Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

b.e.r.u.s.k.a
9. led 2011

@elana děkuji El,tak nějaký menší si raději přibalím na to cvičení.

andinka22
11. led 2011

@elana a na pokoji ručníky jsou?

len
11. led 2011

Ano, dva, je-li zájem, mění je každý den 🙂

b.e.r.u.s.k.a
11. led 2011

Holky ještě jsem vás chtěla poprosit o informaci,když máme nástup v úterý,to nejspíš půjdeme hned na tu vstupní prohlídku a budou hned nějaké procedury,manžel jede se mnou,tak mu potřebuji zjistit nějaký vlak nazpět a to podle toho co mě čeká.Jo a když končíme 15.2. můžu odjet hned ráno nebo to jsou též ještě nějaké procedury.....?Děkuji moc.

len
11. led 2011

Beruska, prohlidka byt muze hned nebo az druhy den, tezko rict, jak budou mit volno. Odjet muzes hned rano, ja dokonce mela vyklidit pokoj do deseti.

b.e.r.u.s.k.a
11. led 2011

@len díky moc,holky ještě že vás máme.Doufám,že to budu moci oplatit dalším.

andinka22
11. led 2011

@elana a @len a všechny ostatní moc Vám děkujeme za info ohledně lázní. Jsem moc ráda, že jsem na tohle fórum narazila, jelikož tady se člověk dočte veškeré informace, které by jinak jen těžko zjišťoval. Doufám, že to budu moci také potom předat dalším.
MOC DĚKUJEME.

len
12. led 2011

Jinak mě přivezl manžel v neděli kolem poledne. Ubytovala jsem se, zašla si na sesternu, kde jsem dostala termín na prohlídku - 15:30, tuším. Zašla jsem s manželem na oběd (mohl si ho zaplatit se mnou v hotelu, já už ho měla v ceně), na malou procházku a pak čekat k doktorovi na chodbu (spolu). Asi jediný vážnější nedostatek dr. Kozmy je v tom, že na cokoli se zeptáte, odpoví a neodbyde vás. Když tohle udělá víc pacientek stejně neodbytných a zvědavých jako já, v odpoledních hodinách může mít značný skluz, my čekali asi 45 minut. Hodně dlouhá a důkladná prohlídka, pak jsem se seznamem procedur od dr. zašla zase na sesternu, kde mi sestavili přesný rozpis na celý měsíc, co kdy budu absolvovat (ten se pak dá ještě měnit). Začínala jsem v pondělí ráno. S manželem jsem pak byla až do večera, kdy odjel a já šla na večeři.

Odjezd jsem měla taky v neděli, výstupní lékařská prohlídka byla v pátek ráno, v sobotu dopoledne poslední procedura a s vyplněným rozpisem jsem pak v sobotu večer zašla na sesternu, kde mi vystavili výstupní list. Oficiálně se to sice nesmí, ale teoreticky by se dalo odjet už v sobotu večer, jakmile dostanete tenhle papír. V neděli ráno jsem si šla ještě zaplavat, ale to už se o mě nikdo nezajímal 🙂

adenka84
12. led 2011

Ahoj Beruško, do kterého hotelu jedeš? Pokud do Monti, tak tam budeš mít vstupní prohlídku až ve středu, protože už tady zmiňovaný Mudr. Kozma má v Monti ordinační hodiny pouze ve středu...důkladný opravdu je, ale zase ti opravdu vše vysvětlí...i co se týče neplodnosti...také se může stát, že ti sestřičky k němu pošlou hned ten den příjezdu, to by jsi, ale musela do Hotelu Adler, kde normálně sídlí...do Monti, pouze jednou týdně dochází...
jinak jak už tu bylo psáno, odjet můžeš klidně o den dříve, hned jak dostaneš propouštěcí zprávu...stačí jen až dojedeš domů brnknout na recepci, že si v pořádku dojela..tak jsme to udělali také...ten poslední den je tam totiž o ničem...procedury už nejsou...o den dříve odjela většina z nás...

b.e.r.u.s.k.a
12. led 2011

@adenka84 já jsem na Adleru a s tím odjezdem by to bylo super,pojedu vlakem a kdybych mohla už v pondělí klidně i navečer,tak bych měla den volna pro sebe a to bych vlastně ještě byla na neschopence,že a nemusela do práce?

adenka84
13. led 2011

jasně, že budeš na neschopence, dokonce mi MUDR. nabízel prodloužení neschopenky...prý to není žádný problém...a doporučují po lázní alespoň 3 dny odpočívat...tak pokud ti ji nabídne tak ji určitě využij...je fajn, přijet domů a nestresovat se, že hned dašlí den jdeš do práce...pěkně si vš vybalíš, vypereš prostě pohodička....
Přeji ti krásný a pohodoivý pobyt, pořádně si to tam užij...Doporučuji navštívit kavárničku Ilusion, je to kousíček od Adlera, je to tam moc krásné a dobře tam vaří...mají tam super čokoládu a skvělé zákusky...párkrát jsem tam také zhřešila...o klia se noboj půjdou určitě sami rychle dolů já za měsíc schodila 6 kg ani nevím jak...takže si nic neodpírej a pořádně užívej...nezdá se to, ale uteče to jao voda a nebude se ti chtít jet domů....

b.e.r.u.s.k.a
13. led 2011

@adenka84 no to jsem měla vědět dřív s tou neschopenkou,já druhý den pěkně pofrčím do práce,už mám naobjednané lidi,ale co měsíc se budu flákat.Jo a zjistila jsem si super spoj domů,sice budu muset vyjíždět z Františkovek 5.22 ale budu po jedné doma,tak snad to klapne a hlavně budu přestupovat jen v Praze 🙂 Takže se po cestě neztratím 😀
A moc děkuji za přání a kavárníčku určitě navštívíme.

adenka84
13. led 2011

@beruska, budu ti držet palce, aby tě lázně pomohli k vytouženému miminku...já také pevně věřím, že mi pomohli...v nejbližší době mě čeká 3IVF...už 3 týdny píchám včeličky, OPU by měl být už příští týden...zítra jdu na kontrolu- tak jsem zvědavá jak folikuli rostou...

b.e.r.u.s.k.a
13. led 2011

@adenka84 tak to držím pěstičky,aby to mělo zdárný konec a lázně pomohly.A kdy jsi vlastně v těch lázních byla,asi teď někdy ne?Na zítřek tfuj tfuj a spoustu kvalitních folíků 😉 🙂 🙂

adenka84
13. led 2011

@berzska....děkuji moc, jsi hodná...
v lázních jsem byla loni v listopadu....bylo to paráda...v albíčku mám nějaké fotky, s mými spolustolovníky...byli to báječné lidi...bylo nás tam poměrně málo, protože už se blížil konec sezóny, takže jsem byli velice blízcí...byli jsme spolu vlastně neustále, chodili jsme tančit, do divadla..no a hlavně do Ilusionu, kde jsem vždy ztvrdli hooodně dlouho...

b.e.r.u.s.k.a
13. led 2011

@adenka84 s dovolením jsem koukla na fotečky a je na nich vidět,že jste si to pěkně užili.No já doufám,že v lázních zhubnu,po vánocích je to potřeba a měla jsi i nějaké dietní jídlo nebo to šlo prostě samo?Potom dej vědět,jak se vám daří s třetím pokusem,do konce lázní budeme vědět výsledek a ten nás určitě moc povzbudí a dodá energii 🙂

adenka84
13. led 2011

@beruska....jídla si můžeš vybrat jaká chceš, já jsem se snažila vybírat právě ta dietní, ale nemyslím, že jsem zhubla díky dietnímu stravování, dost mi pomohl pramne (pravdidelná stolice( ta dělá své a hlavně každodení pohyb...cvičení, plavání, honička za procedurama, každodení dlouhé procházky no a večer řádění na parketu...
neboj určitě ti to půjde také dolů samo...

b.e.r.u.s.k.a
13. led 2011

@adenka84 jo a budeme mít procedury celý den a dá se to stíhat časově mezi nimi,když bych měla lítat z jednoho konce na druhý,aby mi potom nehubovali za zpoždění

adenka84
14. led 2011

@beruska, neboj stíhat procedury budeš...oni ti to naplánují tak aby jsi to vše stihla...můžeš klidně chodit i dříve, když se snimi domluviš a když budeš mít samozhřejmě čas...já to tak dělala, že jsem třeba místo 12:30 šla v 8:00 ...měla jsem to brzy odbité a oni byli rádi také...procedur budeš mít dennně maximálně 4 -5..některý den třeba jen 3 nebo i 2...to záleží jak ti to sestřičky načasují...
jinak procedury nejsou po celý den...nejčastěji dopoledne...nikdy se stalo, že jsem měla třeba masáž až 14:00 hod, lae to byli vyjímky, zpravidla máš po obědě od procedur klid...a jak už jsem psala pokud máš ráno volno a nějakou procedury až po obědě, můžeš si ji po domluvě se sestřičkou odbýt dříve...

b.e.r.u.s.k.a
14. led 2011

@adenka84 děkuji a ještě jsem chtěla poprosit o radu,přijedeme autobusem a jsou tam 4 zastávky,kde máme vystoupit,tak aby to bylo nejblíže Adleru-Slatina.zastávka
-Slatina
-městské sady
-Dolní Lomany,sídliště
Jo a pokud nebudeme mís zpoždění,tak tam budeme už kolem půl deváté,ale přijet máme mezi 11-13hod.myslíte že tam můžeme i dřív?

adenka84
14. led 2011

@beruska s tou zástávkou tě moc neporadím, vím jen o jedné a ta je od Adlera kousek, ale jak se jmenuje to na 100% nevím, ale mám tušení, že to budou ty městské sady....Když přijdeš dříve asi nevadí...já jsem čas neměla určený vůbec, přijela jsem už bryz ráno, po 8 hodině jsem tam byla, ubytovala se šla ke sestřičkám, a ty mě do všeho zasvětili...hned ten den jsem dostal proceduru...k Mudrovi, jsem šla až za 2 dyn, protože jsem zrovna při příjezdu menstrulovala...byal jsem, ale ráda, že jsem si to odbyla hned na začátku...a pak měla celý měsíc klid...
nu zkrátka, když přijedeš dříve tak se určitě nic neděje...pokud by neměli ještě volný pokoj, necháš si věci na recepci a půjdeš obhlídnou okolí a popřípadě hned navštívíš kavárničku...

ladus77
14. led 2011

@b.e.r.u.s.k.a ja bych taky rekla ze zastavka - mestske sady bude ta spravna, budete skoro primo nahore na kolonade a pak uz ti vsichni poradi.
Ja mela nastup v nedeli a dorazili jsme s manzou az tak jak psali, neco pred dvanactou a ubytko bylo hned. Kdyztak chvilku pockas na pokoj a vyrazis na to kaficko a obhlidku lazni. 🙂

b.e.r.u.s.k.a
14. led 2011

@adenka84 jj kavárnička to jistí 😀 Manžel je mlsounek,tak ji testne.

len
14. led 2011

@b.e.r.u.s.k.a městské sady bych řekla, odtamtud tak 5-10 minut.
S tím příjezdem dřív - jde o to, že pokoje se musí vyklidit do 10 a pak je úklid. Takže pokud by zrovna ten tvůj pokoj někdo ráno opouštěl, takhle brzo připraven nebude. Pokud by byl volný, klidně tě ubytují hned. Ale i pokud by volný nebyl, určitě si můžeš nechat zavazadla na hotelu a na ty dvě hoďky cournout po městě, aspoň se porozhlídneš 🙂

b.e.r.u.s.k.a
14. led 2011

@ladus77
@len děkuji holky za zastávku i to ubytování,jste skvělé.

b.e.r.u.s.k.a
15. led 2011

Holky ještě jeden a snad už poslední dotaz,jak to tam probíhá,když to dostanu,musím to hlásit předem nebo potom až to dostanu se jít omluvit na proceduru,kterou nebudu moci podstoupit,to se vlastně týká jen těch bahen.tampónů ne?Já to mám nepravidelné,takže snad mi podle toho nebudou dělat i rozpis procedur.

ladus77
15. led 2011

@b.e.r.u.s.k.a musis rano, nebo kdy to na tebe prijde 🙂 na sesternu to nahlasit a oni ti to vyskrtaji, skrtaji i bazen, plyn, vyplachy...no fakt hodne, ale ono se s tim pocita ze to tam kazda dostane!

elana
15. led 2011

@b.e.r.u.s.k.a v den kdy to dostaneš zajdeš na sesternu (tam co Ti vystaví plán procedur) a oni vyškrtají v PC ty, který nesmíš, jede jim to online, takže nemusíš je jednotlivě obíhat, každá lázeňská si tiskne stav pro daný den, takže jakmile Tě vyškrtnou v hlavním poči, už to máš vyškrtlý všude. Až MS skončí, zas si to dojdeš obnovit. Počítej s tím, že tam můžeš mít menses kratší, já třeba vůbec na konci nešpinila, prostě ze dne na den čisto 😉

len
15. led 2011

Jinak mně z procedur zůstaly akorát masáže (i tam jsem musela MS hlásit, masáže pak byly trochu jiné), cvičení (s bolavým břichem nic moc), šlapací bazénky a plynový injekce (ale ty jsem nesměla dostávat do beder). Těch pár dní jsem se docela dost nudila, zrovna tam nějak nidko nebyl, tak jsem aspoň vybrakovala lázeňskou knihovnu 🙂 Jinak mi sestra říkala, že standardní doba léčby jsou 3 týdny, ale protože se počítá, že každá ženská týden prokrvácí, jezdíme tam na 4, takže o nic nepřijdeš 🙂
Jo, já to udělala tak, že vím, že mívám MS 4-5 dní, tak jsem si to nejdřív zrušila na 4 a kdybych pak ještě krvácela dál, šla bych si to zrušit ještě ten pátý, ale to nebylo třeba 🙂

mimco
15. led 2011

Ahoj děvčata, omlouvám se, že Vám sem vpadám, ale začínám uvažovat nad lázněma.
Myslím, že by mohly trochu pomoct. V pondělí jedu do caru tak se na to asi rovnou zeptám.
Zajímalo by mě, jestli jsou velké doplatky v případě, že bych chtěla jednolůžkový pokoj.
Myslím tedy v případě, kdybych měla lázně plně hrazené.
A hlavně, jestli bych na lázně měla vůbec nárok. Mám za sebou 2x IVF, 3x KET. Z toho jsem 3x otěhotněla a taky 3x potratila. Mám trombofilii. Mám za sebou laparoskopii, kde zjistili endometriozu 3st., myom na děloze a pravděpodobně PCO, teď z posledních vyšetření krve prolaktin přes 1000 jednotek a štítná žláza taky asi není v pořádku.
A to jsem ještě před třemi měsíci byla považovaná za zdravou. Protože má manžel katastrofální spermio, brali to jako důvod těch potratů. Je to složitější, píšu to tak v kostce. Několikrát jsem upozorňovala, že špiním před menstruací, po menstruaci, že mě řeže v podbříšku. Ale bylo to bez odezvy. Až teď po laparce se hrozně divili.
Tak jsme z Olomoucké fakultky přešli do Reprofitu. Snad nám pomůžou.
Tak si říkám, že by možná nebylo od věci před dalším pokusem zejet do lázní.
Co myslíte?
Díky moc.