Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

colibra
26. črc 2011

@omcamauta taky se moc těším, i když měsíc bez chlapa??? Jsem až z Ostravy, takže za mnou ani nepřijede, tak se budu muset zabavit nějakýma výletama.

omcamauta
26. črc 2011

@colibra bez by to bylo ok - však máme mobily, internet.. ale 4 týdny bez práce, to bude žůžo labůžo 😎

sedmitecka
26. črc 2011

@wendeaa já doufám, že se do Frantovek taky na podzim vydám, tak se třeba potkáme 🙂 v září mě čeká laparo a pak chci o ně hned zažádat, tak snad budu mít štěstí a schválí je.....jsem po 2. IVF, jednou MA, podruhé také, ale velmi časný, v 5.tt ☹ diagnozu mam idiopatická neplodnost, jediné, co mi našli je vadsa dělohy - mám dvě (uterus duplex) .....

sedmitecka
26. črc 2011

holky, můžu se zeptat, stačí, když mi doporučení napíšou v CARu a pak to sepíše obvoďák? moje gyndařka se ode mě a mé neplodnosti dost distancuje, dělala problémy i s doporučením na laparo 😕 😕
mám vůbec šanci je získat při idiopatické neplodnosti? za sebou 1x IUI a 2x IVF se zamlklým, jednou v 6. tt a jednou hned v 5.tt.....jediná "anomálie" ke uterus duplex - dvě dělohy s jedním čípkem ....

colibra
26. črc 2011

@omcamauta jo bez práce to bude fajn, už se těším, na koupání, výlety, kávičky 🙂

berkana
26. črc 2011

@sedmitecka záleží v jakém CARu jsi, třeba v Praze u Apolináře doporučení na lázně psát nechtějí. Ale jinak můžeš mítdoporučení pro obvodáka od caru či od gynekologa, to je jedno. Myslím, že by ti je měli napsat i když máš dělohu vlastně rozdvojenou. Mě to dr vysvětloval, pač já ji mám naštěstí jen zahlou dozadu. S rozdvojenou dělohou otěhotnět lze, jsem i četla někde od jedné maminy, že jí měla taky rozdělenou a mimčo měla. Je to problematické asi ze zahnízděním. Hele a nebylo by lepší gyndařku změnit, když ti dělala problémy i s laparkou?

sedmitecka
26. črc 2011

@berkana jsem v pražském Pronatalu, tam snad problémy děšlat nebudou, kdyžtak si dupnu, přece jen jsem platící klient a už jsme jim tam za poslední rok nechala 50 tisíc, takže ať si zkusí dělat drahoty s doporučením 😉
a o změně gyndařky vážně uvažuju, na laparku jdu do Gyncentra, tak tam asi zůstanu i na gyndě, sice to mám z ruky, ale pokud budou vstřícní, klidně to udělám 🙂
právě, mě mudří říkají, že zdvojená děloha otěhu nebrání, ale evidentně mám problém se zahnízděním, vždy pozitivní test a pak šmitec a odejde to ☹

omcamauta
26. črc 2011

@sedmitecka jsem taky idiopatka, jediný zjištěný problém je u nás horší spermiogram. Mám za sebou 4xIUI, 2xIVF (jednou bez ET), doporučení mi bez problémů napsali v Gennetu, kam chodím. V podstatě správný postup je, že si dojdeš ke své praktické lékařce (nemyslím obvodního gynekologa), dostaneš žádanku a přiložíš zprávu z CAR (co jste podstoupili, jaký byl výsledek) a posílá se to na pojišťovnu.
Nárok na lázně má pojištěnka české ZP při diagnóze neplodnost (je jedno, z jaké příčiny) 2x do věku 39let.

omcamauta
26. črc 2011

@colibra bude to megasupr, já to budu mít z Pawliku do aquaparku jen pár kroků přes chodbu 😎 uááá, už ať je 8.8.

gammaray
26. črc 2011

@sedmitecka zdravím...mně taky v pohodě a bez problémů napsali doporučení na lázně přímo v caru.pak jsem si byla jen něco potvrdit a orazit u mé obvodní mudr.moji gyndařku jsem úpně obešla 😀 pak už jen čekáš na schválení pojistovny.na první pokus mi to neschválili,nebot doktor v caru zapoměl napsat výsledky spermio manžela.takže znovu do caru,doktor dopsal jediné slovo-normospermia a už to bylo schváleno 😀 😀 tak jen za tím chod-vyřizuj,určitě se nedej at brzo odfrčíš směr frantovky...

sedmitecka
26. črc 2011

@omcamauta moc t iděkuju za info, já s ito právě našla v nějakém seznamu diagnoz, že bych na neplodnost měla mít 2x nárok na lázně, tak snad budou v CAR vstřícní a sepíšou mi to, na gyndařku se spoléhat nemůžu, byla tak neochotná, že ji asi vyměním ☹ a začala jsem se fakt těšit, jak by bylo pěkné třeba v listopadu místo opruzu v práci se rochnit v lázních 🙂

sedmitecka
26. črc 2011

@gammaray moc děkuji, budu se snažit je získat stůj co stůj, snad mi mudři vyjdou vstříc 🙂 dík za tip s tím spermio 🙂

berkana
26. črc 2011

@gammaray @sedmitecka Sedmitečko myslím, že bys neměla mít vůbec žádný problém. S tím spermiogramem jsem měla taky chybu, že ho dr nedodal s tou žádankou. Ale zavolali mi jen z pojišťovny abych ho dodala a pak to shválili. Žádný žádání na dvakrát 🙂

gammaray
26. črc 2011

@berkana zdravím,zdravím....takže nekecám 😀 mně se zadrhlo taky jen na tom spermio,pa pa

sedmitecka
26. črc 2011

@berkana děkuji, budu na to myslet, že je třeba myslet i na spermio 🙂

sedmitecka
26. črc 2011

ted me napadlo, my tam urcite k te zadosti plilozime vysledky z imunologie a jejich soucasti je i spermiogram, to staci z toho ne????? nastesti zrovna vysel v norme, obcas mame nizsi pohyblivost A, jen trosku, ale prece.....

.

wendeaa
27. črc 2011

@sedmitecka ahojky, já přemýšlím, že možná pojedu do jiných lázní, ty Františkovi jsou ode mě nejdál, ale uvidím, třeba se tam opravdu potkáme🙂 bylo by to fajn. mě taky v září čeká operace a pak budu žádat už jen obvodní o napsání požadavku do álzní, protože na gyndě mě už doporučení napsala. jen prý mám ještě požádat po operaci aby mě do zprávy napsali doporučení do lázní.

sedmitecka
27. črc 2011

@wendeaa na to taky musim myslet, po te laparce je poprosit, at mi napisou zpravu s doporucenim na lazne 🙂

berkana
27. črc 2011

@sedmitecka s tím spermiogramem, my ho měli kolísavý a měli jsme tam dva výsledky, ono jeden byl když jsme měli asi první či druhou návštěvu v CARu a druhý z toho, když jsme šli na ICSI. Ono jde o to, aby byly ty spermie schopné oplodnit vajíčko, že jsou pomalejší, tak to si myslím tak nevadí, pač ti udělaj ICSI a to můžou být i ty nejpomalejší, ale zdravé 😀
@wendeaa ahojky, skrt ty lázně, tak buď ty Františkovy, nebo jsou potom ještě Klimkovice, taky prý ještě píšou Mariánské ale ty už jsou stejně daleko jako Františkovy. A ve Františkových máš Františka 🙂

omcamauta
27. črc 2011

11 dní do odjezdu 😎

wendeaa
28. črc 2011

@berkana pořád přemýšlím jestli tam jet nebo někam jinam, ale asi vyhraje Franta, to si přece nenechám ujít, sáhnout si někomu jinému na to 🙂

wendeaa
28. črc 2011

@berkana a přítel za tebou jezdil?? a mohl spát s tebou v pokoji?? to asi ne, že??

berkana
28. črc 2011

@wendeaa přítel za mnou nejezdil, přijel až ten poslední víkend, ži si vzal dva dny volno, pač stejně pro mě měl v úterý pak jet. A neboj, nebudeš tam jediná, za kým manžel nepřijede. Ted tam byla taky holčina, která byla z Českého Těšína, takže taky za ní manžel nepřijel a za některýma třeba jen dvakrát. Normálně když jsi na jednolůžáku, tak si myslím můžeš připlatit přistýlku, ale taky jsou tam penziony a nebo taky když jezdí manželé a přítelové, tak že přespali s tebou v pokoji a nikomu se nic neřekne. Tak lidi šetří 🙂

leny11
2. srp 2011

ahoj holky, v pátek mi doktorka v CARU napsala doporučení do Františkovejch ,zatím čekám než se vrátí obvoďačka z dovčy, aby mi tam klepla razítko že můžu absolvovat lázněské procedury 😎 a pak to šup s tim do pojišťovny 🙂 Chci se zeptat jak dlouho to trvalo než to pojišťovna schválila??
Přece jenom lepší by to bylo teď než na podzim 🙂

berkana
2. srp 2011

@leny11 ahoj, pokud ti můžu poradit, tak si zavolej do lázní, řekni že máš doporučení a čekáš až to budeš mít vyřízené a že by jsi chtěla jet v létě, ale počítej nejdřív tak v polovině měsíce, nevím kdy končí tvé obvodačce dovolená, ale u mě pojištovně to trvalo asi týden, hlavně je ještě třeba k tomu mít spermiogram partnera, tak pokud to nemáš, tak si řekni v CARu o kopii, jelikož oni ho dělají nejen při tý první prohlídce ale i při IVF, takže tam budou mít dva výsledky určitě, pokud jsi nebyla vícekrát. To by totiž ti to mohlo prodloužit to schválení. Oniti navrhnou termíny, pokud ti nebude vadit dvojlůžák co vlastně hradí pojišťovna. Já měla na doporučení od holek tady termín zamluvený dřív, než jsem dala papíry obvoďákovi aby mi napsal ten papír na pojišťovnu.

omcamauta
4. srp 2011

Poslední dva dny v práci 😎 pekelně se těším!

sedmitecka
4. srp 2011

@leny11 ahoj, držím plce, ať to jde podle plánu 🙂 můžu se zeptat, v CARu ti napsali doporučení bez problémů? já si o něj právě chci koncme října říct, a bojím se, že se budou cukat třeba....

sedmitecka
4. srp 2011

@omcamauta to se nedivím, že se těšíš 😀

omcamauta
4. srp 2011

@sedmitecka já chodím do Gennetu a napsali mi ho úplně bez problémů - proč taky řešit, z jejich peněz to nejde 😎

trudy
4. srp 2011

@omcamauta To chodíš asi do Gennetu v Praze? Já se totiž ptala doktora v Gennetu v Liberci, jestli by byly dobrý lázně a on mi řekl, že lázně jsou dobrý, ale v Gennetu mi je napsat nemůžou, že to musí být od obvodního gynekologa 😨 😨