Čeká mě ablace v Ikemu, mám strach - zkušenosti?

dita1979
8. říj 2018

Ahoj děvčata, za pár dní mě čeká ablace jelikož mi přišli na wpw syndrom. Je to zásah přeci jenom do srdce a jsem máma dvou malých dětí, dostala jsem strach, máte některá zkušenosti??? Jakákoliv podpora mi pomůže. Snažím se na to nemyslet, ale občas si řeknu, co kdyby náhodou a mám strach .......

wafina
8. říj 2018

@dita1979 na tom byla teta v Brne, za 5 dni byla doma (je to cca 15 let, takze ted to bude i driv) Jelikoz jdete do ikemu tak to je v oblasti srdce spicka nejen v CR. Nekolikrat uz jsem tam byla, mam pfo a taky me ceka katetrizacni zakrok. U tohoto zakroku se bojte akorat blbeho hojeni vpichu pres stehno, jinak jste proste v maximalne dobrych rukou, zvladaji tam komplikovanejsi operace.. takze absolutne zadny stres.

alcar
8. říj 2018

Ja jsem byla na EFV kdysi davno a nebyla to zadna hruza. Ablaci mi nedelali, ale vyvolavali arytmie, coz teda nebylo prijemne, ale dalo se to zvladnout. Hospitalizovana jsem byla jen jednu noc. V okoli vpichu se mi pak udelal hematom a velka boule, hojilo se mi to mesic, ale tohle se nedeje u kazdeho. Moje mamka na tom byla na jare a delali ji i ablaci a taky byla hospitalizovana jen jednu noc. Ji se hojilo stehno normalne a zadny problem s tim nemela.
Neboj se toho, IKEM je spicka a na srdcich delaji mnohem zavaznejsi vykony. 😉

dita1979
autor
8. říj 2018

Holky děkuji za každou podporu, já se všeho bojí a hlavně jak jde o srdce........uklidňuje mne, že Ikem je špička, snad to vše půjde hladce, ale to víte večer jdu spát a přemýšlím nad tím nejhorším, teď jste mne ale trochu uklidnili děkuju 🙂 🙂 🙂