Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

elana
21. říj 2009

Kata, to je teď bohužel skoro všude...snad se Ti podaří nějak se domluvit. I v lázních se Mojžíšovou naučíš...jsou to sice jen dvacetiminutovky, ale pro to základní protažení to stačí a zbytek můžeš dopilovat doma.

zulik
21. říj 2009

Zdravím do lázní!
Já si taky říkám, že když jim to řeknu dopředu, že prostě dovalím až odpoledne, že to snad nebude taková hrůza. Snad mne v den příjezdu lékař nebude chtít hned vidět. Nahlásím jim to, aby si škrtli oběd. Je to fakt pitomý, protože stejně pojedu busem do Chebu a tam musím přeskočit na jiný bus. Ale pořád je to s tím loďákem lepší, než vlak. Autem bych mohla ale tam by pak skoro stálo nevyužité a doma je potřeba a odvézt mne v úterý je u nás problém.

elana
21. říj 2009

Lázně zdraví Zulika!🙂

Podle mě jde fakt jen o ten oběd, na sesternu si zajdeš odpoledne/večer (je tam 24h služba, aspoň tady na Adleru a určitě to mají všechny domy) a ony Tě objednají k dr. stejně asi až na ráno.

Ta cesta je otrava...ale je to párhodinový opruz a potom Tě čekají pohodový 4 týdny, tak to půjde🙂

zulik
21. říj 2009

Já už se těším 🙂 Už to snad i potřebuji. Tak Ty už stříháš metr 😅

petra123
21. říj 2009

Ahojky holky čtu tady samé klady techto lázní a chtěla bych se zeptat jak se o to žádá kdo to může doporučit?jesli se platí cely pobyt nebo něco hradí i pojištovna??a v práci vám dali 4 tydny nemoceské tedy díky krizi jesli jste se dívali a pracovní poměr nebo jste šli na nemocesnkou a hned jste jeli?,moc mě to zajímá o mimisko se snažíme už dliuho asi 20měsícu oficialně a co bylo před tím nepočítam tak hledám jakékoliv alternativy a aji lázně aspon bych si konečně odpočinula a uklidnila u procedur.Díky moc za vaše odkazy 😉

elana
21. říj 2009

Petruš, pokud Ti to pojišťovna schválí, tak si hradíš jen doplatek za ubytování (někde i za jídlo), potom 60x28 Julínkovný (to je jak ve špitále) a 15x20 "dejchavný" prostě lázeńskou taxu. Už jsem psala, že mě to vyšlo na 4200, ale může se to lišit dům od domu.

Doporučení napíše gynekolog nebo CAR (na primární sterilitu musíš mít přiložené výsledky spg partnera, to je pochopitelný vcelku), s tím jdeš k obvoďákovi, ten Ti vystaví formulář a odneseš to na pojišťovnu. Tak by měla cca. do měsíce (mě to trvalo ale asi 6 týdnů, byly dovolený) poslat vyjádření a pokud to schválí, tak Ti pošlou dopis a téměř zároveň s ním (mě to přišlo v rozmezí ani ne týdne) dostaneš zvací dopis z lázní,kde navrhujou termín a dům, kde bys měla bydlet (plus jsou tam vyčísleny ty poplatky, takže zajíce v pytli nekupuješ a sama se můžeš rozhodnout, zda to budeš akceptovat).

Já mám z práce neschopnost na tyhle 4 týdny, je to o domluvě, dá se to určitě vyřešit i dovolenou.

elana
21. říj 2009

15x28 samozřejmě, vběhla mi tam nula místo osmičky🙂

petra123
21. říj 2009

Elo díky moc za vystižny vytah dám to přečíst mojemu uvidíme co mi řeknou v CARu jedem tam příští měsíc pokud se zase nezadaří a uvidíme ja bych si konečně odpočinula od všeho a možna přišla i na jiné myšlenky než práce práce a práce a domov a vše kolem mě mam tak plnou hlavu informací že můj maly mozeček to nestíha ☹ tak díky moc a ty už jsi tam byla nebo teprve pojedeš??

zulik
21. říj 2009

Petro, pokud Ti pojišťovna schválí komplexní léčbu - platí vše./t.j. celkovou, mimo nadstandartní ubytování, což je asi různě, dle lázní/. Já doplácím za jednolůžák, Julínkovný a lázeňský vzduch celkem 8810,- Mám už Vánoce dopředu 🙂

petra123
21. říj 2009

zulíku mě by bylo jedno jesli s někym jsem ale spíše bych byla s někým podobnym jako jsem já a měla bych si aspon ským povídat a bylo by to dobré tedy myslím nikdy jsem na nějaké rehabilitaci nebo v nemocnici nebyla tak nevím jaké to je ale nadstandart asi bych nechtěla na co??jsem skromná 😀 a zy máš nadstandart nebo to je jen to co jsi napsala??

petra123
21. říj 2009

bereš mi to z hlavy ted jsem se chtěla zeptat na nějaké stranky a kde to vůbec je??

zulik
21. říj 2009

Františkovy Lázně - u Chebu. Ale můžeš i do Klimkovic pod Ostravou.To bys měla blíž.

zulik
21. říj 2009

Je to těžké, když budeš s někým domluvená, tak můžete být spolu na pokoji ale stávají se různé věci a nemusí Ti ta spolubydlící sednout anebo ty jí. Kámoška teď jela do jiných lázní a dostala tam paní, která se léčí s nervama, má 150 kg a oznámila jí, že chodí spát ve 21 h. A taky zalehla a chrápala celou noc, tak musela jít kámoška žadonit, aby ji někam přestěhovali.

elana
21. říj 2009

Petro, já tu zrovna jsem, ale už jedu tento víkend domů🙂

Jinak co se těch Klimkovic týče, tak tady je spousta holek z Ostravy, tak jsem se s nima bavila, proč nejely tam...a shodly se naprosto nezávisle na tom, že jednak jim to tam přijde depresivní (léčí se tam mj. děti na vozíkách), druhak je tam míň procedur než ve FL, které jsou na ženské choroby proslulé a za třetí, areál je umístěný v lese a ten měsíc tam fakt utíká hodně pomalu 😒

Takže tak🙂 Ale samozřejmě alternativa to je, určitě stojí za to si info zjistit a rozmyslet se.

saruspec
22. říj 2009

čauky holky i ja jsem kousek od Ostravy a již dvakrát jsem byla ve Františkovych lazních a uspešně před měsicem jsem porodila syna.Jedte jen do františkovych tam maji mineralni prameny které vám dělaji vyplachy dělohy atd,v klimkovicich to není tak to je o ničem.A ve Františkovych lazních to je o moc krasnější fajn sestry prostě skvělí lidi.šárka bohumín

zulik
26. říj 2009

Pozitivní zprávy máme rády, Saru díky 😉
Mě dnes doktor na roční prohlídce na gyndě postrašil, že skoro každá, která tam byla v zimě přijela s nějakým zánětem, tak se mám prý balit. Je mi jasné, že tam teplo nebude ale čekala jsem slova povzbuzení 😅

katrin32
26. říj 2009

ahoj, také si budu žádat a uvidím, dnes jsem si kdyby náhodou vyšly koupila sněhule 😀

zulik
26. říj 2009

Ahoj Katrin, tak sněhule nemám a vůbec si musím kozajdy ještě pořídit. Mám ale teplé pohorky 😀 To bys ale asi už jela v lednu, neno se pletu?

katrin32
26. říj 2009

ahoj, asi v lednu nebo v únoru, ted jdu ke své gyndařce a zeptám se jí, jestli mi je napíše, volala jsem na pojištovnu a ten leden by tak vyšel, radši bych třeba na jaře, ale nechci už čekat

zulik
27. říj 2009

Natko, už se Ti to blíží 😉

natkahor
28. říj 2009

Ahoj Zuliku, jojo, blíží. Začínám mít cestovní horečku, co si vzít, co nezapomenout, jaký boty, jaké oblečení. Ještě zítra zavolám Len, co nejvíc využila, abych pak nestrádala 😉 . Už se těším na procedury a relax kolem. Pěkně se tam zabydlím a pak už na tebe budu čekat.

zulik
28. říj 2009

Ahojky Natko,
já si dnes byla koupit místenku do busu. Taky přemýšlím, co jo a co ne, hlavně nevím, jaké boty kromě kozaček...mám tam hozený žabky a tenisky.Abych neměla kufr bot 😀

len
29. říj 2009

Ahoj ahoj, jsem vleyla do knihovnz (sorrz ya tu qwertz klavesnici) 🙂
Nat, co s sebou - jak psala Elana, hlavne nejake sandale do mokreho prostredi, kvuli slatinnzm koupelim, at tam nebehas bosa po chodbe. Moyno neco na preyuti do pokoje. Urco plavkz - aquaforum je dokonale. Botz nejake pohodlne, dost toho nabehas, no a idealne nejake, co se snadno youvaji, to budes delat skoro porad. Pohodlne obleceni na cviceni, no a pak proste, co nosis rada, nejaka prehnana elegance se tu nepestuje 😉 V nejhorsim jsou tu dva sekace a da se dojet kousek do Chebu. Knihz tahat nemusis, ydejsi knihovna je slusne yasobena. Rucnikz takz ne, k dispoyici je jich dost a pravidelne je meni. Pokud mas malou rzchlovarku, tak ji vem, no a takz hrnek, at si muyes na pokoji varit caj. Ji´dlo neber absolutne yadne, ydejsi stravovani formou bufetu (takove to sney, co se ti libi 😀 ) spis povede k opacnemu problemu.

luciemar
30. říj 2009

Ahoj holky,

taky bych chtěla do lázní. Potvrzení od Dr. mám. Jen jsem se chtěla zeptat, v jakém časovém rozmezí od podání žádosti tak dávají ten termín nástupu. Tzn. kdybych žádost na pojišťovnu dala teď, tak na kdy mě tak objednají...Moc děkuji za odpovědi...

elana
30. říj 2009

Lucie, čistě odhadem bych to viděla tak na polovinu ledna. Pojišťovna má lhůtu 4 týdny, v prosinci lázně nepracujou, ale po vyřízení pojišťovnou Ti lázně nabídnou místo cca. tak za dva, tři týdny. Já podávala koncem července, v půlce září (to byla ale výjimka kvůli prázdninám) mi to schválili a do lázní jsem jela dva týdny po schvalovacím dopisu.

luciemar
30. říj 2009

Moc díky za info....A nevíš náhodou, do jaké doby po operaci musím nárok uplatnit...tzn. podat žádost?

elana
30. říj 2009

To nevím, to je asi jedno...já podávala teda asi 6 neděl po operaci, ale přes všechny ty tahanice jsem nakonec jela vlastně až 4 měsíce po ní a nikdo nic neříkal.

luciemar
30. říj 2009

Jojo, díky! Takže to už jsi doma? Jak dlouho jsi tam byla? Jak se ti tam líbilo? A dá se to takovou dobu vydržet bez miláčka??? ☹