Často zapomínám, jste na tom některá podobně?

jana888
22. led 2013

Zajímalo by mě, jestli má nějaká maminka stejný problém. Mám dojem, že pořád na něco zapomínám. Začalo to asi někdy po narození syna, v jeho půl roce jsem otěhotněla znovu, takže věkový rozdíl mezi dětmi je 15 měsíců, což bylo prvních osum měsíců se dvěmi malými dětmi dost náročné. Málo jsem spala, přes den jsem se kolikrát ani na chvíli nestihla posadit. Párkrát se mi stalo, že jsem se zapomněla najíst (a to jsem velkej žrout 😀 ). Často jsem zapomínala dávat dceři Vigantol (syn mi musel připomínat). Asi dvakrát jsem zapomněla na svačinu (ještě že se syn přihlásil). Permanentně zapomínám to, o čem se s lidma bavím (hlavně s manželem, což způsobuje hodně hádek). Něco si naplánuju (především obvolávání doktorů a podobně) a pak na to zapomenu, popřípadě se zapomenu podívat do kalendáře, kam si vše píšu, abych nezapomněla! Zatím se mi naštěstí nepodařilo zapomenout na návštěvy doktorů, když nic jiného. Teď se mi zdá, že je to o dost lepší, ale čekáme třetí dítě a bojím se, že do toho zase spadnu a budu úplně vygumovaná 😢 Jste na tom některá podobně? Myslíte, že to mohlo být jen vyčerpáním? Existují na to nějaké vitaminy, které by se daly brát při kojení?

camelinka
22. led 2013

@jana888 ja mam jedno dite a jsem vygumovana uplne stejne 😀 😀 😅 😅 ,obavam se ze na to zadny prasky nejsou, musime doufat, ze se to casem spravi 😉 😉

zamilovanadonej
22. led 2013

@jana888 Já byla skoro rok po porodu úplně vygumovaná, připadalo mi, že už ani neumím mluvit. Sama sobě jsem připadala jako debil. Naštěstí to pak zmizelo 🙂

llluckaaa
22. led 2013

@jana888 Moje kamarádka nazvala tuto situaci odborně "vykojený mozek" . Od té doby, co jsem na mateřské, musím si vést diář, na co nesmím zapomenout, něco si musím napsat na štítek a přilepit na dobré viditelné místo, do obchodu si dělám seznam (bohužel v obchodě často zapomenu, že ho mám, takže kupuji po paměti a něco zapomenu 😀 ).
MM se taky dost zhoršuje paměť, všechny akce mu musím psát do společného kalendáře na internetu a i když mu něco párkrát řeknu, tak je schopný to zapomenout a ještě se pak pohádat, že jsem mu to neřekla 😀
Nejlepší je, když hrajeme se 4-letým prckem pexeso. Kdo myslíš, že obvykle vyhrává?

fallingstars
22. led 2013

@jana888 Nemám děti a zapomínám přímo děsivě...Myslím, že je to (bohužel) spíše věkem? Protože jinak jsem pravděpodobně jen plnohodnotnej trouba 😀 😉

camelinka
22. led 2013

@llluckaaa to je jeste dobry, ja jdu zasadne nakupovat a listek mam doma na lince tak z 99% 😀 😀 😀

ludva
23. led 2013

@jana888 Také trpím demencí :( Nejen, že zapomínám chodit k lékaři, ale mám z toho takový stres, že jsem nedávno přišla na zubní o týden dříve 😕 Ve finále jsem tam zapomněla kartičku pojištovny.... Časem se stav zase srovná do normálu 😎

berenika39
23. led 2013

ahoj, myslím, že tady se najde každá druhá maminka 😀 U mě by to mohlo být už o stařecké demenci, ale doufám, že je to taková ta běžná, provozní. Mám diář, ne telefonní, ale takový ten klasický, koupila jsem si hezký, s barevnýma slonama 😀 😀 , a píšu, píšu, píšu. Každou ptákovinu. Někdy mám stavy, že pro něco jdu, než tam dojdu, nevím pro co a musím se vrátit, ono to naskočí znovu. No děs🙂. Neboj, myslím, že to není nic výjimečného🙂.

katchula
23. led 2013

ahoj, mám to stejně, píšu si poznámky jak do papírového diáře, tak upomínky na mobil 😉 Jinak bych snad polovinu věcí zazdila 😀 Lístek s nákupem zapomenutý doma na lince znám též důvěrně 😀 😀 Včera jsem šla vrátit nějakou věc kupovanou přes internet a zapomněla jsem si opsat číslo mého účtu, kam mi měli poslat peníze. A bude hůř 😲 😀

olusenka
23. led 2013

já to nazývám laktační demence. Jenže jsem zapomínala už v těhotenství a co se týče mluvení, chtěla jsem něco říct, ale zapomněla co, se mi dost stávalo ještě před otěhotněním. Zatím mám jedno dítě a uvidím, jak to bude dál. Včera jsem si vzpomněla podívat se na kalendář dvě hodiny před návštěvou pediatra a zjistila tak, že tam máme jít na očkování, které jsme museli odložit kvůli nachlazení.

anetka1701
23. led 2013

myslím že to máme prakticky všechny :o( Moje řešení je velkej kalendář s okýnkama na poznámky přidělanej na zeď vedle dveří v předsíni a v něm napsáno vše podstatné :o) Problém je, když zapomenu napsat poznámku do toho kalendáře :oD :oD S lékama jsem na tom stejně blbě, taky si píšu upomínky a zapomínám fest... A nejhorší je to u těch léků jako "brát před jídlem" "brát po jídle"... Na to zapomínám velice pravidelně :oD

dana3262
23. led 2013

@jana888 ja tomu rikam vykojenej mozek 🙂 doufam, ze se to casem zlespi 😅

shak29
23. led 2013

tak mě se naposled stalo, že sem se hádala s manželem a při tom synovi (2,5r) dělala ke snídaní mlíko. No a zavřela sem ho do flašky, při tom se furt dohadovala a cpala sem "malýmu" mlíko , když mi došlo, že ho dávam dceři (4m), ale ta se ani nebránila a po flašce natahovala ručičky. No, manžel se začal strašně smát a bylo po hádce 😀

buldok
23. led 2013

Tak Vás holky mohu uklidnit. To není kojením ani mateřstvím. Měla jsem to teď asi půl roku taky a to nemám děti. Je to únavou a stresem!!! A jediné co na to pomáhá je koenzym Q10, který je volně prodejný. Ale nevím, jestli to můžete brát, když kojíte, i když asi jo. Doplňujte příjem vitamínů a minerálů, především magnesia. A občas vypněte, dejte děcko babičce a nic neřešte, jen odpočívejte. Ono to zase přejde. No a na to akutní zapomínání udělejte to co já. Koupila jsem si magnetky, barevné lepící papírky a vše si píšu na papírky na ledničku. Jednu dobu to u nás vypadalo asi takto: Žlutý papírek - VYNES KOŠ! Červený papírek - UMYJ NÁDOBÍ! Oranžový papírek - VYSAJ A UMYJ ZEM! Zelený papírek - UMYJ WC A KOUPELNU! Růžový papírek - MÁŠ PRÁDLO V PRAČCE! Modrý papírek - NAKUP - SEZNAM NA STOLE! 😀 😀 😀 Bylo to sice komické a manžel se tím hrozně bavil, když tam furt dopisoval na bílý papírek - SEX!!!!! 😀 😎 😎 😀 Ale fakt mi to pomáhalo 🙂 Přece jen my ženské se v kuchyni motáme furt a krmíme děti a manžela, občas taky sebe, takže kolem toho furt chodíme 🙂

beruska24.9.
23. led 2013

Hlásím se do klubu - píši do klasického kalendáře, nejnutnější ještě jako upomínku do telefonu, v kuchyni papír, co se má koupit, až se pojede na nákup a stejně zjišťuji, že spousta věcí mi unikla. Některé jdou řešit později, jiné ne.
Třeba včera jsem si zapomněla nastavit buzení na mobil a kdyby se dcerka vehementně nedožadovala, abych ji udělala mléko ke snídani, tak jsme zaspali do školky. Takhle byl blázinec, ale stihli jsme to.
Jinak sestra to nazvala ´´mateřská demence´´ 😀
Doufám, že se to časem zlepší......

beruska24.9.
23. led 2013

@buldok - bych to musela lepit na strop 😀 Ty naše potvůrky si přitáhnou židli a všechny papírky a poznámky mi z ledničky poctivě sundaly 😝 😀

buldok
23. led 2013

@beruska24.9. Taky dobrý. "Co jsem to jen chtěla? No nic lehnu si na záda na zem a uvidím!!!" doslova 🙂

ined77
23. led 2013

i já jsem podobně postižená 😅 .
příklad mých magořin...zapnu pračku, ale buben nezavřu (máme vrchní plnění). nenaliju aviváž (prášek myslím zatím dám pokaždé). vrchol asi byl, že jsem počítala odměrky sunaru, ale místo do lahvičky ho sypala sobě do kafe 😝 😀 .
lístek s nákupem běžně zapomínám doma, když si vůbec vzpomenu si ho napsat. jednou jsem zapomněla i nákup v obchodě...naštěstí jsem na to přišla celkem rychle a nikdo ho nesebral 😅.
ale kamarádka je na tom ještě "líp"...zapomněla u obchodu psa 😀 . to je tak, když se jde nakupovat s dětmi 😀 .

lv
23. led 2013

mlíko na mozku...pravidelně všechno připaluju, protože se někde zaseknu u přebalování /sebrat prádlo, rozestlat, cokoli/ a z kuchyně smrad..jednou teda opravdu kvalitně, připálila jsem zeleninovou polívku, že letěl hrnec a týden jsme větrali celý byt. Nákupy jsou katastrofa, zapomenu třeba brambory, nebo pečivo, a musím znova..lístek též napsán, na stole..

beruska24.9.
23. led 2013

@ined77
Já zase téměř s pravidelností zjistím, až když si zaliji kafe v hrnku, že jsem tam to kafe zapomněla nasypat 😕 😀
Jo a jednou jsem dělala dcerce mléko a chudákovi jsem nutila jen odměřenou vodu ve flašce 🙄 😀

cacenka_d
23. led 2013

Unava a mate toho moc, vic bych v tom nehledala, ja to mam taky 🙂

cacenka_d
23. led 2013

@beruska24.9. Jj, to je presne ono, ja minule mame prelila grog 40 stupnovou vodou 🙂

lenicka07
23. led 2013

Nedávno jsem se dočetla, že při těhotenství převažuje funkce placenty nad mozkem, tak to teď momentálně svádím všechno na placentu. Takže když něco "provedu" manža už hlásí : " zase ta placenta" U mě vrchol všeho byl když jsem zapomněla na Silvestra, prostě jsem žila v dojmu že je o den dýl. 😀 A tak jsem manželovi na Silvestra odpoledne hlásila, že teda zítra udělám nějaké chuťovky, a co by si teda na silvestra dal. Divně se na mě podíval a upozornil mě že silvestr je zrovna dnes. 🙂 To by bylo překvápko, až bych někdy pozdě večer zjistila, že nemám nic přichystaného 🙂 No a předtím, když jsem kojila první dítě, tak to bylo to samé. Strašně nerada teď chodím cokoliv vyřizovat, protože mě přijde že všichni mluví nějak rychle a já to nestíhám všechno vnímat 🙂 Na prášky taky zapomínám, mám pocit, že tu pikslu vitamínů nedojím ani do konce těhotenství, a to jich tam je jen na dva měsíce a mám pořád první balení 🙂

makiska1
23. led 2013

ahoj, přidám se se svým zážitkem, dle mého způsobený těhotenskou demencí, a to jsem teprve v osmém týdnu!!!! vařila jsem vajíčko na tvrdo... jakmile voda začala vřít, já ji vypla, jako že už je to hotové... 😀 😀 😀 kamoška pak to vajíčko chtěla oloupat, a jak s ním ťukla, tak se jí vylilo na linku 😀 no, takže super... 🙂

leeena_4
23. led 2013

@jana888 jů, tak já nejsem sama 😀. Mám to úplně stejně a to mám dítě jen jedno. Už jsme se kvůli tomu doma taky pohádali, protože jsem občas fakt úplně tupá a to jsem jinak inteligentní holka. Doufám, že až přestanu kojit, zlepší se to 🙂

maximka33
23. led 2013

@jana888 ahoj, na paměť má vliv odpočinek, takže jestli nemáš dost spánku, tak se paměť může zhoršit. pomáhá na to gingho biloba, určitě něco koupíš v lékárně. já mám medicínu přírodní od babičky a budu to taky brát. taky je třeba nedělat věci automaticky a pořádně si to "fixovat" do paměti, co tam chceš mít.

llluckaaa
23. led 2013

@camelinka Tak to se mi bohužel stává taky 😅 Jen jsem to tam zapomněla napsat 😀

camelinka
23. led 2013

@llluckaaa 😀 😀 😀 😀 ze ty sis nenapsala, ze to mas napsat?

llluckaaa
23. led 2013

@ined77 😀 Teď jsem tu u kompu vyprskla smíchy 😀 A chutnalo ti? Já včera v obchodě zapomněla platební kartu 😅

ined77
24. led 2013

@llluckaaa 😀 ..ne, sunar v kafi opravdu není žádná lahůdka 😝 😀

pe.martina
24. led 2013

🙂 jste mě všechny pobavily a ujistily, že nejsem sama. Já v tom zapomínání vidím jednu výhodu, jak pořád lítám po baráku po schodech, mám fakt pěkně vypracovaný zadek 😀 😀 😀

Jinak klasika, že zapomenu co jsem chtěla než někam po baráku dojdu, nákupní seznam je buď zapomenutý doma, nebo ho zapomenu v krámě vytáhnout, cestou domů si samozřejmě vzpomínám co jsem nekoupila :-/ Zatím jsem ještě nikde nazapoměla dceru, i když občas když jedu večer z práce (brigáda) a dceru hlídá doma manžel, mám divný pocit, že mi něco chybí 😀 😀 většinou si ji vezu s sebou po práci od babičky domů 🙂 Kafe si taky pravidelně zalévám jen prázdný hrnek. Manžel mi taky něco řekne a já jsem schopná se zeptat za minutu znova a dokrve se pohádat, že mi to neřekl 😀 😀 ale to je už spíš moje nesoustředění 😅
Opravdu je to únavou a nevyspáním. Co začala dcera pěkně spát v noci a já dohnala co mi chybělo, dost se to zlepšilo. Beru vitamíny (občas 😀) a spím, spím, spím 🙂 na to nezapomenu 😀