Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

redmama
2. bře 2012

@kuc Ahojky, už si fakt nevzpomenu na jeho příjmení, ale ještě si pamatuji, že na svůj svátek měl i narozeniny. Byl moc fajn. V lázních jsme byly partička čtyř holek, z toho i moje spolubydlící, a chodily jsme pařit. Musím podotknout, že jsem byla iniciátorkou našich večerních aktivit, takže při věčeři padla na mě otázka: "Tak co jsi dneska vymyslela?" 😎 Rozhodně jsme neměly zájem o lázeňské šviháky, kteří byli opravdu neodbytní. 😠 S masérem jsme si i o tomto vyprávěli. S naší partičkou jsme si chtěly vyrazit na" kántry" a potřebovaly jsme tanečníky, ale né takové, kteří nás budou osahávat apod. Tak jsem mu o tom říkála a odpověděl mi, že mě stačil krapet poznat a pochopil, že mi jde skutečně jen o tanec a věři, že i holky jsou stejného ražení, tak zajístí ještě kámoše a přijdou na taneček. Přišli. Byl to moc hezký večer, všichni jsme byli spokojení a hlavně jsme věděli, že nemusíme mít obavu z jedné či z druhé strany. 😉

redmama
2. bře 2012

@perrolina Skvělé! Určitě nám do 14 dnů napíšeš, že vyrážíš! 😎

jara
2. bře 2012

@redmama přesně, my, co jsme si už něčím prošly, tak to vnímáme jako velký DAR a MILOST...jako milost početí a donošení nového života..alespoň já to tak vnímám. 😉 Na druhou stranu mi dává smysl všechno to, čím jsem si prošla, i když teď bych spoustu věcí udělala jinak..ale to je právě tím novým pohledem, ke kterému bych se bývala nedopracovala, nebýt všech těch kopanců a "proher"..Manžela na srdíčko chci vzít také s sebou jako morální oporu, jelikož budu před verdiktem strachy mrtvá..tak aby mě utěšoval a dodával odvahu.. 😉
Ale říkám si, že když prďola vydržel to moje běhání ve fitku, tak už vydrží asi všechno! Sportu ZDAR! NAZDAR! 🙂

berkana
2. bře 2012

@redmama Ahoj, ujde to. dneska jsem konečně doma, konečně mě pustili, měla jsem to na levé straně dost rozsáhlé a nešlo to pořádě vyčistit, a nebyl moc viditelný vaječník, na pravé straně minimum, tak je to v pořádku. i mi srovnali dělohu do správné polohy 🙂 jen mám dietku a jsem unavena, ale ráda, že jsem doma, týden mi v nemocnici na jipce stačil. za dva měsíce jdu na ambulanci na kontrolu, jak to bude vypadat.

redmama
2. bře 2012

@jara No, když zvládne prďola ještě cvičení, tak to bude holka. Prý jsou holčičky větší držáci 😀 Určitě vezmi manžela sebou, je to moc krásný zážitek. Třetí IVF jsme měli šanci být u všeho spolu, protože jsem změnila CAR. Byl dokonce i u transféru, pak na každým důležitým UZ, u odběru plodovky a dokonce i u porodu.Byl pro mě velkou oporou, ale i pro něho bylo důležité, že si vše prožil z první ruky. Z tý druhý to není ono. Nenutila jsem ho. Dnes je moc rád, že tu šanci nepromarnil. 🙂
Jinak mám hrozně ráda Brno, a když se v něm objevím, tak musím na Svoboďák a na burka. Bez něj by návštěva Brna nebyla úplná. 😉

redmama
2. bře 2012

@berkana Ahojky, blahopřeji ti k návratu domů. Docela jsi si ve špitálu dlouho poležela. Ale věř, že je to jen dobře. Dietka ti neuškodí 🙂 a holt únava vychází z toho, co máš za sebou. Ale .... Teď musíš odpočívat, odpočívat a ještě jednou odpočívat. Jen si říkám proč až za dva měsíce na kontrolu? Pokud tě hezky srovnali, tak není nač čekat. Šupky, hupky vyřešit papírky do lázní, ať se mrška endoška nemá moc času zase rozhlédnout, kam se zavrtá. Pak lázně, další pokus a pozitivní těhotenský test. 🙂
Velice jsem také trpěla s levou stranou. Vaječník byl stočený opačně a než se do něho pustila endoška, tak mi ho stlačili srůsty. Zřejmě si byla v dobrých rukou, že tě nevyhnali po pěti dnech domů. Po mé poslední velké operaci mě po pěti dnech propustili domů. Dokonce jsem snad jako jediná je prosila, ať si mě tam ještě aspoň den nechají, že mi ještě nefungují všechny funkce v těle a mám i horečku. Dostala jsem odpověď, že si tělo poradí. Poradilo si, do pěti dnů návrat do špitálu s 39,5 C. Skončila jsem na ATB se zánětem a druhý den jsem ještě na chodbě omdlela. Naštěstí vyšly zrovna sestry, tak jsem si neustlala. ☹

perrolina
2. bře 2012

Holky mé zlaté mám ještě otázečku ten návrh na Lazně jste si nesli samy nebo jste to poslali poštou.Díky moc za info, papíry mám již doma a v ponděli jdu na věc 😀 😀

jara
2. bře 2012

@redmama holčičky jsou větší držáci?? Fakt?? Já chci ale klučíčka!!! 😉 😀 Co je Svoboďák a burka?? Ty jsi odkud? Alespoň část ČR, pokud nechceš přímo odkrýt město... 😉
@perrolina já si návrh nesla sama ještě ten den, co jsem ho dostala od Dr.

redmama
2. bře 2012

@jara To nevíš? Mám kolem sebe hodně dětí ze zkumavky a jsou to většinou holčičky. Třeba to bude kluk. 🙂 Svoboďák je náměstí Svobody a burek je papáníčko jako z listového těsta se zelím nebo masíčkem. Mňam. Jinak bydlím 10 km od Prahy. Prožila jsem v Brně moc krásné letní prázdniny, přičemž bylo stále prima počasí a hlavně stálé. 😎

redmama
2. bře 2012

@perrolina Okamžitě a střel hbitě jakkoli na pojišťovnu. Hlavně nezapomenout na přílohy nebo vrátí zpět a vyzvou k doplnění (škoda času).

jara
2. bře 2012

@redmama Ne, to nevím...bude to kluk jak buk..cítím to v kostech.. 😀 Hmm, to zní dobře, listové těsto mám ráda, zelí a maso taky..Takže skoro Pražanda! Občas do Prahy zajedu..mám tam ségru. 😉 A minulý rok jsem jezdila do Podolí..máme tam ještě u ledu 6 kousků. 😉

perrolina
3. bře 2012

@jara
@redmama Moc děkuji tak v pondělí po mažu střel hbitě jak píše redmama snad to holky klapne mám troch strach aby mi nenadali co jím tam lezu obvo.říkal že nemají rádi když to tam nosme ale asi záleží na koho kápnu a jakou bude mít náladu .Doufá že po SO-NE dobrou a veselou 😀

kocourkov
3. bře 2012

ahoj děvčata nejede některá z vás do Frantovek 15.3 ráda bych celý pobyt netrávila sama s knížkou a křížovkami předem díky za odpovědi
🙂

berkana
3. bře 2012

@redmama no poležela jsem si tam 4 dny, on si mě tam jeden dr chtěl nechat, ale já mluvila večer předtím s dr, který mě operoval a ptala jsem se, jestli bych nemohla v pátek domu, řekl že se uvidí podle utz. Já chtěla domu, protože už mě to tam trošku stresovalo, i když sestřičky a vůbec byli milí a hodní. Teploty nějak jsem neměla, kolem těch 37 (max 37,6 a to bylo den po operaci, pak už 36,4 - 37,2) Lázně nevím, já tam byla loni v červnu/červenec a pak se mi to nějak rozjelo ty křeče a bolesti, asi mi to tam způsobily ty bazénky (přecházení mezi různými teplotami vod) pač mi to prodlužovalo ms, mi to fakt dost rozrprouďovalo krev v těle a pak to takhle dopadlo, ale jinak bych tam klidně jela, přítel mě ale také nechce nějak pustit, když jsem v zimě nadhodila, že bych jela letos zase do lázní, tak se mu to moc nelíbilo...prej když to k ničemu nebylo...ale je pravda, že jsem si tam nádherně odpočinula 🙂

peggy12
3. bře 2012

@luca77, @blazu, @pupidu, @janule21, @sluniiickooo Ahojky, všechny vás zdravím, tak co, našly jste se? Přijedu 18.3., ze začátku budu asi zmatkovat, kde co je, ale už vím, že 20.3. chci jít do kina na Královu řeč, tak předběžně sonduju, kdo by šel se mnou..... 😕
Koupila jsem si takovou super kabelku přes rameno, takovou malou, jen na klíče od pokoje a lázeňský průkaz 😀

redmama
4. bře 2012

@jara Paradoxně jsem rodačka z Karlových Varů, kam jsem moc ráda jezdila. Nyní se max. omezuji na Thermál a vedle něj na oplatku. Nemám nic proti cizincům, ale všeho moc škodí. Když všude slyším ruštinu a první jsou nápisy ruské, tak je mi moc smutno 😢 . Pak jsem putovala na sever, tam byli velmi agresivní Tmavočeši a v celku klidní Němci. Ovšem z Němců jsem nikdy strach neměla. 😉
Šest mrznoucích mrňousků! To je bezva. Můžeš si gratulovat! 🙂 V reprodukčním období se mi nikdy taková úroda nepovedla. 😎

redmama
4. bře 2012

@kocourkov Ahojky, odjíždím do FL 18.3.. Stále hledám "chůvu" ke své tříleté holčičce, jednu utahá. 🙂

redmama
4. bře 2012

@perrolina Takže už jen pár hodin a zaklekneš do startovacího boxu ve směru pojišťovna. 🙂 Nechci radit, ale nejhorším partnerem pro dosažení úspěchu je pesimismus. Neříkej si dopředu nic negativního! Prostě všechno vyjde, jasný? 😉 😎

redmama
4. bře 2012

@berkana Ahojky, chápu, že lázně a jejich délka v některých vzbudí stesk po rodině, ale .... Ta pohodička, klídek, procházky, papáníčko pod čumáček, kultura atd. tě nabije energií, že jí ještě měsíc po na rozdávání. Hlavně neboj, rodinka v dnešní době neumře hlady ani špínou 😉 . Mluvila jsi s někým o těch bazénkách? Všechny procedury jsou na prokrvení. V bazénkách si pamatuji, že mi přišlo hrozně trapný zpívat, ale potom když jsem to začala brát jako pořádnou srandu, byla to velká sranda. Osobně jsem opravdu velká propagátorka lázní.Možná nezmůžou všechno, ale hezky odlehčí hlavu, aby dala správný pokyn tělu, které potom už ví, co má dělat. 😎

jara
4. bře 2012

@redmama jj, úroda pěkná, ale co s ní, když vyjde tohle těhu?? Zatím nad tím ale moc nepřemýšlím..uvidíme, co život ještě přinese. Prosím tě, pár otázeček: měla jsi nevolnosti při těhu nebo jak jsi se celkově cítila?? A kdy ti začlo růst bříško??

jara
4. bře 2012

@perrolina tak hodně štěstí na pojišťovně....pak hoď reference.. 😉

redmama
4. bře 2012

@jara Nevěš hlavu, až se jeden špunt vyloupne, přijde na řadu druhý 😉 . Když se zamyslím nad začátky těhotenství, tak si zejména pamatuji na tlak v prsou. Pěkně nabraly na objemu. Břicho jsem měla nafouklé ještě po stimulaci a snůšce. Moc rychle jsem nenabírala, někde jsem četla, že když jdeme na odběry folikul, tak máme bříško jako ve 3 měsíci těhu, což i v reálu odpovídá. A zvraceníčko, moc prima. 😖 Vyzrála jsem nad ním, když jsem si koupila elektrický kartáček. Stačilo jen dát do pusy obyč kartáček a už byla mela. Pro mě fakt dobrá vychytávka.Hlavně jsem hned brala vitamínky pro I.trimestr a Dr. mě ještě do 4.měsíce cpal hormóny, aby se cácorka nepustila. Držela! Měla jsem hezké těhotenství, protože jsem si vypudila všechny starosti z hlavy.

kocourkov
4. bře 2012

@redmama tak třeba se potkáme a ve dvou to bude utíkat rychleji a přeji at se chůva najde a vše dobře dopadne
🙂

perrolina
4. bře 2012

@redmama
@jara v pondělí dám zprávu co a jak tak zatím zbytek neděle.

pupidu
5. bře 2012

@peggy12 Ahoooj, no, většinou jsme se našly. Víš ty co? Mám jeden lístek na Královu řeč navíc, tak tě zvu, co ty na to? Do IP ti písnu mobil, ať se můžeme domluvit 🙂

belle_rose
5. bře 2012

Ahoooj, tak jestli všechno klapne, tak vyrážím do FL 21.3. Po tom co tady čtu, procedurky, papáníčko, kultura, se začínám moc těšit.

peggy12
5. bře 2012

@pupidu díky, určitě se Ti ozvu 🙂

peggy12
5. bře 2012

@belle_rose Ahojky, tak to budeme v lázních ve stejnou dobu, jedeš nakonec i s pejskem?

belle_rose
5. bře 2012

ále prosím Tě,nakonec mi ještě sdělili, že tam pes nemůže být dýl jak týden. Tak tam pojedu na 14 dnů, pak dorazí pes a pak ještě na týden mamka do pensionu kam pes smí, tak nakonec to bude akce pro celou rodinu 😀.

belle_rose
5. bře 2012

@peggy12 tak se tam sejdeme a půjdem na nějakou kulturu?