Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

berkana
5. bře 2012

@redmama To je pravda, já si tam nádherně odpočinula a ani se mi zpět nějak nechtělo 😀 Mě doma ta energie vydržela trochu míň, protože přítel podniká a trochu tu byly resty v tom, v čem mu pomáhám já, jelikož měl prý hooodně práce, že to nestihl, takže jsem to musela dodělávat. Já ani nevím, jestli se mu stejskalo jako po mně, nebo že sem mu spíš chyběla v tom, že byl na vše najednou zase sám ale zjištění, co všechno mu vlastně zastanu, nepomohlo k tomu, aby si to uvědomil...no jo, někteří chlapi jsou trošku natvrdlí a potřebovali by na to uvědomění asi ještě delší čas. Já bych tam jela hned, Mě přepadla ještě nějaká virozka, takže jsem trochu zbitá. Uvidím jak to vše letos bude, třeba na ně ještě taky dojde.
Kdybych bydlela někde pobílž Frantovek, tak bych ti klidně chůvu pro dcerku dělala 🙂 Zatím mi nezbývá nic jiného, než si děti pučovat😀 Ted se 29.tého kamarádce narodil klučina, tak se těším, až se za nima budu moct jet podívat. V květnu čeká sestřenka, akorát ta je v Krkonoších, to je trošku z ruky (se mi tam přestěhovala z Prahy, to bylo blíž 😀 ) A v lednu se vlastně narodila skorošvagrové holčička 🙂

redmama
6. bře 2012

@berkana Ahojky, díky, že bys byla ochotná hlídat prckovou. Trošku jsem posmutněla, když jsem četla tvůj názor ohledně chlapů a jejich natvrdlosti. Moje vlastní zkušenost je taková, že chyba bývá i v nás ☹ . Oni moc dobře ví, že něco nestihli a také vědí, co mají doma! My si sice zanadáváme a zapřeme se, že už nikdy .... ale stejně jim pomůžeme znovu a znovu, protože jsme už holt takové. Také jsem to dělala, až jsem najednou zjistila, že už nemám jen svoji práci, ale i jeho a dům atd. A víš jak to dopadlo? Rozvodem! Začal si na mě dovolovat tím nejhorším způsobem, který si dokážeš představit. Zařekla jsem se, že takovou chybu už nikdy neudělám a díky sebezapření fakt ne. Neříkám, že nepomůžu, ale musí přijít pomoc i z druhé strany. Zní to tvrdě, ale nikdo ve vztahu nesmí mít pocit, že dělá víc než ten druhý pro něho, ale to jsem zaběhla úplně někam jinam.
Taky se u nás dobře daří bacilům. Dospěláci jsou na ATB a Zuzka, naštěstí, je v pohodě a zdravá. Ta už se šíleně těší, každému napotkání vypráví, jak jedeme holky do lázní. Lidi jí opravují, že přeci jede maminka, ale ona se nedá a tvrdí, že ne, že jede s maminkou. 🙂
Vidím, že máš kolem sebe plno prcků, to je přeci prima motivace, abys teď po této poslední operaci vyrazila nach Franzenbad. 😎 Jo, a ještě jedna poznamka. Můj Dr. mi kdysi řekl, že mi ženský musíme být sobecké, aspoň trochu. Myslím, že měl pravdu. Asi nás ženský zná moc dobře 😉. V jaké oblasti vlastně bydlíš?

redmama
6. bře 2012

@perrolina tak jak ...... 😎

perrolina
6. bře 2012

@redmama Omlouvám se včera jsem nestíhala ale žádost jsem podala akurát si paní napsala mé tel.čís. že kdyby něco tak budou volat tak že jsem čekatelka 🙂 🙂dám Vám vědět jak to vše dopadné věřím že kladně

redmama
6. bře 2012

@perrolina Super, děláš mi radost, vidím pozitivní přístup 😎

peggy12
6. bře 2012

Holky, mrkněte na str.10, @elana tam krásně popsala veškeré procedury, takže,.... kdo jede poprvé, koukněte, co nás čeká a nemine..... děkujeme!!! 🙂

perrolina
6. bře 2012

@redmama děkuji a hlavně za velké povzbuzení 🙂

elana
7. bře 2012

@peggy12 vůbec nemáte zač, hlavně ať léčba pomůže 😉

adel2
8. bře 2012

Ahoj holky, koncem března jdu na Laparo, mám cystu na vaječníku a úplně strašný bolesti při MS. Můžu mít po operaci nárok na lázně? Nemáte někdo zkušenost. Člověk má z těch doktorů trochu respekt, ale určitě se zeptám. Půl roku se snažíme o mimi...

petraprostejov
8. bře 2012

@adel2 Ahoj, já tam byla v roce 2005, bylo mi 22 a o mimi jsem se ještě nesnažila. Každopádně tím, že dělám v oboru, jsem chtěla i cvičení. Když jsem se na něho zeptala (při 1. návštěvě gynekologa v lázních), tak s tím souhlasil a nechal mi předělat plán procedur tak, abych ho tam měla. Cvičí se tam podle Mojžíšové, je to cvičení výborné právě při "funkční sterilitě", tj. oba jsou zdraví a stejně to nejde. To cvičení pomáhá i na menstruační bolesti, ale řeknu Ti k tomu asi tolik - mám kamarádku, která trpěla na menstruační bolesti HODNĚ, nebyla schopná fungovat pořádně práci. Říkala, že když cvičila poctivě (což jí údajně zabralo 45 minut denně), tak že byla menstruace minimálně snesitelná. Ale nesměla se na to vykašlat.
Já jsem cvičila cviky v kleku na 4 z Mojžíšové i s pacienty s bolestma zad, cvičím to i sama, když mě záda bolí, na těch 4 se dá cvičit i v těhu. Dělám 10-20 opakování (hahaha, spíš 10), na udržování zad mi to stačí... Zkus se to tam naučit. Pokud to chceš cíleně kvůli mimi a menses, je opravdu dobré to dělat dlouhodobě na plno, pokud jsi pohodlná, tak z toho opravdu zkus cvičit aspoň to postupné zvedání zadku a cviky na 4. Efekt bude "míň zaručený", než při celé sestavě, ale tělo se tím bude udržovat aspoň trochu a určitě to přispějě k pzitivnímu výsledku 😉
Jinak hlavně klid, přestaňte to řešit, berte to tak, že věcem necháváte volný průběh, určitě to půjde snáz 🙂
Držím Ti pěsti 🙂
A jinak doporučuju výlet do Varů a Mariánek, když už budeš ve Frantovkách 😉 Do Mariánek jsme myslím jela přes nějaký zájezd, do Varů na vlastní pěst, pěkný je i zámek Kynžvart, pojezdi a užij si to 🙂 Já tam vůbec nechtěla, ale nakonec mám pěkné vzpomínky...

petraprostejov
8. bře 2012

@adel2 Jinak pozor, mně obvoďačka vykládala, že mě pošle do Frantovek, ale na gyndě mi na 1. místo napsali Klimkovice. Vyběhala jsem si pak ty Frantovky - hahaha, protože jsem z oboru a jako studentka jsem byla "chytrá, jak rádio" - nás učili, že se lzně dělí podle nadmořské výšky a když jsem z nížiny, měli bymě poslat do podhorského klimatu, aby to mělo lepší vliv na imunitu a Klimkovice jsou taky nížinné 😉 😝 Hahaha, no nevím, jak se na to tvářili, ale schválili mi Frantovky 😉
Běžně myslím odkývou to, co doktor napíše na 1. místo, pokud nemajínějaký důvod to udělat jinak... Tak se zeptej toho, kdo Tě bude odesílat, kam Tě chce poslat, případně se zkus poptat, jestli by ty Frantovky šly.
Kdyby ne, zkus najít někoho, kdo tu Mojžíšovou dělá...

adel2
9. bře 2012

@petraprostejov Ahoj, dík moc. Ty bolesti souvisí s tou cystou.Vloni jsem poznala, že se tam něco děje, začali mi jiné než jen klasické MS bolesti. Šla jsem na gyndu a doktor tam ještě nic neviděl no a pak se to stupňovalo a stupňovalo a poslední menstruace před Vánoci byla tak strašná, že jsem mastila k doktoru ať už se mnou kouká něco dělat a ejhle přesně tam, kde ukazuji, cysta. No a pak už to jelo, objednal mě na kliniku, vyšetření a jsem objednaná na Laparo. Jen by mě zajímalo, jestli mi to doktor napíše, když mám "jen" cystu. Co když mi doktor řekne že na lázně to "nestačí". Je mi 29 a děti ještě nemám...

luca77
9. bře 2012

@redmama Ahoj, jo jo Jiří Kortus se jmenuje pan masér 🙂 chodím k němu,ale tento týden je nemocný,tak mi změnili masáž a chodím do Luisiných Lázní k masérce,je to Slovenka.

redmama
10. bře 2012

@luca77 Ahojky, ano, to je on. 😀 Jak jsi napsala toto příjmení, tak se mi rozsvítilo. Jak je v lázních? Užíváš si? 😉

perrolina
13. bře 2012

@jara
@redmama tak holky Lázně mám schválené trvalo to jen týden od podání tak mám radost velkou 😵 😵 😵

laduli
13. bře 2012

Ahoj holky, nastupuju 1.4. do lázní, potkám se tam s některou? 🙂

redmama
13. bře 2012

@perrolina Super, už ti došel domů dopis? Pokud ano, tak už ti cca do dvou dnů zavolají a štandopédo do FL 😎 . Gratuluji. 🙂

redmama
13. bře 2012

@laduli Potkáš se třeba se mnou, nastupuji 18.3 a končím 15.4. Mě nikdo nepřehlédne, budu mít sebou prckovou.

perrolina
14. bře 2012

@redmama ano dopis mi došel nebo pozvánka na Klp nástup mám 1.5.volala jsem jestli nemají něco dřív ale prý je vše obsazeno.

laduli
14. bře 2012

@redmama Tak super, budu se těšit! 🙂 Já mám ubytování v hotelu Pawlik - Isis.

redmama
14. bře 2012

@perrolina Máj lásky čas, to je přeci super. Lázeňská sezóna v plném proudu. Zkrátka 50 % vítězství.

redmama
14. bře 2012

@laduli Jsem z chudšího kraje Dr. Adler - Tři růže.

ahojkyholky
14. bře 2012

@perrolina vloni v květnu jsme měly krásné počasí,posezení na zahrádkách,v půlce května začíná lázeňská sezóna s celodenním sobotním programem,spousta akcí kolem,dobrá volba 🙂

jara
15. bře 2012

@perrolina tak velká gratulace!!! Hele, a nechceš si vzít můj termín?? už ho stejně nevyužiju...měla jsem jet 28.3., včera jsem volala do lázeňského domu, že to z důvodu těhotenství musím zrušit, tak mi prý dnes zavolá ještě nějaká paní a upřesní, jak mám prý postupovat dál...nejspíš ještě storno na pojišťovně.

jara
15. bře 2012

A máme už srdíčko!!!!! 🙂 🙂 🙂

jara
15. bře 2012

V ten samý den, co mi Dr. potvrdil srdíčko, mi přišel zvací dopis z lázní...vtipné, že?? 😉 Když jsem se svého Dr. ptala, jestli stačí pouze zavolat do lázní nebo mám jít i na pojišťovnu, tak chudák ani sám nevěděl...že prý takový případ ještě neměl. 😀

berkana
15. bře 2012

@jara to je krása 🙂 tak to se dr nedivim, ono takových jako ty, je asi fakt hodně poskrovnu, že by se na prstech jedné ruky nechalo spočítat, jak se řiká 🙂

perrolina
15. bře 2012

@jara To by bylo bezva paní v lázních si napsala poznámku kdyby něco tak dá vědět samozřejmně jí ještě příští týden zase zavolám.A tobě moc děkuji za info.ještě jestli se múžu zeptap jaký jsi měla pokoj já bych si moc přála jednolůžák.

perrolina
15. bře 2012

@ahojkyholky děkuji 🙂 🙂

perrolina
15. bře 2012

@redmama já v to vítěztví plně věřím 😵