Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

b.e.r.u.s.k.a
11. pro 2010

Holky díky za info a ten doktor tam dělá nějak častěji prohlídky a čeho se to všeho týká?

lucavka
11. pro 2010

@b.e.r.u.s.k.a - nejdřív je vstupní prohlídka, kde ti napíšou procedury vhodný pro tebe. Klasická gyndařská prohlídka. Sestričky ti pak sestavý přesnej plán jako rozvrh hodin ve škole. Pak každý týden prohlídka jestli ti procedury sednou a tak. Nakonec výstupka. Doktorů je tam víc. Mají klasicky ordinační hodiny.

len
11. pro 2010

Adenka, doktor Kozma je teď v Monti? Já ho zažila v Belvederu a je vážně skvělý 🙂
Jinak teda co se týče Monti, pro opačný úhel pohledu bych zájemkyním doporučila přečíst příspěvek Wrtulky před časem o naprosté neochotě Monti předepisovat slatinné tampóny i ženám, které pro ně měly jednoznačnou indikaci 😒
Co se týče IVF po lázních, já do něj šla prakticky hned, bylo to mé třetí, byla jsem perfektně psychicky i fyzicky naladěna, ale poprvé jsem na stimulaci reagovala dost špatně a poprvé jsem se dopracovala k tomu, že nakonec ani nebyla žádná dobrá embrya k transferu 😒 Nesvádím to na lázně, ale bohužel všespásné to není. Teď už je to víc jak rok po návratu a jestli bych jela znovu... možná někdy časem, pojišťovna to proplácí jen dvakrát za život a konkrétně u sebe vidím hlavní přínos lázní v tom, že mě dokázaly konečně psychicky hodit do pohody, byla jsem na tom tehdy i kvůli ztrátě zaměstnání dost mizerně. Fyzicky jsem na tom byla stejně předtím jako potom a k otěhotnění to nepomohlo (a to mám prý i přirozenou šanci, no, za ten rok, co jsem zpět, jsem ji opět už 16x nevyužila), což teda rozhodně neznamená, že bych nebyla ráda, že jsem tam jela - jsem ráda a moc 🙂 Já bych zas nejela jinam než do Isis 😀

adenka84
11. pro 2010

Lucava, děkuji jsi hodná...Přeji ti pohodové těhulkování a hlavně hooodně zdarvíčka pro vás oba...

adenka84
11. pro 2010

Len Dr.Kozma je na víc místech, je i Adleru,...
Jinak problémy se sním neměla, slatiné tampóny jsem měla, i vaginální irigaci, i gynekologický plyn...problém jsem stím neměla...prostě jsem tyhle procedury potřebovala nejvíce atak mi je naporinoval...tampon a irigaci jsem měla zrovna jako nejčastější procedůru, střídalo se mi to ob den...Možná, že tenkrát tam byl jiný lékař...Ale já si na Monti nemůžu vůůůbec stěžovat...Byl to prima strávený měsíc na který budu dlouho v dobrém vzpomínat...

len
11. pro 2010

Tak to je fajn, třeba jim tam kvůli tomu někdo udělal haló, protože to, co popisovala Wrtulka bylo dost otřes, měli vlastní slatinu (bez tampónu) a odmítali posílat holky do slatinných lázní, kde by jim ho dali. Tak jestli se to změnilo, jedině dobře 🙂
Jinak slatinu, plyn a irigace snad dávají v takovéhle intenzitě všem, jsou to ty hlavní gynekologické procedury a snad ty nejúčinnější (a teda taky skoro nejnepříjemnější 😀 ale dá se to zvládnout).

b.e.r.u.s.k.a
11. pro 2010

Holky neděste mě s těma procedurama 😀

adenka84
11. pro 2010

Beruška, ničeho se neboj...Zní to sice hrozivě, ale nic to není...Irigace, je vlastně výplach - do pochvy tě zavedou takové umělé udělátko, napojené na hadici a 15 min tě vyplachujou pochvu...nebolí to a není to vůbec nepříjemné.V klidu ležíš na gyndařském křesle a relaxuješ...
Slatiný tampon také není žádná tragedie...je pravda jsou tam příjemější procedury, ale dá se to zvládnout...zavedou ti do pochvy slatinu, a pak tě zabalí to slatiného zábalu na 20 min..nakonec ti tu slatinu vypláchnou a ty v klidu odcházíš....
na kontroly k Mudrovy chodíš jednou týdně, ale prohlídku ti udělá pouze 2x nástupní a výstupní... prohlídka zrcadlem a pohmatem...jako u normálního gynekologa...
není čeho se bát, jen si to tam pěkně užij....
Já už tam byla letos podruhé a stálo to za to...

Len - v Monti opravdu vlastní slatinu mají, také jsem tam na ni chodila..ale na tampon jsem chodila do Luisiných Lázní...

b.e.r.u.s.k.a
11. pro 2010

@adenka84 děkuji za podrobný popis a na ty procedury na které budeme muset chodit jinde nám dají nějaký popis,abychom to našli 😀 Už vím co budu dělat v neděli až dojedu a ubytuji se.Jo a ta vtsupní prohlídka je už v neděli nebo až v pondělí a musím tam být do určité doby nebo stačí,když dorazím až odpoledne?

lucavka
11. pro 2010

Holky já na slatinu chodila právě přímo do slatinejch lázní. Dali mi tam tampón a pak jsem se čtvrt hodiny koupala ve vaně v teplým bahýnku 😀 . Taky to byla společně s irigacema moje nejčastější procedura. Přikoupila jsem si k předepsaným procedurám i cvičení na balónech a vodní aerobik abych se dostala pěkně do formy. A bylo to fakt super 🙂

lucavka
11. pro 2010

@b.e.r.u.s.k.a - já jestli si dobře pamatuju tak mi při příjezdu řekli přesně, kdy na tu vstupní prohlídku 😉 . Vážně si to moc užij. První týden je trochu zabíračka než si tělo zvykne, ale i tak je dost času na relax, procházky, kafíčko, pivečko, taneček 😉 .

b.e.r.u.s.k.a
11. pro 2010

@lucavka taky tam chci chodit cvičit,abych si dala do pořádku postavu,doma na to není moc času,takže si to tam užiji a doufám,že přijedu i o nějaké to kg lehčí 😀

andinka22
11. pro 2010

@b.e.r.u.s.k.a v ahojky, v dopise, který ti přijde je uvedeno, že příjezd v neděli do 13 hodin.
Jinak holky děkujeme za info.
Takže hodně sportovního oblečení a asi hodně teplého oblečení.

adenka84
11. pro 2010

beruska, nejdříve se ubytuješ, pak půjdeš k sestřičkám a ty tě řeknou kdy půjdeš k panu Mudrovi...nebude to, ale určitě v neděli... nejspíše až v pondělí...
neboj Františkovy Lázně jsou malé, vše tam najdeš a určitě se brzy rozkoukáš...
Lukava, také jsem na slatinu chodila přímo do slatiných lázní, ale když jsem tam byla před 8 lety...letos jsem chodila do Luisiných...slatiné lázně jsou od 4.11, uzavřeny....

len
12. pro 2010

Tak já zrovna byla na prohlídce hned v neděli 🙂 Ale je fakt, že po nedělním příjezdu se mě sestra ptala, jestli radši neděli nebo až pondělí, já chtěla začít hned 🙂
Jinak součástí rozpisu je i mapka, kde které lázně jsou, ale je to všecko na pětníku, nelze zabloudit. Měla jsem některé procedury v hotelu, některé v plynných, v císařských, slatinných i Luisiných lázních, vyzkoušela jsem všecko 🙂

b.e.r.u.s.k.a
17. pro 2010

Holky ještě jsem se chtěla zeptat,kdy mi vypíšou neschopenku,už v tu neděli při nástupu?Já jen že bych ji mohla poslat po manželovi do práce,jestli mě tedy pojede doprovodit. 😅

terinda
17. pro 2010

@b.e.r.u.s.k.a nejdříve v pondělí, u doktora 😉

b.e.r.u.s.k.a
17. pro 2010

@terinda aha tak to tedy budu muset poslat poštou,děkuji

terinda
17. pro 2010

Nemáš zač, aspoň u mě to tak bylo.
Třeba půjdeš k dr. už v neděli jako Len 😉

ladus77
17. pro 2010

Me neschopenku vypsali uz na sesterne v nedeli a po manzelovi jsem ji rovnou poslala, tak uvidis, kdyztak to posles. Stejne pak budes muset po 14 dnech posilat jeste jeden papir k neschopence.
@terinda Ahojky Ter, zdravim moc, jak se vede?

terinda
17. pro 2010

@ladus77 ahoj, vede se mi dobře 😉 . A Tobě moc gratuluju 🙂

ladus77
17. pro 2010

@terinda mas IP

b.e.r.u.s.k.a
18. pro 2010

Holky tak mě ještě napadlo,fény asi na pokoji nemají,že?Už začínám blbnout a to jedu až za měsíc,ale mezi svátkama nebude tolik času,tak chci už něco pomaloučku připravovat.

adenka84
18. pro 2010

beruška, já ho tam neměla, ale klidně si ho vem sebou..také jsem ho sebou měla, bez něj bych nemohla existovat...jinak v každém bazénu je, ajk na hotelu tak aqvaparku...

kuc
21. pro 2010

Zdraví Vás jedna "Babča" Je mi 46let a mám jednoho syna z IVF - ISCI je mu 10 a jmenuje se Kubík
má cesta za otěhotněním by vydala na jeden tragikomický román.
Ale proč Vám sem lezu, bydlím v Chebu což je coby kamenem dohodil od Frantovek , tak pokud by jste potřebovali
poradit kam se vydat a tak pod klidně se ptejte např v Chebu máme docela pěknou kinokavárnu která promítá v 3D
ceny vstupného okolo 120,--kč ,dále je tu divadlo s docela kvalitním souborem jehož členem je například Petr Konáš
známý z tv seriálů Ordinace a Cesty domů. V únoru tu bude mezinárodní soutěž ve společenském tanci.
Informace pro Vás co se sem chystáte hned po novém roce je tu zatím tak 60- 70 čísel sněhu.Okolí je vhodné na běžky a v Mariánkách je i sjezdovka , ale ta v německém Waldsasenu je blíž ( z frantovek do Chebu je to 6 km a z Chebu do Waldcasenu 12.) jen je to za eura, ale ceny jsou docela příznivé. Na jaře a v létě bych určitě nevynechala
Zpívající fontánu v Mariánkách a Miniland tamtéž ten je u hotelu Krakonoš. V chebu je i zimní stadion bruslení pro veřejnost je ve všední dny od 17 do 18,30 hod a o výkendech ještě i od 14 do 15,30hod cena vstupného je 25,--kč
nevím jak letos ale loni měli pojištěnci VZP slevu na vstupném 10 kč takže za 15 .

adenka84
24. pro 2010

KUC, zdravím a i za holky děkuji za info...V chebu znám prima manželský pár...Neříká ti něco Marta a Standa Koblasovi?Seznámila jsem se snimi právě ve Františkových Lázní a moc ráda na ěn vzpomínám...

adenka84
24. pro 2010

Holky přeji vám krásné a pohodové svátky Vánoční, ať se vám všem brzy splní to co po čem nejvíc toužíte...do Nového roku 2011 přeji mnoho štěstí a hlavně hooodně zdravíčka...

kuc
27. pro 2010

Také zdravím po svátcích Koblasovi mi něco říká ale pracuji už 19 let v Mš a máme 184 dětí tak je také možné že k nám chodilo nějaké jejich dítko. Pro info přes vánoce napadlo dalších asi 20cm sněhu a jsme tu doslova zasypaní.
Posledně jsem zapoměla v Aši je také sjezdovka ale s tou nemám zkušennosti. Pokud by jste některá měla zájem a já budu na tom dobře s časem tak klidně po Chebu provedu. 🙂 🙂

b.e.r.u.s.k.a
27. pro 2010

Tak a už máme po vánocích,to to tak rychle uteklo ☹ a když jsem si představila,že bych za 3týdny měla už jet do lázní,tak začínám šílet,začala jsem si psát seznam a pořád mám pocit,že mi něco chybí,no jsem zvědavá jak to dopadne. 😉

len
27. pro 2010

Berusko, klid, já se ve čtvrtek dozvěděla verdikt a v neděli jsem jela, to byly fofry 😀
Když ti něco bude chybět, tak to dokoupíš, tamní kraje jsou nadmíru civilizované 😉 Já postrádala zimní bundu (jsem ji vyhodila předešlé jaro) a hned den po příjezdu začalo chumelit, tak jsem zapadla do prvního sekáče a bylo to 🙂