Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

musilka
26. kvě 2008

ahoj pajdo sice tam nejedu ale ráda si přečtu zkušenosti ostatních chtěla bych tam jet po laparce ale nevim jestli mi to mudr napíše 😒

pajda
autor
26. kvě 2008

Musilko- já mám teď právě čerstvě po laparce- už po sedmé 😖 . Snažíme se o mimi zhruba tři roky. Máme za sebou asi 13IUI a 1IVF, takže dr. neváhal a hned mi je napsal. Schválení trvalo týden a za další týden jsem dostala termín a příští týden už jedu. Je to strašně rychlé, vůbec jsem nečekala, že to bude takhle brzy.

musilka
26. kvě 2008

No to jsi hodně dopředu. My se snažíme 18 měsíců. Mám polycystické vaječníky a vůbec nemám ovulaci a bez vyvolání hormony mi nechodí ani mrcha. Ve čtvrtek jdu k mudrovi pro papíry do CARu a v CARu mě chtějí hnedle poslat na laparo. a mudr by mi pak ty lázně napsal .Tak uvidíme.

myskyva
26. kvě 2008

sice je to už asi 5let co jsem tam byla ale procedury zůstávají asi stejný.....jeden den jsem se 20minut válela v bahně a druhej den v nějaký perlivý vodě 😀 to se střídalo ob den,do toho pití pramene( nevim jakej účinek má správně mít ale na mě působily jako 100% projímadlo - do půl hodiny od vypití jsem běžela),2x týdně cvičení v bazénu.Mě se tam docela líbilo,až na to že jsem tam byla říjen listopad takže to kazilo počasí.

pajda
autor
26. kvě 2008

Mysky- a to jsi neměla nic jiného než za celý den jednu proceduru a 2x týdně dvě? To snad ne? To se tam ukoušu nudou 😲 .

dvojka
26. kvě 2008

pajda - nukoušeš,to mi věř....

pajda
autor
26. kvě 2008

Fakt ne? Ty jsi tam taky byla dvojko?

myskyva
26. kvě 2008

pajdi neukoušeš,tam je pořád kam chodit a co dělat 😉 jenom to kino snad už trošku zkulturnily,jestli ne,tak moc nedoporučuju 😒

rioko
26. kvě 2008

a jaké podmínky jsou pro to, abys ty lázně dostala? asi musíš mít za sebou víc zákroků, ne?

dvojka
26. kvě 2008

pajda- né přímo na léčebné kůře,ale městečko je to moc hezké a je furt kam chodit.Bude se ti tam líbit. 🙂

halpa
26. kvě 2008

Nudit se určitě nebudeš. Já tam byla letos v lednu a měla jsem každý den 4-5 procedur. Procedury jsou různé podle diagnózy od bahna, přes výplachy léčivou vodou, masáže klasické, podvodní až po plavání a cvičení v bazénku. Dopoledne je většinou zaplněné procedurama a odpoledne - je tam opravdu spousta míst, kam zajít.Ale hlavně si tam člověk úžasně odpočine a přijde na jiné myšlenky...Takže příjemný pobyt. 😉

pajda
autor
26. kvě 2008

Halpa- děkuji moc. Tak jestli tam budu mít i masáže, tak se fakt těším 😀 . Můžu se zeptat, s jakou diagnózou jsi tam byla ty?

jork.r
26. kvě 2008

Ahojky Pajdi já byla ve frantovo jako puberťák v 16letech,ale bylo to tam super .A nuda tam fakt není !!Je tam kam chodit !Sice už je to hodně let ,ale já bych tam jela klidně znovu!! 😀 A procedury jsou super!!Bazénky šlapací..hlavně ne skotské střiky,ale to tě oni určitě nedají!!Po těch jsem týden nemohla chodit jak mě bolely záda!
Tak to tam ode mě pozdravuj Hlavně toho ušoupanýho Františka!! 😉

halpa
26. kvě 2008

Já jsem tam byla po mimoděložním těhotenství. Měla jsem vlastně taky pooperační (laparoskopie) stav,takže ty tvoje procedury by mohly být podobné těm mým.Každý den jsem chodila hladit Františka, no zatím nám to nepomohlo, ale naděje umírá poslední 😅

pajda
autor
26. kvě 2008

Halp- a jak dlouho se snažíte? To mimoděl. bylo spontánně nebo po IUI nebo IVF? Určitě se vám taky zadaří 😉 .

chiwule
26. kvě 2008

pajdo, já tam byla před 6 rokama - procedury byly následující: koupání v bahínku, výplachy minerálkou, výplachy plynem, skotské střiky, perličková lázeň, cvičení rehab a na posílení břišních svalů - byla jsem po slepáku. Padla jsem každý den úplně hotová. Když jsem se trochu zaběhla, začala jsem chodit do místní posilovny u náměstí a na solárko, za ten měsíc ze mě byla docela kóča 🙂)) hned bych jela zas!

pajda
autor
26. kvě 2008

Díky, tak snad se mi tam bude líbit. Ty výplachy asi nebudou zrovna příjemné, ale to se přežije. 😝

halpa
26. kvě 2008

Antikoncepci jsem vysadila v červnu 2007, v září 2007 jsem musela jít na tu laparku v 5tt+6, v lednu 2008 jsem byla v lázních (to jsme si dali měsíční pauzu ve snažení) a od té doby čekáme na vytouženou Julinku. Když se na to člověk dívá s odstupem, řekne si, že to vůbec není dlouhá doba, ale ... ☹ Zatím to nebereme nijak tragicky, nehroutíme se,ale o to víc se těšíme 🙂

chiwule
26. kvě 2008

jo a pajdi, nezapomeň šáhnout Františkovi na pindíka, říká se, že pak do roka a do dne 🙂 já si nešáhla a vidíš jak jsem dopadla 😉

pajda
autor
26. kvě 2008

Pořádně mu ho ošulám 😀 😀 😀 . Jak se vede Chiw?
Halpa- uvidíš, že se brzy dočkáte. Když už to šlo jednou, tak to půjde i podruhé 😉 .

nika70
26. kvě 2008

Ahoj, já jsem byla ve Frantovkách už hodně dávno, ale těch procedur je tam určitě hodně, takže to jde přežít... 😀 ...výplachů se nemusíš Pajdo bát, to vůbec nebolí....je to jen trochu zvláštní...ale třeba ty bahenní koupele (a při nich zavedené bahenní tampony) jsou super věc....já se tam tenkrát dala po mimoděložním fakt dokupy a ráda na to vzpomínám...a jestli pojedeš v červnu - tak není co řešit, to je super....já byla přelom září/říjen, ke konci už zima, ale i tak mají Frantovky krásnou atmosféru.....

nika70
26. kvě 2008

Jo a na Fanouše si fakt nezapomeň sáhnout, já ho pořádně oleštila a za rok už jsem chodila s čtyřměsíčním pupendem.... 😀

frenkina
26. kvě 2008

Ahojky holky chtěla jsem se zeptat myslíte že bych měla nárok na lázně?Mám za sebou 2iui,2ivf a jednu laparoskopii vecovodů a ovárií?díky za odpovědi 😉

bubisek
27. kvě 2008

Ahoj Pajdo,
já byla ve Františkových loni v létě - srpen.
Měla jsem je napsané po operaci cysty na vaječníku, kvůli srůstům laparotomicky,takže jsem byla fakt K.O.
V lázních byly procedury fajn - bahínkové tampony a zábaly, vaginální výplachy minerální vodou, masáže, plynové koupele vaginální i celkové. Pak podle toho,co tě trápí dál ti napíšou další procedury,abys je měla jakoby do počtu pro pojišťovnu. Ja měla ty masaže a pak šlapací bazenky na křečové žíly. Procedury jsou dopoledne 3-6 ks, i v sobotu. Odpo máš volno pro sebe, takže výlety,bazén,procházky,kavárničky🙂
Na procedury si s sebou ber knížky, abys nekoukala do zdi🙂
Je tam i knihovna,takže stačí zaplatit vstupní poplatek asi 30 korun a pak si můžeš pujčovat knihy cely měsíc.
Jen pozor na dvoulůžkový pokoj, já na něm byla a byla jsem tam se slečnou,které bylo 19 let, prostě puberťačka bláznivá,dělala hrozný naschvály,takže teď kdybych jela,tak bych si radši připlatila za jednolůžák.
Jinak mladých holek tam tak strašně moc v jednom hotelu není,nás tam bylo asi 5. Naštěstí jsme spolu seděly i u stolu v jídelně,jinak tam jsou fakt jen důchodci Češi i Němci a sedět s důchodcema,to je pakárna🙂.
Tak ať se ti tam líbí.

pajda
autor
27. kvě 2008

Bubisek- děkuju moc. Snad tam nechytnu nějakou pubošku 😖 😝 . Mám dvoulůžák a i za ten si musím 200,- připlatit, protože jsem jej chtěla s WC a koupelnou a za to se připlácí 😠 . Jinak už se začínám celkem těšit. Snad tam bude fajn.

zuzan
28. kvě 2008

Ahoj holky, jen jsem vám chtěla říct, že vás strašně moc obdivuju... Já vím, že je to pro dobro věci a kvůli miminku všechno na světě, ale já jsem takovej stejskálek, že bych tam probulela každý večer do polštářů 🙂))
Pajdo, tobě moc přeju, ať se ti tam líbí a hlavně ať ti pobyt v lázních přinese hodně brzy vytoužené ovoce 🙂

pajda
autor
28. kvě 2008

Zuzi děkuji moc. Já jsem taky hrozný stejskálek, ale budu to muset vydržet. Nechám doma manžela s mými chlupatými peršánky, kteří jsou jako moje miminka. Jsem na ně děsně fixovaná, ale budu muset být hodně silná. Jednou přijedu domů, asi v polovině, protože manžel bude mít promoci, takže alespoň to. 😢

bubisek
28. kvě 2008

Pajdi, ja taky priplacela za dvouluzak a pak neco na stravu. Priprav si docela dost penez s sebou, ja platila za hotel a stravu za ten mesic asi 6000 navic, pak jsem chodila ob den na chvili na internet, sem tam vylet, pujceni kola, bazen, kavarnicka,zakusecek a prijela jsem domu dohromady o 14 000 lehci (to jsem pocitala i s tou platbou v hotelu) Jinak v sobotu po tech procedurach,kdy jich je vetsinou min,mas az do nedele volno, u nas se to delalo tak,ze jsme nahlasili v jidelne,ze jedeme na vylet,at nam nepripravujou obedy a vecere. Vzdycky se totiz divili,kdyz nekdo neprisel na obed. Takze se to hlasilo dopredu. A jen nas na hotelu strasili,ze chodej kontroly,ze kdyz tam nespis,tak ze te muzou poslat domu a nahlasi to pojistovne,takze si pak hradis ten pobyt jakoby sama. Ale myslim,ze to bylo jen straseni a kdyz se ke vsemu domluvis s tou spolubydlici,tak to zmaknes.

luccii
28. kvě 2008

ja jedu do Frantiskovych lazni! 🙂 pristi stredu 😉 rada se tu s nekym seznamim, kdo tam taky v tu dobu bude 🙂

pajda
autor
28. kvě 2008

Ahoj Lucci- já taky v pondělí. Huráááá, konečně někdo. V jakém budeš hotelu?