Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

len
19. lis 2009

Mojí nebo té paní? 😀

norisek
19. lis 2009

Zuli a jsi spokojená s ubytováním?

elana
19. lis 2009

Čoveče ani nevím😀 myslím že to neví nikdo, co se jim v těch hlavách líhne za změť 😝

zulik
19. lis 2009

Norisku, já jsem spokojená, mám velký pokoj s velkou koupelnou /zrcadlo přes celou zeď/.Výhled do parku. Jídlo není sice formou bufetu jako v Pawliku, ale taky si vybíráš. Dva dny dopředu vždy snídaně z 5 meníček, oběd ze 4 a večeři taky ze 4. K snídani je volně jogurt, marmošky a músli nebo křupinky, čaj, melta,džus. 2x denně ovoce. Saláty volně k obědu a k večeři.Zrovna dnes si třeba holka stěžovala, že v Pawliku vaří furt stejně a jen maso a že jí tam nechutná. To je prostě na lidech. Já jsem ráda, když to nemusím uvařit a spapám téměř cokoliv.

len
19. lis 2009

Zulik, Nat si na Belveder dost stěžovala, že to nebylo to pravý, naopak z Pawliku byla nadšená, tak je to asi opravdu o tom, na co je člověk zvyklý 🙂
Je teda pravda, že v Pawliku měli takový "svůj styl" - já bych třeba plátek masa jen tak hodila na pánvičku, lehce okořenit, bylinky... Tam to bylo všecko v omáčce, špízy v hnědý omáčce, krůtí plátek - opět omáčka... Ale bacha, ne uho, byla moc dobrá 🙂 A když si člověk řekl, tak to prostě z tý omáčky vylovili a nechali okapat 😀 Mně se líbilo, že jsem si mohla vybrat podle toho, jak to vypadalo 🙂 Kolikrát to mělo vznosnej název a skutečnost mě moc nezaujala, no a nebo taky naopak 😉 Taky je pravda, že klasický bezmasý jídlo (všelijaký zeleninový nákypy, smažený žampiony či sýr) nebylo moc často, ale kolikrát jsem si dala jen kus ryby a k tomu ohromnej kopec zeleniny nebo těstovinovýho salátu nebo na ten salát jenom sýr... 😵 Bylo tam vždycky z čeho si to jídlo poskládat, minimálně jedna příloha, na kterou měl člověk chuť... Ale pravda je, že doma vařím jinak 🙂 V Belvederu ani Adleru jsem nebyla, ale osobně mívám problém třeba i v restauracích, kde mi nenechají vyměnit přílohu, sním všecko, ale abych si pochutnala, jsem mlsoun 🤐
Konec kulinářského okénka 😀

zulik
19. lis 2009

Jak říkám,na každém něco je. V podstatě jde o to, být v pohodě, v čistém. Já jsem spokojená, našla jsem si své.

len
19. lis 2009

Tak to zase věřím, že pohoda a čisté budou jak v Isisu, tak Belvederu, tak Adleru, o tom nepochybuji v nejmenším 🙂 Obzvlášť u jednolůžáku, kde se člověk nemusí klepat, jakou chytne spolubydlící 😉

ivkaj
19. lis 2009

Ahojte, jakou máte zkušenost s "přiklepnutím" lázní?
Dnes jsem se na ně ptala Dr. v CARu a ten mi říkal, že by byl jedině pro. Máme za sebou dvě nepovedená IVF (vždy byla k transferu jen dvě embrya a nic k zamražení), na mé straně byla lehce rozhozená imunita, ale máme horší spermio v pohyblivosti (doporučeno ISCI).
Tak nevím jestli se s tímhle vším pustit do boje s pojišťovnou.

katrin32
19. lis 2009

ivkaj, určitě to zkus, mám podobný problém a lázně mi přikleply

len
19. lis 2009

Ivkaj, stopro to zkus! Potkala jsem tam holku, co na tom byla úplně stejně (dvě nepodařená IVF, chyba na straně partnera, nutnost ICSI), takže to určitě jde 🙂

ivkaj
20. lis 2009

Holky, jste zlaté. Když jsem se s Dr. bavila pobavil ho můj termín "psychologické lázně". Ale uznal, že celý ten proces IVF je pro ženskou hrozně náročný a lázně jsou hodně dobré východisko.

len
20. lis 2009

Ivko, na hlavu to pomáhá ze všeho nejvíc 😀 Fakt, moje psychodoktorka zajásala, když zjistila, že jsem si podala žádost, no a v pondělí jsem se jí tam byla rozplývat, tak uznala, že teď už mě vidět nemusí 😀

katrin32
20. lis 2009

ivkaj, ahoj, taky se těším až si psychicky odpočinu, vypnu služební telefon a všichni mi můžou..... 😀

norisek
20. lis 2009

já se taky těším a doufám, že mi vyjdou 🙂 Konečně bude někdo pečovat o mně 😎 A pak hned šup na druhé IVF.

norisek
20. lis 2009

jupííí holky, tak lázně schváleny. Teď jsem tam volala. Dnes to odeslali do Frantovek.
Zuli, mám si tam už zavolat a zajistit ubytování? Mám strašnou radost 🙂

katrin32
20. lis 2009

norisek. ahoj, já jsem si tam volala a zarezervovala jsi už ubytování a už tam měli i tu žádost

ivkaj
20. lis 2009

Nedalo mi to a napsala jsem do pojišťovny. Kupodivu mi i přes to, že je pátek odpověděli;o)
"Pokud Vám léčbu doporučuje Váš odborný ošetřující lékař, nechť Vám vypíše návrh na lázeňskou léčbu.
Léčba je možná ve Františkových Lázních nebo v lázních Klimkovice.
Vyplněný návrh odešlete nebo odevzdejte na zdravotní pojišťovně ke schválení"

Tak se asi pustím do boje s papírováním😅

zulik
20. lis 2009

Norisku, klidně můžeš. Ty papíry chodí na centrálu, oni se prý hned dívají do pc, kde jsou všichni propojení, jestli už není rezervace na nějakém láz. domě. Já se na to ptala, takhle mi to bylo řečeno. A taky jsem se už pak o to nestarala. Jo jinak jsem zjistila, že u recepcí je k dispozici wi-fi, kdyby jste táhly noťase jako já a nemáte připojení. Je tam i k volnému použití pc ale někdy bývá asi honička se na něj dostat.

katrin32
20. lis 2009

zulik, ahoj, ty jsi se rozhodla rovnou pro Belvedere? Já mám sice rezervačku na adleru, doplatek je myslím stejný, ale nemohu porovnat kvalitu

norisek
20. lis 2009

Ivkaj, určitě do toho jdi!!! Záleží na doktorovi, za jak dlouho ti to vyplní. Pokud bude vstřícnej, neměl by to být problém. Já měla trošku problém s gyndařem, že mu to trochu trvalo, páč měl hodně práce a neměl čas to vyplnit. Ale rozhodně byl pro. A obvoďák to jen potvrdil na počkání. A pojišťovna mi to potvrdila do 9 dnů.

zulik
20. lis 2009

Já na Adleru na pokoji nebyla, bydlela tam Elana, chodím tam cvičit. Je tam ale nejvíc mladých holek, jinak je to tu skoro jako v německém domově důchodců.Z venku ze strany vchodu vypadají budovy podobně-jsou i vedle sebe /většina lázeňských domů má stejný ráz bílo-žlutá fasáda/ kromě Pawliku, ten je vícebarevný. Co se týká nábytku, je asi na 3 hvězdičkových láz. domech stejný, vše je to do takové třešňové barvy nábytku. Na pokoji máme TV, digi budík, lednici. Já mám psací stůl s polstrovanou židlí a konferenční stolek s křesílkem. Nat má na Pawliku jen psací stůl se židlí, víc by se jí tam nevešlo. /Ty 4 hvězdy jsou zase s lepším nábytkem.-honosnějším/ Bylo mi po telefonu nabídnuto tohle, já se doma koukla na fotky a řekla, že jo, neznala jsem jiné. Je to v podstatě stejné, jestli chcete chodit denně plavat, tak zvolte Pawlik, ať to máte zadarmo, jinak já to má za 6O Kč na 2 hodiny na poukaz a denně tam nechodím, nedělá mi dobře chlór.

len
20. lis 2009

Zulik, na Adleru mají smrk 😀 Ale tvarově a kvalitativně je ten nábytek naprosto stejnej, jen jinej dekor 😉 Jinak já měla pokoj o něco větší než Nat, ale zařízenej stejně. Dle mýho co se týče zařízení pokoje, bude to všude naprosto srovnatelný (Isis je taky ***, v Pawliku je jen jídlo). Hlavní rozdíl je asi opravdu ve stravování (Adler a Belveder +- stejný s výběrem jídel předem, Pawlik bufetový styl, výběr na místě) a Aquaforu (Pawlik, Isis). Jo a ti důchodci, nejvyšší věkový průměr hostů bych suverénně tipla do Pawliku 😀 Dle mého ale člověk neprohloupí nikde, spravuje to všecko jedna a ta samá společnost a kvalita je zaručena 🙂

elana
21. lis 2009

Přesně tak, musím souhlasit s Len ve všem co píše...já už bych se teď rozhodovala pouze na základě poplatků a jednolůžák/dvoulůžák, protože to ostatní je vše stejný, každý má výhody i nevýhody.

Jediný co jsem (a říkala to i Len a moje spolubydlící) slyšela nedobrýho, jsou reference na Tři růže a Lužnici, těm bych se v rámci možností určitě vyhla. Jinak je to asi fakt fuk a stejně se tam člověk chodí jen vyspat, víceméně.

katrin32
21. lis 2009

Holky, poraďte, mám sice zarezervovaný Adler, ale nevím jestli by nebyl lepší Belvedere?

elana
21. lis 2009

Katrin a proč myslíš? Jsou hned vedle sebe🙂 a popravdě nevidím jeden jediný důvod. Dokonce co vím, tak pokud chceš místo v neděli odjet už v sobotu, tak zrovna na Belvederu dělají dost problémy, na Adleru se tváří, že o ničem neví🙂, navíc na Adleru je tělocvična, kam na 99% budeš chodit cvičit, nebo parafín (ten Ti možná dají, možná ne), takže stačí jen seběhnout o patro níž. Je to Tvá věc, ale podle mě naprostá blbina😀 Nelobuju tady za Adler proto, že jsem tam bydlela, kdybys napsala, že máš Belveder a chceš Adler, píšu Ti totéž.

katrin32
21. lis 2009

elana, dík za info

natkahor
21. lis 2009

Ahoj holky, posílám všem pozdrav z Frantovek. Máme se tu se Zulikem skvěle 🙂 . Žádný stres, výborné procedury, klid, pohodička a k tomu nám většinou venku svítí sluníčko 😎 .

Katrin já bych jela do Adlera (jak píše Elana, budeš tam mít cvičení) a mysslím si, že je tam nejvíc mladých holek.

katrin32
21. lis 2009

nat, díky. Už se tam fakt těším. Dneska mi přišla souprava na cvičení a je fakt super. Ještě si objednám podprdu na cvičení. Je tam nějaká zábava třeba na sobotní večery? Nebo je večerka daná? 😀

zulik
22. lis 2009

Skoro v každé hospodě je od 20 h. nějaká music 😉 Jen je tam děsně nahuleno a jsou tam postarší lovci 😀
Jinak já taky chodím cvičit do Adleru. Cvičit pořádně, je tam dost chladno 😉

zulik
22. lis 2009

Ještě pro vaše rozhodování: v Belvederu je gynekolog muž, v Adleru žena 🙂