Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

mimco
11. únor 2011

Ahoj holky, před časem jsem sem psala ohledně infa o lázních.
Jen chci napsat, že mi lázně schválili a 5. 4. nastupuju.
Budu bydlet Belvederu. Chtěla jsem původně Adler, ale ten už na začátku dubna neměl jednolůžkový pokoj.
Snad se tam s někým seznámím. Teď mám celkem obavy z cesty. Pojedu z Ostravy, takže z jednoho konce ČR na druhý 🙂.

gammaray
12. únor 2011

@mimco Ani nevíš,jak ti lázně závidím.já tam byla a dodnes tvrdím,že to pro mě byl nejkrásnější měsíc mého života...lehárko,jídlo až pod nos,tanečky,vínečko,prima parta,výlety,15 gynekol.procedur,prostě ráj na zemi.a pokud pojedeš vlakem,tak to je v poho,žádný strach.z ostravy je to bez přestupu.hlavně neměj strach,že se s nikým neseznámíš!my jsme byly na pokoji 2,po prvním spol.obědě v jídelně už nás bylo 5-6 kamarádek,a furt nás bylo víc a víc.dodnes na to vzpomínám...prostě ráj na zemi a jestli můžu poradit,vem si sebou hodně,hodně peněz..ceny tam jsou dělané pro němce..

mimco
14. únor 2011

Zatím to vypadá, že pojede vlakem, vychází to nejlíp časově. Z Ostravy přímý vlak do Fr. lázní nejde.
Jede Excelsior kolem půlnoci a přestupuje se jen jednou a to v Chebu, tak tím asi pojedu. Je to lůžkový vlak. Ostatní vlaky mají 3-4 přestupy a autobus jede zase dýl. I tak strávím na cestě skoro 11 hodin. To je šílené, jako bych jela do Itálie 🙂. Kufr si asi nechám poslat předem pře PPL, ať ten loďák netahám.
Já jsem si vzala jednolůžák. Mám moc ráda společnost, ale i tak. Musela bych si kupovat pyžamo, žádné totiž nemám, spím bez 😀. Já už jsem si nějaké peníze na útratu odložila, ale i tak nemám moc představu, kolik by bylo optimální mít sebou.
Ještě by mě zajímalo, jak to tam je s režimem, asi blbý dotaz, ale je tam nějaký stanovený čas do kolika hodin má být pacientka na pokoji? Mamča tam byla cca před 15-ti lety a ta musela být do 22:00 na baráku.
Né, že bych se tam chystala propařit noci, to né, ale zase nejedu na tábor 🙂.

elana
14. únor 2011

jako do těch 22h bys měla být na pokoji, pže to patří k bontónu 😅 , ale vesměs se z toho nestřílí, když přetáhneš. Pokud budeš na nějaké depandanci, kde není recepce a máš od celého baráku klíče (např. Radbuza patřící k Adleru), tak tam je to v podstatě úplně jedno a pokud budeš na hlavní budově s recepcí, tak jestli Ti nevadí semtam blbý pohled a nehodláš se vracet obden podnapilá 😀 , tak to v podstatě s maximálně omluvným úsměvem uhraješ taky 😉

vzhledem k tomu, že jsi tam jakoby na PN, tak je ale oficiální zákaz (opět dost porušovaný, hlavně západočeškama, co jezdí třeba domů) nevrátit se na noc vůbec...

mimco
14. únor 2011

Tak to já bub na Belvederu II, no jasně, že neplánuju lázně proflámovat. Uvidím, jak to chodí až budu na místě.
Už se moc těším. Hlavně na ten klid, že budu alespoň chvíli sama se sebou.

gammaray
15. únor 2011

@mimco ahoj,ano,já taky jela excelsiorem s místenkou(kupé sama pro sebe),velkou cest.tašku a batůžek na zádech,přes 11hodin jízdy,ale polovinu jsem prospala.výstup v chebu,pak je hned na vedlejší koleji připravený místní šouráček do frantovek.(tak asi 2-3 zastávky,cca 10 min jízdy)ve frantovkách čeká na nádr,zřízenec,naloží kufry,odveze do hotelu,takže supr komfort.já musela být na pokoji ve 22hod.,pak se vchod do budovy zamykal,ale nebyl problém se s recepční za nějaké to kafe domluvit.nebo byla druhá varze,přijít domů až ráno,nikdo to nekontroloval.jinak dopoledne záhul,jedna procedura za druhou,odpoledne max.bazén nebo veget.Já jsem tam nechala patnáct litrů,(před 4lety) a to nebylo nic-moc.byly tam holky s mnohem vyšší útratou.přeji supr pobyt,hlavně odreagování od všedních i nevšedních starostí,to aspon pro mě byla ta nejdůležitější procedura,která mi pomohla k mým dvojčátkům.

len
15. únor 2011

Já měla útratu tak v průměru kolm 100 (max. 150) denně? Veškeré jídlo jsem měla na hotelu, kafe jsem si dělala na pokoji nebo jsme na něj zašly s El, k tomu maximálně stříček-dva (a rozhodně to nebylo denně). Kino bylo zadara, divadlo nějakých 80-90 Kč a byla jsem za pobyt dvakrát, párkrát jízdné na výlet, ale to bylo pár korun, knihovna 30 Kč za celý pobyt, Aquaforum zdarma... Koupila jsem si tam dvě trička a pár klubíček na háčkování, jo a bundu v sekáči. A pak teda nějaké ty vánoční dárky vlastně.

mimco
15. únor 2011

Holky díky za info, kdyby Vás něco třeba ještě napadlo, budu ráda za jakýkoliv poznatek 🙂.
Já určitě pojedu tím excelsiorem. S tou útratou jsi mě dostala. Já teda budu doplácet na míste 6500,00Kč za ubytování a plánovala jsem si vzít tak 7000,-Kč na útratu. No já jenom doufám, že se nebude hotel zamykat.
Belveder je velký hotel, kde bude spusta hostů mimo pojišťovny. Tak by snad neměli na noc zamykat. Já sama pracuju jako recepční, máme 40 pokojů a non stop servis. Já díky své práci jsem tak trochu noční pták, né že bych se někde tahala po nocích, to ne, ale nějak si neumím představit, že bych musela být do 22:00 na pokoji 🙂.
Holt si budu muset nastavit jiný režim, režim odpočinkový 🙂.

len
15. únor 2011

Jako 7 litrů jsem za tu dobu neutratila ani omylem (včetně těch vánočních dárků), a to jsem si dopřávala, na co jsem měla náladu 😉

adenka84
15. únor 2011

@mimco já jsem sebou ¨měla 10 000 kč..a užila jsem si až až..chodila jsem tančit, do divadla, solárko...atd...a nakoupila jsem spostu Vánočních dárků...7000 kč ti bude určitě stačit pokud nesji nijak náročná..

mimco
15. únor 2011

Já taky doufám, že to bude stačit, leda že bych pak domů napsala: pošli, došly 🙂.
Já tam hodlám nakoupit na konci pobytu lázeňské oplaky pro rodinu a hotovo. Co jiného jim taky přívézt.
Vezmu si asi sedm a vždycky je ještě karta, kdyby něco. Fakt jsem zvědavá.
Já se obávám, že pokud bych se tam sešla se super partou, korunky poletí mnohem rychleji.
A já doufám, že tam bude nějaká fajn parta holek.

len
15. únor 2011

Tak, karta to jistí, bankomatů je tam pár a v hotelech se dá kartou platit taky (telefony, případné obědy/ večeře pro návštěvy...). Jinak teda ty frantolázeňský oplatky mě moc nezaujaly, vyráběj to bůhví kde, akorát je na tom obrázek Frantíka. Klasický karlovarský jsou mnohem lepší, ale to zase není suvenýr z Frantolázní, co 😀
7000 znamená 250 Kč každej den, to teda většinou nedávám ani doma...

b.e.r.u.s.k.a
15. únor 2011

@mimco Ahojky,já jsem se dnes vrátila z lázní a bylo to tam skvělé,peněz jsem ani moc neutratila,tak kolem 5000,- a to jsem chodila,tak 3-4 týdně cvičit,jednou do kina do divadlo a nějaké ty výlety.Neboj určitě si tam kamarádky najdeš,nás se tam sešla skvělá parta a doufám,že se nám bude dařit a jedna po druhé budeme těhotnět 😉 😀

mimco
15. únor 2011

Len, tak to je fakt s těma penězma. Brala jsem to jako strop tu částku a moc jsem nepočítala s tím, že bych to utratila. Uviním na místě, když něco přivezu nazpět, bude jenom dobře.

Berusko vítej zpět. Až se trošku rozkoukáš a budeš mít chvilku, napiš mi prosím jak jsi to tam prožívala. Jaké jsi měla procedury a jak jste trávily volný čas, co ponocování 🙂. Moc díky

andinka22
16. únor 2011

@mimco ahoj, já se vrátila včera z lázní a moc se mi tam líbilo. Myslím, že těch 7000,- Ti bude bohatě stačit, já utratila cca 6tis. a to jsem nakoupila hromadu oplatek, spoustu dárečků atd, však Beruška by Ti mohla povídat. Jinak se nás tam sešla super parta holek a teď budeme moc věřit, že pak společně pojedeme poděkovat Františkovi. A neboj kámošku si tam určitě najdeš. Tak ať se ti tam moc líbí a užij si to tak jako my. 🙂

adenka84
16. únor 2011

@andinka22
@b.e.r.u.s.k.a holky tak vám moc přeji, aby vám FL brzy pomohli k vytouženému miminku..stejně jako mě....já tam byla loni v listopadu a dnes už jsem šťastná těhule...

b.e.r.u.s.k.a
16. únor 2011

@mimco určitě nebudeš mít problém se tam s někým seznámit,bylo tam plno mladých koček a najdeš si tam skvělou partičku jako my a o zábavu budeš mít postaráno.Dopoledne chodíš po procedůrách.A odpoledne se vždy nějaký ten program našel.Můžeš chodit cvičit nebo si zajet na nějaký výlet,též je možnost navštívit kino-každé útrý v Pawlíku nebo můžeš zajít do divadla.Je ta i spousta kaváren,kde si můžeš osladit život dobrým zákuskem. 😉
Procedůry jsme měla všechny podobné,takže t čeká zhruba to co popisovali holky na straně 10 tuším.
Üž nevím,co by tě ještě zajímalo,stačí napsat a ti ráda odepíšu.

b.e.r.u.s.k.a
16. únor 2011

@adenka84 děkujeme,já také počítám s tím,že nejpozději do května najdu // 😉 😀 A tobě držím pěstičky,ať vše klape jak má a dej zase někdy vědět co mimísek 🙂

len
16. únor 2011

Já si říkala, že jsem tam Adenku v tom listopadu nepotkala, než mi došlo, že já už tam byla předloni 😀 Fuj, to to letí 😝

adenka84
17. únor 2011

@len 😀

radulka1
25. únor 2011

ahoj, tak jsem si vše pěkně pročetla a je tu spoustu super informaci 😉 . díky vám jsem měla nápad zažádat o lázně. je to vše v procesu schvalování a vypadá to, že pojedu 27.4. do Isis. Máte někdo zkušenosti jak lázně a endometrioza? Má šanci to pomoci k mimi?

mimco
25. únor 2011

Ahoj Radulko, já tam natupuji 5. 4., budu v Belvederu, tak se tam můžeme až přejedeš teoreticky potkat, já už budu vědět co a jak.
Já mam taky endometriozu a po pravdě taky by mě to zajímalo, jestli to na ni bude mít nějaký vliv.

andinka22
25. únor 2011

@radulka1 a @mimco s náma byla jedna kočenka, která měla endometriózu a ta neměla z těch gyn. procedur, bahenní zábaly a tampón. Jinak měla vše stejné jako my. Holky moc si to tam užijte, mě se tam móc líbilo.
Já bydlela v Adleru, takže s ubytováním neporadím, ale určitě se někdo najde. 🙂

ahojkyholky
25. únor 2011

@andinka22 a jak si byla spokojená v Adleru?Já pokud vše vyjde tak já má bych chtěla taky tam.

b.e.r.u.s.k.a
25. únor 2011

@mimco
@radulka1 na endometriózu vliv lázně nemají,v podstatě jak psala @andinka22 tak vám do procedur nezařadí tampóny,ty by ji mohli zhoršit.Já jsem kdysi měla malý nález endometriózy,ale při dalším vyšetření doktor nic neviděl,takže mi tampóny předepsali.
Holky hezky si to tam užijte,jedete na jaře,takže budete mít hezké počasí a větší možnost výletů jak my,ale i přesto jsme si to tam s holkama pěkně užili.

radulka1
26. únor 2011

jéé tak to je škoda, protože na bahno jsem se těšila ☹ holky tady psaly, že to je hodně přínosné
@mimco uvidíš jaké procedury ti napíší a pak dej sem vědět jestli ti dali tampony. Já už se těším. Jen to musím ještě nějak oznámit v práci ( to budou mít radost 😒 )

bubanek
27. únor 2011

@mimco ahojky,ja mam endometriozu 4.stupne,jsem po dvou operacich,diagnoza neplodnost atd.atd..v laznich sem byla koncem dubna,opravdu tampony a koupele sem nemela..ostatni veci ano..na endosku to opravdu,ze by ji to stoplo neni,ale otehotnela sem v laznich a verim ,ze diky proceduram a psychice..takze me lazne stopro pomohli...ted sem to resila endosku s porodnikem,3.2. se mi narodila holcicka a ten porodnik me i dvakrat endosku operoval a specializuje se na ni,potvrdil bohuzel to co jsem tusila..endoska je desne individualni nemoc,n ekomu pomuze tehotenstvi,hormony atd..nekomu nic a kazdy pul rok je po operacich..zaver,nejlepe odrodit kdyz se to povede a ve vyssim veku odstranit delohu a nechat vajecniky..a tim se to zastavi...to je zatim uplne jedina varianta...ale to neznamena,ze ti neda 5 let pokoj... 😉

andinka22
2. bře 2011

@ahojkyholky v Adleru jsem byla spokojená. Takový zlatý střed. Ubytování příjemné a doplatek také.
Tak ať se ti v lázních líbí, tak jako nám a hezky si to tam užij. 🙂

pepina74
2. bře 2011

Ahoj holky, můžu se zeptat, jak dlouhá doba uplynula od podání žádosti o lázně do odjezdu?? Prosím i s upřesněním, jestli jste měly komplexní nebo příspěvkovou péči....(moje žádost už odešla z pojišťovny, někde leží a jsem netrpělivá 🙂) dík.

len
2. bře 2011

@pepina74 dle této diskuze... cokoli mezi týdnem a dvěma měsícema 😀 Většinou tak cca měsíc. Pokud jsi netrpělivá, zavolej na pojišťovnu, kde to je - mně se třeba stalo, že to z jakéhosi nelogického důvodu poslali zpět obvoďačce, která to s konstatováním "a co já jako s tím" kamsi založila a kdybych se v tom nešťourala, asi to tam leží doteď 😝