Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

berkana
5. zář 2011

@sedmitecka plynové injekce jsem neměla, ale některé holky jo, pokud je nechceš, tak to můžeš říct a třeba ti dají něco jiného místo toho. Já jela rok po laparce, my rovnou po ní zkoušeli CAR, ale tam se to vleklo kvůli myomu pač ho pozorovali, jestli poroste nebo ne. Já šla po druhém pokusu IVF, ale první celém cyklu.

sedmitecka
5. zář 2011

@leny11 ahoj leníku, děkuji za zpravodajství 🙂 začala jsem o Metropolu uvažovat, takže snídaně je bufetová a přímo v Metropolu a obědy a večeře v Savoy, chápu to dobře??? a máš přiřazené místo u stolu? jídlo si vybíráš den předem a někde hlásíš?
wifi zdarma na recepci je super, jí mobilní net mít nebudu, tak si noťas vezmu 🙂

@berkana myslím, že ty plynové injekce jsou na záda, tak snad se mi to vyhne 😀 to fakt neeee 😝
já pojedu měsíc po laparce, tak snad to nebude vadit, polaparkovou menses budu mít za sebou.....

leny11
5. zář 2011

Ahoj holky, plynový injekce mám pýchají mě do ber trochu to píchne a je to, mám to na bolesti zad a prokrvení v kříži neni to zrovna moc příjemný al trvá to asi 30 vteřin, ale dá se to vyžet 😉 Hlavně aby to pomohlo.

leny11
5. zář 2011

@leny11 omlouvám se za překlepy :

Ahoj holky, plynový injekce mi pychají do beder trochu to píchne a je to, mám to na bolesti zad a prokrvení v kříži neni to zrovna moc příjemný ale trvá to asi 30 vteřin, ale dá se to vydržet Hlavně aby to pomohlo.

leny11
5. zář 2011

@sedmitecka Jo, jo přesně tak snídaně METROPOL, obědy a večeře v SAVOY.Místo u stolu ti přidělí a jídlo si dopředu vybíráš z jídeláku, ale to se všechno dozvíš 😉

veverka.dada
6. zář 2011

@berkana jeee, super tip 😵 to jim tam vychrlim hezky všechno, procedůrky já rád 😵
@sedmitecka jeee...super 😵 já teda asi zkusim dohodnout termín v lázních ještě před podáním žádosti, ať si to trošičku posychruju 😉
a smím se zeptat s jakým konkrétně problémem tam ty jedeš?

sedmitecka
6. zář 2011

@veverka.dada to by bylo fajn, měla bych parťačku na kávičky a pokec 🙂 já až odešlu žádost, to bude po laparce, cca 20. září, tak si hned zarezervuju pobyt, taky napřed 🙂 čím dřív pojedem, tím lépe, bude hezčí počasí 🙂
jediný problém, který mám, jsou dvě dělohy, je to vrozená vada, ale prý těhu nebrání, jinak jsme oba zcela zdraví a přesto se už 2,5 roku nedaří a jsem už po 2 IVF, po prvním jsem byla těhu, ale v 7.tt. spontánní potrat ☹

veverka.dada
6. zář 2011

@sedmitecka no taky mám radost, že se budem znát předem 😉
ty jo, tak o dvou dělohách jsem ještě neslyšela...ale je zajímavé, že když to těhu nebrání, tak sis musela projít dvěma IVF a nic 😒
já mám endometriozu, první IVF jsem otěhotněla, ale bohužel mimoděložně. štěstí v neštěstí bylo, že se to vstřebalo do dutiny břišní a nemusela jsem na žádný zákrok. teď jsem ve fázi, kdy mě další IVF děsí a chci si trochu spravit nervíky, tak jsem zvolila lázně 😵

berkana
6. zář 2011

@veverka.dada jj, jen tam všechno na ně vysyp 😀 Oni ti můžou napsat celkově asi 21 procedur za týden. Já měla hlavních asi 5 či 6 a zbytek byly doplňkové. Určitě ti také budou dávat mojžíšovku - to je kolektivní cvičení v max. 8 lidech a děláš jen ty cviky. Pokud bys to nechtěla, tak můžeš říct a dá ti něco jiného. Po týdnu vlastně na konzultaci s lékařkou či lékařem ti můžou nějaké procedury upravit, že ti je vymění za jiné, kdyby nevyhovovaly. Jo skrz slatinné tampony a zábaly, tak pokud jsi měla srůsty mezi střevama a dělohou jako já, tak to řekni a oni ti dají spíš koupel a ta pomůže celkově na tělo a i ta pleť je pak taková lepší 🙂 Jemnější 🙂

sedmitecka
6. zář 2011

@veverka.dada no, nevíme, proč se nedaří, proatě idiopatická sterilita, příčina neznámá ☹
tak si budemdržet palce, aby lázně vyšly 😉

veverka.dada
8. zář 2011

@sedmitecka jj...v lázních si hezky odpočinem jak fyzicky, tak psychicky a bude nám fajn...což je základ k úspěchu 😉
a už máš vybraný dům, do kterého bys chtěla?
@berkana teda ty tampony, to zní docela děsivě!! 😀 já ani nevím, jestli jsem měla srůsty, ale tak snad tam pro mě vyberou to nejlepší 😉

sedmitecka
8. zář 2011

@veverka.dada přesně, lázně pomůžou hlavně na psychiku, to bude relax , zasloužený 🙂
to bahno prý má vážně velké účinky, takže na tampny se sice netěším, ale když zaberou, hurá do nich 😀
pročítám si diskuse a web a rozhoduji se mezi Isis (depandance Pawliku), ktery je sice nejdrazsi, ale ma volny vstup do AquaFora a je s nim propojeny chodbou, pak Belvedere, Adler nebo Metropol......podle aktualnich financi, prece jen rekonstruujeme byt a do konce roku se musime prestehovat, takze penize litaji na vsechny strany.....hned po laparce poslu zadost na VZP a rezervuju si ubytko predem 😉

berkana
8. zář 2011

@veverka.dada @sedmitecka když by vám napsali tampony, tak si můžete říct i o zábaly, já díky srůstům měla ceou koupel, ono se to sice nedostane tak daleko dovnitř 😕 ale taky a působí to všude. Holky řikali že měly tampony a zábaly na oblast břicha, kde jsou ty naše ženské orgány. Já si ty slatinné koupele nemohla vynachválit, pač fakt potom jsem byla pěkně prohřátá a hlavně mě po nich přestalo zlobit koleno při ms. Asi tam byl nějaký zánět a ona ta slatina je na ty záněty blahodárná 😀 Můžu doporučit ten Belvedere, sice nebudete mít doktorku přímo v něm, ale vedle v Adleru, ale to vůbec nevadí. Jídlo tam bylo výborné, pokud máte rády sladké, tak tam každý týden něco sladkého k jídlu bylo, narozdíl od Pawliku, kde měly sladké prý asi dvakrát za ty čtyři týdny. V Belvederu je taky super fyzioterapeut takovej mladej apříjemnej, mi s mou krční páteří strašně pomohl 🙂 Jo jen ještě takové menší upozornění, skoro každý tam má jako proceduru šlapací bazenky, to šlapete napřeskáčku v teplé a studené vodě, je to na prokrvení organizmu a na někoho (např. na mě) to má při ms takové účinky, že jak to prokrvuje tělo, že se ms prodlužuje špiněním. Tak uvidíte jak to budete mít vy.

sedmitecka
8. zář 2011

@berkana děkujeme za tipy a rady, těch není nikdy dost 🙂 ok, na ty slatinné koupele se zeptám, abych doplnila ty tampony a zábaly, bahýnko to bude moje 😀
na dobré jídlo bys mě do Belvederu nalákala, co snídaně, můžu si vybrat? já spíš sladké totiž 😉

berkana
8. zář 2011

@sedmitecka skrz snídaně, tam je v Belvederu vždy v pultu jogurt ovocný a bílý, cornflaky, nějaké musli taky se mi zdá, med, marmeláda a peivo chleba obyčejný a dva druhy tmavý a cereální či jaký. K pití je čaj neslazený a melta jako teplé nápoje a pak limo, džus a voda v automatu. K snídani je výběr taky asi ze 4 možností a vždy si něco vybereš.🙂 Praktikováno je to tak, že tě posadí ke stolu, kde budeš celé 4 týdny sedět a dostaneš kartičku, kam budeš vyplňovat podle lístku, co budeš chtít k jídlu a je to vždy na den dopředu a před víkendem až na tři dny. K obědu se dostává na stůl voda ve džbánku a ovoce. V úterý je k obědu ještě zákusek 🙂 K večeři je k pití čaj, který si zase "čepuješ" a máš na výběr buď předkrm nebo ovoce. Já si dávala ovoce, pač asi dvakrát jsem si dala předkrm a pak jsem ani nedojedla pořádně večeři 🙂

sedmitecka
9. zář 2011

@berkana dik 🙂

eliska76
9. zář 2011

@sedmitecka Ahojík sluníčko 🙂 , koukám, že ty lázně máte zmáknutý 😉 . Chci se zeptat, zda, když mám endometriozu a zamlklé těhu po IVF a dokonce teď zjistili, když přišly výsledky z hystologie, že to byla mola, tak jestli to částečně hradí pojišťovna a kolik to tak stojí.
Děkuju za info a musím říct, že vás holky čekají samé radůstky a odpočíváníčko 😀

omcamauta
9. zář 2011

@eliska76 doporučení ti musí vydat odborný lékař, podle mě by ti to pojišťovna schválit spíš měla (ale bacha, od nového roku je prý utrum). Pojišťovna platí procedury, jídlo a základní ubytování - tzn. 2lůžkový pokoj v levných lázeňských domech. Ty doplácíš je nějakých 2000 "nemocničné" a lázeňský poplatek. Pokud budeš chtít lepší ubytování - 3* nebo 4* hotel a jednolůžkový pokoj, doplácíš víc.

sedmitecka
9. zář 2011

@eliska76 je to tak jak píše omcamauta, zkus zažádat a přesně, co nejrychleji 🙂

sedmitecka
22. zář 2011

holky, nějak nám to tu uvadlo, nejdete některá na přelomu října a listopadu??????

ivanasulc1
25. zář 2011

kdo mi poradí ☹ je mi 47 před 8týdny jsem byla na operaci kdy mi byly odebrány děloha i oba vaječníky... 😒 mám nárok na lázně můj pan doktor gynekolog který mě dokonce operoval mi řekl "že operace byla sice náročná ale bez komplikací" tak že nárok nemám 😀

ferdice
26. zář 2011

@ivanasulc1 zadost na lazne pisou nejcasteji prakticti lekari, zalezi zda mate diagnozu na kterou se lazne indikuji, pokud ano, tak bych si nechala napsat zadost o lazne od praktika, dolozila to lekarskou zpravou z operace a odnesla to na pojistovnu. revizni lekar rozhodne, zda vam lazne schvali ci nikoliv. a on rovnou ten gynekolog rekl, ze vam lazne nenapise? nedoporuci? oni vseobecne moc lazne psat nechteji se mi zda.

ivanasulc1
26. zář 2011

on mi řekl...protože jak jsem psala ..mě dokonce operoval.. tak věděl o co jde... že nebyla komplikovaná ta operace tak nevím co tím myslel ale podle mě když nemám v bříšku nic tak je to celkem samozřejmé že by měla mít nárok ...no ještě zkusím promluvit s tím obvodákem ...zatím díky 🙂

sedmitecka
28. zář 2011

ahoj holky, tak hlasim, ze mi lazne VZP bez problemu a behem ctyr pracovnich dnu schvalila 😀 frcim v nedeli 30.10, do 26.11. nebudete tam v tomto terminu nektera?????

jinak po laparoskopii me cekalo velke prekvapeni, uz nejsem tak uplne idiopaticky neplodna, mam endometriozu 3.stupne, mela jsem prirostle strevo k deloze, takze super.....vejcovody nastesti pruchodne a vajecniky ok, ta endomrcha se drzi na strevech, konecniku a v Douglasove prostoru ☹
nejspis kvuli ni nedostanu bahynko co?? a ja se na nej taaak tesila 🙂

sedmitecka
28. zář 2011

@berkana ahoj berkanko, prosim te, me ted zjistili pri laparo taky endometriozu, jak jsem tu nacetla, bahenni tampony a zabaly asi nedostanu, ty jsi mela tu slatinnou koupel? ja mam treti stupen endometriozy, hlavne na strevech a na rektovaginalnim septu a na to bahynko se moc tesim, tak doufam, ze aspon tu koupel ukecam 🙂

berkana
28. zář 2011

@sedmitecka ahojky, jj já měla celkovou slatinou koupel, pač jsem řekla, že mám problémy i s krční páteří. Jinak ono asi záleží k jakému doktoru jdeš, pač holky co měli doktora a řekly že měli endošku, tak měli tampony a zábaly. Já řekla doktorce, že jsem měla srůsty dělohy se střevama a se vším dohromady, tak mi na to ty tampony nedala. Já mám taky třetí stupeň ☹ já měla díky ní problémy i jít na velkou 😅 mě bolelo tlačit a při ms mě braly křeče. Určitě ale bude lepší asi ta koupel.

sedmitecka
29. zář 2011

@berkana dekuji ti, ja mma nejspis to same, mela jsem prirostle strevo k deloze a posledni odbou uz krece nesly vydrzet...vzdy kolem ovulace a menses......ja mam se zady taky problem, tak se kdyztak za tu koupel primluvim, kdyby mi ji nechteli dat 🙂
takze rikas, ze i holky s endoskou dostaly od nektereho mudra tampon jo? to je divny....asi je to holt o pristupu a individualnich zkusenostech....premyslim, cim by to bahno mohlo tu endometriozu rozjet, mozna podpori rust sliznice a to my nechcem 😀

berkana
29. zář 2011

@sedmitecka je to možný, že máme to samé, já měla taky střevo přirostlé k děloze a tak to bylo fakt ty křeče strašný. No ony neměly třeba srůsty, ona mi dr řikala jako že přímo ten tampon nechce dát, asi když se to odstraňovalo ta endoška, tak aby tam ten tampon netlačil. Hele to bahínko ti vyléčí i pokud máš nějaký zánět někde, já ho měla v koleni a musím říct, že zatím od té doby mě to koleno nebolí 🙂

sedmitecka
29. zář 2011

@berkana jj, asi mame to podobne....ja jinak srusty nemam, jen od te endosky to strevo takto blbe prirostlo.....vejcovody i vajecniky nastesti ok....ale mas pravdu, ten tampon asi po operaci neni dobry.....
ja stehne radsi tu vanu, mam problemy i se zady (bederni booesti) a s krcni pateri, tak by to pro me bylo blaho....

sedmitecka
29. zář 2011

nejak nam to tu uvadlo, asi se ted nikdo krome me do Frantovek nechysta, skoda ☹