Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

pavelka
22. čer 2010

Já hlavně pevně věřím, že mi to hlazení Františka pomůže 😉

wrtulka
22. čer 2010

Já jedu do Monti 😉

steffi13
22. čer 2010

@pavelka -dvoum holkám to pomohlo a jsou těhule..takže to doufej a hlavně relaxujte což se tam rychle naučíte 😉
@wrtulka -monti neznám jak vypadá takže nemůžu poradit ale hlavně že si tam odpočineš 🙂

lucci112233
22. čer 2010

Ahoj holky, k tomu dotazu s čerpáním dovolené... Pokud máte komplexní lázeňskou léčbu (tzn. vše hradí pojišťovna - tedy kromě 60,- Kč denně julínkovského a 15,- Kč denně lázeňský poplatek) tak musíte ze zákona čerpat nemocenskou - neschopenku vám bez problémů vystaví v lázních, tzn. nemusíte letět před odjezdem k doktorovi. Pokud byste jely na příspěvkovou lázeňskou léčbu (tzn. pojišťovna vám platí pouze procedury, vy si platíte zbytek tzn. ubytování, stravu...), tak na tu se nemocenská nevztahuje a musíte čerpat dovolenou... Doufám, že nevyzním moc důležitě 🙂)))) ale já jsem také tápala před odjezdem, nevěděla a zjišťovala. Holky, já bych jela znovu, hned, okamžitě 😀 Jak tady píšete, neznám nikoho, komu by se tam nelíbilo. Je tam spousta mít na výlety, např. do Chebu je to cca 5 min busem, který jezdí vždy v půl a v celou, stojí za to, jít se podívat na hrad, na Špalíčku na kafčo 🙂 My tam s holkama jezdily do pralinkárny na výbornou čokoládku, hřešily jsem 🙂))

wrtulka
22. čer 2010

Aha Luci tak děkujeme za upřesnění 😵
Steffi podle stránek vypadá Monti výborně.. ale tak chtěla bych poznat někoho kdo tam jede nebo tam byl.. 😔

pavelka
22. čer 2010

Lucci děkuju za upřesnění. Mě jde o to, že mám spoustu dovolené, kterou už pak nevyužuju, takže bych si místo neschopenky raději vzala dovolenou ( vyšlo by mě to líp i finančně) 😉

steffi13
22. čer 2010

@wrtulka -to ti věřim já tu nšla asi 6holek,s kterými jsme se tam sešli a podnikali akcičky a byla to sranda..je to tak lepší,že tady na někoho narazíš a víš,že už tam budeš někoho znát..ale i jsme se tam pak seznámily ale to spíš holky ,který tam jeli dřív tak tam znali a já pak přijela do hotovýho hlavně byla sranda se tam najít a ty holčiny jak si zahráli na detektivky bylo legrační hned mě to při příjezdu pobavilo..mám fakt krásný vzpomínky a taky chceme udělat srazík nějak o prázdninách což je pak příjemný,že se snima uvidíš a pokrafeš..neboj někdo se tu třeba ještě najde vždyť jedeš až za měs. 😉

misa.77
22. čer 2010

@steffi13 njn, ty to máš asi kousek, ale já jsem poněkud zdeleka, tak to muselo poštou 🙂

už jsem tam dneska volala, tak že to dnes a zítra budou dávat do počítače a pak revizním, tak doufám, že to rychle schválí 😝

irinka
23. čer 2010

Hurááááá, holky tak mám schváleno 🙂 já čekala na dopis od pojišťovny, jestli jo nebo ne a oni prý nic neposílají a už 9.6. to bylo poslaný do františkovek, takže se zbytečně nervuju 😀 ale jsem šťastná jako blecha, já už se ták těším 🙂
Míšo jak ty jsi na tom? Pavelka, tak to se tam určitě potkáme 🙂

wrtulka
23. čer 2010

Irinka však jo ti příjde až od Františkovy Lázně a.s cca 14 dní před odjezdem .. info k nástupu 😉
gratulka!!! 😵 😵

irinka
23. čer 2010

Wrtul a těch nervů co mě to stálo 😀 😀 ty máš odjezd okolo 20 viď? To se taky potkáme 😀 to už jsme 4, pěkný skóre, já měla strach že pojedu sama 😀 jé jak já se těším

wrtulka
23. čer 2010

Trinka ano já mám odjezd 20 ale zatím mi to nepřišlo oficiálně..mám to jen telefonicky tak snad..
no jo a ty odjížíš 6 nebo tak nějak? 😵

wrtulka
23. čer 2010

Se taky šíleně těším sem si včera tady na tématu hledala co si mám vzít sebou 😀
já to mám totiž šílenou cestu - 4 hodiny vlakem..takže to balení musím pořádně vymyslet abych se s tím moc netrápila s těma taškama.. z vlaku do valku.. 😔

irinka
23. čer 2010

Já odjíždím 5.7. Mě naštěstí poveze manža, takže velkej kufr to jistí 😀 doufám, ale ono já si myslím, že těch věcí neni třeba zas až tolik, při nejhorším se dá něco dokoupit. Já určitě pojedu s "loďákem" a polovinu věcí nebudu ani potřebovat 😀 Wrtul, musim mizet, v devět mám být u kámošky a ještě tady sedím v pyžamu 😀 písneme si později, kdyžtak si v průběhu týdne můžeme vyměnit tel.číslo abysme pak byli v kontaktu, pokud teda chceš 🙂 zatím ahoj

wrtulka
23. čer 2010

Ok měj krásnej den 😵 už se tam taky moc těším!

misa.77
23. čer 2010

zdááár,

iri já zatím nic, začínám se děsit toho, že to nestihnou, páč to do Prahy šlo oklikou jak jsem zjistila a ještě to nemají ani v počítači, paní mi včera říkala, že to tam včera a dneska budou zadávat a že by se to mělo stihnout, tak snad to bude ok.

irinka
23. čer 2010

Míšo to musí stihnout, u mě to bylo nějaký rychlí, ale jak jsem psala, čekala jsem dopis od VZP, ale marně 😀 Určitě to stihnou a potkáme se tam, jinak je dojedu popohnat 😝 a ty jsi jim říkala, že už to máš domluvený na toho 7.7. ne? To klapne 🙂

steffi13
24. čer 2010

@misa.77 -Ahojda aha teď koukám,že nejsi z Prahy to opravdu by si měla hodně daleko takový menší výlet 😉 ..neděste se určitě Vám to přijde..a vy jste to posílali normoš nebo doporučeně ?

misa.77
24. čer 2010

@steffi13 steffi já normálně a šlo to přes Brno, ale už to mají v Praze, dneska jsem tam volal, tak ted už jen aby to Dr. schválila, trvalo to téměř 14 dní, než to tam došlo, na přesdržku 😝

iri jj, mám tam připíchnutý lupen, že mám rezervaci od 7.7., tak snad to zvládnou, už jsem volala i do lázní, at mi ten zvací dopis pošlou emailem páč poštou by se to nestihlo ani omylem 😉

irinka
24. čer 2010

Míšo, tak určo zmáknou, já čekám na dopis, prý ho posílali 17.6. no a dneska nic, tak nevim, ale nepřekvapuje mě to - při nejhorším tam zavolám a řeknu jim ať to taky pošlou emailem, když to nedorazí během příštího týdne 🙂 A už se nám to krátí viď 😀

misa.77
24. čer 2010

iri to doufám, že zmáknou, zkusím tam v pondělí zavolat, jestli už to je, když ne, tak se zkusím spojit s tou revizní doktorkou a domluvit se 😉

cabalkova
24. čer 2010

Ahoj kocky, jdu za vami na radu, prave jsem po tretim mikropotratu po druhem IVF a rikala jsem si, jestli nedat lazne... nemate nekdo podobnou zkusenost? Neporadite mi, jestli bych na ne mela narok??

irinka
24. čer 2010

Míšo, průběžně podávej info 🙂 ale dobře to dopadne neboj :-P
Cabalkova - já si myslím, že určitě nárok mít budeš. Já jsem po 1xET a 2xKET + 4 roky primární sterilita, a taky mě je přiklepli, takže se neboj zeptat a "vyběhat" si je 🙂 Držím palce

cabalkova
25. čer 2010

@irinka Tak dekuju za info, v utery jdu na kontrolu, tak se na vse vyptam. 😉

misa.77
25. čer 2010

cabalkova já jsem po 3IVF a doktor říkal, že jsem vzornej příklad na lázně, 4 roky primární sterilita, tak sand mi to schválí

consti
25. čer 2010

Ahoj kočky, taky mám v plánu lázně. Jsem po operaci myomu na děloze (laparo+řez) a v září bych měla jít na kontrolní laparo a pak snad do lázní. Jen nevím, jak dopředu si to vyřizovat a taky jestli mi to doktor schválí. Chtěla bych jet někdy v říjnu, tak že bych si to začala zařizovat ještě před tou druhou laparkou. Co vše je prosím potřeba? Jaký je postup? Předpokládám, že napřed papír od doktora (můj gynekolog mi řekl, že mi to musí schválit doktor, co mě operoval) a pak se to posílá na pojišťovnu? A hotel si můžu vybrat?
Díky moc!

terinda
25. čer 2010

Ahoj consti 😉
lázně Ti vyřídíí tvůj gyndař s obvodním. Není pravda, že to musí vypsat operatér 😉
Nejdřív na gyndu, pak na obvodní a s hotovou žádostí na pojišťovnu. Čekací lhůty nejsou dlouhé, onehdá jsem Ti to psala v IP 😉
Hotel Ti přidělí v dopise od pojišťovny. Nebo si můžeš ubytování dopředu vyjednat (podle Tvého přání), jako to dělají holky tady.
Lázně vřele doporučuju, mně pomohly 🙂

consti
25. čer 2010

@terinda díky moc! A jak mám chápat, že ti pomohly? Už se zadařilo 😀 😵 ??? Tak já to začnu řešit nějak během toho září, abych mohla po té laparce vyrazit 😵 . Hotel si teda vyberu raději sama. A nebude to pak pojišťovně třeba vadit, že jsem si to domluvila v jiném hotelu? 😅

irinka
25. čer 2010

Consti - já jsem si taky hotel vybrala sama a na pojišťovně jsem nahlásila termín předběžné rezervace a úplně bez problémů. Schválení proběhlo celkem rychle a 5.7. frčím 🙂
Míšo zatím ještě nic nevíš?

wrtulka
25. čer 2010

Ahojky Costi pročti si tohle témátko trošku zpět..je tu vypsáno docela dost zkušeností..od různých holek a tak..
Irinka a už ti přišel dopis? 😀 Já na něj čekám každý den a zatím nic 😔 A to je to už 14 dů co mi to pojišťovna schválila..