Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

jindriska
24. zář 2010

Páni holky, já už se tak těším - ty injekce budou dobrý, protože mám vyhřezlou plotýnku a teď mě pekleně bolí záda a hlavně mi to jde do nohy až mě brní prsty - dnes jsem byla na opichu, tak je mi trošku líp. Jediné čeho se bojím, že se mi bude strašně stýskat. Teď už třetí měsíc jezdí manža na týdenní služebky a je doma jen na víkend, tak si ho moc neužiju a teď mě čeká měsíc 😅, ale na jeden víkend přijede - a to budou otřesy zeměkoule 😀. Můžete mi někdo doporučit nějaký penzion - manža by musel v tom hotelu co bydlím platit za noc 1215,- což je mazec.

b.e.r.u.s.k.a
24. zář 2010

@len taky mám problémy se zády a ty injekce bolí ☹ jsem měkota.

len
24. zář 2010

No, je to takový spíš štípnutí a trvá to krátce, zažila jsem mnohem horší věci 🙂 Já je měla místo toho opěvovanýho parafínu na ruce...

ajka222
24. zář 2010

@saralinda Moc děkuji za rady, jo jo to samo budu orodovat...ostatně v návrhu na lázně mají muj stav kompletně popsaný včetně doporučení od ortopeda. Tak jsem zvědavá, ale snad to OK dopadne 🙂 .

ajka222
24. zář 2010

Na kina se moc těším a ještě něco na zahrátí, no úplně lahoda. Moc děkuji za infa 🙂

len
24. zář 2010

Tady máte kulturní přehled na říjen:
http://www.franzensbad.cz/cs/kulturni-prehled.p...
listopad bude asi doplněn později. Všecky ty akce jsou pro hosty FL a. s., takže když s lázeňským průkazem zajdete do infocentra, dostanete lístek (na ty zadarmo - kino, koncerty v Císařských lázních...) nebo si ho budete moct koupit (některé akce jsou placené - výlety, koncerty v Chebu, divadlo...).
Jinak ve všech hotelech by ten přehled měl viset, vč. toho, co je zadarmo a co kolik stojí 🙂

ajka222
24. zář 2010

@len Len, moc děkuji....už jsem na něj koukala a já blázen si už nějaké akce poznamenala i do diáře....třeba divadla a kina ...no Saturnina si nemohu nechat ujít 😀 .

b.e.r.u.s.k.a
24. zář 2010

@len ty jo len,kde na to chodíš,já už chci taky do lázní a doufám,že tam budu mít někoho,kdo by se mnou absolvoval některé ty akce 🙂

ajka222
25. zář 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se ještě zeptat vy co jste byly v Dr. Adler. Nevíte zda na pokoji II.kategorie je TV??? Původně jsem se rozmýšlela zda si vezmu jednolůžkový či dvoulůžkový pokoj, kategorii jsem neřešila (přišlo mi to zbytečný, je úplně jedno jaký má člověk nábytek...nejsem náročná). Spíš mne naštvalo, že mi automaticky byla přidělena I.kategorie (dle slov recepční je tam hezčí nábytek, TV a lednička) II.kategorii nemá. Ok, ale jak to dělají s těma co na to nemají. Příjde mi zbytečné utratit o 2800,- navíc, když za to mohu zaplatit ubytko příteli, benzín z Prahy a hlavně daleko radši utratím za kulturní vyžití. Příjde mi, že mě tak trochu odbyla a teprve teď se mi to rozleželo v hlavě. Nevíte náhodou jak to je??? Moc děkuji za rady.

len
26. zář 2010

@ajka222 já spíš mám pocit, že některé lázeňské domy tu II. kategorii už nemají (pak pokud o ni stojíš, je lepší jít do jiného LD) a některé ji zase mají na hodně dlouho dopředu obsazenou, protože takových pokojů je málo a dost lidí je vyžaduje přednostně. Takže jestli na té II. kat. trváš, zkus jim tam zavolat, jestli takové pokoje vůbec mají, jestli je tam TV a taky jestli mají vůbec některé volné. V Adleru o II. kat. nic nevím, ale už jsem tu psala o paní z **dependance Lužnice, jejíž zkušenosti bych shrnula asi takto - doplatek žádný, ale v pokoji jen 2 postele a jedna skříň, oboje ve stavu rozkladu stáří 30 či více let, koupelna na chodbě a TV společná pro celé patro, kdybych to tušila, ty 2000 mileráda obětuju.
Na druhou stranu Adler má ***, takže jestli tu II. kat. má a má ji volnou, nemuselo by to být tak špatné...

saralinda
27. zář 2010

@ajka222 Ajka, já jsem byla v Adleru - 2. kategorie - doplatek žádný (jen Julínkovné a lázeňská taxa) - 2. lůžkový pokoj. Televize (stejně velká jako v Isisu) i malá lednička tam byly; koupelku a TV jsme měli na pokoji. Nábytek starší, ale úplně v pohodě.
Znala jsem holky z Lužnice i jsem jeden pokoj viděla. Byl mnohem větší než ten Adleru, ale starší nábytek a celkově ošklivější. Ale tento pokoj v Lužnici, který jsem viděla, byl i s vlastním WC a koupelnou. Ale mnoho jich tam asi bylo se spolešnými sprchami a WC. Na druhou stranu tam nebyla žádná vrátnice a ženský si to tam taky docela chválily

ajka222
27. zář 2010

@saralinda Moc děkuji za info. To je přesně to, nejsem nijak náročná, tak proč zbytečně utrácet za lepší nábytek. Když jsem mrkla na fotky Adleru, tak v těch katagoriích moc rozdíl nevidím. Jen obě foto jsou s manželskou postelí. Předpokládám, že jste měli postele oddělené. Nebo??? Moc děkuji, asi tam jdu volat.....za těch skoro 3tisíce ubytuji přítele a výjde i na benzín. 🙂

saralinda
27. zář 2010

@ajka222 Měli jsme oddělené postele.

saralinda
27. zář 2010

Přihodila jsem 2 fotečky standardního 2 lůžkového pokoje v Adleru, 2. kategorie, bez doplatku, WC a sprcha na pokoji.

saralinda
27. zář 2010

Možná aby někoho nemátl počítač - připojení na net tam nebylo. Měla jsem svoje vlastní.
V chodbičce jsou 2 velké skříně.

ajka222
27. zář 2010

@saralinda Moc děkuji za příspěvky. No říkám, úplný ideál. Volala jsem tam,ale bohužel nepochodila....prý nic volné není ☹ . No tak se nedá nic dělat, říkám si, že jsem proto udělala maximum 🙂 . Ale na druhou stranu mám radost neboť jsem příteli rezervovala ubytko po dobu tří víkendu a za 380 na noc.....parádka. Taky jsem už volala do Informačního centra a rezervovala si lístek do divadla, 23.10. se jede do Chebu na Saturnina, no a to si fakt nemohu nechat ujít. Jak jsem psala raději penízky utratím jinak než za lepší nábytek....Ale už s tím nic nenadělám, tak to je.
Moc moc děkuji za všechny příspěvky 🙂

b.e.r.u.s.k.a
27. zář 2010

@ajka222 a kde jsi pro přítele sehnala,tak levné ubytování?

ajka222
27. zář 2010

@b.e.r.u.s.k.a No v lázeňském domě Goethe, lépe řečeno Máj...je to sice dvouhvězdičkáč, ale na to přespání to stačí. Navíc sociálku má na pokoji a v ceně je i snídaně 🙂 . Víc není třeba

b.e.r.u.s.k.a
27. zář 2010

Tak to je super,díky za tip

ajka222
27. zář 2010

@b.e.r.u.s.k.a Jo jo není za co 😀

joseline
28. zář 2010

Ahoj holky, dnes jsem poslední den ve Františkách, tak snad vám pomůžou nějaké mé informace. Jsem ubytovaná v Adleru, nemůžu si vůbec na nic stěžovat, jídlo výborné, většina procedur je v hotelu a na ty vodní procedury se dochází do Luisiných lázní ale je to kousek a člověk se aspoň projde. Sestřičky jsou moc hodný, většinou berou na procedury dřív, takže i když jsme měly něco napsané až na 14:00, vůbec se nebojte jít tam klidně dopoledne ať pak máte odpoledne volné na výlety nebo kafíčko🙂 My jsme to tu docela dost objezdily, protože nám přálo počasí. Doporučuji si zajet do Chebu, do Mariánek, do Varů, na zámek Kynžvart, procházkou na rašeliniště Soos, po cestě je motýlí dům, ale ten už asi končí sezonu. Pěkná procházka je na jezero Amerika, tam taky mají nejlepší palačinky a kafe (hospůdka u jezera), na pivo jsme chodily do Bažiny, kdo má rád country tak v sobotu to stojí za to..prostě pořád bylo co dělat a vůbec jsme se tu nenudily. Je pravda že přes zimu tu není tolik akcí jak do toho podzimu ale i tak se dá pořád něco dělat. Aquafotu je taky dobrej relax.
Co se týká ubytování manžela tak doporučuji penzion Gábi, je to tady asi nejlevnější. Z přespáním mimo hotel nemusíte mít strach.
PŘEJI VÁM AŤ SI TO TADY UŽIJETE..Františky jsou opravdu krásný. A doufám, že splní svůj účel🙂)

ajka222
28. zář 2010

@joseline Ahoj Joseline, moc děkuji za informace, za typy na výlet. Už se strašně těším a taky doufám, že lázně splní to mají 😉 . Mohu se zeptat kolik stálo ubytko v penzionu Gábi? Koukla jsem na stránky a viděla za jednolůžák 390,- Kč....Nevím ale zda je cena Ok. Díky za info. Od 11.10. pádím taky do Adlera o to víc děkuji za aktuální info 🙂

joseline
29. zář 2010

@ajka222 Tak už jsem doma, když jsem ráno odjížděla málem bych uronila slzu 😉 Penzion Gábi má tři budovy po městě takže od toho se taky odvíjí cena a nejlepší je zavolat paní a domluvit se, taky záleží co je volné protože může mít některé obsazené. My jsme měli dvojlůžko na ulici Česká (pak má ještě na Francouzké a ještě někde) a platili jsme 550,- Levnější dvojl. jsem nesehnala a obešla jsem toho docela dost.

jindriska
30. zář 2010

Ahoj holky, já jsem nám s manžou zamluvila ubytování v tomto penzionu a je se snídaní za 690,- Kč, takže si myslí, že taky fajn cena http://www.ubytovani.cz/objekt-ceny.php?id=2198...
jo a je to kousek od Fr. lázní.

ajka222
30. zář 2010

Tedy holky, moc děkuji za typy, ale přiznám se, že jsem asi velký zbabělec...... ☹ Já měla za to, že se nesmí přespávat mimo lázeňské domy. Asi jsem fakt srab. Pravdou je, že náhoda je blbec a nerada bych z toho měla průser, kort když jsem dlouhodobě na nemocenské. Jinadřiško, moc děkuji za přání, myslím na tebe a musím ti písnout, jen teď tak nějak nezvládám....přípravy do lázní, znáš to 😉

jindriska
30. zář 2010

@ajka222 v pohodě, já budu mít perný příští týden - výplaty, účetnictví, balení, úklid ... se picnu 😀

bubanek
30. zář 2010

@ajka222 nikdo to tam nekontroluje, couraly jsme s holkama i do noci a recepcni se tam meni,ty fakt nesledujou jestli si dorazila nebo ne..uprimne slysela jsem,ze kdysi nekdo nekde prudil,ze bys mela byt na pokoji i do 22.hod,ale nikoho jsem neslysela ,ze by tam mel problem s tim...pritel sice spal u me na hotelu,protoze jsem byla ubytovana v Savoy a platili jsme si pristylku,ale uprimne pokoje dvouluzaky v penzionech stoji 600,-dohromady coz je dobra cena,protoze je to uplne v centru kousek od kolonady.tak neboj 😉

ladus77
4. říj 2010

Ahoj holky, jejej moc si to tam uzijte. K obavam ohledne kontrol - nebojte na pokoje nikdo nechodi a nic se nekontroluje, ani prichody vecer. Jo a nejlevnejsi ubytko pro manzela je ho tajne propasovat na pokoj 😀 ja se taky bala, to zas jo, ale na Isisu - Pawliku to slo v pohode, jinde, treba v Savoyi to moc neslo a ve 3 liliich to meli zadarmo i s vedomim autorit. Tak si to zjistete a uvidite, treba jeste usetrite 😀 😀 😀 Ale hlavne si to tam moc uzijte!

consti
6. říj 2010

Ahojky, tak mi vyšly blbě jaterní testy a na plánovanou laparku asi nepůjdu..Tudíž se to opět odkládá. Bohužel mě to mrzí nejen proto, že lítám už 14 dní po doktorech a psychicky jsem už na laparku připravená a chci ji už mít za sebou, ale i proto, že tedy asi nestíhám ty lázně. V prosinci tam nepojedu, tak pak asi až leden nebo únor? Ach jo. No uvidím, třeba mě na operaci ještě vezmou, čekám na vyjádření doktora. 😅

jindriska
6. říj 2010

tak už se to krátí 😝 v neděli odjezd 😵