Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

irinka
16. kvě 2011

@anya Taky jsem na to zvědavá, jak to dopadne, když žádám podruhé, ale doufám že to klapne. Já budu v depandenci od Belvederu - Royal. Loni jsem tam byla a byla jsem moc spokojená 🙂 a hlavně Royal je bez recepce a mám klíče od hlavního vchodu, což je super, když za mnou přijede manža 🙂

ahojkyholky
16. kvě 2011

Holčiny zdravím vás z lázní a jsem na Adleru,žádná buzerace tu není,jídla taky dost takže doporučuji. 😀

jerryna
16. kvě 2011

@sykorka44 Ahoj sykorko44,dneska jsem si volala taktéž do Isisu a měla bych tam jet 12. 7., pokud mi teda pojišťovna schválí komplexní léčbu. Mám taky bezlepkovou dietu, mohla bys mi potom z lázní písnout jaké tam je jídlo? Jak to je třeba s pečivem a tak? Jestli s sebou mám něco táhnout, nebo se můžu plně spolehnout na ně.

Jinak jsem se holky chtěla zeptat, jestli když mám primární sterilitu a 1.IVF za sebou bez úspěchu, jestli vám to dali, nebo s tím někdo měl problémy. Díky moc za odpovědi

radulka1
16. kvě 2011

@sykorka44 ahoj, už ti přišel zvací dopis z Isisu?

Holky, které už jste tam byly,nemáte někdo tip na levné ubytovaní pro kamarádky,které mě přijedou navštívit? Na jednolůžák je asi nenacpu a pokoje v Isisu vyjdou docela draho.

sykorka44
17. kvě 2011

@jerryna určitě ti napíšu, já si pečivo beru s sebou - co jsem se ptala telefonem, tak pečivo nemají (to bychom si musely ještě hodně připlatit, když vezmeš, kolik stojí krajíc bezlepkového chleba 🙂 ), ale mají pestrý bufet, kde je možné si vybrat a poradit se, co je bez lepku (mají tam nějakého výživového poradce).
Jinak co se týče schválení lázní, myslím, že je to podle diagnózy, takže když je diagnóza neplodnost, měli by ti to bez problému dát - držím palce!

sykorka44
17. kvě 2011

@radulka1 Radulko, já dostala zvací dopis už v dubnu 😉 takže já už mám všechno ready a jen se nemůžu dočkat, až 5.6. vyrazím 🙂
Jinak já také budu hledat ubytování pro kamarádky, také budu ráda za tip na nějaký normální penzion, pokoje v Isisu jsou přeci jen dost drahý..

sykorka44
17. kvě 2011

@ahojkyholky Tak to je super - a jaké máš počasí? A co procedury? Hezky si to užívej!!!

anya
17. kvě 2011

@jerryna Co jsem tu vyčetla, pro indikaci na neplodnost chtějí na pojišťovně většinou i spg partnera, pokud není ok, nechtějí to schválit. Po nepovedeném IVF myslím schvalují bez problémů.

Co se týká ubytování, kamarádka hledala až na místě, možností je tam celkem dost. Nevím jak se ten pension jmenuje, je poblíž kolonády, přes ulici Máchova (když se podíváte na mapě, je to jak končí kolonáda a doleva přes silnici). Tam to bylo celkem levné, prý hodně obyčejné, ale na jedno přespání pro manžela to stačilo 🙂

jerryna
17. kvě 2011

@anya No spg nemáme zrovna ok, ale já k tomu mám bohužel taky indikaci nepravidelné cykly (oligomenorhoea) nebo jak se to píše. 😉 endometriosu 1. stupně. Doufám, že mi je dají, docela se tam těším, že si trochu oddáchnu od práce a všeho toho stresu.

@sykorka44 S tím chlebem jsem si to myslela, že potáhnu asi svoje. A doufám, že by se třeba v Chebu mohl dát i sehnat. Přeci jen táhnout to na celé čtyři týdny, to bych mohla mít kufr jenom pečiva 😀

Holky krásně si to tam užívejte a hlavně ať vám to tam všem, co tam jste nebo brzy pofrčíte pomůže!

sykorka44
17. kvě 2011

@jerryna No já si právě beru tašku bezlepkového pečiva a počítám s tím, že mi tam v polovině manža něco přiveze 🙂 Ale v tom Chebu by to mohlo jít, minimálně jeden nějaký bio obchůdek by tam měl být, spíš se obávám těch cen, proto raději nakoupím v Praze v DM drogerii za levněji..

jerryna
17. kvě 2011

@sykorka44 Ještě, že existuje DMko. Je to zlatý, jinak bych to všechno musela objednávat přes net. Ještě jsem uvažovala i o nákupu v Německu, tam by se taky mohlo dát něco sehnat. No a nebo mi manža pošle poštou balík s chlebem. 😎 A můžu se zeptat s jakým problémem tam jedeš ty? Furt si říkám, jestli za tu moji neplodnost trošku nemůže i ta celiakie.

sykorka44
17. kvě 2011

@jerryna Celiakie může způsobovat neplodnost, ale není to vždy pravidlem a hlavně to není neřešitelné - když dodržuješ dietu, měla bys normálně ovulovat. Když nevstřebáváš živiny, tělo nemá sílu na ovulaci atd. Mně napsali žádanku do lázní v Gennetu, už mi je dříve nabízeli, máme za sebou 7 IUI, 3IVF a letos "oslavíme" 7. rok snažení..
Jinak s tím Německem je to dobrý nápad - mohl by to být i fajn výlet 🙂

jerryna
17. kvě 2011

@sykorka44 Já právě asi živiny pořád zpracovávám špatně, mám hrozně nízkou hladinu železa a kyseliny listový. To jsme před IVF vůbec neřešili, ale teď už zobu tabletky na doplnění. Jinak máme za sebou 5 IUI , 1IVF ICSI + 1KET a prozměnu budem slavit 3 roky snažení. Po ETu i KETu pozitivní těhotenský test, ale MS dorazí o týden později. Prostě jako když tělo nedokáže vyživit embryo. No uvidíme, pokud dostanu lázně, tak se po nich chystám na druhý pokus IVF a snad to už dopadne. Jinak mi asi hrábne. 😅

radulka1
17. kvě 2011

@sykorka44 dnes přišel zvací dopis tak už mám vše. do toho Německa bych taky ráda vyrazila. Ty si můžeš koupit bezlepkové potraviny a já hadříky 🙂 Jestli tam je teda nějaké město poblíž.

sykorka44
17. kvě 2011

@jerryna A dělali ti genetické vyšetření? Já mám s kyselinou listovou také problém, ale jsem heterozygot, nebo jak to nazývají, takže musím zobat kys.listovou denně ideálně kolem 800mikrogramů. Jinak se železem mám také problém, ale to mám pro změnu genetickou vadu krve 🙂 Myslím ale, že je pozitivní, že se ti vůbec zadařilo - že byla embryja a pozitivní test. My neměli buď žádná embryja, nebo bylo třeba z 8 vajíček jen jediné, a to druhé kvality ☹ a to má manžel dobrý spermiogram... Po lázních je to určitě vyjde, budu moc držet palce 🙂

@radulka1 Jupí, takže vyrážíš toho 25.5.? Tak já už se nemůžu dočkat, až bude 5.6. a sejdeme se tam - to ty už budeš mazák 😎 Jinak já jsem také pro výlet do Němec, kamarádka mi to doporučovala - když se tam prý ke konci už s holkama nudily, vyrazily nakupovat 🙂

radulka1
17. kvě 2011

@sykorka44 jo jo, za týden touto dobou už doufám budu mít zbaleno 🙂

ahojkyholky
17. kvě 2011

@sykorka44 minulý týden hotové léto,od pátku chladněji,ale zase má být hezky 🙂 Procedury ok,vše v pohodě,zhruba 4 procedury denně,v sobotu dvě.Na některých procedurách tě vemou dřív,ale někde maj dost narváno tak musíš chodit až v ten čas.Jinak je tu mnoho důchodců 😀 a německých občanů.

radulka1
17. kvě 2011

@ahojkyholky a jaké máš procedury, vím,že to tu holky kdysi psaly, ale chtěla bych vědět jaký je aktuální stav 😉

jerryna
17. kvě 2011

@sykorka44 Genetiku mi nedělali, prý až po 2.IVF, dřív mi to prý neproplatí. Od obvodního jsem dostala léky Acidum Folicum a tam je teda mega dávka listovky. Já při OPU měla 16 folikulů, z toho 8 vajíček a jen 5 zralých, naštěstí se i přes horší spermiogram oplodnily všechny a 2 byly jedničkové kvality, zbylé 3 dali zamrazit. Po rozmražení teda přežily jen 2. No ale stejnak nic. Snad příště. Taky ti budu držet palce, aby ti to hoooodně pomohlo. 🙂 Moc bych ti to přála, už sis užila taky svoje.

Ty procedůry by mě taky docela zajímaly.

sarah361
17. kvě 2011

@ahojkyholky Ahoj, tak jak si užíváš? Mě se to hodně krátí - v neděli nastupuji do Tří růží, písni mi prosím číslo mobilu, moc ráda s tebou budu. Těším se. 🙂 přijedu asi odpoledne, mám to daleko.

vysocanka
17. kvě 2011

@ahojkyholky moc te zdravim :D :D

adenka84
17. kvě 2011

@jerryna určitě do lázní jeĎ a pak honem do IVf..pokud možno co nejdříve..domluv si to v Cenrtu už předem..já to tak udělal a huráá vyšlo to..a věřím, že mě pomohli právě ty lázně..
měla jsem za sebou 3 IUI 2 IVF a 1 KEt...po lázních jsem šla do 3 IVF a zadařilo se..
všem to doporučuji...držím vám moc všem palečky a přeji, aby jste se brzy dočkali toho vekého štěstí..je to nádhera a úžasně krásný pocit...

ahojkyholky
18. kvě 2011

@radulka1
@jerryna tak já mám plynové injekce,gynekologický plyn,slatiný tampon a zábal,vaginální irigace,šlapací bazénky,uhličitou koupel,perličkovou koupel relax,vířivku na dolní končetiny a tělocvik na suchu 😀 Snad jsem nic nevynechala.Tělocvik v bazénu ani parafín nemám. 😉

@vysocanka já tebe též,je tu krásně,relax pro tělo i duši jak říkala pani na vzp. 🙂 Jsme tu parta holek,postupně se rozšiřujem,už je nás pět.Mám tu auto což je výhoda,můžem si zajed kam chcem.Včera jsme byly v kině,to jak je zadarmo,ale nic moc,sedělo se na obyč. židlích a bolely nás prdelky 😀

@sarah361 chytneš zrovna hezké počasí 😉

ahojkyholky
18. kvě 2011

@adenka84 já si taky volala do car,půjdu hned po lázních na konzultaci,ale myslím si,že mi dá na měsíc ještě antiko a trochu se zdržíme. ☹

kuc
18. kvě 2011

@jerryna Děvčata v Chebu je také DM a to buď na pěší zóně nebo v Intersparu , a to Německo , některé věci se tam dají koupit i levněji než u nás , ale z bezlepkovou dietou nemám zkušennosti. Jinak v Chebu u Alberta je takový obchůdek Jaro s bylinkami a zdravou výživou tak možná i tam . Jinak už někdy v zimě jsem psala kam se dá v Německu zajet a vypsala jsem i nějaké spojení, pokud budete chtít kupovat nějaké hadříky doporučuji Markretwitz ve Frey se dá docela dobře nakoupit. Jestli máte nějaké dotazy tak klidně pište pokud budu vědět tak odpovím.

vysocanka
18. kvě 2011

@ahojkyholky jen si pekne uzivej !!!! budes pak na to vzpominat jako já!

colibra
23. kvě 2011

Zdravím všechny dámy, nemáte náhodou některá cestu v srpnu do Františkových lázní??Jedu na měsíc a už ted si nedovedu představit, že tam budu měsíc sama 🙂

irinka
28. kvě 2011

@colibra Ahoj, určitě neměj strach že tam budeš sama, vždycky se najde někdo na kafčo a tak 🙂 Ja pojedu,pokud to klapne, 28.6. takže se mineme...ale srpen je daleko, tak si myslím, že se ještě někdo ozve 🙂

berkana
28. kvě 2011

@anya Ahoj, po delší době se koukám sem na forum. Pokud mi přijde schválení, tak bych tam měla být od 21.6. Vyšel mi volný na 4 týdne jedině dependence od Adleru -Jesenius. Tak jsem teda zvědavá, když píšeš to s tou večerkou....no uvidíme. Žádost byla posílána cca před 14 dny ve čtvrtek, a v po mi volali a museli jsme doložit ještě spermiogram partnera, má ho kolísavý, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Já mám jinak endometriozu 3 stupně a 1 IUI neúspěšné, 1 IVF sem vůbec nereagovala a pak na druhé s vysokými dávkami jsem měla dvě vajíčka a byli oplodněny ICSI, ale přestali se hned druhý den vyvíjet☹ Tak čekám, kdy mi přijde vyrozumění od pojišťovny. Pokud tam pojedem tak bych klidně se taky sešla, už jsme se domlouvaly s irinkou, že když to vyjde, že se sejdeme🙂

anya
30. kvě 2011

@berkana Ahoj, já pořád ještě čekám, jak to dopadne... ale jsem spíš skeptik, při tom jak se dneska ve zdravotnictví šetří... no uvidíme. Určitě se s váma moc ráda potkám, pokud pojedu 🙂 Tak ti držím pěsti!