Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

steffi13
5. bře 2010

chci se zeptat jestli někdo z Vás má Ozp a jak dlouho trvalo se schválením..a co by jsi doporučila za ubytování chci o tom vědět co nejvíc a jestli je tam nějaký připojení k noťasu když si ho tam vezmu..slyšela jsem že někde nejde..nikdy jsem v lázních nebyla a pokud to vyjde moc se těšim až se tam dám trošku dohromady..mám za sebou 2 Ivf a 2mimoděložní a v květnu chci na další pokus tak abych byla pěkně naladěná..

len
5. bře 2010

Uf, Steffi, tohle je dost komplexní dotaz a není na něj jednoznačná odpověď - OZP není problém, schválení obecně týden-měsíc, ubytování... doporučuju pročíst tuhle diskuzi, každá doporučujeme něco jiného, záleží na tvých osobních preferencích 😉
Taky stránky:
http://www.franzensbad.cz/cs/
Připojení na net - zase jak kde.

steffi13
5. bře 2010

promiň za tolik otázeček moc tě nešetřím co 😉 jojo kouknu a děkuji ..mě je to jedno hlavně ať je hezké počásko ale teď mě napadlo jak to je tam s návštěvami,když třeba zamnou přijede manža to neni problém..nejradši bych tady našla někoho z diskuze kdo se tam chystá a čeká na shválení je to pak příjemnější..

steffi13
5. bře 2010

a ty si byla kde? 🙂

len
5. bře 2010

Já byla v Pawlik-Isis 🙂
Jinak návštěva - přes den to nikdo neřeší. Nocleh můžeš buď domluvit zcela "legálně" (připlatit si přistýlku na jednolůžáku nebo prostě jiný pokoj) nebo když máš jednolůžák, tak tam prostě manžel bez ohlášení přespí, což se sice nesmí, ale...

saralinda
5. bře 2010

Steffi, já jsem v Adleru a wifi tu není a a ni kablík ne. Slyšela jsem, že snad v Belvederu je wifina (jedna holčina odtud tam chodila, takže možní i nezaheslovaná, ale to nevím, musíš se na to zeptat).

zulik
5. bře 2010

Steffi, jsem u OZP a schválení mi trvalo 8 dnů. jinak já byla v Belvederu a u recepce byla wi-fi zdarma /Lázně/. Ptala jsem se recepční, jak to je s internetem, údajně do budoucna bude i na pokojích ale zpoplatněn. Jinak se ptejte dle svého ubytování, jestli je tam wi-fi.

steffi13
5. bře 2010

leni-díky tak to budu dbát na jednolůžák 😉 takový zakázaný ovoce co 😅 ..už aby to vyšlo a odfrčela a vyčistila hlavinu..
sari-budu na to myslet protože občas to noťas zpříjemní..a jaký to tam je jsou tam hodně mladých holčin 🙂
a ty si tam jela po nějaký operaci nebo kvůli neplodnosti..já jsem trošku naštvaná,že jsem vůbec nevěděla o tom že jsou lázně na gynekol.potíže a neplodnost to už bych si nechala napsat dávno po3 laparkách a nepřišla bych o vejcovody..ale co se dá dělat budu doufat uměle nic jinýho nezbývá..budeme bojovat,že 🙂

ladus77
5. bře 2010

Ahoj Steffi, tak ja mam taky OZP a prave jsem ve stadiu cekani na verdikt jestli ANO nebo NE. Podavala jsem to 23.2. a vcera jsem si volala do Prahy na ustredi OZP a tam mi jenom rekli, ze moji zadost zaregistrovali 2.3. - zrejmne to ceske poste ponekud trvalo 😒 a ze ted ta zadost lezi u revizni lekarky. Tak snad...musim pockat a mozna tam pristi utery zkusim zase zavolat. Chtela bych jet v dubnu, snad se to stihne a pak par mesicu tomu jeste dat prirozene sanci (nenasel se nam zatim zadny problem) a cervenec-srpen IVF.
No, snad to schvali, zatim nevim o nikom, komu by to neschvalili, ale abych nebyla prvni, co ☹
Ty taky cekas na schvaleni, nebo jsi to jeste nepodala?

steffi13
5. bře 2010

zuli- tak to je teda fofr 😉 ..a jaká spokojenost v Belvederu 🙂 jinak

steffi13
5. bře 2010

ladus-tak to bych asi jela taky v dubnu ale já to budu podávat až příští týden můj gynekolog totiž nikdy nepsal lázně tak se musel informovat já mu prinesla nějaký podklady z caru a Po mu mám volat jestli to už má...mě ten duben by vyhovoval už kvůli tomu že manža má narozky konec března 30 takže to bude nějaká oslavička a pak frrrr lázně pokud to vyjde ale gynekolog řikal pokud jsem nikde nebyla a mám za sebou takový operace a žádné dítko tak by to na 99% mělo projít...tfuuj tfuj to se nestane 😉

steffi13
5. bře 2010

ladus-č.pošta mě nepřekvapuje 😠

saralinda
6. bře 2010

Steffi, já jsem tu po operaci mimoděložního a v podstatě taky s neplodností (teď už mám jen pravý vaječník a levý vejcovod). Takže moje nadějě už taky jenom IVF. Taky mě štve, že jsem si o lázně neřekla dříve (nebo že mi je třeba někdo nedoporučil ☹ ). To mimoděložní už totiž byla moje 3. gynekolog. operace a kdybych měla zázně dřív, tak bych třeba neměla to mimoděložní. No, ale to už je jeno kdyby a kdyby. teď musím doufat, že vyjde to IVF.
Co se týká internetu, tak vím, že nějaké holky tady na koníku to řešily tak, že si zřídily net od nějakého mobilního operátora a pak to po tom měsíci zrušily.
Jinak celkově tu moc Čechů není. Ale pár mladých holek tu je. Pár je tu středoškolaček po splepáku, pár cca našeho věku a pak padesátnice. Jsem ale docela ráda, že mám dvoulůžák, protože si se spolubydlící pokecám a chodíme spolu na procházky. nejsem tu tedy tak sama.
Dobrá na Adleru je, že je jídlo přímo v hotelu, je tu i doktor, pár procedur a každý den cvičení (za 50kč), takže člověk má hodně věcí pod jednou střechou.
Dneska tu chumelí a už je tu min. 5cm sněhu 🙂

steffi13
6. bře 2010

Ahojky Saralindo,tohle si řikám taky ale už též nemůžu řikat kdyby kdyby..já prodělala mimoděl.v říjnu a předtim někdy 2roky zpátky a náhodně jsem našla tady diskuzi na toto téma tak jsem se začala pídit u svého gynekologa..jinak bych o tom vůbec nic nevěděla 😒 je mi 28 a kolem mě samé kamošky s dětmi což asi zná spousty holek co tu je tak už nechci na nic čekat 1IVF.zamklý těhu. teď v lednu nevyšlo 2IVF. tak se chci dát do kupy na to 3IVF být pěkně nastartováná..a kolik je tobě?kolik si dopl.na Lázně?
Tady v Praze taky chumelí já se těšila už že začne být pěkně teploučko a ono prdlačku 😲
A ty máš své připojení?Švára má flashku od O2 tak když tak bych si pujčila od něho ale pro případ se ptám..To zase máš pravdu,že pak mít spolubydlící je příjemný 😉 a sprchu máte na pokoji?
A jak už si tam dlouho?tak si pěkně užívej té relaxace 🙂 doma se ti to nestane.. 😉 to se musí pořád člověk za něčim honit 😒

steffi13
6. bře 2010

jo a na jaký procedury chodíš?

renys
7. bře 2010

Ladybeetle, tak to jsem ráda, že tvoje zážitky z Monti jsou jen pozitivní a že vše klaplo, hned bych jela zas, teď mě ale čekají jiný věci 😀 ...Dělá pořád na bahínku taková vysmátá hubená černovláska?

elana
7. bře 2010

Steffi, já mám OZP a mně teda schválení trvalo dlouho (6 neděl), přilkládám to pravda tomu, že jsem žádost podávala na konci července, takže tam ležela prostě o prázdninách v době dovolených. Ale mně to nevadilo, nechala jsem to ležet a běžet svým životem...nijak jsem nechvátala a nakonec mi ty lázně vyšly přesně, jak jsem si je v červnu (po mimoděložním) jen tak zlehka naplánovala, že by se mi líbily (tj. říjen🙂)

steffi13
8. bře 2010

Hezký den všem 🙂
Ahojky Elan,tak to je teda dlouhá doba ale mě to též nějak nevadí počkat ale už se těšim 😉 ..dneska budu volat jestli to můj gynekolog už sepsal tenhle týden by se to mohlo poslat na pojišťovnu 😕 říjen je taky příjemně takový podzim je taky fajn..a ty si byla ubytovaná kde?

tulik1
8. bře 2010

ahojky holky, tak ja si tady chystam do lazni vsechny nedodelane ukoly z anglictiny a opakovani z nemciny a spoustu dalsich restiku, tak jsem zvedava, jestli mi tam na to zbyde cas 🙂
holky nevite, jak to tam je s pranim? jsem ubytovana v isisu a nevim, jestli si tam nekde budu moct vyprat vetsi veci, nebo jestli si mam fakt brat vsechno na cely mesic, kdybych tam nemohla prat ...?

len
8. bře 2010

Tulik, ručně můžeš přeprat cokoliv, to problém není (ale já prala jen drobnosti, zbytku jsem opravdu měla dost). A pokud ti nebude líto obětovat nemalý poplatek (ceník je na pokoji), Pawlik nabízí klasické hotelové praní a žehlení čehokoliv 🙂

elana
8. bře 2010

Steffi, já bydla v Radbuze, je to depandance od Adlera, měla jsem dvoulůžák (neměla jsem štěstí na spolubydlící, s tou jsme si neporozuměly, tak to byla jediná nevýhoda), ale jinak ubytování super, jídlo taky (v Adleru).

Tuli, co se týče praní přímo v Isisu (resp. Pawliku) Ti poradí konkrétně Len, já osobně si myslím, že vůbec není potřeba nad tím moc přemýšlet, protože ono toho vlastně moc nepotřebuješ těch velkých věcí...dvoje kalhoty, nějaký ten svetr, trička na cvičení (ale na nějaký velký zapocení to cvíčo taky neni🙂) a to je vše. Reálně to máš na sobě sotva dvě hodiny denně, přijdeš na proceduru, svlečeš, oblečeš, jdeš na jinou, svlečeš, oblečeš, jdeš na oběd, přijdeš na pokoj a do tepláků a pak do pyžama🙂 Samozřejmě záleží to na Tobě, jak jsi náročná, ale já jsem nepotkala nikoho, kdo by to tam řešil🙂 Sama jsem si přeprala párkrát spodní prádlo a ponožky, ale to jen v umyvadle.

len
8. bře 2010

El, taky jsem tam nepotkala nikoho, kdo by to TAM řešil, ale před odjezdem jsme to asi řešily všechny 😀

elana
8. bře 2010

Len no přesně tak😀

ladybeetle
8. bře 2010

Renys, já na bahno chodila přímo v Monti, takže slatinné nebo luisiny lázně s bahnem jsem nepoznala. Bohužel, to bylo to jedinné minus hotelu Monti, ptž tam měli svoji slatinu, ale ptž se nezabývali především gynekologickými pacientkami, tak neumožňovali slatinné tampony. Byla by to pro ně konkurence, Což mě docela mrzelo a nedalo se to ani uhádat s doktorem. Tak jsem jim to tam hned napsala. Jinak na irrigace a plynové záchody jsme docházely stejně, jako vy.
Pro ty, co se chystají do lázní. Holky, nenechte se zmást pojišťovnami. Máte právo na jakékoliv ubytování v lázních. Jen si to pořádně pročíst na internetu. Já dostala od VZP v podstatě jen na vybranou mezi dvěma hotely, Monti a Luna. Ale v podstatě jsem si mohla vybrat kterýkoliv hotel, i ze společnosti Františkovy lázně a.s. Z mých zkušeností ale, kdybych si měla vybrat znovu, tak Monti bych brala zase. Je to luxusní hotel, já měla na pokoji i wifinu, takže internet zadarmo, měla jsem jednolůžák s vlastním WC a vlastní sprchou, doplatek za nadstandartní stravu byl 80kč na den a to jídlo bylo neskutečně dobré, výběr na oběd a večeři ze tří druhů jídel, snídaně ve formě švédských stolů. K obědu jsem si mohla dát buď moučník, zmrzku nebo ovoce a k večeři jako předkrm ovoce a nebo nějakej chlebíček, šunkovou ruličku.....Za jednolůžák jsem nic nedoplácela, sami mi ho přidělili, ale upozorňuju, že to mohlo být tím, že jsem byla mimo sezónu.Od začátku února do začátku března. Tam totiž byl poloprázdný hotel, ke konci už se to začalo docela plnit. Přímo v hotelu byly jinak všechny procedury, kromě teda těch dvou gynekologických, bazén, kdykoliv dostupnej zdarma, je tam i fitko, takže aerobic,spinning za poplatek 60-70kč, podle toho, co to je za cvičení, různé masáže, které si samozřejmě platíte dle vlastní libosti, hrozně milí lidi. Opravdu jsem byla nadmíru spokojená a bylo to úžasné.Hned bych jela znovu.

ladybeetle
8. bře 2010

Jo a ještě teda, celkem za pobyt na komplexní léčbu (což je měsíční léčba hrazená pojišťovnou), tedy 28 dní, jsem platila 80kč nadstandartní strava, 60kč hospitalizační poplatek a 15 lázeňský poplatek, což činí 155kč na den. Celkem za 28 dní to dělalo 4340kč. A ještě upozorňuju. Návštěva se tam propašovat nedala, takže mi ubytovali manžela za zvýhodněnou cenu na přístýlku za 297 kč na noc a v ceně měl bazén zdarma a snídani. A má sestra byla v podřadném hotelu ve vile Anně naproti hotelu Monti a ta to měla asi za 420kč na noc a v ceně měla též bazén a snídani.

len
8. bře 2010

Lady, tak na Pawliku se návštěva propašovat dala (tudíž cenu přistýlky neznám), ale za 300 na noc bych takovýhle věci vůůůbec neřešila, zvlášť, když byla v ceně snídaně 😉
Ale ty tampóny by mě štvaly, teda ne, že by to bylo něco extra příjemnýho, ale stálo to za to 🙂
Jinak v Pawliku byl doplatek za stravu 90 (všecka jídla výběrem a kombinací + saláty + zákusky a tak), ale pravda je, že jsem ještě doplácela za ten jednolůžák 😒 Ale to Aquaforum bylo neodolatelný 😀

ladybeetle
8. bře 2010

Len, taky jsem byla v aquaforu,ale jednou mi to stačilo. Když jsme se prokázali těma průkazkama, že chodíme do luisinejch a plynejch lázní na gynekologické procedury, tak jsem tím pádem byli klientama akciové společnosti F.L.a.s. a měli jsem do aquparku poloviční slevu 60kč na dvě hodiny a tím pádem jsem mohli chodit zadarmo i do kina do císařskejch lázní. Takže ideální.Ale aquaforum doporučuje, je to opravdu fajn, jen my měli bazén přímo v hotelu, tak mě jedna návštěva na vyblbnutí stačila. Bylo tam na mě moc lidí.To já si plaval v našem bazenu většinou sama. 😉

len
8. bře 2010

No, já v aquaforu taky, když jsem si vyčíhla ty správný hodiny (což nebylo tak těžký, protože největší davy tam byly, když já neměla náladu, večer tam bylo liduprázdno) 😉 A ty vířivky! 😵 Jsem jenom chtěla napsat, že každý má něco do sebe 😉

zazy
8. bře 2010

Ahojky děvčata,trochu se k Vám přidám,já jsem byla ve Frant.lázních už dvakrát,vždy po operaci poprvé před 7 roky po laparotomii a před 3 roky po laparoskopii.Ted v říjnu jsem byla po třetí a jeliko dopadla špatně a museli mi vzít oba vejcovody,a hlavně mám endometriozu,tak jsem musela co nejdříve podstoupit 1IVF,bohužel v únoru to nevyšlo.Ani jsem nevěděla,že mezi IVF můžu jet i do lázní.Jelikož chci jít co nejdřív do druhého,což bude asi v květnu tak lázně odsunu,pokud dopadne IVF opět špatně,což doufám,že se nestane,tak si o ně zažádám.Jinak FR. lázně jsou bezva byla jsem tam i v zimě i v létě a je tam nádherně,prostě na člověka dýchne to,že je to pravé lázenské město.

ladus77
8. bře 2010

Ahoj holky, tak mam ode dneska priklepnute lazne. Volala jsem na pojistovnu a mam schvalenou komplexni lecbu a uz to tam dnes nebo zitra budou odesilat. Tak uf, 🙂 🙂 to se mi ulevilo, ze to klaplo, jak jsem chtela, ze vysly Frantiskovy a vlastne ze to vubec klaplo!!! Mam predbezne domluveny Pawlik-Isis, tak tam jeste asi zitra zavolam, jestli to plati, mela bych jet 4.4. Kdyz jsem to objednavala, tak se me pani ptala, kde jsem se o nich dozvedela, tak mne svrbel jazyk, rict, ze to tu na Modrem konikovi doporucovala a vychvalovala jedna LEN 😀 Ze by se jim tam posledni dobou nejak mnozily zadosti o pobyt? To by si mozna propagatorka zaslouzila nejaky pobyt zdrarma, ne? 😀
No, mam hroznou radost a teste se, ze vas tu ted budu bombardovat dotazy!!!