Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

len
11. bře 2010

Jinak teda kolem Frantovek je to relativně placatý, takže žádný velký kopce tam nečekej 😉 Taky mezi tou 13-14, kdy končí procedury, a cca 18, kdy je večeře, to na nějaký superdlouhý výlety není, spíš příjemný procházky 🙂

steffi13
11. bře 2010

Tak to je dobrý teď by mi nevadili ani ty kopce protože po těch hormonech jsem přibrala 5kg a ta zima,že si potřebuji pěkně dát do těla 🙂 hlavně ať je hezky..snad tam najdu někoho kdo bude chodit semnou na ty prochazky

tulik1
12. bře 2010

ahojky holky, ted jsem tu dva dny nebyla, byla jsem na sluzebce, ale uz jsem zpet a v nedeli tedy frcim, tak jsem zvedava, zitra si budu balit veci, tak ty jarni mezi nima asi moc nebudou ... to je des to pocasi 😒

jindriska
12. bře 2010

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat zda nejsou náhodou kratší léčebné kůry než na měsíc? Přemýšlím o lázních asi tak za rok. Teď jsem po 2.IVF a v sedmém týdnu byla revize dělohy. Teď si chci dát od snažení pauzu a hlavně se z toho všeho dostat.

elana
12. bře 2010

Jindři, konkrétně Ti neřeknu (komplexní lázeňská péče asi ne, určitě by šlo coby samoplátce se domluvit s konkrétní společností, náš zákazník náš pán, předpokládám)...ale jinak je otázka, jestli to má smysl, předpokládám, že jako každá přírodní léčba, si i ta lázeňská žádá čas a když někdo chytrý spočítal, že význam to má po třech týdnech, tak bych tomu věřila🙂 (říkám tři týdny, jede se na čtyři, ale jen z gyn. indikací, protože se předpokládá, že týden se promenstruuje).

len
12. bře 2010

Jindřiško, souhlas s Elanou - komplexní léčbu ti pojišťovna nezkrátí ani o jeden jediný den. Samozřejmě to můžeš zkusit jako samoplátce (ale peníze jsou to nemalý), i když pak je otázka, nakolik ta léčba bude účinná, oni to mají na ty 4 týdny prostě napočítaný, že tak to funguje. Ještě možná to můžeš zkusit, že by ti hradili jen nějaké procedury a ty ubytování a stravu (i tak je to dost), ale opravdu si myslím, že když relax, tak pořádnej a poctivej. Jinak klasicky se dá do Frantovek jet i normálně na dovču 😉
Taky si nemyslím, že kdybys chtěla na komplexní léčbu, dělali by ti s tvou indikací problémy - já tam byla defakto s tím samým - několik let léčby neplodnosti, za sebou dvě IVF a u jednoho z nich MA a revize.

ladus77
12. bře 2010

Ahoj Tuliku!!! Preju stastnou cestu a urcite se z Pawliku ozvi, jak se mas a jake to tam je 🙂 Zahrivej mi tam mistecko, az prijedu tak ty uz budes ostrilena lazenacka 😀

anastasy
12. bře 2010

Ahoj holky, moc vám zavidím a ale samoszřejmě přeji že můžete jet nebo mohly jet do lázní..
jsem po laparoskopii, hysteroskopii a nezdařeném IVF. Doktor co mne operoval, se zhrozil že už tu starou endomitrozní cystu nikdo z doktorů neřešil, ani mé bolesti v podbřišku (endomitroza) , přes rok jsem si stěžovala na tyto bolesti a to u 2 doktorů, změnila jsem na doporučení a stejný...cysta tam byla na UZ ale tvrdili mi že jeto folikulární a potom žluté tělísko a pořád dokola..na bolesti v podbřiškku, že jsem ženská že mne musí břicho občas bolet atd..v Caru jsem si požádala o laparku, když jsme zase řešili tu cystu...
dokttor co mne oparoval říkal že jsem adept na lážně, neprůchodné vaječníky, díky zanedbané endomitroze a téměř uškrcený vaječník cystou, a odstranněí endomit z pobřišnice atd..ale že mu to je líto ale nemůže mi to napsat že je to do věku 35let..a mne je 36 ☹ pro pojištovnu jsem už v neplodné,m věku..ale člověk se snaží několik let, lítam po doktorech a takto mi to poděllail..doktor říal že se to mělo řešit dávno a že nechápe postup mých doktorů..
jedině bych si to musela platit sama ale na to nemám..je to asi 30tisíc, ne? myslela jsem požádat pojištovnu zda by mi mohli udělat vyjímku nebodát nějakou úlevu ale asi je to ztracený. Jsem u doktora brečela jakou já mám smůlu. Když jsem měla slepák, byla jsme malá, mamka chtěla aby mne poslali do lázní kvůli srůstům ,ale neposlali... 😔 a ted na to mám diagnozu a nemohu.....Tak budte rády že jste to včas stihly..
mám strach že se mi nepovede ani 2IVF, chtěla jsem pro to udělat vše..je tu některá také v mém věku co má zkušenost?

přeji vám krásný a hlavně ozdravný pobyt 🙂

tulik1
12. bře 2010

holky zacinam balit a napadlo me vzit sebou scrable nebo activity, co myslite, je tam na to atmoska? prece jenom vecery jsou jeste dlouhy, jaro nikde, tak mozna by to slo, ne? no mozna je hodim do tasky, pokud mi zbyde misto 😉

ladus77
12. bře 2010

Ja scrable rada 😀 muzeme udelat mejdan 😀 Taky jsem na to myslela, ze vezmu aspon karty 😉 ale uvidis jak se ti to vsechno vejde. Jedes autem nebo jinak? Ja zase planuju vzit kolo, to mi to bude na tom snehu ale kraaaasne klouzat... 😀 Ale rikali mi ze v Pawliku maji na kola uschovnu zdarma.
A co jinak balis? Beres varnou konvici? Ja bych asi chtela. Drobne pradlo preperu rucne a jinak uvidim, spis sportovni veci. Co zupan? Mozna do toho akvacentra by marnej nebyl.
Tak prijemne baleni...

consti
13. bře 2010

Ahoj holky, taky se přidávám. V květnu jdu na operaci-odstranění myomu 😝 . A tak mě napadlo, že bych snad mohla mít také nárok na lázně. To ale asi rozhodne můj doktor. Dočíst celou diskuzi nestíhám, ale pokud mi lázně klapnou, tak se už moc těším. Operace by měla být laparoskopicky, ale je možné, že se přejde i ke klasické operaci.
Nevíte za jak dlouho pak můžu do lázní jet? Záleží na pojišťovně, ale předpokládám, že po operaci bude muset proběhnout nějaká doba rekonvalescence 😉 .
Tak a teď jdu aspoň něco málo dočíst 😉 .

terinda
13. bře 2010

Ahoj consti, já jedu do lázní po odstranění myomů 😉 V říjnu mi je odstranili, v únoru provedli kontrolní laparku, tzv. second look a měsíc po té laparce jedu do lázní 😉

consti
13. bře 2010

Ahoj teri, jaká byla operace? Já mám teda jen jeden myom, ale velikostně 4x4,5 cm a prorůstá dělohou. O druhé laparce se doktor taky zmínil...Tak to bych jela až po ní? Já se těšila, že bych se tam dostala ještě za nějakého slušného počasí 😅 . Kde ti operaci dělali? Já byla u doktora Máry a na operaci jdu k Apolináři.

terinda
13. bře 2010

Consti, operace proběhla bez komplikací. Měla jsem 2 myomy, ale na utz byl viditelný zatím jen ten větší. Velikost jsem měla stejnou jeko Ty 😉, ten druhý byl asi centimetrový. Po 4 měsících mě objednali na tu laparku.
Taky jsem byla u Máry a u Apolináře, jsou tam fakt skvělí 😉

consti
13. bře 2010

Tak to je fakt super teri!! Jsem ráda, že jsem tu potkala někoho, kdo to vše absolvoval. Můžeš mi do ip popsat jak to probíhalo před operací, na co se připravit atd.? Díky moc! Jsem z toho samozřejmě mírně nervozní, navíc se mi jak na potvoru posunula menstruace a momentálně mi to vychází tak, že bych na operaci měla jít 3dc. Tak jsem si říkala, že bych vzala antikoncepci (zbyla mi dvě paltíčka z dřívějška) a tím si to nějak upravila. Termín operace už přesouvat nechci...

luccii
13. bře 2010

ahoj Zuzi, jeje, tak koukam, ze nakonec ten myom ti nenechaji... narok na lazne mit urcite budes, ja byla na laparce v unoru ci breznu a uz v cervnu jsem byla ve Fratiskovkach (ty jsou nej, moc doporucuju)... drzim moc palecky a ozvi se, az budes mit cas

luccii
13. bře 2010

teri ahojda, vidis, ja ani nezaregistrovala, ze uz mas po laparce, jsem ostuda, ale to vis, uz mam zajmy jine a na diskuzi moc nechodim... tak gratuluju a kam jedes? Fratiskovky?

consti
13. bře 2010

Ahoj Luci, no vidíš, já zapomněla, že jsi tam taky byla!! Určo zajdeme někdy na prochajdu, ale pořád čekám, až bude lepší počasí. 😅 . No jo, myom roste tak raději půjde pryč 😉! Jen doufám, že má pojišťovna bude taky svolná. Mám vojenskou a ta prý, co se týká gynekologie, moc vstřícná není 😝

terinda
13. bře 2010

Ahoj luci, to je v pohodě 🙂
Jedu do FL 😉

luccii
13. bře 2010

Zuzi a co zmenit pojistovnu? ja po x letech menila v prosinci (muzes vzdy na zac. ctvrtleti a dalsi zmena je mozna az za rok)

teri, tak tam si to uzijes, je to skvely misto 🙂 hlavne za zadnych okolnosti nechod k tomu starymu doktorovi v Adlerovi na konci chodby vedle vchodu do mistnosti, kam se chodi cvicit (jmeno nevim, ale gynekolog je to desnej, hrubej, nepomuze a vysetreni trva snad 5 s - ztreba uz tam ale neni; jednoho ti prideli hned pri prijezdu, ale urcite je mozny se s nima domluvit na zmene)

terinda
13. bře 2010

Luci, nevím, jestli si můžu vymýšlet doktora 😅
Snad dostanu nějakýho lepšího, o hrubiána nestojím 😒

ladybeetle
13. bře 2010

ladus a tuliku,holky, župany tam jsou automaticky, ty si neberte, je to zbytečné. Teda aspoň my v Monti jsme měli. Předpokládám, že Pawlik je na stejné úrovni, takže bych zbytečně netahala. I spousta ručníků a mění dle potřeby, třeba každej den. Jinak co se týče těch her, po večerech atmoška je, ale nám půjčili hry na recepci na celej pobyt, a jestli jsme hráli človrdo jednou, tak je to moc. Tam se dělají jiný věci 🙂

len
13. bře 2010

V Pawliku sice župany nejsou, nicméně si za celý měsíc nevybavuji jedinou situaci, kdy bych měla potřebu župan použít 😉 Koupelna na pokoji, po hotelu jsem teda v županu netrajdala (i když důchodci jo a měli stejný, tak třeba je tam na požádání půjčují 😀 ), ručníků jsou všude kvanta a mění na požádání, no a na procedurách hromada prostěradel na zabalení... Ale hry tam na recepci půjčovali určitě, i když jsem toho osobně nikdy nevyužila 😉

Teri, teď mi vypadlo, jestli jedeš do toho Máje nebo Goetha. No, každopádně - buď mají vlastního gynekologa nebo ne a pak většinou strkají do Adleru nebo Belvederu. A když člověk udělá smutný voči, vybírat si může 😉 Osobně teda vřele doporučuji dr. Kozmu z Belvederu, fakt perfektní, všecko vysvětlil, nebránil se diskuzi na jakékoliv gynekologické téma i na odbornější úrovni... Jinak v Adleru je snad doktorů víc, Nat pěla chválu na jakousi mladou doktorku 🙂

Anastasy - dr. ti neříkal zcela pravdu, ve vyhlášce pro pojišťovny stojí, že lázně hradí do 40 let. Fakt ale je, že po té 35 už to tak často neschvalují, bohužel je pro ně ženská v tomhle věku z hlediska plodnosti dost neperspektivní 😠 Každopádně bych to určitě aspoň zkusila, za to nic nedáš - zkus to přes obvoďáka (gyndr. vypíše jen seznam toho, cos prodělala, a žádost samotnou pak sepíše obvoďák).

ladus77
13. bře 2010

Anastasy, prave jsem ti taky chtela napsat, ale Len me trochu predbehla 😀 Pojistovna by do 40 let veku lazne hradit mela. Nevim jak je to s tim schvalenim, ale zkusit bys to fakt mela, nejhur to muze dopadnout jenom tak ze ti to neschvali, ale aspon budes vedet zes pro to udelala vsechno. Tak hodne stesti do boje 🙂 😉

len
13. bře 2010

Ladus, co si vybavuji těch pár lidí, kterým to neschválili (většinou opravdu schválí), tak to bylo vždycky v souvislosti s "vyšším věkem" 😒 Ona je tam i klauzulka, že se jezdí po gynekologické operaci - do 30 let po každé (i zánět slepého střeva), nad 30 už je tam požadavek, že musí být komplikovaná 😒

steffi13
13. bře 2010

Ahojky holky,neměla jsem vůbec časíka sednout k pc..Pá jsem celý den prolítala snad všude 😕 na Ozp jsem měla dobrou ouřednici takže vše stačilo a já za 5min.kráčela pryč a teď čekat na pošťáka až přijde to správné psaníčko 🙂 ..tak pěkný zbytek večera.. 😉

terinda
14. bře 2010

Len, původně jsem měla být v Máji, nakonec to bude Goethe. Díky za info 🙂

tulik1
14. bře 2010

ahojky holky, podavam hlaseni - uz jsem ve FL, ubytovana v Pawlik-Isis a pisu vam prvni dojmy 🙂. uvitani fajn, pokojicek mam tedy neskutecny malinky, ale pro jednoho se to da, i kdyz tasky jsem musela poslat domu, protoze by se mi sem po vybaleni veci nevesly, ale to je jedno. Zupany tu opravdu pujcuji na recepci za 30 Kč na den + záloha 600,-. Uz mam za sebou i prvni obed, polevka, vyber ze tri jidel a zeleninovy bufet a zakusky, takze na jidlo az az .... Za chvilku razim na sesternu si domluvit rande s doktorem, tak pak budu vedet vic. Jinak je tady neskutecne sedivo, pada neco mezi snehem a destem, tak uvidime, jestli tady vubec potkam jaro ..., byla jsem se juknout taky na promenade a je to tu fakt pekny, na prochajdy se tesim, jediny z ceho jsem zklamana je neskutecny pocet nemeckych duchodcu, ktery tady vsude je a dokonce na spouste mist me nejdriv pozdravili nemecky a pak teprve cesky, takze to mi fakt vadi, jsem takovej trosku patriot 🙂. zatim se loucim, jdu se juknout na telku a pak vyrazim za tema doktorama 🙂

len
14. bře 2010

Tulik, fakt? 😕 Já teda taky neměla pokoj jak taneční sál, ale velkej mi pro jednoho člověka (i pro dva při návštěvách) přišel velký dostatečně... Tak snad mě neproklínáš 😉 Jo, jestli tam náhodou narazíš na takovou mladou zrzavou sestřičku, zkus na ní udělat smutný voči, mně přeházela všecky ranní procedury, takže jsem začínala nejdřív v 8:30 🙂

ladus77
14. bře 2010

Ahoj Tuliku, diky za hlaseni, ja jsem na tebe myslela jak jsi dorazila. A rovnou jsi zacala obedem jo, tak to je pohoda 🙂 To hlavni jidlo je taky formou bufetu nebo to se voli ze tri variant a oni ti ho naserviruji?
O velikosti pokoju vim, rikala mi to pani do telefonu, ze pokud bych chtela vetsi, tak ze si mam doplatit nejakou vyssi kategorii A, ale to by byla dalsi tisicovka navic. Tak mozna ze tos mela ty Len, ne?
A ktere mas patro? Napis pak kam te poslou k doktorovi a co procedury, zitra uz asi pomalu nejake zacnou ne?
A nezapomen pozdravovat Frantiska 😀 😀 😀