Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

elana
5. zář 2010

jo ad procedury, tak jsou v sobotu dopoledne, obvykle se končí tak v 10, i když já měla úplně poslední proceduru masáž a ta skončila ve 14:00:-) neděle je volná.

zulik
5. zář 2010

Ajko,obchůdek s potravinami je i kousek za Adlerem vlevo za rohem přes jednu ulici,je to taková mini sámoška, jinak je na konci města, na konci Americké ulice i Lidl, je to pěšky tak 15 minut ostrou chůzí.
Je tam spousta penzionů, zkus si něco zadat do vyhledavače, vím, že blízko Adlera bylo Milano, myslím za 350-400 Kč za noc snad se snídaní, jinak je to vše tak nějak stejné.
Obchůdky tam nějaké jsou, dost i vietnamské, mají to tam docela předražené. Pro mne byl zajímavý obchůdek na kolonádě s bylinkovými čajíky, přírodní kosmetikou atd...
Procházky jsou tam krásné, ale když jsi tam dlouho, máš to zachvíli prochozené křížem krážem 🙂

b.e.r.u.s.k.a
5. zář 2010

@ajka222 a ty si nebudeš hotel objednávat sama?Jistě pojedeš dřív než já,napsala by jsi mi potom,kde jste sehnali ubytování pro manžela?Jináč holky jsou skvělé,jak se vším poradí.

jindriska
6. zář 2010

@b.e.r.u.s.k.a jestli mi to pojišťovna schválí tak 10.10. 😀

jindriska
6. zář 2010

@ajka222 ahojky, pokud to dobře půjde tak by jsme se tam mohly potkat 😀, měla bych mít nástup 10.10., hotel jsem si předběžně zamluvila na netu a oni se mi sami ozvali.

len
6. zář 2010

Holky, děkuju za politování s ouřadama 😀 Ale fakt byl, že když už jsem to tam donesla v přesné podobě, jak si to představovali, tak to schválili do dvou dnů (a taky vyhrožovali měsícem) a za další dva dny od schválení jsem jela (na vlastní přání tak brzo).
Ale já mám na tohle asi vůbec kliku, teď jsem v práci tři týdny (!) vyřizovala po úřadech párdenní zábor kousku chodníku ve slepé ulici, která celkem čítá čtyři domy 😀

El - tuším, že mi vyprávěla paní, co bydlela v Lužnici, že tam záchody na chodbě měli a taky společnou televizi pro celý patro a tak 🤐

Jo a ceny - asi jsem zdegenerovaná z Prahy, ale mně tam přišly naprosto OK, vídeňský kafe za 25 a pokud si dobře pamatuju, tak za ty dva střiky (ehm, 2x 2 deci vína + 2 matonky) jsme s El platívaly 90 Kč i s dýžkem...

ajka222
6. zář 2010

Ahoj holky, jste úplně úžasné 🙂 , strašně moc děkuji všem za informace.
Už jsem mrkla na net a projela možnosti ubytování pro partnera (jsem srab někoho propašovat ☹ , nerada bych se tam potom dohadovala a řešila to se zdravotní pojišťovnou, potažmo i se sociálkou). Možností k ubytování je spousta, takže úplně OK. Taky jsem jukla na restaurace, kavárníčku (Len na vaší oblíbenou Markéta) a musím uznat, že mne ceny mile překvapily. Taky jsem zdegenerovaná z Prahy 😀 , takže opravdu parádka.
Co se týká ubytování. Elana psala, že už tam nejsou pokoje bez sociálky na pokoji. Což by bylo skvělé, ale na druhou stranu je to trochu "vydřidušina 😕 ).Neboť na stránkách Frantíků - Františkovy lázně a.s., píší, pokud se jedná o Komplex.lázeň.péči tak cituji z internet.stránek: Pokoje, které nevyžadují žádnou finanční spoluúčast pacienta (dvoulůžkové II. kategorie) mají povětšinou sociální zařízení se sprchou společné na chodbě.
POkud tedy člověk chce sociální zařízení na pokoji, tak si musí připlatit (při dvoulůž.pokoji to je cca 2100,- Kč, Dr.Adler). Takže je otázkou zda-li ti to nějak hned nezapočítali Elana. No uvidím, teď nebudu řešit. Jen je to zajímavé.... 😀 . Ještě jsem znovu mrkla a zvláštní taky je dle ceníku. Lužnice je dvouhvězdičkový hotel, při dvoulůž.pokoji II.kategorie, není tam sociálka na pokoji a přesto klient doplácí taky 2100,- Kč, za to by snad neměl doplácet. Už tomu fakt nerozumím 🙄 . Ale mě už vlastně nic nemůže překvapit.

ajka222
6. zář 2010

@zulik Zulíku moc děkuji za info. Věřím, že první den si budu připadat jak v bludišti, ale pak si hned zvyknu. Jukla jsem na mapu města a bude to úplně v poho. Za Lidl jsem ráda, člověk si bude moct nakoupit ovoce 🙂 , děkuji i za typ obchůdek s čajíky a přírodní kosmetikou....taky to mám ráda 🙂 . Moc moc děkuji.

ajka222
6. zář 2010

@b.e.r.u.s.k.a Ahoj berusko, no zatím nic dopředu nedomlouvám. Sama ani nevím zda mi lázně pojišťovna schválí. Příjde mi to divné volat tam domlouvat se a pak případně něco rušit. Nevim, sama nevím jaký je správný postup ☹ . Minulý týden mi stačilo, že jsem každý den lítala od jednoho doktora k druhému a vyřizovala všechny potřebné papíry (a to ještě nevím zda vůbec je to OK). Původně jsem myslela, že budu mít lázně na nohu. Ortoped mi tvrdí, že na nohu, ale hlavně teď na slepák a divil se, že mi to nedoporučili na chirurgii. Takže nakonec vyřizování podkladů na slepák. Rychle letět na gynekologii, obvodní a nakonec chirurgie (ti mají v rozhodování největší váhu a nakonec tam na mě koukali jak "tele na nové vrata" co vlastně po nich chci a že na lázně nemám nárok. Pak na odběry, sranda nějakým nedopatřením mi odběry někde ztratili...takže vlastně pořád nevím zda vůbec pojedu ☹ .

ajka222
6. zář 2010

@jindriska Jindřiško, moc ráda se tam s tebou uvidím, alespoň nějaká spřízněná duše 🙂 . Bylo by to skvělé, ale jak jsem psala berušce vlastně ani nevím jak to dopadne ☹ . Držte mi palec a tobě moc blahopřeji, že to vyšlo 🙂

len
6. zář 2010

@ajka222 ten doplatek 2100 je "julínkovné" (60 Kč za den, jak kdybys byla v nemocnici) a pak 15 Kč lázeňský poplatek, ten se platí ve všech hotelech v lázních. Takže 2100 je naprosté minimum, ty vyšší doplatky pak mají započítané třeba vyšší kategorii ubytování, jednolůžkový pokoj, v dražších hotelech příplatek za stravu... Ale myslím, že saralinda psala, že za ty 2100 bydlela na dvojlůžáku s vlastní sprchou a chválila si to tam, ale ta si nevybírala, pokoj jí byl přidělen... Obvykle mm pocit, že když si člověk nevybírá sám, umisťují do pokojů s nižším doplatkem. Ale po tom, co mi líčila paní z Lužnice, tak do ** bych raději nejezdila 🤐

Jinak procedury jsou tam všemožné, doktor obvykle napíše ty základní gynekologické a pak to doplní dle další případné diagnózy, takže dle mého ti k těm gynekologickým klidně může připsat něco na to koleno. Aspoň El tuším říkala, že nějaká její kolegyně si zrovna na pochroumané koleno moc pochvalovala sedací gynekologické koupele v horkém bahně, takže dvě mouchy jednou ranou 😀

elana
6. zář 2010

Leni, to koleno bylo moje a dělalo mi na to moc dobře bahno 😵 jinak moje spolubydla byla chabrus na záda a když to řekla doktorce, tak jí místo bahna napsala bederní kalhotky z bahna a k tomu parafín na záda...takže holky, nebát se a říct si 😉 jinak procedury jsou popsaný tuším na str. 13 nebo tam někde.

jo, s tou Lužnicí máš pravdu, tam je to asi bída. Vybírala bych taky mezi tříhvězdičkovýma, dvojky bych neriskovala.

elana
6. zář 2010

tak ne, je to str. 10

ajka222
6. zář 2010

@len Ahoj Len, moc děkuji. Jsem já ale pako, já celou dobu myslela, že sociálka na patře je zadara a na pokoji je za poplatek 2100,- + je třeba ještě zaplatit 60,- + 15,- za den....Vůbec jsem nějak nečetla, že v ceně je už julinkovné a lázeňský poplatek. Tak to je skvělé...koukám, že už teď s Vámi tady ušetřím spoustu peněz 😀 . No jen tak dál 😀 . Len moc děkuji za info. Jojo tak jsme to psali s obvodní, hlavní léčba slepák a další léčba koleno, takže počítám, že budu lítat z jedné procedury na druhou 🙂 .Ale těším se, konečně bude třeba nějaký pokrok v léčbě.

ajka222
6. zář 2010

@elana .Nene do dvou hvězdiček nejdu..určo tři. Jsem rozhodnutá pro DR.Adler. To já budu bojovat a plně hlásit....už teď se moooc těším na zábaly, bahýnko a bederní kalhoty (do zní zvláštně). Na rehabky nyní chodím totiž nejen s kolenem ale i se zády, bohužel ☹ . 5měsíců o berlích nic moc.

elana
6. zář 2010

Aji, buď máš bahýnko nebo kalhotky, vzhledem k tomu kolenu si řekni radši o bahýnko, to je fakt žůžo a mně to opravdu pomohlo (řekla bych i v dlouhodobém horizontu).

len
6. zář 2010

@elana no vidíš, dokonce tvoje koleno 😀

elana
6. zář 2010

Len ano, moje osobně😀

b.e.r.u.s.k.a
6. zář 2010

@ajka222 já bych si taky nic dopředu nedomlouvala,nejsem náročná,ale z práce mě pustí jen když to řeknu měsíc dopředu,takže to budu muset nějak domluvit.Jo a jaké všechna vyšetření musí být před těma lázněma?

elana
6. zář 2010

Beru, vyšetření žádná být nemusí, když vymámíš od doktora lázně, tak se rozumí tak nějak to, že je potřebuješ, on na tu žádanku napíše proč a přikládá k tomu většinou třeba operační protokoly atd.

ajka222
6. zář 2010

@elana Holky, vy jste fakt úžasné...moc děkuji. Už jsem jukla na 10stranu, vyčerpávající informace....asi si průběžně přečtu všechny strany...až teď zjišťuji, že vlastně sokoro vše na co se ptám, už někde bylo jednou popsáno. Moc tedy děkuji za vaší trpělivost a znovu odpovídání. Ještě mě napadá, zda si mám vzít staré plavky (z důvodu zničení vodou)....myslím zničení nějakou procedurou.

elana
6. zář 2010

Aji, na všech procedurách jsi nahatá (myslím ty koupací), ale je to diskrétní, jsi tam sama a lázeňská Tě po výstupu z vany hned zabalí do prostěradla, v bazénu je normální chlororovaná voda a do šlapacích bazénků si vezmi tričko, jinak je dost horko a sestry nutí člověka do podprsenky 😒

jasně, celý si to pročti, ale když odpověď nenajdeš nebo tak, klidně se ptej, rády odpovíme (zavzpomínáme 😉 )

ajka222
6. zář 2010

@b.e.r.u.s.k.a No já přikládala zprávu a doporučení od ortopeda (díky kolenu), zprávu a doporučení gynekolog a zprávu a doporučení chirurg + musela jsem letět na odběr krve a moč (čekala na výsledky...to trvalo, neboť mi to ztratili) no a pak už to osobně odnesla na OZP.

ajka222
6. zář 2010

@elana Tak to je úplně vpoho...nejsem stydlín...takže Ok 😀 Moc moc děkuji holky. Veřím, že potom budu taky moc vzpomínat a radit dalším 😉

elana
6. zář 2010

Ajko fakt jsi musela mít krev a moč? tyjo. Pojišťovnu mám stejnou, asi přitvrdili 😕

určitě budeš🙂, věřím že se Ti bude taky líbit. Kor jestli se tu s někým domluvíš a pojedete rovnou víceméně spolu 😉

b.e.r.u.s.k.a
6. zář 2010

Krev snad bude v pohodě,ale s močí je to špatnější,vždy mi v ní něco najdou,no budu si na ní muset zajít dřív ať mi když tak napíše antibiotika a do lázní je to OK

len
6. zář 2010

@elana mně zkopírovala výsledky krve, co jsem tam byla dva-tři měsíce předtím na předoperačním kvůli IVF. Moč potřeba nebyla. Zato bazírovali na přesným počtu spermií, protože "v normě" (tzn. víc jak 20 mil./ml) jim nestačilo, a to se tam nejel léčit chlap ale já 😀

Jinak kdyby byl člověk fakt drsoň, tak v práci se to vlastně domlouvat nemusí. Tohle není dovolená, to je normální lékařská procedura, nemocenská, to nemá zaměstnavatel co zakazovat, o tom se s ním nemusí smlouvat, to se prostě oznámí a on nemá sebemenší pravomoc s tím hnout, jak je to jednou nařízený doktorem. Ovšem uznávám, že v rámci zachování dobrých vztahů je vhodné se domluvit. To jen kdyby se chtěli cukat, tak prostě smůla, když člověka odvezou do nemocnice, taky s tím nic nenadělají 😉

b.e.r.u.s.k.a
6. zář 2010

@len No já i kvůli kolegyním,musí si za mě rozepsat směny.
Jo a naco chtějí ten spermiogram?

elana
6. zář 2010

aha, já fakt krev neměla vůbec, byly tam jen operační protokoly a napsáno, že vzhledem k tomu a tomu dr. doporučuje lázeňskou léčbu. Je to prostě pojišťovnu od pojišťovny jiný...a co víc, úřednice od úřednice😀

to je pravda, že teoreticky vlastně by to člověk vůbec hlásit nemusel...ale běžně v práci nějaký vztahy jsou a vypadnout na 4 týdny jen tak a jet se rekreovat (já vím, léčit 😉 ), to zrovna jméno pracovníka zlatě nepodtrhne 😅

elana
6. zář 2010

spermiogram chtějí tehdy, když je neplodnost z jiného než pooperačního důvodu. Prostě proto, aby se nejela léčit ženská, když chlap má azoo a je neplodný vlastně on.