitě nebude, že budu brát nějaké léky. Tak bych ten čas mohla strávit v lázních.
Ta myšlenka se mi tak zalíbila, že už se normálně začínám těšit.
Moje mamča tam zažila nádherné chvíle. Byla tam 2x po pěti týdnech. Ale ona byla bohužel po onko. léčbách.
Beruska, já to mám stejně s tím špiněním, otravuje mě to pár let a proto chci jet do lázní.

b.e.r.u.s.k.a
15. led 2011

@len jj já to beru,takže když špiním,tak na procedury můžu?Mám totiž s ním problémy i mezi cykly,tedy vždy jen tak den či dva.Jo a holky možná jste to tu už psali,ale je tam v blískosti Adlera nějaká sámoška,kde se dají nakupovat potraviny za rozumnou cenu?Jo a ještě řešíme s andinkou jak to je sexem,když přijede manžel na návštěvu?

len
15. led 2011

@b.e.r.u.s.k.a pokud je to slabé špinění tak na intimku denně, nikdo to neřeší. Jinak sámoška - u Adlera mi blízko přišla nějaká večerka, ale jinak nahoře ve městě naproti poště byla slušně zásobená velká sámoška (Coop, tuším?). Nicméně zas tolik toho jídla jsem tam za ten pobyt kupovat nepotřebovala, v hotelu mě krmili slušně 😀
Jinak sex být může, ale doporučují ho jen s kondomem, že prý za ten měsíc by neměla přijít sliznice do styku se spermatem.

b.e.r.u.s.k.a
15. led 2011

@len já nemyslím,že bych měla mít hlad,ptám se na ten obchod kvůli pití

len
15. led 2011

@b.e.r.u.s.k.a jo tak pití, to tam seženeš bez problémů, i v trafice (co je snad 10 metrů od Adlera) 🙂

mimco
16. led 2011

Ahoj holky, zase já. Konečně jsem měla chvíli klidu, abych to tady trošku pročetla.
Mám ještě pár hlouých dotazů. To ubytování su můžu vybrat sama? Mně se nejvíc zamlouvá Adler a jestli to chápu správně, kdybych chtěla 1/1 pokoj s vlastní koupelnou, měl by být doplatek okolo 7.000,-Kč. Dokonce jsem netušila, že můžu mít během lázeňského pobytu nemocenskou. No to je naprostá paráda.
Ještě bych se chtěla zeptat, omlouvám se, určitě to tady někde bude, ale kdyby se o lázně zažádalo třeba v únoru, kdy bych teoreticky mohla jet.?
Díky moc.

andinka22
16. led 2011

@mimco já jedu s Beruškou do lázní teď v úterý, doplatek poslali 4900,-Kč za dvoulůžkový pokoj s soc. zařízením. My se spolu domluvili tady. Ten jednolůžkový bude asi kolem těch 7tis. Ano na pobyt v lázních můžeš mít neschopenku, buď Ti ji vystaví v lázních při příjezdu, nebo Ti ji vystaví obvodní lékař(můj případ) nebo gynekolog. Pokud budeš žádat o lázně, tak já je měla schválené cca do 14 dní, bylo to rychlé. Ubytování si můžeš vybrat sama a můžeš si i dopředu rezervovat termín, my jsme si také ubytování dopředu rezervovali-termín + hotel, potom chtěl mudr. abych napsala pro pojišťovnu dopis, kde jsem napsala jaký hotel mám rezervovaný a termín a on to k tomu přidal.

mimco
16. led 2011

Díky moc, jé a já si myslela, že to je bůh ví jak složité. To je naprostá paráda a luxus.
Já jsem si myslela, že mi prostě určí datum nástupu a hotovo. To je skvělé, hlavně kvůli práce.
Tak si to tady v práci můžou pěkně naplánovat, aby za mě byla náhrada a nemusím mít vyčitky, že chudáci nestíhají.

Tak si to tam moc moc užijte.
Čím víc se o to zajímám, tím víc se těším.
A budu zvědavá na Vaše reference ohledně ubytování atd. Vím, že když tam byla mamča, ale to je 15 let nazpět, bydlela ve třech růžích a jako jeniná měla klíče od vchodu do budovy, tak se nemusela bát kdyby se zdržela někde v hospůdce. Pamatuju si, že se tam sešla skvělá parta a s těma holkama zůstaly kamarádky. My jsme byli pak na víkend u nich a oni pak u nás.

Tohle si opravdu všechny za to trápení zasloužíme 🙂.

adenka84
16. led 2011

Ahoj holky,
s tím pokojem vám neporadím...já jsem měla 2lůžák sama pro sebe a ne jen já, lae všichni co jsme tam byli...pokud jsi chtěla jednolůžák tak jsi si měla dát požadvaek na pojišťovně...
@mimco pokud chceš přímo Adler, tak si to vyřiď na pojišťovně, ale předem si zavolej do Adlera a zjisti si jaké mají volné termíny, nejvodnější si zamluv a pak si to vyřiď na pojišťovně, řekni, že jsi už termín i Hotel vybrala, měli by tě vyhovět...moje kámošky z lázní to tak udělali také...já jsem to neřešila, nechala jsem se překvapit kam mě pojišťovna sama pošle...a byla jsem nd mííru spokojená...
jiank od Adlera je kousíček taková malá prodejnička, pití tam mají, také jsem tam pro něj chodila, jinak naproti poště je už zmíňovaný COOOp a pod kolejema je LIDL...
se sexíkem, je to složité....buď manželovi pokoj zaplatíš, samozhřejmě s tebou...u nás to stálo kolem 500Kč za noc se snídaní a s bazénem a nebo si ho tam propašuješ...rozumí se, že se to nesmí, ale dělají to tak všichni...přiznám se, že mi jsme to tak udělali také, ráno než přišla uklízečka, to si předem zjistíš, ho prostě vypakuješ...jednou jsem měla štěstí, že v neděli zrovna nepřišla, předem nám to oznámila, takže jsem se krásně vyspali a v klidu užili...podruhé mě to moc nevišlo, načapala nás na chodbě, ale oblbla jsem ji tím, že manžel za mnou přijel rovnou z noční...pak si musíš dát velkého majzla na recepci, ale snimi to bývalo mnohem jednoduší než s uklízečkou...hodně také záleží na její povaze, některá má strach, o své místo...dá to rozum, kdyby vás načapali je to děsná ostuda a halvně by měli zaměstnaci pěkný průšvih, že k tomu došlo...takže hodně zaleží na tobě...ale jak říkám v mém hotelu to nebyl zas až tak velký problém...možná proto, že už se blížil konec sezóny, třeba o tom tušili a nechali to plavat, kdo ví...říkám, není to problé, pokud to nerpaskne,...dělali jsme to tak všichni...jen jednou jsem to manželovi zapaltila...je t, ale hrozná pálka jen za přespání, za ty peníze se může pěkně nikde najíst a ještě vám zbyde...

terinda
16. led 2011

@mimco ahoj, já dostal poukaz na dvojlůžák - tak jsem si tam hned zavolala a zarezervovala jednolůžák, sice se mi tím posunul termín pobytu o týden, ale stálo to za to 😉
Doplatek byl cca 5 400 - byla jsem na hotelu Goethe.

mimco
16. led 2011

Jste zlaté, díky moc za info.
Už jsem tam volala a dostala jsem kontakt na paní Helerou z Adleru.
Na tom infu mi to vysvětlila, že je ideální udělat rezervaci dřív než to schválí pojišťovna tak jak jsi psala adenko.
Zítra jedeme na poradnu, tak to hned pořeším a pevně věřím, že to klapne. No a pokud by to nevyšlo, paní říkala, že není problém rezervaci zrušit. Tak pokud by se to všechno zvládlo, teoreticky bych mohla někdy v dubnu nebo květnu nastoupit.

mimco
16. led 2011

Je fajn, že to jde takhle zařídit, nejsem sice frfňa, ale raději bych bydlela sama. Člověk nikdy neví na koho narazí a pak se 4 týdny trápit a tím by se ten pobyt mohl dost znepříjemnit.

adenka84
16. led 2011

holky, je to tak není nad to bydlet sma...pěkně pohodička, klídek..no prostě paráda...když jsem byal před 8 lety ve FL, tak jsme byli na pokoji 2, bylo to také super, byli jsem obě sehrané a moc jsme si rozuměli...jenže to jsme byli ještě maldé abyli jsem rádi, že nejsem sami...člověk, ale dospěje a má jiný názor...prostě je lepší být sám..koupelna sama prosebe, skříně, poličky, no sprotě veget...i kydž musím, říct, že na pokoji jsem moc času netrávila, pralticky jsem byla stále v luftu...ale i tak je to fajn, mít pokoj sama pro sebe..

len
16. led 2011

Co se týče Isisu, tak "pašování" nebyl nejmenší problém. Uklízečkám bylo zcela jedno, kdo kde bydlel a s kým spal, v hotelu bylo víc jak 200 pokojů a většina hostů nebyla na pojišťovnu, hotel pořádal romantické víkendy, takže zamilovaných dvojic tam bylo hafo. A když jsem nechtěla být ráno rušená (i když jsem si chtěla přispat), dala jsem na dveře ceduli "nerušit" a bylo to 🙂 Přes recepci jsme chodili zcela normálně spolu za ruku a tvářili se jako by nic, opravdu to tam vůbec nikdo neřešil a neměli jediný důvod to kontrolovat, zacházeli se mnou zcela stejně jako s lidma, co si hotel zaplatili sami (koneckonců od pohledu mě neznali a nevěděli, že zrovna já jsem tam na pojišťovnu a nikoli s manželem) 🙂

bubanek
16. led 2011

Ahoj holky,jen vidim novejsi tvaricky a fakt doporucuju jak lazne tak pokojit sama pro sebe..byly jsme tam super parta,sesly jsme se tady asi 8 bab na koniku a fakt paradni duben/kveten 2010 a hlavne si ty lazne vydupejte u svych doktoru co vam tvrdi jak na to nemate narok..mate,kor kdyz jste po operacich,mate endosku a nemate mimco..
Musim rict,ze z nasi particky z lazni je vetsina tehotnych,jedna uz porodila ted krasnyho klucika a ja odjizdela z lazni tehotna po poslednim vikendu,kdy prijel pritel..a za par rodim...takze verte svymu telicku a i kdyby to nepomohlo hned,krasne si odpocinete a uzijete..me se tam vuuuuubeeec nechtelo od rodinky,pratel do ciziho prostredi na mesic,ale pak se mi teda vuubec nechtelo domu fakt ne....bylo to uzasny...ja teda bydlela v Savoyi,sice 4 hvezdy,pokojik docela hezky oproti Isisu,ale zas bida s pasovanim,platili jsme tam hrisny penize za pristylku..a ani to jidlo nic extra..takze urco Isis na jidlo a pasovani super..ale nejlepsi kam bych jela ja a co mely holky jsou 3 Lilie,jak personla,pokoje,tak i chlapky tam mely zadara co ja vim..ale zas Pawlik super na koupacku pro nekoho..to ja zas treba nemusim...takze vybrat se tam super da...

bubanek
16. led 2011

@mimco nam se taky vubec domu s holkama nechtelo,chlapci za nama jezdily na vikendy vetsinou a jinak jsme s holkama jezdily na kolech/ i kdyz ja lenoch jen nekdy z pujcovny/,byly jsme na konich,vyletech,cukrarnach,divadle,kine,proste paradni a hlavne skvely holky se kterymi jsme porad v kontaktu...a s tou diagnozou ti to musej dat....ja byla na dvou operacich endometriozy,nemohla jsem otehotnet 1,5 roku a ani jsem neprosla IVF to jsem teprve mela resit po laznich a bez problemu mi to pojistovna schvalila a nepovezt se mi otehotnet takhle po laznich tak urco zadam o lazne za nejaky ten cas zas..tak drzim palecky a at se ti tam libi a minimalne si urco odpocines a odreagujes..

b.e.r.u.s.k.a
16. led 2011

@bubanek jé tak to gratuluji k bobíškovi.Takže vy jste sexíkovali bez kondomu?Holky říkali,že se to nedoporučuje.
My sice máme pokojík spolu s andinkou,ale myslím že i tak to bude dobré.původně jsme chtěla jednolůžák,ale doma mě přemlouvali ať to nedělám,že jak mě znají,tak bych potom seděla sama na pokoji.Tak jsme se s andinkou seznámili přes net a je to fajn holka,takže určitě nebude problém.
Holky dnes jsem se balila a řeknu vám,že jsem ráda,že manžel jede se mnou,kufr bych asi neutáhla,což o to je na kolečkách,ale zvedat ho do vlaku....tak to bych nedala,horší to bude na zpáteční cestě,to pojedu sama a určitě i něco přibude 🙂 No asi něco nabalím manželovi až za mnou přijede.A to podotýkám,že nemám žádné zbytečnosti,tedy podle mě.Ale pořád mám takový dojem,že jsem na něco zapomněla. 😅

bubanek
16. led 2011

@b.e.r.u.s.k.a proc se to nedoporucuje? naopak doktor mi rikal,at pritel prijede...ja jsem teda byla i po mobilizaci patere pres konecnik a dva mesice se "snazila" cvicit Mojzisku...kazdopadne to co jsme aktivne delali 1,5 roku obden tak najednou vyslo posledni vikend v laznich,kdyz jsem dala jen nohy nahore a vuuubec me to nenapadlo,ze se to povede,naopak sem byla tehotna a rvala do sebe prvni tyden kvuli endosce zas ibalgin jak mi bylo zle na menstruaci a ono to bylo uz tehu,ted se modlim at je vse v poradku a mala protoze jsem to tehotenstvi mela od zacatku samou nejakou nemoc,infekci ,prasky atd..ale diky doktorum se mala udrzela a ted uvidim jak na tom bude,tak to jsou dalsi nerviky no..pak jsem prijela domu,sla na konzultaci do IVF centra a tam byla vysoka sliznice na ultrazvuku jak na menstruaci ,kterou jsem uz nedostala..a jedna z nasi particky odjizdela po 3 IVF,castecne pruchodny jen jeden vejcovod,cekalo je 4 IVF a odjizdela tehu 2tyden lazni,tak tam to asi nebylo uplne o laznich,ale asi se proste povedlo a udrzelo diky proceduram a ma krasnyho chlapecka..
Jo tak jestli jste se takhle nejak domluvily tady tak to je oukej...ale spis kdyby to byl uplne nekdo ke komu nevis,kam te strci a kolik mu bude atd..a preci jen za nama tam jezdili chlapaci..ale i tak si muzete zaplatit nekde penzionek ,ktery tam nejsou tak drahy na vikend..