Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

ahojkyholky
6. říj 2011

Zdravím vás tu všechny a přeju vám ať se vám v lázních líbí.

@lenka_o já bydlela sice na Adleru,ale určitě je to všude stejný,ručníky jsou na pokoji k dispozici v bílé barvě,já si sebou brala jen dva na dobu ms.Myslím,že župan je zbytečnost.

lenka_o
6. říj 2011

@ahojkyholky : Tak pro jistotu si možná ze dva vezmu. No vidíš, župan mi zrovna každý připomíná. Takže teď už vůbec netuším,co si všechno vzít 😀

sem
6. říj 2011

@lenka_o no já jsem tam volala a ptala se na to, taky jsem si říkala, že měsíc je dlouhá doba a kde tam budu pak věšet prádlo po pokoji nebo co? No paní mi řekla, že pračka tam je a že vyperou, ale prý je to drahé, takže přepírat buď v umyvadle a věšet všemožně po pokoji 😒 nebo brát vše 30x.

lenka_o
6. říj 2011

@sem : V častých dotazech jsem našla, že je v hotelích prádelna a je možnost tam nechat vyprat prádlo. Ale očekávala jsem,že to bude drahé 😒 Asi to budu fakt přepírat v umyvadle(určitě nebudu jediná). 30 kousků spodního prádla fakt asi nevyhrabu 😀

ahojkyholky
6. říj 2011

@lenka_o ten župan není kde využít,na procedurách jsi vesměs nahá nebo jen v triku a v kufru zabere zbytečně místo pokud nemáš jen nějaký lehounký.

@sem já měla jednolůžák,prádlo jsem si přeprala večer v umyvadle a přehodila přes topný žebřík,ráno bylo suché,měla jsem sebou i kousek provázku a ten jsem si natáhla v koupelce,když jsem prala více věcí.

sem
7. říj 2011

@ahojkyholky aha takže na ty procedury jdeš normálně v džínách, všechno to tam svlíkneš do naha a pak zase oblíkáš???? Já myslela, že tam právě třeba župan potřebuješ, aby tam člověk neběhal jak lesní žínka 😀

ahojkyholky
7. říj 2011

@sem přesně tak,ty budeš koukám v Royalu,tam jsme chodily z Adlera cvičit,páč na Adleru byla vytopená tělocvična,do provozu jí dali poslední týden našeho odjezdu.Na procedury docházíš do Luisiných nebo Císařských lázní dle rozpisu co dostaneš po vstupní prohlídce,tam si odložíš co je potřeba buď vše nebo jen kalhoty a kalhotky,župan na procedury nepotřebuješ.

sem
7. říj 2011

@ahojkyholky jéé supr, děkuji za info a ještě se zeptám cvičí se v těch Františkovkách metoda Mojžíšové??? Hrozně ráda bych jí zkusila, koupila jsem si i knížku, ale poprvé bych to chtěla cvičit pod odborným dozorem 🙂 .

gammaray
7. říj 2011

@sem zdravím...ty už se koukám nemůžeš dočkat 😀 😀 a to je dobře...mojžíšovku jsem tam měla jako jednu z procedur.

ahojkyholky
7. říj 2011

@sem cvičí,já osobně jí cvičila poprvé ,na cvičení se nám střídali dvě terapeutky a jeden mladý klučík a bohužel,každý jí předcvičoval trošku jinak,hlavně fáze dýchání.

sem
8. říj 2011

@gammaray
@ahojkyholky holky já to fakt potřebuji ty lázně!!!! Doufám, že mi to pojišťovna snad schávlí, když jsem viděla ve zprávách jak má VZP problémy a chtějí dělat škrty tak snad to ještě letos stihnu. Jinak Mojžíšové metoda mne fakt zajímá, říkám si, že se tím snad nedá nic zkazit a i kdyby se po tom netěhulilo tak min. záda to ocení a to já jako úředník potřebuji, mám i problémy s karpály a protahování zádových svalů mi fakt pomáhá!!!! Jinak jen se zeptám - Mojžíšová by se měla začínat jako první rovnáním kostrče (to se prý dělá přes konečník) - to tam také dělají??????? 😕 😕 😕

gammaray
8. říj 2011

@sem o tom srovnání přes konečník ,nevím,ale spíš bych řekla,že toto tam nědělají.mně tam primář na gyn.prohlídce srovnal jen dělohu(dal do správné polohy)měla jsem ji prý hodně zakloněnou dozadu.

sem
8. říj 2011

@gammaray jéééééé to já mám taky a nebolí to???? Zní to strašidelně - i když rovnání kostrče prý také není med 😅

ahojkyholky
8. říj 2011

@sem já to měla psané jako skupinové cvičení,kde se cvičili ty základní cviky ,nikdo mě ani holkám, co jsem se tam seznámila ,kostrč nerovnal co vím.Ale v Belvederu je nějaký šikovný terapeut na rovnání zad,nejsem si jistá,zda to není přímo primář,já se o něm bohužel dověděla těsně před odjezdem a už jsem ho nestihla poctít návštěvou.

gammaray
8. říj 2011

@sem ty musíš mít taky všechno 😀 😀 ne ne,nějak zvlášt to nebolí,jen tam strčil hluboko prst,druhou rukou silně tlačil na podbříšek a trhnul.dá se to...

sem
8. říj 2011

@gammaray jééééé to ne, já žádnému šikovnému chlapíkovi prdku ukazovat nebudu 😀 😀 😀 😀, ale vím, že se to rovnání kostrče opravdu dělá. Jinak vím z Pronatalu, že tu dělohu mám také nějak víc zakloněnou, protože mají vždy problém zavést kanylu jak na IUI nebo IVF, ale nikdy to nijak řešit nechtěli tak se bojím bojím, aby mě nechtěli rovnat jak tebe - to by se mi asi nelíbilo 😨 .

berkana
8. říj 2011

Ahoj holky,
v Belvederu je fajn fyzioterapeut, jmenuje se Dvořák, mě pomohl dost se zády a hlavně s krční páteří, která mě zlobí, po lázních byla super, ale teď už zase začíná, takže budu muset najít nějakého dobrého fyzioterapeuta také doma 🙂

gammaray
8. říj 2011

@berkana čau...a ty jak pokračuješ?už máš rozjeté ivéefko 😉
@sem dělohu mi srovnávali normálně přes spodek,ne přes prdku...tedka nevím,jestli si mě správně pochpopila 😉 já s páteří nikdy žádné problémy neměla,tak jak se to dělá s kostrčí,to fakt nevím.v lázních jsem dostala reflexní masáže na záda a když mě viděla ta masérka,tak nechápala,co mi má vlastně masírovat.že prý tak dobrou páteř a záda dlouho neviděla 😀 😀

sem
8. říj 2011

@gammaray já to pochopila 😀 😀 😀 , že tu dělohu dělají přes pipku 😀 , já jen odpověď smotala s
@ahojkyholky , která doporučovala mladého dobrého terapeuta na záda, takže od něj bych tedy rovnat kostrč nechtěla 😀 😀 😀 . No bude to zajímavý jestli ty lázně fakt přiklepnou a pojedu tam, takovýho exota jako já tam asi ještě neměli - kam vlezu je ostuda 😀 😀 😀 .

sedmitecka
9. říj 2011

@sem petruško, neboj, na tu ostudu a trapasy budem dvě, já to taky přitahuju, vždyť víš 😀 😀 myslím, že si užijem spoustu legrace 😀 😀
toho fyzioterapeuta celkem ráda navštívím, krční páteř mám jak žebřík 😠
a reflexni masáž by se mi líbila, tu musím ukecat při rozpisu procedur 😉

berkana
9. říj 2011

@gammaray ahoj, pokračuju tak, že mi byla zjištěna zase endometriozni cysta ale IVF mám rozjeté, tak uvidíme jak dopadne 😉 🙂

gammaray
9. říj 2011

@berkana Po lázních dopadne na výbornou...musí 😵 😵

berkana
9. říj 2011

@gammaray no v to pěvně věřím 😵 a doufám 😅 😵

berkana
9. říj 2011

@sedmitecka no to si při vstupní prohlídce řekni určitě s tou krční páteří 🙂 a ty reflexní na páteř byla taky výborná, udělal mi ji i ten fyzioterapeut při jednom sezení, ale bohužel, jsem je měla až od druhé půlky pobytu, takže jsem jich neměla tolik (těch fyzioterapeutických "sezení") ale vždy jsem byla jak vyměněná když jsem od něj šla, vydržela byh klidně jednou tak dlouho, než jen těch 20 min, co na tebe mají☹

@sem s tou Mojžíškou, přesně jak píše ahojholky, tak to bylo blbé, když se střídali, s tím mladým klučíkem to byla sranda, jak to popisoval, no pak jsme se zasmály 🙂 ale podle mě to zase dobře říkal, ta jedna byla taková nic moc, to pořádně neříkala.

ahojkyholky
9. říj 2011

@berkana určitě myslíš tu starší s brýlemi,že?U té to bylo bez hudby a tak nějak nic moc.

lenka_o
9. říj 2011

Tak já jsem dnes úspěšně procestovala půl republiky a už jsem po večeři 🙂
Je už někdo z vás taky v lázních?Že bychom zašly někam na kafčo nebo tak. Zatím tu toiž potkávám jen samý postarší němčoury 😉

@berkana : Tu páteř a u mě ikoleno mám zmínit normálně zítra při prohlídce u gynekologa a on mi předepíše nějaký procedury i na to?

sem
10. říj 2011

@lenka_o jééé tak nám zahřívej místa 😉. Vím o pár holkách co by tam měly být takže se určitě seznámíš hned jak se rozkoukáš 🙂 .

berkana
10. říj 2011

@ahojkyholky jj🙂 mě nejlépe seděl asi ten mladej kluk 🙂) ten byl takovej pohodovej viď 🙂 nebo mě se aspoň zdál. A jak je po lázních? U mě docela dobrý 🙂
@lenka_o já měla také koleno 🙂) jj, já to řekla normálně při té vstupní prohlídce u gynekologa v těch lázních a on ti na to něco napíše 🙂To by ti mohli dát kdyžtak místo slatinných tamponů a zábalů koupel, já měla v koleni nějaký zánět či co a pomohlo mi to 🙂

ahojkyholky
10. říj 2011

@berkana měla jsem z něj obavy,já stydlivka,ale byl v pohodě.Jinak do lázní jsem vkládala velké naděje,Frantíka jsem leštila kde se dalo,ale bohužel ani třetí ivf nám nevyšlo.Byl to spíše relax,balzám pro duši.

berkana
10. říj 2011

@ahojkyholky no já prvně taky 😅 To je škoda, že nevyšlo ☹ No já vkládala taky velké naděje, ale hlavně do toho, že si pořádně odpočinu a i že to bude lepší po této stránce. Odpočinek to byl fakt suprovej, ale po gyn. stránce s tou endometriozní cystou teda nic moc, ale co se dá dělat... Tak uvidím, jak dopadne můj třetí pokus, pač po těch dávkách co mám, tak jsem už trochu náladová, dneska jsem byla celý půldne pěkně natažená jak struna, jen prasknou a stále nálada taková divná, padá mi vše z rukou, vytočí mě maličkost, no jo hormony řádí 😀