Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

jara
22. únor 2012

@berkana děkuju..ještě nic není jisté..spíš přemýšlím, že bych zítra zašla na krev...

berkana
22. únor 2012

@redmama Ty jo, tak to jsi měla asi to nejhorší co může být. S tou pastou, tak já když byla před těma dvěma rokama, tak mě můj gyndař poslal k Apolináři k doktorovi, který se tou endoškou zabývá a ten mi o tom řekl, řikal, že je to takový gel a že stojí 3000,-, tak abych se rozmyslela, jestli ho chci. Nějakou dobu tam vydrží, ale je různý asi jak dlouho, chtěla jsem ho tam tenkrát dát, ale řikal, že mě dost vyplachovali, takže ho tam nedali, že by odešel s tou "vodou" a byly by to zbytečeně vyhozené peníze. Jéé, tak to máš holčičku ve vodnáři? To je jak já pak 😀 no měla jsi to teda pěkně za sebou ty laparky. S těma srůstama a tak, tak pokud už nemůžeš mít další dítě, tak by ti mohli od té mrchy odpomoci, ono totiž když nemáš měsíčky, tak by se pak už dělat neměla.
Nevím jak jsi na tom s prokrvováním, ale dávají tam taky šlapací bazénky a to chodíš v různě studené vodě a v jedné teplé, chodí se tam normálně i při ms, tak já jsem tam taky chodila, a pak se mi prodlužovala ms a špinila jsem a špinila, jsem reagovala na to tak, že si mi ta ms nechtěla zastavit, tak si na to dej pozor, protože pak mě zase ty srůsty začli trápit do měsíce, jak se ta krev tam takhle nějak "honila".

berkana
22. únor 2012

@jara to si určitě dojdi, z krve je to lepší ty výsledky, budu ti držet palce 🙂 Já jdu zítra na předoperační tak jsem zvědavá, co mi řeknou, mám totiž nějakej takovej flek na noze a vypadá to na pásový opar, od včerejška mi to zase trochu zčervenalo, tak nevím, jestli mi to neodloží, ale doufám že ne. Mi totiž sestřička řikala minulý týden, když jsem byla na krvi, že pokud by to byl ten opar, že by mi asi tu laparoskopii neudělali.

ahojkyholky
22. únor 2012

@redmama já parkovala v ulici kousek nad lázeňskou zonou,je tam městský úřad a městská policie,parkování bylo zdarma a je to příjezdová ulice k lázeňské zóně,zřejmě přes ní budeš projíždět.Jinak k tomu gelu,byl mi též nabízen,cena se opravdu pohybuje kolem 3000kč,jenže po různém pátrání po známých a známýchlékařů mých známých mi nikdo nebyl schopen říct,zda opravdu pomůže,naštěstí se u mě srůsty nepotvrdily a hyalo gel nebyl potřeba.Bohužel,ani lázně mi k miminku nepomohly.

redmama
22. únor 2012

@berkana Víš, já už ms nemám a mít nebudu. Mám všechno venku.Holt to vzalo rychlý konec. Ale endoška je mrška, dokáže se schovat, putovat v těle a když má dobrůtky v podobě dodávaných hormónů, tak se jí prý dobře daří i bez dělohy. Pak si žije po svém a údajně přežívá i tři roky po odejmutí orgánů.To je prostě život. Ovšem optimismus mi nechybí a na čele to nemám a¨napsané. 😎

redmama
22. únor 2012

@ahojkyholky Moc děkuji za info. Holky, jsem ráda, že píšete o gelu. Cenu znám, ale neznám nikoho, kdo by s tím měl zkušenosti. S Dr. jsem o něm nemluvila, protože teď Dr. opravdu moc nepotřebuji. 😉 3 měsíce po mé zásadní operaci se objevily v levém podbříšku šílené bolesti. Dr. vyloučili střeva, zbytek mého ženství atd., ale shodli se, že to mohou být srůsty, ovšem do "otvírání" se nikomu nechtělo. V podstatě ani mně ne, tak jsem navštívila lékaře zabývající se alternativní medicínou a zjistil mi, že mě trápí viry, které vytváří záněty v těle zejména po ženských orgánech a u močového měchýře. Chtěla jsem i něco hmatatelného, takže jsem si nechala udělat testy, v pátek budu vědět víc. Srůsty jsou něco jako záněty. Ještě k miminku. Můj lékař mi kdysi řekl, že všechno je v hlavě. Není možné myslet na to, že nejde otěhotnět, ale na to, že to vyjde. Myslet pozitivně, mít radost ze života, třeba změnit práci, zkrátka nebýt ve stresu. Jak jsem psala byla jsem v lázních a následně na třetím pokus IVF. V tomto mezidobí jsem měla nastoupit do práce, ale nešla jsem, dál jsem se držela neschopenky, abych neztratila energii, kterou jsem v lázních načerpala. Rozhodla jsem se, že pokud neotěhotním, že odejdu z práce. Nějak vše ze mě spadlo a velice mě to osvobodilo. Můj šéf mi po prvním neúspěšném pokusu řekl:" Takové ženské jako jste vy se za staré Sparty vyhazovaly z hradeb!" Stále mě to žralo a pak bylo po všem. Každému pomáhá něco jiného, mě pomohla pohoda a dobrý Dr. Před prvním IVF jsem i s manželem absolvovala imunologické vyšetření a ejhle i tady byl zakopaný pes. Třeba je zde taky. Hlavu vzhůru. 🙂

ahojkyholky
23. únor 2012

@redmama máme všechna vyšetření za sebou,dá se říci,že je vše podchycené,mé boje nebyly nikdy zas tak marnotratné,ale ta vytoužená cesta nikdy nedopadla.Tak ať lázně dopadnou a dej vědět jak to je s hlídáním v lázních.

pupidu
23. únor 2012

@redmama Tak to jsi mě teda dorazila s tím šéfem...Mám v práci něco podobnýho, ale ne teda až tak drsný. Teda spíš - měla jsem. Dostala jsem totiž výpověď kvůli tomu, že jsem chodila hodně po doktorech a poslední kapka byla, když jsem mu řekla, že pojedu do lázní... Každopádně, hned po lázních začneme se stimulací na IVF a doufám, že když už nebudu mít takový nervy kvůli práci a budu z lázní odočinutá, tak že se to snad podaří 🙂

Ještě jsem se chtěla zeptat - mám endometriózu I.stupně, ale někde jsem četla, že to lázně můžou o něco zhoršit. Je něco, čemu bych se tam měla vyhnout?

jara
23. únor 2012

@berkana ty jdeš na laparku?? Taky jsem o ní přemýšlela..ale vyložila jsem si karty a měla jsem tam jednu hodně špatnou kartu, která znamená neúspěch, bolest, ztrátu..tak jsem se na to vybodla...no, a udělala jsem dobře. Jinak na té krvi jsem dnes nebyla, jelikož má můj dr. zrovna volno..tak jsem se alespoň objednala na příští útery..prý už půjdu i na ultrazvuk. 🙂 Dnes jen tak polehávám, jelikož mě čekají zase 3 dvanáctky, tak ať jsem fit.

jara
23. únor 2012

@redmama máš můj velký obdiv, co vše je schopná žena unést a hlavně že tě tyto okolnosti nezlomily a ty jsi našla sílu a odvahu jít dál. Vždycky obdivuju takové lidi a vždycky jsem taková chtěla být. Silná. Asi proto se mě to všechno kolem snahy otěhotnět taky nevyhnulo a já si tím musela projít. Ale beru to jako pozitivní zkušenost. Opravdu se cítím silnější a jistější. Hodně jsem se zklidnila. Přestala jsem řešit, co kdo řekne na to, že budu pryč z práce třeba měsíc a vůbec jsem přestala řešit, co si kdo myslí. Mně to ublížit nemůže, ať si každý řeší svoje problémy. Asi také proto jsem otěhotněla. Holky, psychika je fakt potvora - první zjištění. A Bůh má smysl pro humor a pro hru - druhé zjištění. 😉 🙂

redmama
23. únor 2012

@pupidu Je třeba se řídit heslem: Vše špatné je pro něco dobré a konec je v podstatě prima, protože přijde nový začátek, a hlavně pozitivně myslet. Nikdy jsem neslyšela, že by lázně zhoršily endošku, ale nejsem vševědocí. Endoška je mrška, je jasné jak vzniká, ale důvod proč jí zrovna dostane jedna a druhá ne je v podstatě nejednoznačný. Osobně si myslím, že jí dělá moc dobře stres a imunologická nerovnováha, ale jsem laik, vycházím jen ze svých zkušeností. I když tehdy v lázních nebo různě po operacích, jsem potkávala holky, které si moc přály miminko, nedařilo se jim a snažila jsem se je zpovídat, abych si udělala obrázek o možné příčině (dala jsem si kdysi předsevzetí, že vás, holky, budu podporovat a sliby vždy plním). Docela se můj připad s jejich shodoval. Takže co poradit? Rozhodně v lázních dostaneš ms, jakmile skončí rychle si spočítej, jak bude vycházet stimulace, okamžitě popros lékaře nebo v kanceláři sester (kde dostaneš rozpis procedur) o navýšení procedury "irigace" - proplach aspoň dvě (když budeš koukat do baňky, tak uvidíš, jak se super čistíš). Po lázních nebo ještě z lázní zavolej lékaři, aby nezapomněl požádat pojišťovnu o další pokus IVF (abys ho měla schválený než přijedeš domů) a hlavně už před stimulací nechoď do žádné práce. Vychutnávej si pohodu a nabitou energii z lázní. Když jsem přijela tehdy já, tak mi manžel řekl, že jsem úplně někdo jiný a pouze v pozitivním smyslu. Fakt užívej všeho plnými doušky, nejen léčby, ale i pařbu, procházky, vínečko či pivečko atd. Kdy jedeš do lázní? Dorazím 18.3. i s prďousovou, takže si vezmi ze mě přiklad a přeji hodně štěstí 😉

redmama
23. únor 2012

@jara Děkuji moc za pochvalu. 🙂 Užila jsem si v životě fakt dost, nejedná se pouze o problémy s otěhotněním, ale to je jiná kapitola, ovšem tyto zkušenosti mě dostaly úplně někam jinam. Přemýšlím v prvé řadě o zdraví, co malá s taťkou a minulost, zejména tu hodně bolestnou, nechávám spát, i když se občas probudí, tak se jí hned snažím uspat. Malá mi dala hodně a samozřejmě i její tatínek. Někdy je to mazec, ale moc fajn. Z toho co píšeš, jsi došla v podstatě ke stejnému závěru.Úplná fungující rodina je zřejmě základ pro hezký život. A když se nepodaří rodinu založit, je mnoho dětí, které po rodině touží. Ttehdy jsem o této alternativě uvažovala, ale nevzdala jsem se! Jseš ještě těhotná nebo už je brouček mezi náma? 😉

pupidu
23. únor 2012

@redmama Moc děkuju za dpověď. Akorát moc nerozumím tomu, jak jsi psala, že si mám spočítat termín stimulace atd. Já bych měla dostat ms 30.3. (z lázní se vracím 27.3.), takže hned 1DC máme přijít pro hormony a na nějaký genetický vyšetření nebo co. Ale nepochopila jsem, proč mám volal lékaři, aby požádal pojišťovnu o IVF (toto je moje první) - to nedělají automaticky?
A ještě k té irigaci - jak to probíhá? A měla bych si o to teda říct, až mi tam skončí ms? Mám ji mít už za týden, tak nebude to moc brzy? A jak často by teda měla být?
Jinak do práce se už nechystám - byl to hrozný stres a nechcu to naše snažení ohrozit tím, že bych zase měla nervy, takže si ty lázně a všechno tam hodlám parádně užít.
Vychrlila jsem na tebe spoustu otázek, tak snad se ti z toho nezatočila hlava 🙂 Seš moc hodná, že se mnou máš trpělivost, děkuju 🙂

pupidu
23. únor 2012

@redmama Do lázní jedu 28.2.

redmama
23. únor 2012

@ahojkyholky Určitě dám vědět, jak dopadlo hlídání. Malá je děsně upovídaná, takže předpokládám, že se společensky v lázních úplatní. Zrovna včera měla dobrou hlášku v čekárně u doktora. Povídá mi v plné čekárně a nahlas: Maminko, proč ti kouká podprsenka? Odpověď zněla: Protože mám průsvitný svetřík. Kdo v té chvíli tuto skutečnost nezaregistroval, byl již plně informován. 😀 Neboj, třeba ještě nepřišla ta správná chvíle a musíš nějaký čas ještě počkat. Před čtyřmi lety jsem v lázních potkala holčinu o chlup mladší než já. Byla z Moravy a vypravovala mi svůj příběh. Dopadlo to tak, že jsem jí dotáhla do Prahy ke svému Dr. a podařilo se. Dnes má 1,5 -letou holčičku a fakt stačilo "málo". Udělat pár vyšetření - to zařídil doktor, ale napravit jí hlavu, aby z pesimistky se stala optimistka, tak to už bylo horší. Domluvy a rady nepomáhaly, tak jsem jí strašně vynadala a byla jsem fakt, ale fakt upřímná, až se se mnou přes rok nebavila. Dnes je vše v poho, voláme si, když jednou za čas přijedou do Prahy, jedu za nima, už se na mě nezlobí, ale nešlo to jinak ☹

redmama
23. únor 2012

@pupidu Jestli jedeš na 28 dní, tak se potkáme. Určitě budu jediná mamina s doprovodem špunta v lázních. Jestli budeš chtít, tak se přihlaš 🙂

jara
23. únor 2012

@redmama koukám, že jsme na stejné vlnové délce.. 😉 Ty máš malou z IVF, jestli se můžu zeptat??

Já zjistila těhotenství teprve před pár dny, takže je to poměrně čerstvá záležitost. Ale už to je pro mě vítězství, jelikož vidím, že jsem schopná otěhotnět. Přirozeně se mi to za 4 roky snažení zatím nikdy nepodařilo. Jinak mám za sebou 2x IVF, 1x KET, Mojžíšovku, kineziologii, čínské byliny a různé jiné myslitelné a nemyslitelné metody a procedury. Né v pořadí, v jakém to píšu. Po 1x IVF jsem otěhotněla, bohužel nadpozemské štěstí nám vydrželo do 7tt..pak se mi zhroutil svět...bylo to krutý, ale teď vidím, že to muselo tak být, jelikož bych nepoznala lidi, které jsem pak poznala, nezažila krásné okamžiky a nepoznala sílu lásky manžela, který mě držel nad vodou...jako by nás toto trápení dalo ještě víc dohromady. A hlavně bych nepoznala svou VNITŘNÍ SÍLU, ODVAHU A TRPĚLIVOST, které byly zapotřebí v dalších létech po potratu a které mě posunuly zase dál.

redmama
23. únor 2012

@pupidu Mám teď cca hoďku čas, malá spinká a jak jsem psala, plním svůj slib. Pokusím se na vše odpovědět. Třeba mě holky opraví, ale když jsem řešila IVF já, tak lékař před stimulací musel mít od pojišťovny schválený pokus IVF a k žádosti přikládal stimulační protokol. Stimulační protokol je tabulka, v které jsou uvedené medikace, které budeš užívat, jaký den, počet atd. prostě plán průběhu celého snažení. Neznám nikoho komu by pokus pojišťovna neschválila, ale je to zavedený proces. Při ms v lázních se vynechávají některé procedury a pokud si dobře pamatuji, tak propadají. Jedna z nich je právě irigace. Jedná se o proplach pochvy, z počátku je to fakt nepříjemné, ale jakmile si řekneš důvod, proč to děláš, tak držíš! Právě po ms vidíš, jak se krásně čistíš, proto si řekni o ty, které ti propadnou. Čokoláda neurazí. Po lázních jsem dostala ms s fantastickou přesností po 28 dnech. Je třeba i počítat i s tímto. Vidím, že jsi z Moravy, takže pařit budeš umět, možností je dost a nikdo nekontroluje tvůj návrat. Hlavně při příhodu neřvat a nezvracet. 😀 Je třeba zapomenout, že existuje jiný svět 😎

pupidu
23. únor 2012

@redmama Jasně, píšu si - hlásit se k mamině se špuntem 😀 Děkuju za to vysvětlení postupu před IVF - napíšu lékaři (je docela zázrak se mu dovolat), tak su zvědavá, co on na to. Noo, tak ta irigace bude asi "chuťovka", ale cíl je jasnej, takže vydržíme všechno 🙂 Jo, a jmenuju se Ivana - to až se budu hlásit 😀

redmama
23. únor 2012

@jara Nejprve moc gratuluji, ale raději potichu, ať něco nezakřikneme. Ano, mám Zuzku po třetím IVF. Máš pravdu, že jsme zřejmě na stejné vlnové délce. Vše, co píšeš je úplná pravda a to ti odpřísáhnu. Když jsem byla po první a druhém neúspěchu u Dr. ptal se mě, jestli nepotřebuji pomoc odborníka (psychologa), byla jsem z jeho otázky překvapená, ale odpověděla jsem, že ne, protože mám prima manžela, který mě moc dobře umí držet v náručí. Podpora partnera je moc důležitá, při těch různých vyšetření, která se s partnerem absolvují se člověk doslova vysvlékne z kůže, tak moc o sobě víte. Na imunologii jsem měla neuvěřitelný zážitek. Chlapík přišel s partnerkou a měl odevzdat sperma, najednou začal šíleně vyvádět, že tam nepůjde, nadával jí atd., zkrátka chytil pořádných nerva. Byla jsem z něj zděšená a vyprávěla jsem tuto historku svému Dr. a on mi na to odpověděl: To je bomba, co, my do vás řežeme, pícháme, cpeme do vás bůh ví co a on se může zbláznit z jednoho odběru! Nesmíme se koukat do minulosti, buď v pohodě a báječně naladěná. 😎

redmama
23. únor 2012

@pupidu Jasně, budu se těšit 😀

jara
23. únor 2012

@redmama tak já jsem nad psychologem i uvažovala,ale nikdo mi ho nenabídnul a když jsem viděla ty pálky za sezení, tak jsem to odpískala.. 😀 jsem si řekla, že si raději užiju ty prachy jinak než vyprávěním svého příběhu na lehátku třetí neznámé osobě.. 😉 Na minulost hledím pouze s láskou...jelikož jak už jsem psala, vše špatné je pro něco dobré..i když to pozná člověk až po létech. A ty jedeš teď do lázní kvůli dalšímu snažení??

redmama
23. únor 2012

@jara No, nevím, odkud jsi, ale některá krajská města mají zřízené neziskové organizace zabývající se bezplatnou psychologickou poradnou. Třetí osoba je vázaná tajemstvím,což občas u pseudokamarádky může člověk postrádat. Jedu do lázní, abych se dala dohromady po totální hysterektomii s bilat. adnexektomií, někdy jsou latinské názvy vhodnější. Snažit se můžu, ale dnes už bez následků 😉

jara
23. únor 2012

@redmama můžu se zeptat, co vedlo ´doktory k takovému zásadnímu kroku? Nešlo to řešit jinak?? Jak starou máš holčičku? A co těhotenství..měla jsi pohodové?? Do jakého CARu jsi chodila?? Zajímá mě vše!! 😉

redmama
23. únor 2012

@jara Mám tříletou holčičku (před pár dny jí byly tři) a za perfektní individuální přístup a zejména pohodu při posledním pokusu vděčím kolektivu z Kliniky sv. Klimenta v Praze (najdeš je na netu), ale stimuloval mě můj Dr. Předešlé dva jsem absolvovala v Iscare v Praze, ale po druhém jsem řekla, že tam už v životě nevkročím. Dokonce jsem se zařekla, že na třetí pokus nepůjdu, ale ..... Dle mého názoru (i mého manžela) se jedná o fabriku na výrobu dětí, čtyři na pokoji, personál je zcela necitliví na osobní údaje, tahají z člověka nesmyslně peníze (ovšem to zjistíš až po zkušenostech) atd.. Osobně Iscare v komplikovaných případech bych nedoporučovala, ale mnoha ženám zde bylo pomoženo, takže se jedná pouze o osobní negativní zkušenosti s tímto zařízením, nikoli o nezdar. Těhotenství jsem měla moc krásné, i když bylo rizikové, občas nějaký problém. Strašně jsme se těšili, poslouchali , jak mi škytá v břiše, kope, stále prohlíželi snímky z 3D. Byla jsem i na plodovce. Vzhledem k věku jsme měli strach ze statistik vrozených a vývojových vad. Jen dva poslední dny před porodem byly velmi stresující, přestala jsem cítit pohyby. Malá měla omotanou pupeční šňůru kolem ruky a krku, takže se utahovala (to jsme, ale v té době nevěděli). V nemocnici nešel "lepší" ultrazvuk a já měla šílený strach, srdíčko jí jelo v pohodě, takže drobné uklidnění, ale stejně hrozná nervozita. Pak se mi udělala blbě atd. a došlo k rozhodnutí z hodiny na hodinu, že musí okamžitě ven. Bylo jasné, že půjde císařem, ale chtěla jsem jí po vytažení vidět a slyšet, takže jehla do páteře a bylo. Vše dopadlo dobře i její hodnocení po porodu. Je zdravá. Snažila jsem se brzy hýbat (až umrtvení odešlo), abych mohla co nejdřív domů. Bohužel, při mém štěstí jsem šla až za 20 dní po porodu. Dostala jsem parádní infekci (zlaťáka). Malá hezky prosperovala a byla mezi ostatníma pěknej mazák. Před otěhotněním jsem měla endošku a krátce po porodu se vrátila. Absolvovala jsem několik operací, kdy mi jí odstraňovali i včetně srůstů, občas nějaká cysta atd. V mezidobí od operace do operace jsem měla šíleně silné a bolestivé ms, bolestivé podbříško už jen na pouhý dotek, takže se v podstatě pro mě "život" zastavil, abych fungovala zobala jsem ibalgin jak rozinky. Dr. se dlouho snažil, použil mnoho metod, moc stál o záchranu orgánů. Prosila jsem ho přes půl roku k radikálnímu kroku, že už fakt nemůžu. Po operaci se mi pak omluvil, že to tak dlouho zdržoval, že zvenčí to vypadalo lépe než zevnitř. Nezlobila jsem se na něj, jistě se potkává s pacientkama, které píchne a oni hned fňukají, já taková nejsem. Někde jsem četla, že v našem genetickém kódu máme určeno kolik vajíček za život vyprodukujeme, asi jsem si svojí "snůšku" vybrala najednou a o to dříve holt došla. Ovšem, život jde dál, nemám žádné mindráky. Máme přeci naši sladkou holčičku, která nás potřebuje a my jí. 😉 Snad jsem ti na všechno zodpovědně odpověděla.

jara
23. únor 2012

@redmama tedy klobouk dolů..myslím, že spoustu lidí by toto zlomilo...a jsem hodně překvapená (příjemně), že Dr. se dlouho snažil o záchranu orgánů..myslím, že v mnoha případech lékaří rádi jdou "rovnou na věc", aniž by zvážili jiné, šetrnější postupy. Tak alespoň, že máte jednu princeznu! Přeju hodně sil a hlavně bezva jsi užij lázně. Kdybych jela, tak bychom se tam bývaly potkaly. Mám termín 28.3. Zatím jsem ho nerušila...

redmama
23. únor 2012

@jara Děkuji za všechna přání. Llázně jsou fajn, ale ty jsi se dočkala báječné odměny. 😉 Držím palečky. Když už máš poukaz, možná by stálo za to jej využít. Cvičení podle Mojžíšové, parafínek na packy, bazén či perlička nemůžou uškodit, ale rozhodně se musíš zeptat ošetřujícího lékaře. Pohoda, která je v lázních je fakt bombová. 😉

petrabrno
24. únor 2012

@jara Ahojky, občas sem nakouknu, protože se taky chystám a těším do lázní (ale až v létě) 🙂 Jen chci říct, že těhulky se z lázní hned posílají domů. Kamarádka měla v lázních pozitivní test, zrušili jí všechny koupele a gynekologické procedury a udělali krev a hned jak potvrdili hcg, poslali ji domů. Přecijenom lázně jsou docela drahá záležitost a pojišťovna nechce zbytečně platit... Přeju zdravýho prcka 😉

peggy12
24. únor 2012

@pupidu
@luca77
@janule21
@blazu
@sluniiickooo ahojky, na domluvené "rande" o 6 se nedostavím, přijedu do lázní, až 18.3. a budu ubytovaná v Radbuze, takže se snad setkáme při jídle 😀
pokud budete mít některá možnost psát přímo z lázní, budu se těšit na aktuální dění 😉

peggy12
24. únor 2012

@pupidu jak jedeš do FL, já pojedu také z Brna