Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

terinda
22. kvě 2010

Anya, při vstupním vyšetření krev neberou. Nevím, jestli by to udělali na požádání, obvyklý postup to není 😅
Je to jen pohovor a obyč. gynekologické vyšetření 😉

terinda
22. kvě 2010

A navíc si myslím, že by případnému těhotenství ty procedury vůbec neublížily 😉

steffi13
22. kvě 2010

anya-ty procedůrky tomu neublížej spíš by ti pomohli..holčina z party jí to zjistili 3týden co byla v lázních a chodila na procedůrky myslim si že takový bahenní lázeň k tomu přispěje to teplo atd.takže toho bych se nebála pokud se to má uchytit tak to tam zůstane zakouslé celou dobu Alča stim má zkušenosti..

anya
22. kvě 2010

No já mám trochu jiné zkušenosti, třeba v Piešťanech odmítají dělat horké procedury v případě těhotenství, zvlášť v prvních týdnech to může způsobit potrat. Jasně, že to neplatí pro všechny, ale myslím, že je zbytečné to riskovat... No zeptám se ještě přímo tam... každopádně díky.

terinda
22. kvě 2010

Anya, tak pokud nechceš vůbec riskovat, tak použijte ochranu před lázněmi 😅
Souhlasím se steffi...

alena36
23. kvě 2010

ahoj. No já se rochnila a bahnila v lázních 3 týdny, než jsem zjisila, že se to po pěti letech snažení a 3 IVF zázrakem povedlo. Je fakt, že když to zjistili, tak mi vše okamžitě zakázali, ale ty tři týdny jsem absolvovala vše. Dnes jsem v10 tt a zatím vše v pohodě (ve středu jsem byla na kontrole). Každý je jinyý, někomu teplo může ublížit, u mě si myslím, že naopak pomohlo. Jsem dost zimomřivý člověk a i doktor, ke kterému jsem chodila na akupunkturu říkal, že jsem vnitřně podchlazená. Takže možná ty procedurky způsobily, že si mimču to teplo líbilo. 😀 😀

lucci112233
23. kvě 2010

Ahoj Aleno, moc gratuluju, přeju, abys byla ty i mimi v pořádku!

Od dvou kamarádek znám také případy, že lázně a teploučko pomohly než ublížily, ale každý jsme jiný, takže je to na zvážení...

Hezkou neděli všem, Lucka

pavla34
23. kvě 2010

nadilek: Já jedu až 13.6., ubytování v Belvederu, tak bysme se tam mohly potkat. Jo, jsem taky z Moravy - Litovel.

nadilek
23. kvě 2010

@pavla34
Jé, to bude paráda, aspoň někdo odsud. Já pojedu z Hranic tuto sobotu nočním rychlíkem, tak doufám, že tam nějak trefím. Dám ti číslo, ať se můžeš ozvat 728770634.Právě sleduji hokej, naši kluci jsou 1!
Ahoj Naďa

pavla34
24. kvě 2010

pro nadílek: Tak to jsem taky moc ráda. Tady je moje číslo: 608710929. Původně jsem chtěla jet taky nočním vlakem, ale asi bych to nezvládla, ještě s těma taškama a navíc mám jet v neděli, tak ani nevím, jestli něco jede. Tak mě pro jistotu zaveze přítel autem. Ale Tebe teda obdivuju. Jinak už mi trochu začínají pracovat nervy, nikdy jsem nebyla na tak dlouho od rodiny. Snad to nějak zvládnu. Třeba se k nám ještě někdo přidá...

sarusinka
24. kvě 2010

pavla34: ahojky, taky jsem nebyla takhle dlouho pryč a je mi tu dneska hrozný smutno..... ☹ ale to je tím, že tu byl manžel na víkend.... ještě musím vydržet 14 dní ..... ale už nikdy na tak dlouho nikam neodjedu, člověk má být psychicky v poho, ale mně se pořád stýská....

damaska
24. kvě 2010

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, je v procedurách cvičení na základě metody Ludmily Mojžíšové?

pavla34
24. kvě 2010

Holky, neděste mě nebo nikam nepojedu!! Sarusinko, prosím Tě, jakým způsobem se tam dá vyplnit volný čas? Do kolika hodin jsou procedury?

elana
24. kvě 2010

Damasko, je cvičení Mojžíšové je mezi procedurama, ale s doktorama se dá diskutovat, pokud např. řekneš, že si cvičíš doma (nebo naopak, někdo se hned po lázních chystá na IVF a po zač. cvičení by 3měsíce otěhotnět neměl), tak Ti ji nedají a dostaneš běžný posilovací cvičení. Navíc nečekej žádný zázrak, jsou tam opravdu jen základní cviky, s minimem opakování, a bez mobilizace. Takže tak🙂 Můžeš si o ni říct, nebo naopak poprosit, ať Ti ji nedávají, většinou jsou fakt benevolentní.

Pavlo, procedury jsou Po-So, průměrně se končí okolo poledne...někdy už v deset máš konec, jindy tak okolo druhé. Později jsem snad nic neměla.

Ad volný čas...ale jo, jde to, je tam krásné okolí, dají se podnikat výlety pěšky, na kole, busem (do Chebu, na okolní hrady), jinak bazén (Aquafórum), kino (v pátek večer), divadlo, koncerty (teď v létě bude fungovat už na kolonádě určitě lázeňská kapela), no a jinak večer je tam pár klubů s hudbou (nejvíc se chodí asi na oldies do Gruzie)...čas se vyplnit určitě dá a utíká to rychle, ani se nenaděješ a jedeš domů.

terinda
24. kvě 2010

Jela bych znovu, bylo to super. A to jsem většinu času strávila sama 😀

Knížky, pc, cvičení, bazén, procházky, kolo, pohoda 😵

damaska
24. kvě 2010

elena: děkuju moc, já právě to cvičení Mojžíšové nechtěla. Taky jsem slyšela, že by se nemělo během 3 měsíců cvičení otěhotnět. Raději budu jen posilovat. 😉

terinda
24. kvě 2010

Damasko, taky jsem si nechala to cvičení změnit. Tam to bylo k ničemu, jen ukázky 😒

damaska
24. kvě 2010

tak fajn, snad se domluvím s doktorem. Moc děkuju. 😉

sarusinka
25. kvě 2010

ahojky holky, nechtělla jsem někoho vystrašit, ale já jsem prostě takovej závisláček 😖 na kočkách a na manželovi, proto se šíleně těším domů....... ale mám tu hafo kámošek, seznamujeme se uplně v pohodě, už na to ani nejsem zvyklá, jak člověk pořád sedí na netu 😀 dneska jdem cvičit BOSU do Fitfora. Jinak jsem tu spokojená, včera jsem proklouzla s dvěma holkama z ISISU do aquafora zadax, protože vyndala tři žetony a po mně nic vidět nechtěla 😉 tak jsem se včera krásně opálila, ani do solárka nemusim 😀 jinak jak zemřel v pondělí Petr Muk, tak zahájení lázeňské sezóny bylo jeho poslední vystoupení ☹ tak mám ss ním poslední fotku.... chudák......
co se týká mojžíšové, tak já ji nikdy necvičila a bála jsem se, že z netu stažené obrázky by jsem se nedostatečně naučila, tak jsem ráda, že mi s tím nškdo pmáhá. Ale jestli víte, jak cvičit, je to zbytečné 😉 😉

damaska
25. kvě 2010

sarusinka: chápu, já jsem taky hrozný stejkálek, ale co bych pro zdraví a mimi neudělala. Už se mi to pomalu blíží, začínám se docela těšit, ale smutno mi bude a jak. 🙂

wrtulka
26. kvě 2010

Ahojky všem..
chci se zeptat včera jsem byla na gyndě a pa ní doktorka mi napíše žádanku na lázně prý s ní u ž nemusím k obvoďákovi ale mám jí donést přímo svému reviznímu lékaři .. na pojišťovnu.. a to je moje otázka.. kdo je můj reviní lékař? Jak to zjistím?

sarusinka
26. kvě 2010

wrtulka: nikdo nemá revizního lékaře 😉 prostě to odnes na pojišťovnu a nějaký ti to schválí 😎

pavla34
26. kvě 2010

Ahoj. Mě žádost vyplňoval doktor v CARu (nemusela jsem už chodit za obvoďákem pro podpis) a návrh jsem šla odevzdat rovnou do pojišťovny. Ti to sami předali nějakému reviznímu lékaři (jméno neznám) a za 10 dnů jsem si volala do pojišťovny a lázně byly schválené. Za pár dnů odjíždím. Takže asi tak. Taky mě tento postup překvapil, zvlášť když holky psaly něco jiného.

wrtulka
26. kvě 2010

Holky dobrý takže prostě na pojišťovnu.. ale dotaz kam patřím podle toho kde bydlím?

damaska
26. kvě 2010

wrtulko, já to třeba posílala na pojišťovnu do "krajského města" co patříme 🙂

terinda
26. kvě 2010

wrtul, dala jsem to u nás na pobočku pojišťovny, na "centrálu" to poslali sami 😉

irinka
26. kvě 2010

Ahoj holky, tak jsem si včera odvezla od gynekologa doporučení na lázně, v pátek musim k obvodní a pak se uvidí co dál. Měla bych ještě pár dotazů. Potřebovala bych termín až po 22.6. kvůli zkouškám ve škole, jde to nějak domluvit? A další věc - jak je to s návštěvou manžela? Můžu s ním být mimo lázně přes noc nebo on může na pokoj se mnnou - pokud budu mít pokoj sama? Všem moc děkuji za odpovědi 🙂

wrtulka
26. kvě 2010

Teri díky 😵 už to mám zjištěný 😵
akorát mě teda gyndařka tvrdila že k obvodní už nemusím...
irminko já myslím že tak brzo nepojedeme.. já chci termín až po 10.7 😀 😉

irinka
26. kvě 2010

Wrtulka - taky doufám že ty zkoušky stihnu 🙂 Tak to by vycházelo tak, že bysme se tam sešli, což by bylo fajn, alespoň někoho tam znát 🙂

elana
26. kvě 2010

Wrtul, to je zvláštní, myslím že všichni musí k obvodnímu, protože ten vyplňuje tu hlavní žádost...no, ale uvidíš, jen spíš počítej s tím, že kdyby Ti to vrátili, tak se nic neděje🙂