Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

len
25. dub 2010

Damasko, můžeš si zavolat do lázní klidně hned a předběžně si to rezervovat, kde chceš, je ale třeba +- tušit, kdy ti to pojišťovna schválí. Klidně to může jeden den schválit a druhý den nastupuješ, opačně to ale nejde.

damaska
25. dub 2010

jé,ahoj len. Podle ceny jsem koukala na jednolůžák s příslušenstvím v hotelu Goethe, dependance Máj, nebo Otava, nebyla jste tam některá? To víš, finančně se to moc nehodí, ale pro mimi všechno.

len
25. dub 2010

Já myslím, že o tom Máji už se tu někde psalo před časem... Že je to dost zastaralé vybavení, ale čisté. Otava nevím, slyšela jsem naprosto katastrofální scénáře z Lužnice, ony ty ** jsou dost často (ale ne vždy) prostě na horší úrovni.
Je důležité, co je pro tebe prioritou:
- úroveň a stáří vybavení?
- jaké vybavení (TV, lednice) na pokoji?
- stravování přímo v budově (tomu neodpovídá žádná z dependancí) nebo klidně na jídlo docházet?
- internet na pokoji?
- úroveň stravování (asi srovnatelné, vymyká se jen Pawlik a Isis s bufetovým stylem)?
- bazén (některé hotely mají svůj vlastní, u Pawlik a Isis je volný vstup do Aquafora)?
- které procedury pod jednou střechou (odněkud se dost nalítáš)?
- a samozřejmě tomu odpovídající výše doplatku - cca od 2 do 10 000.

sarusinka
25. dub 2010

Lucci: nakonec jsem to rekla hned v pondeli,a muj sef nemel problem, ale generalni reditel prohodil neco v tom smyslu, jako, no kdyz si na tu dovolenou musite odjet. nejradsi bych mu jednu flakla 🙄 chtela bych ho videt, kdyby jeho manzelka mela takovy problemy, jestli by si to myslel stejne. No snad nam potom vyjde IVF, at se na ty zjevy tam nemusim divat a budu se doma radovat s miminka 😅 , uz se taky moc tesim, uz mam doccela velkou hromadku, zvaci dopis uz jsem v patek odeslala zpet, ze souhlasim, takze ted jen odjet 🙂
damaska: jestli muzu poradit, nechod do **, OZP mi schvalila Tri ruze, tak jsem si rekla, ok, budu doplacet jen 2100,- ale kdyz jsem potom slysela jaka tam je uroven...... taky bych radsi ty penize usetrila, ale zase clovek je zvykly na nejaky standard, a ja bych bez netu asi chcipla 😀 a nektery holky rikali, ze si snad nemas ani kam schovat kufry v tech malych pokojich. A jedeme tam jednou za zivot, tak at to stoji za to 😎

Jinak zdravim vsechny holky at v laznich nebo po, nebo pred :D:D

damaska
26. dub 2010

Sarusinko, když já bych chtěla jednolůžák, aby mohl přijet skoromanža na víkend a taky sprchu a záchod na pokoji, tak nevím. A doplatek tak max 6.000. V červenci máme svatbu, do toho stavíme, tak není peněz na zbyt ☹

damaska
26. dub 2010

no, tak pořád nevím s tím ubytováním. Připojení k netu na pokoji potřebovat nebudu, tak nevím. Mám zkusit zavolat do lázní, co by mi nabídli? Stejně, jak to tu čtu, mužu být ubytována kdekoliv, jen na procedury budu docházet, že?

sarusinka
26. dub 2010

damaska: jasný, zkus si tam zavolat za to nic nedáš, řekni, co by jsi chtěla a třeba tam najdete nějaký kompromis 😎 taky chci aby tam za mnou manžel přijel. Řešíme taky hypošku a taky peněz není nazbyt... do toho mi ještě včera naše příbuzná řekla, že umělý jí vyšlo na poprvé, jako IVF, ale že za léky doplácela 60 000 aby měla jistotu, že to vyjde... to je fakticky síla.....

damaska
27. dub 2010

Tak jsem bezradná, volno by bylo akorát v Monti a to znamená jet už tuhle neděli. nevíte, Ještě o nějakém hotelu, volala jsem do Luny, plno i zbylé, co jsou na stránkách Františkových lázních

damaska
27. dub 2010

No, tak si představte, že jedu už v neděli 2.5.2010 do 30.5.2010, ubytovaná budu v hotelu Monti a mám jednolůžko, sice se bude stěhovat v průběhu,ale to neva. Jste některá v tomto termínu poblíž?

len
27. dub 2010

Sarusinko, to je taková blbost, že když si člověk za IVF připlatí víc, tak je větší šance, že to vyjde 😝 (natož nějaká jistota) Takže příbuzný to přeju, ale myslím, že ji doktoři pěkně oškubali 😉

Damasko, gratuluji, já taky jela takhle narychlo 😉 A Monti si tu holky moc pochvalovaly, akorát nedělají slatinné tampóny.

damaska
27. dub 2010

ahojky len, to neva, po nich zrovna moc netoužím.Sice jsou účinné, ale určitě budu mít rovnocenné procedury. Teď se budu hodně ptát ohledně věcí co si mám zabalit, tak snad neva.Něco jsem už vyčetla, ale stejně. Do Monti není třeba tedy si brát ručník, župan? A jak je to s pitím, jsem navyklá vypít kolem 3 litrů denně, můžu si přivést balíky vody? Nebo je to blbé a je možné kdykoliv si pití koupit?

len
27. dub 2010

No, toužit netoužit, pořád jsou jednou z nejúčinnějších procedur, byť asi i nejnepříjemnější, ale prostě ten gynekologickej základ. Ale už nad tím nespekuluj, určitě se ti neudělají srůsty jen proto, že nedostaneš to bahno i dovnitř 😀
Nevím jak v Monti, ale asi to bude podobné - při obědě i večeři byla voda zdarma v neomezeném množství. Balená se tam dá koupit všude. Ale já teda pila kohoutkovou, chutnala zcela normálně, navíc jsem z ní většinou vařila čaj.

sarusinka
27. dub 2010

Damaska: do Monti jede i Lucci, ta jede taky 9.května jako já 😉 no teď mě napadá, že nemám ještě vůbec zabaleno 😅 ručníky do 4hvězdy nebudu balit vůbec, co jsem tu z diskuze pochopila. Už se začínám docela těšit, když vidím to počásko venku 😵
Len: Já si právě taky myslím, že to je nějaká pálka. Kámoška, co děla u MUDr. Břešťáka (místo mě 😀 ), tak mi právě říkala, že mi sežene ceník, ale že KET je za 7000,- a z ,,čerstvých,, embryí je za 17 000,- což mi přijde taky nějaký divný. Já pořád doufám, že mi zaberou ty léky, které proplácí pojišťovna, že pořád ještě nemám tak vysoký věk, aby jsem měla potíže z plodností........ A IVF centrum Motol prý nebrat, že je to tam šílený, tak zatím opravdu vede ten Apolinář 😵 jsem ráda, že tam chodíš, že se můžu ptát 🙂

len
27. dub 2010

No, ET normálně hradí pojišťovna. V některých centrech k tomu chtěj příplatek za nějaký spešl katetry nebo něco takovýho, ale to je tak 1000. V těch 17 tis. možná bude ICSI (u Apoli 6, jinde kolem 10), PK (u Apoli nic, jinde kolem 3), možná AH, možná nějaký doplatky za léky 😒 Ale pořád nechápu, jak se člověk vyšplhá na 60 😕 Možná PGD, ale to je u naprostý většiny párů naprostá zbytečnost a šanci to spíš sníží než zvýší, tak nevím. Pro srovnání, u Apoli počítám, že se vejdu do 40-50 i jako samoplátce včetně přijetí darovaných embryí 😀

damaska
28. dub 2010

sarusinka: takže já to tam okouknu, než dorazíte 😉 . Já sbaleno nemám vůbec, včera jsem začla na rychlo řešit, co všechno s sebou. Něco musím dokoupit, něco mám. Ručníky taky nebalím, župan nevím. Přezuvky na pokoj určitě beru, jen nevím jak s botami na cvičení. Mám jedny, co v nich plánuju chodit, je potřeba mít 1 jen do vnitř? Taky se mi nechtělo a nakonec se začínám tešit, hlavně na bazán, a tak. 🙂

elana
28. dub 2010

Damasko, župan netahej...je to ta nejobjemnější a zároveň nejzbytečnější věc, kterou sebou povlečeš 😉 (to neni jen můj názor, povšechně jsme se tu shodly).

Boty je lepší opravdu do tělocvičny jiné, spíš kvůli ohleduplnosti k ostatním, spousta holek cvičí v ponožkách (což je taky jedna z variant, pokud se Ti boty fakt táhnout nechce). A ty boty, pokud je povezeš, tak klasika, nějaké, co nedělají černé čáry na parketách a linu 😉 A hlavně nezapomeň boty do bazénu a na slatinu, tam je využiješ určitě, stojí se na chodbě bosky a neni to příjemný ani hygienický.

damaska
29. dub 2010

no, tak jsem jen tak volala pro jistotu, na pojišťovnu kvůli návrhu. A revizní lékař ten můj návrh bojkoval, prý je celý špatně. Takže nikam nejedu.

sarusinka
29. dub 2010

damaska: tak to nechápu, jako co tam je špatně? jakou máš pojišťovnu? jestlli VZP..... od té jsem utekla, není horší pojišťovna než tahle....... já myslela že ti to právě schválili? a ty jsi si už rezervovala Monti? aby jsi nemusela pak platit nějaký storno poplatek....

len
29. dub 2010

Já nevím, jestli je to pojišťovnou nebo spíš ouředníkem (já tehdy měla VZP a jela jsem), ale ta žádost má mít nějaké přesné parametry a oni na tom dost lpěj 😒 Tak možná to obvoďačka nesepsala doporučeným způsobem nebo k tomu nebyly všechny požadovaný přílohy... Mně tam taky bazírovali na totálních kravinách a do toho jsem měla obvoďačku dost lempla, takže katastrofa. Ale když jsem z nich vytřískala, co vlastně chtějí, a z obvoďačky potřebný lejstra, tak mi to schválili do půl dne.

damaska
30. dub 2010

len: mám pocit, že to mám zhruba jako ty.
sarusinko: no, řekli mi na pojišťovně není problém, klidně můžu nastoupit už 2.5.
Včera jsem tam volala, zda je teda všechno v pořádku, jestli papíry do lázní pošlou faxem, no a revizák byl rozčílený, že jsem si dovolila si vybrat termín a ubytování. Do toho návrh nebyl tak jak má být. Doporučení od gynekologa, taky nebylo v normě. Prý i snad nějaký zmatený operační protokol, že kterého nebylo nic poznat. Takže po všech stresech, šíleného nakupování, balení se nic nekoná. Když jsem nechtěla, tak mě do lázní cpali, když jsem se začla těšit, protože jsem sehnala ubytko dle svých možností a přání, tak to nevyšlo. Revizák, ten návrh nechtěl původně ani schválit. Ale když se do návrhu doplní vše potřebné, tak o schválení bude uvažovat. Jenže ubytování v lázních je plné a termín mi hoří, jinak se nestihnu vrátit na svatbu. Takže jsem z toho docela hotová ☹

damaska
30. dub 2010

jo, ještě mám VZP

damaska
30. dub 2010

ubytko v Monti, jsem samozřejmě zrušila, škoda 😠

len
30. dub 2010

Damasko, v tom případě doporučuju - nechat si přesně popsat, co jim v těch lejstrech chybí (u mě např. spermiogram). Nenechávat to na nich, ale papíry si osobně vyzvednout, osobně je odvézt příslušným doktorům a donutit je, ať tam ty správné náležitosti na místě doplní. A osobně znovu odvézt na pojišťovnu, kde udělat smutný voči a že to opravdu spěchá. Až to budeš mít posvěcený (u mě stačilo vyjádření - teď je to OK, ve čtvrtek schválíme), znovu obvolat jednotlivé lázeňské domy, jestli někdo neodřekl (tak jsem se tam dostala já, nějaká paní rezervaci zrušila). Pokud ne a na lázních trváš, zmírnit požadavky (jednolůžkový pokoj...).
Další možnost je, vyžádat si na svatbu z lázní propustku, to by měl zařídit lékař. Jestli máte svatbu v sobotu, tak by neměl být problém dostat propustku na celý víkend. Pokud by ti to neschválili, tak asi natvrdo na ten den-dva zdrhnout, nahlásit, že se necítíš OK, zrušit procedury a pak se vrátit. Ovšem je tam riziko, že pokud na to přijdou (netuším jak), bude průšvih veliký, a navíc je tam změna jména během pobytu. No a samozřejmě že zdrhat na vlastní svatbu z lázní a oželet svatební noc a těch pár prvních dní manželského života je trochu škoda.

damaska
30. dub 2010

len: děkuju za rady. Volala jsem té své obvodní a prý teď už všechno zařídí ona. Zřejmě jsem teda neschopná já. Určitě pak obvolám lázeňské domy, konec konců možná i ten jednolůžák oželím, ale radost z toho nemám. Třeba fakt někdo odřekne a budu moc odjet. na svatbu zdrhat nebudu. Pokud se to povede, tak bych chtěla odjet v půlce května, nebo koncem, maximálně začátkem června, pak už to řešit nebudu. Na pojišťovně mi zase řekli, že z rodinných důvodů, když bych nemohla v červenci, tak mají povinnost mi to poposunou na srpen, tak uvidím. Stejně je to věda. zatím mám čas, jen že jsem sehnala ideální ubytko a mrzí mě, že to nevyšlo, takovéhle štěstí mít už asi nebudu.

damaska
30. dub 2010

dokonce bych ani jednolůžák nedoplácela, protože bych se musela v průběhu pobytu stěhovat. smůla, no ☹

sarusinka
30. dub 2010

damaska: to je teda smutný... 😒 ☹ dej se k jiný pojišťovně.... VZP je nahovno.... mně OZP proplatí všechno bez keců....

lucci112233
30. dub 2010

Ahoj holky,

tak jsem se tu zase objevila 🙂

Damasko, tak moc jsem se zaradovala, že budu mít v Monti kámošku, já tam jedu od 9.5. (tzn. už příští neděli!), ale pak jsem si přečetla, že to nevyšlo a jsem moc smutná, to mě mrzí. Co zkusit zavolat do Monti ještě jednou, vzít to zrušení zpátky - jde-li to (já tam komunikovala s paní Roubíčkovou - telefon ti můžu poskytnout) a byla velice vstřícná. Já jsem u VZP (tam jsem naštěstí také narazila na suprovou paní, která byla velice ochotná), ale problém bylo spíše pořízení s lékaři - katastrofa, ty jsem musela do všeho "tlačit" a nedat se. Zkus to ještě "pohonit", jak píše Len, osobně vyběhat a dodat vše, co jim chybí. Držím palce!!!

alena36
1. kvě 2010

já jsem u VOZP (vojenská) a schválili mi to na počkání a holky co jsou u OZP (myslím oborová), tak ty taky se schválením neměli problém

lucci112233
1. kvě 2010

Ahoj,

jj, je to všechno o lidech, na blbce můžeš narazit kdekoliv ☹

Holky, jak se máte v lázních, jaké je tam počasí? Vůbec nevím, co si s sebou zabalit, jestli spíš teplejší nebo se vyletnit 🙂 A ještě bych měla jeden dotaz, stále váhám, jestli se nechat do lázní odvézt nebo si tam vzít s sebou auto. Může se třeba o víkendu odjíždět na výlety (vůbec nevím???) nebo by to byla zbytečná starost ještě o auto, které tam pak stejně nevyužiju. Díky.

sarusinka
1. kvě 2010

Lucci: už se nám to blíží viď? 😎 začínám se docela těšit.
Já budu asi převážně balit letní, ale určitě zabalím vestu, svetry, bundu... co kdyby.... Budu mit nějaký přezůvky, i když ve 4hvězdě asi nemusím,ale radši než chodit v botech,žabky,crocsy, to se hodí vždycky. A potom boty na cvičení. Koupila jsem si i tričtvrtáky a tepláky na cvičení,tak doufám,že mi nějaký cvíčo předepíšou 😀 mám problémy s páteří, mám docela blbou skoliozu. Nevim kolik si mám vzít kufrů, snad se to vejde do dvou, a do jedné tašky boty, případně ty brusle. Nebudeš si je Lucci brát?
damaska: zkus si tam ještě zavolat jak radila Len, třeba se to potom udělá rychle. Já jsem třeba odpověď taky posílala emailem.

Jinak nejdete taky dneska na Petřín? 😀 😀 😀 😀 vyzvednu manžela z práce a jdem pééšo 🙂 pracuje tam pod tim 🙂