Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

elana
2. srp 2009

Rendu, máš pravdu, možná nám to vyjde skoro nastejno🙂...tak když budeš chtít, můžem se potom třeba domluvit, abysme tam nebyly tak opuštěný 😉

renys, dík za cenné informace. Právěže já moc neměla představu, na kolik to vyjde a tak...tak už vím víc. A začínám se těšit 😅 snad mi to schválí.

renys
2. srp 2009

Těš se, těš. 🙂 🙂

rendulina
2. srp 2009

renys : nad PGD jsme neuvažovali,nebylo nám to ani nabídnuto.Já zase nevyprodukuji tolik vajíček(při OPU=odběru)a většinou,když už jsou kvalitní,tak je nenechávají ani moc dlouho na pozdní kultivaci a třeba teď na posledy mi ET dělali již po 2 dnech od OPU.Tak že to té blastocysty by jsme to asi ani nedotáhli,většinou se při PK zastavila ve vývoji ☹

Korunek nás to již stálo dost a stát ještě bude ☹ 😝 ale jak se jinak dočkat vlastního potomka...?

elana : jj,určitě,až se zeptám a klapne to,určo se domluvíme 😉

renys
3. srp 2009

Renduš, to víš, že to určitě vyjde 😉 ...já měla vajíček 29, z toho 20 zralých, do druhého dne zbylo 11 embryí a 5. den pouze 2 ale krásný blastocysty, takže šílenej "odpad". Na zmražení nebylo nic, ostatní se lehce zpomalovaly..No hlavně byla šílená bolest břicha, nemohla jsem ani dojít do auta a to něco vydržim...prý mi ty vajíčka špatně získávali, takže folikuly museli proplachovat médiem, takže spodek zřejmě slušně rozpíchanej, jsem měla pocit, že mi tam bouchl granát 😖 .

rendulina
3. srp 2009

renys : tak to je mazec!!! Z 29 nakonec 2 ale zase borci blastocysťáčci!!! 😵 Ale ty následky,tu bolest to nezávidím...a s těmi folikuly - no děs!Brrr.

vysocanka
12. srp 2009

Holky do lázní určitě jeďte já tam měla skvělou partacku Renys 🙂 moje zlatíčko a taky Bubisek tam byl, krásně jsme se přes koníka domluvily a sešly se tam! Byl to jeden z nejvetsich a nejkrasnejcich zazitku meho zivota, nikdy na to nezapomenu.. Bylo to úžasné. 😎

ladybeetle
13. srp 2009

Ahojda holky, tak i já se k vám přidávám. Sice za sebou nemám tolik trápení, kterými jste si prošly vy, ale tři roky snažení už máme taky za sebou. Jsem po pěti IUI, po LSK, s pozitivními protilátkami proti toxoplasmose a bohužel i proti spermiím v séru. Líná huba, hotové neštěstí. Sama jsem se zeptala mé lékařky v CARU na lázně a vůbec nebyla proti. Takže mi zbývá se jen dohodnout v práci, kdy bych tak mohla být postradatelná a hned sepíšeme žádost na pojišťovnu. No vypadá to, že nás září nebo říjen pojede víc😉 Aspoň tam budu mít s kým pokecat 🙂 Jen jsi mě Renys trochu zaskočila těma prašulema ☹ Ale zase se to nějak udělá, no ne🙂

vysocanka
13. srp 2009

a to Renča ještě doplácela málo.. Já doplácela 10 tisic.. 😖 Ale za to to fakt stojí!! to ti zaručuji.

marlend
27. srp 2009

Ahoj holky, pojišťovna mi poslala, že mi schvalují lázně, chtěla jsem se zeptat, jak to teď bude dál? Oni se mi z lázní ozvou? A hlavně se chci zeptat, jestli se v práci dají řešit lázně formou dovolené, nebo jestli musím na PN...moc děkuju za odpověď!! 🙂

len
27. srp 2009

Ahoj, taky bych měla dotaz. Kdo a na základě čeho vypisuje žádost pro pojišťovnu na lázně? V CARu s tím nepočítám a naopak můj obvodní gyndr. jenom ví, že se léčím, má ode mě ústní sdělení typu - IVF neúspěšné. MA v 8.tt... - stačí, když zajdu za ním nebo bude chtít ještě kopu potvrzujících lejster? A je nějaká přesná hranice, kdy mi to schválit musí? (mám za sebou celkem 2 1/2 roku v CARu, 4x IUI, 2x IVF, z toho 1x MA)

marlend
27. srp 2009

Ahoj Len, mě napsali v nemocnici jakoby doporučení (po slepáku se zánětem břišní dutiny) a žádost posílá obvodní. Takže když ti v CARu nebo na gyndě napíšou, že doporučují lázně, přidají k tomu různé zprávy, co ti je, tak to jen obvodní vyplní a přepošle, takhle to bylo u mě 😉

len
27. srp 2009

Marlend, díky 🙂
Jde o to, že v CARu mi nic nenapíšou a obvodní gyndr. zase nemá ty potřebný podklady, komunikace na úrovni pravěku 😀

lenickan
27. srp 2009

len ahoj myslím že u tvého gyndr. by ti je měli napsat. Mne je taky chtěli dát, a přitom PCO by mi tam asi těžko vyléčili. Zkus to! Určitě by Ti to pomohlo. Psychicky, fyzicky a třeba i k mimču. Je to hodně vyhlášené - viš že jsem se tam také chystala🙂

len
27. srp 2009

Leni, já spíš potřebuju vypnout. Trochu směšný po třech měsících na PN, co? 😀 Ale já vážně nemám jedinej problém, lépe řečeno ten co mám, nikdo léčit neumí.

lenickan
27. srp 2009

No právě a na to si myslím je měsíc v lázních super.... a třeba opravdu ty jejich rašeliny zaberou...
Není to směšné uplně to chápu, člověk musí být na dně po tom všem!!!! Je to naprosto normální...

len
27. srp 2009

Leni, když já nemám problém s fungováním těla, ale s těma triploidama mizernýma, to se prostě bude takhle dělit, ať budu sebezdravější 😖 Ale hlava, ach jo, hlava trpí nejvíc 😝

marlend
27. srp 2009

Len gyndr mi je chtěla napsat po potratu, ale tenkrát jsem neměla práci, tak jsme to nechaly do doby, než si ji najdu a pak mi bylo blbé si o ně zase říkat...ale jinak ti to doporučení může dát jakýkoli odborník; i v tom CARu by měli...co máš za CAR?

len
27. srp 2009

Apolináře. Oni tam na to moc nejsou 😒 Jinak já právě práci nemám, jsem na PN až do dalšího IVF, takže bych využila té pauzy.

marlend
27. srp 2009

no Apolinář je takový dost neosobní ne? Pokud jsi nemocná jakoby pořád na zaměstnavatele, tak by to neměl být problém, já skončila v práci, otěhotněla, potratila a pak jsem byla na PN právě, tak bych si vše musela hradit 🙄

len
27. srp 2009

No, neosobní... Lidi jsou tam báječný, ale prostě celková politika je nevyznávat žádný alternativnosti 😉

marlend
27. srp 2009

Já to myslela v tom, že pokaždé jsi u jinýho dr, to by mi asi vadilo.. 😅 Ale jinak, oni jsou tam pro tebe, aby ti jakkoli pomohli...akorát že lázně nejdou do jejich kapsy, takže radši do tebe budou cpát hormony a injekce, než aby se vyzkoušelo něco jiného 🤐

len
27. srp 2009

Ale ne, když člověk chce, většinou se dostane k tomu, ke komu chce 😉 Ale jinak jsou tam bezva všichni 🙂
No, oni jsou státní a fakultka k tomu, takže mám pocit, že zrovna prachy jsou poslední, o co jim jde (kdybych nebyla lenoch líná, tak mě obě IVF vyšly zcela zdarma, takhle každý na 4000), akorát když něčemu nevěřej, tak to nedoporučujou. A popravdě oni i já víme, že ze zdravotního hlediska pro mě konkrétně budou mít lázně asi nulovej přínos 😉

len
27. srp 2009

Takže lázně nic, obvodní gyndr. s tím nehodlá mít nic společnýho, protože on mou neplodnost neléčí, že 😝 Bylo mi dost hnusně vynadáno.

marlend
27. srp 2009

cože??to snad není možný...ti doktoři jsou fakt hrozní, co si o sobě myslí 😠
Jinak se Apolináři teda hluboce omlouvám, rozčílila jsem se v záchvatu domněnky, že jsou stejní vyžírkové, jako ostatní 😀 A zkus to teda aspoň tam, i když ti to třeba nepomůže fyzicky, tak psychicky jo a jak je známo, v psychice je mnohdy zakopáno víc psů, než jen tušíme 😉
já na to taky kašlu, v nemocnici mi mladej dr řekl, že na slepák se lázně dávno nedávaj...tak jsem mu řekla, že mi bude 30, nemám dítě a měla jsem sněť v břiše, že je chci...a napsal 🙂 a je mi úplně jedno, že jsem obézní a koukal na mě, jako bych ho měla spolknout 😀 on mi to neplatí, tak co..

len
27. srp 2009

Já se teď dohodla v Apoli, že mi zkusej pro toho mýho gyndr. sepsat elaborát, aby mi on na jeho základě vypsal tu žádanku, tak uvidíme zítra...
Taky to beru tak, že je na pojišťovně, ať rozhodne, jestli ten nárok mám nebo ne, takže mě dost naštvalo, že je dr. neochotnej to jenom do tý pojišťovny poslat...

marlend
27. srp 2009

no posílá to každopádně obvodní, tak až ti dají u Apolináře ty papíry, jdi k obvodnímu, ten tomu beztak prd rozumí, prostě jen vyplní tu žádanku a dá ti to, aby sis to odeslala na pojišťovnu, přeci za tebe nebude ještě utrácet za poštovný:D

len
27. srp 2009

Jsem si myslela, že s těma lejstrama naklušu hned k tomu gyndr., co mě sepsul 😉 Uvidíme, zítra poreferuji.

elana
27. srp 2009

Len já jsem čerstvě v procesu čekání zda pojišťovna lázně schválila nebo ne...a bylo to tak, že gyndr napsal zprávu (na žádný formulář, jen cancour papíru) pro obvoďáka, že jako blabla kdo jsem, že 2r léčená sterilita pomocí IVF, následné GEU a doporučuje lázeňskou péči. Tečka. Odeslala jsem to obvoďákovi a ten už mi poslal formulář, kde lázně navrhuje, v příloze jsou mé propouštěcí zprávy z nemocnice (ze zimy laparka, z léta kuchání mimoně) a ta zpráva od gyndr. Sama jsem si to odnesla na pojišťovnu a teď teda čekám, řekli do měsíce, včera to byly 4 týdny, tak ještě týden dva tomu dám, než se půjdu pídit, kam to zaseli. Pokud to schválí, tak sama budu volat do lázní a domlouvat termín, to už přes pojišťovnu ani doktory nejde.

len
27. srp 2009

Elana, díky 🙂
Mně právě v CAru řekli, že mi udělají zprávu pro mého gyndr., kterýžto na základě jí odešle žádost. Moje obvoďačka s gyndr. úspěšně soupeří o to, na koho to tak ještě přehodit, aby sami nemuseli hnout prstem 😝

elana
27. srp 2009

A u mě v CARu to vůbec neví...tam to chci jen napsat mejlem nebo zavolat, protože jsem se měla teď někdy domluvit na KET, tak prostě jestli do lázní pojedu, tak jim dám vědět, že jedu a že se přihlásím po nich.

To Tvoje doktorstvo je celý zvláštní 😖 🙄