Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

zulik
22. lis 2009

Tak oprava, v Adleru je i muž gynekolog.

terinda
22. lis 2009

ahoj holky,

a v Pawliku je muž nebo žena? 😉

katrin32
22. lis 2009

A jaký je ten doktor v Adleru? Dobrý nebo se radši na něj připravit? 😝

zulik
22. lis 2009

V Pawliku jsou asi jen praktici a tak ale asi ne gyndaři, Nat chodí z Pawliku do Adleru k doktorce. Te doktor v Adleru je prý starší, já ho neznám, možná Elana. Nat u něj byla jednou a prý byl dobrý. To je zase tak, kdo komu vyhovuje, taky kdo jak na co dá.

len
22. lis 2009

V Pawliku gynekolog žádný 😀 Takže posílají buď do Adleru nebo Belvederu (dle mého jde i "na přání"), oboje je cca 5 minut přes park, za celý pobyt jsou návštěvy doktora 4 🙂 Jinak z toho dr. v Belvederu jsem byla osobně naprosto nadšená, zodpověděl mi vždycky všecko a nekoukal na mě skrz prsty, když jsem z něj tahala možné i nemožné informace 😉

zulik
22. lis 2009

Abych nazapomněla na holky, co se ptaly na ty slatinné tampóny z obchodu za Plynovými lázněni. Paní z obchodu říkala, že zatím u ní nejsou, že to není tak jednoduché vyrobit ale že se zeptá nějaké distributorky, jak jsou s tím daleko.

katrin32
22. lis 2009

Ten doktor předepisuje ty procedury? A jak stanoví jaké napíše?

len
22. lis 2009

Katrin, většina těch gynekologických procedur (čili těch nejdůležitějších - bahno, irigace, plyn) je stejných. Další procedury asi doktor od doktora a taky jak se s ním dohodneš. Já třeba odmítla Mojžíšovou (cvičila jsem sama pořádně a každý den) a nechala si napsat jiné cvičení. On mi zase nevypsal bazén (2x týdně 20 minut), když jsem ho měla v hotelu zadarmo kdykoli k dispozici... Než mi napsal plynové injekce, zeptal se, zda mi to nevadí... No a po týdnu a pak 14 dnech je kontrola, kde řekneš, jak se ti co zamlouvá a jak to snášíš a dle toho je možné to ještě povyměňovat a upravit 🙂

katrin32
22. lis 2009

já bych třeba chtěla inhalace, protože jsem alergik, tak myslíš, že si o ně můžu říct? a na co jsou přesně ty plynové injekce?

len
22. lis 2009

No, dr. říkal, že "ostatní" procedury většinou doplní dle toho, co ještě (mimo hlavní problém) dotyčnému schází, takže mi to přijde reálné 🙂 Plynové injekce jsem dostávala do beder, pro lepší prokrvení a uvolnění...

bastet
23. lis 2009

Zuliku,
díky moc za optání na ty slatinné tampóny.
Jo a k tomu staršímu dr. v Adleru. Mě přišel moc fajn, dost se mi věnoval a byl příjemný a vstřícný.

norisek
23. lis 2009

ahoj holky, ještě mě napadlo, jak je to tam s praním? Nevím, jestli bych zvládla si vzít věci na 1 měsíc 🙂)

len
23. lis 2009

Norisek, všechny hotely umožňují praní za poplatek, ale popravdě na Pawliku byl takový (nevím, jak je to jinde, ale třeba za vyprání ponožek chtěli 30 Kč), že jsem si vzala prádlo a ponožky na 14 dní, marseiské mýdlo a všecko si tam přemáchla. No a zbytek - ono se to nezdá, ale když jsem nabalila svá oblíbená trička a svetříky, už jsem nic prát nemusela 😀 Kalhoty jsem točila dvoje "slušný" a dvoje džíny + jedny sportovní na cvičení 🙂

norisek
23. lis 2009

len: dík 🙂 To si raději koupím nové 😎 tak se vybavím mýdlem z jelena a bude 😀

elana
23. lis 2009

Starší doktor v Adleru je primář Albl, mně taky vyhovoval. Trošku mi teda přišlo, že mě úplně neposlouchá (přesvědčoval mě, že když jsem otěhotněla, tak nemůžu být anovulantka...potom, co jsem mu 2x řekla, že jsem byla těhotná po IVF 🙄 ) ale jinak jsme se domluvili na všem, co jsem nechtěla, to jsem nedostala (Mojžíšovou) a naopak mi čistě pro radost a relax napsal parafín na ruce a masáže (se slovy "ať vás tu jen netrápíme a trochu se vám tu líbí"🙂) Takže klidně.

Spolubydla chodila s té doktorce, je mladá, prý docela příjemná...a v rámci své dizertační práce dává dooost choulostivý dotazník na téma sexualita žen😀

katrin32
23. lis 2009

Ahoj holky, tak mi dneska už přišel zvací dopis z lázní. Jedu 17.1.2010 do Adlera. Už se docela těším. Teď ještě to říct v práci, už vidím jak ředitelka bude paf, že musí někomu říkat, aby dělal mojí práci, jelikož to nikdo neumí, prostě jsme nejlepší 😀 😀 To zas bude v práci vyptávání, proč, kam, jakto apod. 😀

elana
23. lis 2009

Kat, tak to uteče jak voda🙂

Nojo, v té práci, já se taky hrozně klepala, když jsem to šla oznámit...nakonec to proběhlo v pohodě.

norisek
23. lis 2009

tak jsem teď naivně volala do kanceláře a už tam samozřejmě nejsou 🙂 Ale pojišťovna už to tam poslala.
Kat: oni ti dali termín na výběr a ty si můžeš vybrat? Já bych ráda co nejdříve. Jinak mi to poslali taky do Adlera. tak se tam snad potkáme 🙂

elana
23. lis 2009

Já jsem nabyla dojmu, že když mají v Adleru volno, tak naše indikace šoupou komplet tam...jen pokud je plný, tak to "jistí" Belveder a případně pak už to prostě rozhodí kde je místo. Co vím, tak v tom říjnu už říkali na recepci, že do konce roku je Adler beznadějně plný.

katrin32
23. lis 2009

norisek. já jsem tam volala a ptala se jak jsou nástupy, jedu v neděli, aby mě tam jel se mnou i manžel a nemusel si brát volno, jinak jsem si datum vybrala sama, po novém roce předám práci, uzávěrku a pofrčím. Už jsem volala do hotelu, a mám druhé patro 😀

norisek
23. lis 2009

jojo, s tím počítám, že to bude v lednu. v prosinci prý lázně nefungují. Jen bych ráda hned začátkem. Ale to se dozvím zítra 🙂 Je to fajn, že už budu vědět díky vám zkušeným lázeňačkám, co mě tam čeká 🙂

elana
23. lis 2009

To jo..na tohle je Kůň zlatej. Neni nad to, jet tam informovaná🙂

katrin32
23. lis 2009

to je pravda, díky Koníkovi jsem se vlastně dozvěděla, že se nemusíme bát o lázně požádat a jde to jako po másle. Takhle bych se doma akorát užírala proč to nejde.

norisek
23. lis 2009

kat: a vzala sis jednolůžák?

norisek
23. lis 2009

já už si doma sepisuju, co si vezmu s sebou 😎

elana
23. lis 2009

Nori, sepisuj🙂 hlavně nezapomeň žabky (boty), ty využiješ na tamponech (nevím teda jak to má Zuli, když má jen kalhotky a ty jsou v Luisiných, ale pokud budeš mít koupel ve Slatinných, tak tam jsou fakt dobrý). No a o bazénu nemluvě.

katrin32
23. lis 2009

norisek, vzala jsem si jednolůžák, jinak už taky sepisuji a nakupuji sebou věci, včera mi přišla super tepláková souprava na cvičení

norisek
23. lis 2009

jasan, o žabkách jsem zmínku našla 🙂 díky moc. Kdyby někoho napadlo ještě něco podstatného tak sem s tím 🙂)

katrin32
23. lis 2009

co ručníky? jsou na pokoji a mění je?

katrin32
23. lis 2009

norisek, už jsi se rozhodla kam pojedeš?