Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

nastenka1977
23. kvě 2012

Ahojky, chci se jen zeptat, zda některá z vás také nejede koncem června do FL ? Mám termín od 24.6.-22.7. do Adleru.

petpec
29. kvě 2012

Ahojky, já nastupuji do FL 19.06 do Adleru..😉 tak to se tam uvidíme a můžeme si užívat, je to tam super loni jsem už lázně tam absolvovala, jen jsem byla v jiném lázeňském domě..

zuzca888
7. čer 2012

Ahoj holky, jsem tu nová, ráda se k diskuzi připojím.Mě lázně schválili, jedu tam 29,6, do lázeňského domu Belvedere. Máte nějakou zkušenost s tímto hotelem? Doufám, že tu najdu někoho, kdo tam v tuto dobu bude také. Bylo by fajn tam někoho tak trošku znát.

petpec
10. čer 2012

@zuzca888 Ahojky, budu tam už od 19.6 určitě se tam můžeme sejít na kávě a podnikat výlety..😉 jestli budeš mít nějaký dotaz ráda zodpovím.. ( pokud jezdíš na bruslích,tak si je vezmi, je tam super trasa lesem na Ameriku,poté různé pěší stezky po lázní a okolí..😉

zuzca888
10. čer 2012

ahoj petpec, to budu rada, kdyz se tam sejdeme. na bruslich bohuzel nejezdim. je jsem v laznich uz jednou byla, v unoru 2009, takze tak nejak vim, jak to tam chodi. kde budes ubytovana?

zuzca888
10. čer 2012

@petpec uz to vidim, v adleru. a take jsi tam uz jednou byla. je poprve byla v Radbuze, patri k adleru a bylo to tam celkem fajn. jen se mi ten pokojik zdal maly. ale mela jsem se tam dobre, mela jsem i dobrou spolubydlici. tentokrat budu ubytovana v belvedete, asi ne primo tam, ale asi v nejakem dome, ktery k hotelu patri.

hermina88
11. čer 2012

Ahoj holky,jedu v červenci do Františkových lázní po slepáku. Mám ale problém se zaměstnavatelem a potřebovala bych zkrátit pobyt na 3 týdny. Nemáte s tím někdo zkušenost? Díky moc za info.

zuzca888
11. čer 2012

@hermina88 zkusenosti nemam, ale slysela jsem, ze to asi nejde. zkus se zeptat sve pojistovny.

hermina88
12. čer 2012

Na pojišťovně jsem neuspěla. Dostala jsem doporučeno domluvit se s ošetřujícím lékařem v lázních. Ale mám obavy aby s tím nebyl nějaký problém.

berkana
12. čer 2012

@hermina88 nejlepší by bylo, aby jsi ten poslední týden dostala menstruaci, to je pak stejně jen ty procedury, co jsou "nasucho". No zkusit to můžeš se domluvit, ale je to problém s tím, že právě ty 4 týdny jsou kvůli té menstruaci, pač to přijdeš o nějaké ty procedury. A můžu se zeptat, co máš za problem se zaměstnavatelem? Vím že kvůli tomu zaměstnavatelé nadávají, ale oni si neuvědomují, že se tam nejedeš dovolenkovat, ale rekonvalescencovat (snad je to tak napsáno správně), seznámila jsem se tam s jednou holčinou, co tam byla taky po operaci slepáku a měla pak ještě po návratu z lázní problémy se vrátit do normálního provozu, pač to měla teda dost náročnou tu operaci a byla pořád zeslabena, trvalo dýl, než se srovnala.

hermina88
12. čer 2012

díky za info. Tak byla jsem dlouho v pracovní neschopnosti kvůli tomu slepáku a teď ty lázně a po lázních mě čeká ještě jedna laparo operace, to bude další neschopenka. V práci jsme dvě, musíme se vystřídat s dovolenýma atd... Já se cítím docela fit, ted už měsíc pracuji, s tím problém nemám. S menstruací si nejsem jistá,zda to tak úplně vyjde.

bekyna
30. črc 2012

Tak už jsem se před třemi týdny vrátila z F.L. a tady nic nepřibylo. Mně se tam líbilo moc a doufám, že vám všem, které jste tam byly, také. Františkovy Lázně znovu nezklamaly.
Jak teda bylo? Napište zkušenosti pro ty, které se teprve chystají!

zuzca888
30. črc 2012

@bekyna ahoj, bohuzel se nikdo k diskuzi nepridal. ja jsem vcera prijele, tak si to tu snad uziju,

zuzca888
30. črc 2012

@petpec ahoj, tak jsem vcera dorazila, zajdeme nekdy nekam pokecat nebo na vylet? budu ráda. jsem ubytovana v belvedere-jesenius.

ida35
8. srp 2012

Ahoj, já měla nastoupit teď v ☹ neděli, ale zvrzala jsem co se dalo a nenastoupila a tak teď budu jednat s pojišťovnou, protože zatím je ještě pro mě pořád volno. A co ty ? Sehnala už jsi nějakou kamarádku. Co se týče lázní mám trošku fobii z důchodců. Máš pořád, co dělat. BUdu ráda za odpověď.

bekyna
8. srp 2012

ida35

To se ti nedivím, nejhorší důchodci jsou ti s holemi.

ida35
9. srp 2012

Holky, já to zavalila. Nejdříve jsem si ty lázně doslova vybojovala, pak ještě vybojovala zkrácení na 21 dnů u pojišťovny a nakonec, když jsme dorazili do lázni, tak jsem nenastoupila kvůli pozitivnímu gravitestu, který jsem si udělala cestou do lázní na benzince. Bylo to jen z legrace,protože mi meškala menstruace a já ten test náhodou vzala s sebou. Po té, co jsem nenastoupia, tak mi za dva dny ta menstruace normálně začala. Ten test asi nebyl v pořádku. Mezi tím z lázní poslali ten poukaz zpět na pojišťovnu a já neměla moc šanci se domluvit, protože než jsem se z toho šoku oklepala, tak paní revizní na pojišťovně odjela na dovolenou. No a teď než by se zase vše dohodlo, tak už je pro mě strašně pozdě kvůli práce.
Já bych mohla tak nejdřív v říjnu a to jsem byla tak šťastná z letního termínu.
Z druhé strany musím, ale říct, že je fakt, že jsem si říkala, že ti mladí spíš jezdí mimo prázdniny, kvůli rodiny a tak. Abych se přiznala v lázních jsme ještě malou chvíli pobyli a lecos prochodili, ale nepodařilo se mi snad potkat jedinou ženu pod 45 let a i těch tam bylo pramálo. Spíš mě zděsilo množství důchodců. Chápu, že v každých lázních je jich dost, ale tam jich bylo fakticky tak 95%. Hlavně kolem Adleru jsem jich viděla pořád hodně a měla jsem i trošku obavy, zda- opravdu nebudu v láznich sama i když jsem sportovní typ a vím, že příležitosti pro sport je tam dost,.
Co by jste mi holky poradili, mám jet ještě v říjnu? Myslíte, že letní měsíce jsou důvodem, proč bylo v lázních méně holek? Myslíte, že Adler nadstandartní pokoj je dobrá volba, nemám raději zvolit Belvedér? Připadá mi hezčí.
Nutno, taky poznamenat, že můj stav není alespoň prozatím nijak vážný, děti mám a do lázní si jedu spíše odpočinout i když je pravda, že ty zdravotní neduhy taky poléčit, to je zase fakt, že zdravotní důvod mám. Jen mám trošku obavy a budu vděčná za radu či názor. Škoda blbého gravitestu. Už bych v lázních byla a nemusela nic řešit.
Jó a prosím, písněte mi i Váš názor na jídlo a celkově k ubytku.
Díky moc a omlouvám se za rozepsání.

bekyna
11. srp 2012

ido35!
Tys to teda vymňoukla, jen co je pravda. Dá se to pochopit, měla jsi radost, že jsi těhotná a uspěchala jsi to.
Starších lidí je ve Františkových Lázních opravdu většina, ale na fobii z nich to až být nemusí. Vždyť seznamovat se nebudeš na ulici. Stejně, pokud neumíš německy, si moc s nimi nepokecáš.
Seznámíš se na procedurách, které jsou v jiném složení pro mladé holky a jiné po infarktech a tak. Cvičení jsou také jiná pro mladé a jiná pro staré.
Můžeš třeba jet na zájezd, který se nehodí pro starší lidi, kteří špatně chodí. Pokud budeš na dvoulůžkovém pokoji, tak ti tam dají dívčinu v tvém věku. A když budeš mít bábiny u oběda, tak to přežiješ, uvidíš. Najíte se, někdy je s nimi sranda, někdy se od nich dost dozvíš a pak si jdete po svých.
Nevím, jestli je mladých víc na podzim, ale myslím, že je to asi stejné. Zařiď si to znovu a určitě jeď. To bys musela být úplně mimo, aby sis tam nenašla kamarádky. Většinou se udělá dobrá parta a je pak na co vzpomínat.
Pokud jde o to, jestli Adler nebo Belveder, tak v Adleru jsem byla spokojená, v Belvederu jsem nebyla.
Tak ti přeji, ať ti to vyjde!

cuddle
11. srp 2012

@ida35 ahoj ja vybrala Adler a spokojenost, Belvedere je hezci sice z venku, ale holky si ztežovaly na jídlo, snídaně malé, nebyl výběr pečiva, v Adleru normál všichni bufetový výběr a vařili moc dobře. Personál milej.
Je všude hodně Německých duchodců - ale s těma opravdu se uvidíš na jídle, možná je potkáš na kávičce, jsou moc fajn, usměvavý, slušní a sdružují se spolu.
Jinak já můžu říct, že já byla v únoru a bylo tam dobře 30 mladých holek, různě po hotelích, které jsme se potkávaly na procedurách - cvičení ( které je například v Adleru ), pokud se nebojíš seznámit nemáš problém za 3 dny znát holky tvého věku a dohodnout se s nima na výletech, něbo jiných akcích.
Jinak já byla na dvojluzaku s kamoskou, priplacely jsme si, ale jinak chtěj pokoj do ulice ne do dvora a to samé pripadne Belvedere k parku ( pac je tam dikoteka, ktera myslim docela rusila ...) jinak napr pawlik to by samej duchodec 🙂

summer2012
11. srp 2012

Ahoj holky, 17.7. jsem byla na laparo kvůli mimoděložnímu a museli mi vzít pravý vejcovod. Za jak dlouho jste po takovém zákroku jely do lázní? Chci se domluvit se svým gynekologem, aby mi napsal doporučení, ale nevím, kdy za ním zajít, aby mi to třeba neodmítl, že je moc brzy. Nerada bych ale zase bych něco propásla. Dík moc za vaše zkušenosti.

ida35
13. srp 2012

A holky můžu se ještě zeptat, mohla by jste mi některá poradit, zda jste někdo viděl jak vypadá apartmá v Adleru ? Je to v něčem výhodnější ?
Díky za odpověď. Pojedu totiž pravděpodobně až v lisotopadu a tak se v tom snažím najít nějaké výhody, když jsem ten srpen prošvihla.

vlcice38
14. srp 2012

ahojky, jsem z Brna a nastupuji 19.8. do Belvederu 🙂 lazne absolvuji poprve a vubec nevim co ocekavat, jaky je lazensky zivot - procedury a co dalsi aktivity 🙂 .... jedete nekdo ve stejnem terminu ? dekuji za info, napr. tip co nezapomenout pribalit apod..... a treba brzy navidenou

1miska
15. srp 2012

@ida35 myslim, ze v lete je to na duchodce nejhorsi - my jsme zacali resit lazne s doktorem ted, rekl, ze nejlepsi to stejne budu mit kdyz pojedu rijen/listopad, ze to tam uz nejsou ti duchodci co si to plati a chteji si uzit hezkeho pocasi a kolonad, ale lidi, ktere tam posila pojistovna

ida35
17. srp 2012

Taky si myslím. Když jsem tak o tom uvažovala, tak jsem došla k tomu, co pan doktor. Navíc sice počasí nic moc, ale Aquaforum zdarma a nižší ceny pobytu.

pupidu
21. srp 2012

Ahoj 🙂 Já byla ve FL letos v březnu. Trochu jsem se toho počasí bála, ale vyšlo naprosto perfektně a i možností, jak trávit čas, byla spousta. Procedury jsou super a určitě si rychle najdete partu, se kterou vám to rychle uteče.
@summer2012 Já si šla pro doporučení na lázně cca 3 měsíce po operaci, ale myslím, že kdybych si řekla dřív, určitě se nic nestane.
@ida35 jo, a k tomu apartmánu v Adleru - určitě se to vyplatí. Já sice měla jen standardní pokoj, ale kamarádka si ten svůj po pár dnech vyměnila za apartmán, který se uvolnil, a udělala dobře. Je mnohem větší a jen o pár korun na den dražší 😉

gitab
27. srp 2012

Ráda bych všechny pozdravila a popřála příjemný pobyt ve FL. Jen bych chtěla upozornit na blízkost nočního klubu Gruzie - je přilepený ze zadu k Adleru a naproti je boční strana Belvederu, a opodál je Royal, tak kdo si chce odpočinout a vyspat, tak doporučuji rezervovat v těchto hotelích pokoje, které jsou orientované na jinou stranu než je Gruzie (hraje každý den do 23 - 24hod).
Jinak jsem byla v lázních 2x - léčba je super a pomáhá. Proto jsem se rozhodla pro svou bakalářskou práci zvolit téma propagace Františkových lázní a chtěla jsem se zeptat, zdali by se našel někdo, kdo by zhodnotil průběh lázeňské péče v následujícím dokumentu?
http://www.survio.com/survey/d/I5P9Y4L3I9N2D8A4G
Díky.

pupidu
31. srp 2012

@gitab odesláno 😉

1miska
3. zář 2012

ahojte holky, mam prosbu, dnes jsem zanesla zadost o lazne do sve pojistovny - s diagnozou primarni sterilita vyplnene od praktika s doporucenim z CAR. Jaky je dalsi postup. Mam cekat az se ozvou? nebo se sama ptat? a za jak dlouho se prumerne pak od schvaleni jede do lazni? A kdy volat do lazni kvuli pokoji? pokud mate nekdo chvilku cas budu za rady do IP moc vdecna

pupidu
3. zář 2012

@1miska Ahoj. Já si nejdřív rezervovala pokoj v lázních a když jsem žádost posílala na pojišťovnu, tak už jsem jim tam přímo napsala, který termín mám domluvený. A ozvali se mi za dva týdny 🙂

1miska
3. zář 2012

@pupidu a to ti rezervovali pokoj i kdyz jsi to nemela jeste od pojistovny schvalene? ze kdyby to nahdou neschvalili, tak pak budou rezervovat pokoj zbytecne, aby nemeli reci