Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

zulik
30. říj 2009

Luciemar, můžeš si termín v lázních domluvit i dopředu. Já to tak měla, abych předešla nevhodnému termínu.

katrin32
31. říj 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat na jakém podkladě Vám gynekolog napsal lázně. Dneska mi gynekoložka řekla, že se komplexní lázně předepisují jenom při operačních, zánětlivých stavech.

len
9. lis 2009

Ahoj ahoj, na naše webovky jsem do fotogalerie hodila čerstvé fotky z lázní 🙂
Zájemcům o lázňování, kteří webovky neznají - napište IP, pošlu odkaz.

len
11. lis 2009

Ahoj, napadlo mě, že by bylo fajn udělat nějaké lehké shrnutí hotelů, kde jsme ve Frantovkách bydlely, pro "pozdější generace" a snazží rozhodování 😉

Takže já mohu dodat toto:

Hotel Pawlik-Isis (Pawlik je ****, s Isisem*** je spojen prosklenou chodbou, takže celým komplexem můžete volně procházet v tričku a pantoflích):

Doplatek - 9100 Kč (jednolůžkový pokoj, dvojlůžkový můžete mít pouze v případě, že máte na celý pobyt druhého do dvojice)

Ubytování - menší pokoj velice slušně zařízený: postel, psací stůl se židlí, noční stolek, stolek pod televizi, malá lednička, televize, rádio, telefon, věšák a botník, 2 zrcadla, vlastní koupelna (se sprchou, umyvadlem a WC)

Stravování - bufetovou formou, na oběd i večeři je vždy polévka a výběr ze tří teplých jídel, kdy si můžete dát, co chcete a kolik toho chcete, nakombinovat nebo vynechat přílohy, bohatě doplňovaný a obměňovaný salátový bar, zákusky, k večeři navíc studený raut, snídaně opět bufetovým stylem, lehce obměňovaná, opravdu bohatý výběr

Výhody
- Aquaforum - veliký aquapark je součástí hotelu, takže nejen, že se do něj dostanete vnitřkem suchou nohou, ale navíc máte neomezený vstup po celou dobu pobytu, mají tam bazén 25 m, velký vnitřní "zábavný" bazén, malý venkovní (v zimě vyhřívaný) a neskutečné množství vířivek, ve všední den po sedmé večer tam téměř nikdo nechodí, takže je to pomalu soukromé aquacentrum,
- hotel je dostatečně veliký a frekventovaný, navíc je v něm plno samoplátců, takže vás a vaše návštěvy nikdo nehlídá a nekontroluje příchod,
- stravování!
- část procedur přímo v hotelu, část v Císařských lázních, které jsou s hotelem spojeny podzemní chodbou - oceníte v mrazu či dešti.

Nevýhody
- poměrně vysoký doplatek,
- do tohoto hotelu se primárně nejezdí s gynekogickými problémy, takže za gynekologem (4x za pobyt) musíte přes park do jiného hotelu, stejně jako na spoustu jiných procedur,
- ze stejného důvodu v hotelu nepotkáte příliš mnoho mladých lidí a naopak velké množství německých důchodců.

terinda
11. lis 2009

ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli musí doporučení dr. z Caru.
díky 😉

len
11. lis 2009

Terindo, musíš ho mít od odborného lékaře - je jedno, jestli z CARu nebo od svého obvodního gynekologa 🙂

terinda
11. lis 2009

Díky len, aspoň se nemusím trmácet do jiného města 😉

len
11. lis 2009

Majo, obvoďačka musí mít u sebe vyhlášku a taky tabulky s číslama diagnóz. Neplodnost je N97, více netřeba. Pokud to budeš mít jako pooperační stav, taky ty čísla musí mít u sebe. Ale jinak přesně jak píšeš - na pojišťovně mi řekli, že pokud nebude obvoďačka ochotná to na základě doporučení odborného lékaře vypsat, mám se obrátit přímo na revizního lékaře pojišťovny. Ale obvoďačka do toho nemá co krafat (což jsem taky její sestře řekla, když mě ujišťovala, že tímhle se paní doktorka nebude chtít zabývat), pokud máš doporučení odborného dr., tak ona to vypsat musí. Další možností je obrátit se s doporučením CARu přímo na gynekologa, ten to snad taky vypsat může. Moc ti přeju, ať nemusíš prožít to, co já 😖

maja42
11. lis 2009

samozřejmě, že s tím kdyžtak půjdu na gyndu (asi už rovnou s flaškou, jak to tak sleduju 😅 ), ale principielně mě sere, že obvoďačka dělá štráchy. a ta žádost se dá někde stáhnout nebo kde ji seženu?

len
11. lis 2009

Jo a ještě - vzhledem ke dvěma potratům máš diagnózu sekundární sterilita. Kdybys měla ještě třetí ( 😝 ), mohla byses zařadit do kategorie habituální potrácivost. Každopádně se to všecko schová pod magický kód N9, vítej ve světě byrokracie 🙄
Tohle by se tě mohlo týkat:
# Habituální potrácení (N96)
# Žen. neplod. děložního původu (N972)
# Žen. neplod. spoj. s anovulací (N970)
# Ženská neplodnost (N97)
# Ženská neplodnost jiného pův. (N978)
# Ženská neplodnost, NS (N979)

len
11. lis 2009

No, možná se dá někde stáhnout, ale ona jich tam má stohy, jsou to ouřední formuláře, takový hezky barevný, jak oni to uměj, jenom ji dokopat si k tomu sednout. Bych jí lehce připomněla, od čeho ona tam je, a že o lázních nerozhoduje ona, nýbrž pojišťovna...

maja42
11. lis 2009

takže žádost má obvoďačka a vyplnit to má taky ona nebo já? jdu k ní v pátek, tak bych si ji zrovna vzala. sekundární sterilitu, ovariální poruchu a lsk mi do doporučení napsali z apo.

len
11. lis 2009

Ne, všecko má na starost ona (možná proto se jí do toho tak nechce 😉 ). Malý tip pro ulehčení její práce - na tu laparku ti musí vypsat předoperační vyšetření (proto tam asi teď jdeš). Pokud jí poradíš lehký trik Ctrl+C a Ctrl+V, tak to předoperační vč. výsledků z krve může na tu žádost zkopírovat a má 90 % žádosti vyplněno 😉

zulik
11. lis 2009

Ahoj Len,
zdravíme Tě spolu s Natkou z pokoje z Pawliku 😉 Je tady sucho, neprší a máme se fajn 🙂 Já byla dne na jedné procedúře-bazénky, sestřičky to včera nějak s mojí návštěvou u dokiho zazdily a dostala jsem se k němu až v 11 h. Ale stejně zatím gynekol.nemůžu, tak je to jedno. Asi se taky naučím /znovu/ háčkovat 😀

len
11. lis 2009

Ahoj Zulik (a Nat, jestli nakukuješ 😉 ). Musím říct, že po tom návratu domů je to krušné, dneska jsem se dala do vaření a překvapuje mě, jak je to těžký 😀 Hezky si to užijte 🙂 Jinak jak jsi spokojená s doktorem K.?

maja42
11. lis 2009

jo, jdu pro přeoperační, ale ona je vážně v této věci kyseloprdelní až hrůza. tak nevím, jestli mám přijít s kafíčkem a bomboškou nebo být zrovna intenzivně nasertivní 😝

zulik
11. lis 2009

Já u něj dnes byla a zatím dobrý, mám ráda fousatý 😀 .Jen tam přede mnou asi operoval jednu slečnu a pak se mi omlouval za půl hodinové zpoždění 😒 Jdu zase v pátek. Nat chodí jinam k paní doktorce a prý je v poho.

len
11. lis 2009

Zulik, já měla poprvé zpoždění 45 minut (a pak se mi 45 minut věnoval). Pak jsem k němu byla vždycky objednaná hned ráno, tak mě často bral i dřív 🙂 Jinak jsem z něj byla nadšená...

Majo, nemáme náhodou stejnou obvoďačku? Ta moje má ještě navíc dost drsnou sestru 🙄 Jako kdyby byla milá a tak, klidně bych to kafíčko donesla, ale co já se budu koho doprošovat, pokud je línej plnit svoje povinnosti? Doporučení máme ze stejnýho CARu, tudíž asi bude vypadat hodně podobně - když stačilo pojišťovně to moje, tvoje jim musí stačit taky, takže bych doporučila spíš tu asertivitu 😉

elana
11. lis 2009

Ahoj, s hotely je to dobrý nápad, přidávám se:

Hotel Adler (***), depandance Radbuza:

doplatek: 4200Kč, dvoulůžkový pokoj s příslušenstvím

vybavení: slušný pokojík "hotelového" typu, nábytek z masivu, skříně, postele, psací stůl, malá lednička, TV, telefon...co se týče místa pro osobní věci každého hosta, tak to je v pořádku, každá má svou vlastní skříň. V koupelně je místa o poznání méně (teda nežeby byla malá, spíš málo poliček atd.)

strava: chodí se cca. 50m do hlavní budovy hotelu Adler, v přízemí je jídelna, první den po příjezdu dostanete na recepci papír, na základě kterého jdete za hlavní servírkou, která Vám přidělí stálé místo u stolu (takže odlišné od Pawlika, co popisovala Len). Jídla jsou servírovaná, vždy dva dny dopředu je výběr ze 4 jídel (oběd a večeře), snídaně jsou taky tak (např. vyberete "šlehaná niva"), tak na talířek dostanete nivu a samy si z bufetu vyberete pečivo. Volně k dispozici ke snídani je automat s džusy, k obědu a večeři pak výběr ze 2 salátů nebo kompot či salát. Kvalita kuchyně je velmi dobrá, porce dostatečné (ale zas ne přemrštěné), akorát na podzim/zimu, pozor na chození do jídelny v bundě, servírky dost prudí🙂, k tomu účelu jsou před jídelnou věšáky

lékař: je společný pro Adlera a jeho dvě depandance, Radbuzu a Tři růže. Jinak funguje na Adleru 24h sesterna, takže při nevolnosti apod. je možno si sestru přivolat na pokoj telefonem.

+ Radbuza nemá recepci, takže jsou snadné i pozdější večerní příchody, případně noční návštěva manžela, barák je na klíč, který dostanete při příjezdu.

+ je to poměrně levné (na tamní poměry), ale docela komfortní bydlení

+ dobrá poloha, všude je "blízko" (což ve FL je všude blízko i tak🙂) ale zkrátka jen přes park do Aquafóra a Císařských lázní, stejně tak 4 min ostré chůze do Luisiných lázní, kde je asi nejvíc procedur

+ výborná kuchyně

- lékař, sesterna, tělocvična, jídelna...vše je v hlavní budově Adlera (ale upřímně, člověk stejně celé dny běhá podstatně delší trasy než těch 50m🙂 a většinou je na jídlo tak málo času, že se málokdy vypravujete přímo z pokoje, takže by "obtěžovalo" oblékat se)

PS: jsem zvědavá, jestli sem napíše někdo, kdo byl ve Třech růžích, protože na ty jsem přímo ve FL slyšela hrozné reference, vybavení pokoje žádné, na pokoji není TV apod. Tak mě zajímá, jestli byla paní jen zhýčkaná, nebo je to pravda.

len
11. lis 2009

Ahoj El 🙂
Já na Tři růže taky slyšela dost děsivé reference, stejně jako na Lužnici - obojí jen ** a v tom standardu je prý třeba jen jedna společná TV na patře...
Jinak mohu porovnat pokoj Elany na Radbuze a můj na Isisu a odhlédneme-li od toho, že já měla jedno a ona dvojlůžák, tak vybavení bylo téměř identické, jen na R. v provedení smrk a v I. olše 🙂

terinda
11. lis 2009

Len, když jsi měla jednolůžák - bylo těžké tam propašovat manžela na víkend? 😉
Nebo je to dovolené?

len
11. lis 2009

Terindo, je možné připlatit přistýlku (nevím za kolik), jinak to dovolené není, ale já to stejně dělala a problém to nebyl 😉

terinda
11. lis 2009

Len a každý víkend? 😉
není tam recepční?

elana
11. lis 2009

Ahoj Len🙂

S pokojem je to fakt. Asi největší rozdíl je teda v tom stravování, když to shrnu...někomu vyhovujou švédské stoly a sednout kam chci, někdo je radši za ty servírovaný (i když tam je nevýhoda, že když se blbě trefíte, tak se oběd cca. o 10min protáhne kvůli nestíhacím servírkám, což někdy je dost zásadní problém🙂) a potom sousedi u stolu, některý lidi jsou zvláštní🙂 a já např. jídlo považuju za dost intimní záležitost, kterou nechci sdílet s kdekým, ale tady se jaksi musí 😒 .

Teri...dovolené to určitě neni...spíš bych řekla, že je to tolerované 😉 Já taky pašovala (když spolubydla odjela) a bylo to v pohodě a určitě jsem nebyla jediná. Jinak pokud jste chorobný poctivci, tak je možnost normálně řádně manžela nahlásit, zaplatit mu pokoj s jídlem a být na víkend legálně. I takový pár jsem tam viděla.

terinda
11. lis 2009

El, nazvala bych se spíš chorobnou blbkou 😀
Mám totiž s obcházením pravidel problém 😅

len
11. lis 2009

Ter, každý víkend 😉 Recepční tam je, ale je to veliký hotel s velikým provozem, který navíc prodává pobyty pro zamilované páry, takže nevzbudíš pozornost 😀 Jinak mám taky s obcházením pravidel problém (a tohle bylo jediné, které jsem obešla), ale při ceně pokojů v hotelu Pawlik... Navíc my chtěli spát spolu 😉

terinda
11. lis 2009

Len díky za uklidnění 🙂

len
11. lis 2009

A ještě - co s volným časem (procedury obvykle končí nejpozději ve dvě):
- knihovna - registrace za 30 Kč na měsíc a pak je taky zlevněný net (0,5 Kč/min),
- kino - pro hosty lázní hrají 1x týdně zdrama, jen je třeba v infocentru vyzvednout lístek,
- divadlo - pokud nejste milovníky operety nebo dechovky, čas od času hrají i činohru, povětšinou odlehčené komedie, lístky 60-80 Kč,
- Aquaforum - i pro neubytované v Pawlik-Isis je na lázeňský průkaz vstup na 2 hodiny za 60 Kč,
- cvičení - LD Adler nabízí i pro neubytované 2x týdně aquaerobik, posilování a cvičení na balónech, hodina á 50 Kč,

- výlety:
* za pramenem František startují tzv. srdíčkové trasy - je jich 5 nebo 6 a délkově jsou tak od 3 do 7 km,
* courání jen tak naslepo všemi směry, je tam hezky,
* Komorní hůrka - bývalá sopka, žádný extra div světa, ale procházka moc pěkná,
* busem do Skalné (hrad Vildštejn) a zpět do FL (cca 10 km) přes Starý Rybník (moc pěkná zřícenina),
* vlakem či busem do Chebu (určitě stojí za vidění hrad a městské muzeum, taky lepší na nákupy než FL) a zpět vlakem, busem nebo pěšky (po červené, cca 7 km, moc příjemná procházka),
* Soos - rezervace s naučnou stezkou a "bahenními sopkami",
* městské muzeum - vstup 30 Kč, zajímavá expozice,
* hrad Seeberg (Ostroh) - moc hezký, je v něm opět muzeum, kolem vedou dvě cca 1-2 km dlouhé naučné stezky,
* pokud máte auto, pak - hrad Loket, Mariálnské Lázně, Karlovy Vary, Slavkovský les...

zulik
11. lis 2009

Já bydlím v Belvederu v hlavní části, je to vedle Adleru a všude samí Grisgoti 🙂 Pokoj jako tančírna,velké jednolůžko, výhled do parku,koupelna velikánská s obrovským zrcadlem přes celou zeď 😝 Dobré po ráno a na ránu 😀 V jídelně sedím u stolu pro 6, zatím nás je 5. Jeden uremcaný děděk s holí-nic mu nevoní a nic se mu tu nelíbí, druhý pozitivnější děděk s holí, vedle babča a chlap asi 35-40 let. Takže se smíchy neudžím 😀 Snídaně na výběr z 5 meníček, pití a músli a marmoška je na servírovacím stole opodál. Obědy výběry ze 3 jídel, polévka stejná, večeře výběr ze 3 jídel a ovoce nebo předkrm, taky salát dle výběru, když přijdete včas. Při příjezdu 2 dny jídlo stanoveno, od zítřka mám naobjednáno. Mně osobně to nevadí ale myslím, že pro chlapa malé porce.Poloha Belvederu je dle mého taková strategická-uprostřed.Závisí ale samozřejmě na diagnóze.

len
11. lis 2009

Ono je to tam všecko pohromadě a mám dojem, že jak se některé procedury dělají na víc místech najednou, tak člověku vždycky předepíšou to místo, který je mu blíž. Takže třeba Elana chodila na bazénky do Luisiných (které jsou blíž k Adleru) a já do Císařských (které jsou spojeny s Pawlikem). Takže pokud někdo nemá vyslovenou averzi k chození (já si to naopak nadmíru užívala), naběháte se odevšad +- stejně 🙂
Myslím, že hlavní výhodou Pawliku je to Aquaforum, pokud jste vodníci jak já. Pokud vás plavání zrovna nebere, asi to za ty prachy patřičně neoceníte 😉
Jo a ještě teda nevýhoda Pawliku - pokud nemáte extra vojenskou disciplíno, rozhodně nepočítejte s tím, že byste tam zhubly 😀