Bylinky po porodu, potratu, které pomohou děloze

evuna
1. říj 2009

Ahoj všem,jsem ráda,že jsem zase tu,jen trochu s jiným tématem.Jsem po určitém zákroku(porod,potrat)potřebovala bych nějakou radu od vás s čím máte zkušenost.Existují nějaké bylinky,které vrátí dělohu do pořádku?brala jsem kvůli krvácení 3týdny Ascorutin a ještě jedny tablety,aby mě to tam v bříšku nebolelo,jsem chtěla nějaké čajíčky atak..............víte někdo co na to?díky Evča

lentilka11
8. říj 2009

ahoj evi, osobní zkušenost nemám, ale opíšu sem něco z "chytré knihy" (J. Suchý, Lidové léčitelství aneb návrat k přírodě, Tisk Servis Praha 1991)

po potratu: 100g heřmánek, 100g šípek - plod, 50g meduňka - list, 50g třezalka - nať, 50g máta peprná - list, 20g měsíčku - květ
1 lžička na šálek, macerovat 20-30minut, pít před spaním 1 šálek, slazené malinovým sirupem nebo šťávou z černého rybízu

po těžkém porodu od 8. - 10. dne pít čaj z kontryhelu, při křečích obklady na břicho: 50g líh, 20g máta peprná - list, 10 g angelika - list, 10g kozlík - kořen, 20g meduňka - list, 20g heřmánek
nasypat do lihu a po 4 dny denně zatřepat, pak procedit

při sklonech k samovolnému potratu do čaje přidávat na špičku nože kontryhelu, jen do 3. měsíce těh.

tak držím palce, ať jsi brzy fit

musko
8. říj 2009

evuna - klasika je maliník a kontryhel - majú aj pytlikovaný aj sypaný - v lekárni 😉

evuna
autor
22. dub 2012

@lentilka11
@musko Ty jo tak já už ani nevím že jsem tohle téma sem dávala... 😎 😎 se omlouvám....
je fakt že jsem pila kontryhel a brala kyselinu lisovou vlastně do dnes ji beru...a teď mám těsně před porodem...povedlo se to nakonec,ale mezi tím byl ještě jeden pokus nevydařený...takže se mě bdou hodit bylinka po porodu....
děkuji za názory....🙂
@miranda77 koukám že jsi přišla taky jako já🙂)))

miranda77
23. dub 2012

@evuna no jo hledám všechny možné informace ... ten kontryhel jsi pila pořád? bez přestávky? a listovku také?

evuna
autor
23. dub 2012

@miranda77 no kontryhel asi 2-3měsíce...listovku baštím v kuse už čtvrtým rokem...

miranda77
23. dub 2012

@evuna a nemůžeš se "předávkovat"?

evuna
autor
23. dub 2012

@miranda77 listovkou prý ne...naopak....jen někdy beru jen jednu za den...jindy když byly problémy tak forte a dvě za den...jako teď v těhu...mám za sebou spoustu problémů jako spon.potratů atd...tak proto...