Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

sluniiickooo
15. únor 2012

@janule21 a všichni v Adleru krom mě cssss.......

nareb72
15. únor 2012

všem doporučuji slatinné tampony jsem z Litoměřic tady prim.Černý dělal slatinnou léčbu velmi úspěšně četla jsem 400 děkovných dopisů z období tří let,říkalo se jim děti z bahna.Když nedostanete lázně přijeďte k nám do Litoměřic.

jara
16. únor 2012

Holky, můžu se zeptat, vzaly jste si dvoulůžák nebo si připlatíte za jednolůžák??? A oni vám dají na výběr ve zvacím dopise nebo jak to chodí??

luca77
16. únor 2012

@jara já si připlácím za 1 lůžkový pokoj v Dr.Adler 3.710,-Kč + (3.220,- Kč regulační a lázeňský poplatek). Ještě,než my to schválili,tak jsem si rezervovala ubytování a termín.Můžeš si vybrat z hotelů,který nabízejí FL a rezervovat si ho,není problém.Jelikož neměli na celé 4týdny volný stejný pokoj,tak se budu na ten poslední týden stěhovat,ale to přežiju 😉 Pokud si žádný sama nevybereš,tak ti ho přidělí oni,ale většinou je to právě Dr.Adler nebo Belvedere.

jara
16. únor 2012

@luca77 já myslela, že termín ti řeknou oni!!! Tzn. že jsi si rezervovala ubytování po podání žádosti na pojišťovnu??

zezizu
16. únor 2012

@pajda ahojky, mužů se zeptat? Ty lázně ti psala rvoje gynekolozka nebo v CARU?

cuddle
16. únor 2012

@jara pokud si sama nic nezaridis, daji Ti automaticky to co plati pojistovna, tzn, standard 2 luzak s nekym ...bez doplatku na nejblizsi termin co maji volno
pokud chces muzes si zajistit sama co chces, nejlepe jak budes vedet, ze mas schvaleno zavolat primo do hotelu a domluvit se , jaky chces pokoj, co maji a kdy volneho

cuddle
16. únor 2012

@zezizu podnet k laznim musi vzejit od odborneho lekare, ktery te leci - ci-li dle problemu se kterym tam jedes , napr. gynekolog - ten te s doporucenim posila k obvodnimu, ktery na zaklade toho vypise zadost o lazne , pak to podas na pojistovne

jara
16. únor 2012

@cuddle aha, tak to jsem nevěděla...moc děkuju za info. 😉 Ještě mě napadá, jak se dozvím, že mám lázně schválené? To mi někdo zavolá nebo musím někam volat já??

jara
16. únor 2012

holky, a jezdí se na 4 týdny, ne? Na netu to mají spočtený u jednotlivých hotelů max. na 3 týdny..nebo si to mám vypočítat na 4 týdny z denní sazby?

ahojkyholky
16. únor 2012

@luca77 já měla vloni jednolůžák v Adleru celkem za 7700kč.

@jara pokud jsi pojištěná u vzp tak ta nedává vědět,posílá to rovnou do lázní odkud se ti ozvou,ale není problém si tam po týdnu od zaslání žádosti zavolat a oni ti řeknou,zda-li je máš schválené či je potřeba něco doplnit.

ahojkyholky
16. únor 2012

@jara mrkni na str.10 tam je v jednom příspěvku odkaz na doplatky komplexní péče a je to tam vypočítáno i na 4 týdny.Na tři týdny jezdí pacienti se srdcem,s vysokým tlakem,poh.problémy a tak.Gynekologie je na 4 týdny.

jara
16. únor 2012

@ahojkyholky děkuju za vyčerpávající info.. 🙂 a byla jsi ve finále ráda, že máš jednolůžák? Pořád nad tím přemýšlím a špekuluju..chci jednolůžák, ale na druhou stranu se bojím, abych tam našla k sobě nějakou parťačku..není asi problém se tam s někým seznámit, viď??

ahojkyholky
16. únor 2012

@jara tak já osobně jsem byla za jednolůžák ráda,sice jsem nekomfliktní typ ,ale přeci jen nevíš na koho natrefíš.Za nás se tam řešilo,že si holky nesedly a došlo tam k výměně,myslím,že si ta dotyčná doplatila jednolůžák,který se uvolnil.Příležitosti k seznámení najdeš v jídelně,na procedůrách,za nás bylo teplo a lavičky venku na kolonádě byly plné holek i důchodců,záleží jak jsi výřečná.Já přijela v úterý a protože u stolu jsem měla jinou věkovou kategorii tak do pátku jsem tam byla sama samotinká než jsem s holkama navázala kontakt.Nejlepší je,když se najde tady na koníkovi víc holek ve společném termínu třeba jako pojedou holky teď na konci února,celkem jim to závidím.

jara
16. únor 2012

@ahojkyholky a prosím tě, jaká to byla kategorie?? Economy Plus 1/1 nebo Standard 1/1? Měla jsi to se sprchou a WC na pokoji nebo na patře?? Asi bych to chtěla mít všechno po kupě než se někam trmácet na záchod přes celou chodbu... 😒

ahojkyholky
16. únor 2012

@jara jo jo sprcha,wc v pokoji,myslím,že přímo na hlavních budovách tomu tak je.Společné wc a spcha na chodbách je v budovách patřících pod hotel, k Adleru patří Radbuza a Tři růže.Jak je to na ostatních nevím třeba k Belvederu patří Royal,k Savoy Metropol.Nejlepší máš,když si zavoláš do lázní,řekneš jaký máš požadavky,který termín by se ti líbil,který hotel,nemusíš nic zamlouvat,stačí jen info o ceně a tak.Stačí říct,že uvažujete s dr. o komplexní lázeňské péči s gyn. důvodů a že se chceš předběžně informovat.Já vloni touto dobou jsem si takhle zamluvila termín na květen.

jara
16. únor 2012

@ahojkyholky touhle dobou jsi zamluvila termín až na květen?? To jako že dřív volno nebylo nebo ty jsi vyloženě chtěla jet až v květnu?? Měla jsem představu, že cca za měsíc bych mohla jet... 😕

ahojkyholky
16. únor 2012

@jara nějaké termíny byly volné i v dubnu,ale já chtěla spíše květen,červen.Ten květen byl celkem hodně obsazený,začíná tam lázeňská sezóna a hodně lidí jezdí do lázní opakovaně každý rok a pokaždé s jiným problémem,umí si to zařídit,i vloni se nám stalo,že se tam lidi loučili se slovy tak za rok touhle dobou.Měli jsme krásný počasí,sedávalo se venku na zahrádkách a já se dočkala i palem,které jsem viděla ve virtuální verzi na stránkách lázní.Někde po půlce května je navezli na kolonádu a to byla teprv romantika.Nemám tu smajlíky jinak bych je použila.

jara
16. únor 2012

@ahojkyholky 🙂 🙂 🙂 dám je sem za tebe.. 🙂

luca77
17. únor 2012

@jara termín jsem si domluvila přímo v hotelu Dr.Adler s vedoucí recepce a začala jsem jednat hned,jak jsem donesla návrh ke své obvodní dr.,která mi to posílala na pojišťovnu.Trochu trvalo,než to na pojišťovnu vůbec dorazilo! Takže termín jsem měla ještě před schválením 😉 Chtěla jsem nejbližší volný termín,abych měla lázně brzy za sebou. 😠

jara
17. únor 2012

@luca77 já jsem dnes donesla návrh na pojišťovnu a měli by se mi ozvat z rezervačního oddělení..už jsem si také něco vykomunikovala..raději nic neponechat náhodě. 😉 díky za upozornění.
Ty chceš mít lázně brzy za sebou?? Pročpak???

luca77
17. únor 2012

@jara já mám třeba ECONOMY PLUS 1/1 na 3týdny. Na pokoji TV,sprcha , WC,radiobudík,lednička a výhled do dvora a na poslední týden se budu stěhovat do STANDART 1/1 vybavení úplně stejné,akorát, že je prý výhled do ulice 😉 .Tyto dvě kategorie se liší pouze ve výhledu a ceně co mi psali. Já vím,že litovat 1lůžáku nebudu,já jsem celkem zvyklá být celé dny sama a ono se tam vždycky někde srazíme 😉

peggy12
17. únor 2012

Ahojky, můžu se k vám přidat? Nastupuji 28.2. do Belvederu. 🙂

luca77
17. únor 2012

@jara nemůžu říct,že bych zrovna skákala štěstím,že jedu do lázní...doma je doma 😉 ,tak asi tak!

luca77
17. únor 2012

@peggy12 Ahoj,no jasný,klidně se přidej 😉

jara
17. únor 2012

@luca77 také si chci rezervovat Economy Plus 1/1 a asi bude dost příležitostí se tam pak seznámit s nějakou holčinou..
Jé, to já se hrozně těším, že vypadnu z domova..Občas mám toulavý boty a to jsem schopná prostě nekam jet i sama na pár dní. Prostě vypadnout ze zaběhaných kolejí a od těch stejných lidí..i když ty ksichtíky miluju, tak potřebuju loučení, aby pak mohlo být vítání.. 😉

peggy12
17. únor 2012

@luca77 já to teda ještě nemám ofiko schválený od ZP, ale pokud nikdo dnes nezavolá, že něco chybí, tak žádost hned odesílají do FL.

peggy12
17. únor 2012

Chtěla bych tu všem moc poděkovat za rady, jak postupovat při zařizování lázní, takto mi to trvalo pouhé 2 dny.

jara
17. únor 2012

@peggy12 tak já se připojuji k peggy a touto cestou bych ráda také všem poděkovala za cenné a užitečné rady a informace.. 🙂
A je tu další dotaz: nevíte, jak se počítají ty dny?? Tzn. do těch 28 dní mám započítat i den nástupu nebo ten se nepočítá?? Tzn. když máte termín nástupu např. toho 28.2., kdy máte den odjezdu??? Děkuju za info. 😉

cuddle
17. únor 2012

@jara ja se teda domluvila s pani na VZP , ze si zavolam - rikala, ze to dava revizni lekarce hned na druhy den, tak jsem pak volala a rikala, bez problemu schvaleno, takze jsem pak hned volala do lazni si to domluvit