Časté buzení miminka a problém s usínáním

janager
26. zář 2017

Maminky, mam 4,5 mesicniho chlapecka, ktery prvni dva a pul mesice spinkal v noci klidne bez probuzeni 6-7h. Po probuzeni jsem ho nakojila a zase krasne usnul. Pak se intervaly zkracovaly a ted se budi i po hodine. Co je ale nejhorsi, ze kolikrat nemuze usnout. Takze se probudi a ja se ho snazim 3h uspat. A za hodinu nanovo. Davam ho spinkat do jeho postylky mezi 19-20 a po par minutach vozeni postylky vetsinou usne. Mezi 21-22 se probudi, nakojim a nastane rev a problem s usinanim. Pri kojeni v leze u me v posteli malokdy usne. Do toho zacina ted posledni dny pri kojeni blbnout ve smyslu, ze se odtahuje a knoura, place. Budu rada za kazdou radu🙂

myjusiatko
26. zář 2017

Co spolecne spani?
K odmitani prsu, pouzivas dudlik?
Ze se v tomto veku v noci deti budi casteji je uplne normalni a u nas to trva doted (mala ma rok). :D Jedine vydrzet. Idealne se pokusit naucit uspat na prsu. Prso je univerzalni na vse.

janager
autor
26. zář 2017

@myjusiatko Drive mi u prsu v posteli usnul, ted malokdy. Spis se v te poloze vzteka, prijde mi, ze je linej tahat, ze mu v tehle poloze hur tece mliko 🙂 No a dudlik ma, bez nej by neusnul vubec.

luj89
26. zář 2017

@janager Podle me se muze jednat o problem s kojenim... Dost casto dudlik zpusobi to, ze se ditko zacne spatne prisavat k prsu a nedostane pak tolik mleka. Proto se u kojeni zlobi a budi se casteji. Jak to mate pres den?

janager
autor
26. zář 2017

@luj89 Kojim na vyzadani, takze nekdy po hodine, nekdy po trech a kdyz pres den dyl spi, treba venku na prochajde v kocarku, tak to je v pohode. Ale kdyz jsou mezi kojenim kratsi intervaly, vzteka se a odtahuje se. Casto musim behem jednoho kojeni nekolikrat prehazovat z leveho na prave. Ale celkove ve dne je to kojeni lepsi nez v noci.

stastnaivka
26. zář 2017

@janager Mela jsem to podobne s dcerou a myslela si,ze za to muze dudlik.Bylo to jinak,rozcilovala se a odtahovala,protoze ji stale teklo mleko a ona chtela jen zuzlat a spat.Me zasadne u prsu neusne,jen v noci,kdyz je v polospanku.A druhy problem,ze ji kojeni v urcite poloze bolelo,nemela jeste tak posilene urcite svaly.Tak jsem s ni cvicila,od synka znam bobatha.Co se tyce problemu usnuti v noci,meli jsme tak ve 2.mesici,pak se to sp

stastnaivka
26. zář 2017

@janager ...srovnalo samo-co nejmene svitit a stale pod perinou v teple,i pri kojeni.Treba ti to pomuze🙂

cupylupy
26. zář 2017

U syna trochu zabírá magnesium laktate,ale on je dost neklidný a bere jej na doporučení doktorky 1/4 ráno a večer. Ale on bude mít 3m a od narození strašně málo spí. A po mg se to dost zlepšilo

janager
autor
26. zář 2017

@cupylupy v jakem smyslu neklidny? Muj syn se uz od tretiho mesice pretaci, tekze i v noci v postylce, tim padem se hned probere a v 1 rano je u nas zivo. To je ale spis cilost nez neklidnost 🙂

janager
autor
26. zář 2017

@stastnaivka ja uz skoro nesvitim, mam jen takovou bludicku ☹

cupylupy
26. zář 2017

@janager furt rozhazuje ručkama, hodně pláče, ale dost mu to dělá reflux a když se to vše sečte,tak málo spí

myjusiatko
26. zář 2017

Shrnula bych to takhle. Dudlik zahodit, ke kojeni na pozadani nepatri. Prespokladam, ze bez dudliku pomalu ale jiste problemy vymizi jako mavnutim proutku.
@stastnaivka toto je prave casty problem deti s dudlikem. Nenauci se na prsu sat nenutritivne (tak aby mlicko neteklo) a pak se rozciluji, ze to tece. :/

stastnaivka
26. zář 2017

@myjusiatko Dcera to delala,ikdyz dudlik jeste nemela.Dostala ho az pozdeji,ikdyz jsem ho oddalovala jak to jen slo,ale musela jsem se venovat i 2,5 letemu synkovi a dcera se po uspani budila klidne po 5ti minutach.V satku nechtela byt.Ted dudlik ma a bez problemu plne kojim(ma 5 mesicu).

myjusiatko
26. zář 2017

@stastnaivka rozumim. Ale bez dudliku by se to pravdepodobne naucila driv nebo pozdeji. S dudlikem spis ne a bude ho chtit. Zkousela si satek i pozdeji? Treba uz v nem vydrzi.

konik4525
26. zář 2017

problém je to usínání pomocí vození v postýlce, na to si zvykl a jinak usnout neumí a při každém probuzení tudíž potřebuje znovu uspat a to pomocí kojení a to je také tolikrát za noc "zlozvyk". mám to z vlastní zkušenosti, synovi to začalo když mu rostly zuby v cca 5 mesicích a naučili jsme si ho na usínání pomocí houpaní v náručí (měl cca 9-10 kg) takže děs, v noci se budil první co 3 hodiny a pak i co 2 - 1,5 hod a usnul znovu jen po kojení a to taky jen někdy a musela jsem ho zase uhoupávat!! přitom do té doby usínal sám s dudlíkem a krasně v noci spal, v cca 8 měsicich jsem ho začala učit usinat sám v postýlce s tím, že jsem tam cca co 3 minuty chodila když brečel nebo se spíš rozčiloval, žádný hysterák to nebyl, a pochopil to rychle cca za 3 dny usinal sam bez jedineho breku a to trva doted, postupně i noční kojení nevyžaduje (nyní 9 m vstává někdy až v 5 ráno a pak ještě většinou do 7 hod), je konečně vyspaný, sám do té postýlky chce a i já konečně mužu pres den fungovat, četla jsem si teda že toto řešit až po 6 měsíci věku, do té doby prý mají děti na to noční buzení nárok...tak nevím no..ale když bych věděla, že to takto pomůže, tak bych to zkusila dřív ... jo a dala jsem mu do postýlky moje nošené tričko tak s tím se tam muchlá každou noc a to mu asi taky pomohlo

myjusiatko
26. zář 2017

@konik4525 usinani kojenim neni zlozvyk, ale je to prirozene. K tomu kojeni je.

myjusiatko
26. zář 2017

@konik4525 to co radite je vyplakavaci metoda a poskozuje dite.

baluci
26. zář 2017

My jsme meli to same,u nas to bylo protoze mi z praveho prsu tece mlicko min nez z leveho. Dopadlo to tak ze kojim jen z jednoho,a druhe odstrikavam😅 nasadila jsem si ricinus a spravilo se to. Bylo to takove obdobi.