Celokeramická korunka na živý zub

priefi
27. kvě 2019

Ahoj holky, za nejakou dobu me asi ceka na horni 6 korunka. Korunka pujde na zub, ktery jeste je zivy (ma koren). Mam trochu obavy, jak to probiha a jake to potom s tou korunkou je. Budu rada za veskere info. A kolik jste za korunku platily?

sadovka
27. kvě 2019

@priefi ahojky,já už mám takové korunky 3, jedna mě vyšla kolem 4500. Akorát u jednoho zubu se bohužel objevil kaz a tak jsem objednana na opravu, s tím,že se korunka musí sundat a kaz opravit,ale pak se asi bude muset dělat nová korunka,což je docela na prd. Ale zas když si nechám zub vytrhnout a udělat normální implantát na čep, tak to stojí cca 25000🙄

priefi
autor
27. kvě 2019

@sadovka dekuji 😊 a to mas celokeramicke, anebo i s kovem. A ta korunka drzi na tom zivem zubu jak? Ja mam ted totiz vytrzenou 7, pry se nedala zachranit a jak zubar ji trhal, tak 6 byla na tom hur nez predpokladal a pri trhani te 7 mi 6 zlomil. 1/2 zubu pryc a kdyz delal plombu, rikal, ze uz kaz je primo u korene a ze to je 50 na 50, zda ok nebo bude nutne umrtvit. Po 2 tydnech asi ok, takze za pul roku na preventivce chce doresit tu korunku, ze driv ne, protoze musi byt zahojena dasen po 7

priefi
autor
27. kvě 2019

@sadovka a nemas zkusenost i s mrtvym zubem? Na druhe strane mam 6, ktera je jiz mrtva a chybi ji 1/3, zub rupnul si jen tak, proste skryty kaz. A taky uz rikal, ze by to chtelo korunku. Moc se mi do toho nechce, protoze mamk mi rikala, ze co ma korunku na zubu, tak ji boli dasen

sadovka
27. kvě 2019

@priefi ta korunka je celokeramicka a lepí to tam nějakým sekunďákem😏 no a u jednoho mi vlastně čistila a pak vyplňovala kanálky, takže to je mrtvý zub, to čištění a vše kolem stálo ještě 1600,to si pamatuji. No má to asi svoje pro a proti, každopádně mě je 26 a chci mít hezký úsměv🙂 dáseň mě nebolí,ale živí zub to prostě není no🙄

priefi
autor
27. kvě 2019

@sadovka to chapu, ze to je pro Tebe dulezite. Pro me taky. Me akorat zarazi jedna vec... kdyz mi pred 3mi lety umrtvoval 6, taky jsem platila 1500, delal to nejakym spesl strojem, kde si uctoval 500kc za kanalek. Ale ted mi rikal, ze by me poslal jinam, ze by to bylo pod mikroskopem.ci co a ze by fo ukrtvenj stalo 6000. Coz mi krapet hlava nebere. Takze by to mohlo vypadat i tak, ze bych zaplatila 4500 ze korunku, neco by se podelalo, ja bych musela zaplatit 6t za umrtveni a novou korunku, coz je uz docela soda no. Tak nezbyva nez doufat, ze to bude ok. Takze do te umrtvene nedavala cep, taky to lepila?

nafreya
27. kvě 2019

Já mám korunku na mrtvém zubu, celokeramickou. Zub se mi zlomil a jinak to už nešlo. Stalo mne to 6000. Docela pálka, ale ty levnější můj zubař nedělá. Mam ji asi půl roku a zub vypadá krásně. Jak mi ji zubař dal, vubec mi neseděl zkus, přišla mi ta korunka strašně vysoko. Ale pak si to sedlo a vše sedí, jak má.

eva118
27. kvě 2019

Taky mám korunku na mrtvém zubu. Pocitově je to jako normální zub. Nedávno mi korunka vypadla, zubař znovu nasadil, ale hrozně mě bolela dáseň, byla napuchlá. Začala jsem používat ústní sprchu a mám po problému- vypláchne všechny nečistoty, které se dostanou pod korunku a dělají tu neplechu. Někdo na sprchu nadává, ale já si to nedovedu bez ní s korunkou představit. A ústní sprchu mi doporučil právě zubař.

priefi
autor
27. kvě 2019

@nafreya dekuji a jak dlouho sis zvykala?
@eva118 dekuji. Chapu spravne, ze o korunku se zahakava jidlo? A jak to, ze Ti spadla? Ustni sprchu mam taky, nedam na ni dopustit 😉

eva118
27. kvě 2019

@priefi Ano, pod korunku se můžou nějaké zbytky dostat. Ten zub je vlastně vykotlaný, uprostřed kovový čep v zubu, na který se nalepí ta korunka. Dáseň se dá kolem korunky, ale ono to netěsní všude úplně, takže potom vznikají drobné záněty. Díky sprše mám klid.

nafreya
27. kvě 2019

@priefi byla to opravdu jen chvilka... Pár dní. Pamatuju si, že když jsem odcházela z ordinace, bylo mi do pláče. Tolik peněz a bylo to hrozně ve nepříjemné a myslela jsem, že se už nikdy pořádně nenajim. První den jsem na tom nesměla kousat a za další den dva už mi to přišlo úplně, jsi by ten zub byl můj.

priefi
autor
28. kvě 2019

@eva118 @nafreya dekuji za zkusenosti

odula
28. kvě 2019

@priefi ahoj. Záleží kolik máš zuboviny. Já mám korunku na mrtvým zubu a mám ji nasazenou na zbytku původního zubu kterej zubař zbrousil. První týden to bylo citlivější (prý kvůli samotnýmu zákroku) ale pak úplně bez problémů. Není vysoká, nic se tam nezachytava , naprostej komfort. Podle mě je důležitý abys zubaři řekla hned jestli ti koruna sedí a on by to měl udělat případně opravit tak aby fungovala stejně dobře jako normální zub. 🙂

priefi
autor
28. kvě 2019

@odula dekuji 😊 na mrtvy zub budu muset dat korunku taky, ale to az tak nespecha, tam chybi 1/3, avsak na tom zivem chybi vic jak polovina, zub rupl pri trhani 7. Takze mam radost. Puvodne zubar rikal, ze je chytnuta jen trochu a pak do ni bouchnul pri neudarnem trhnuti 7 a 6 byla total rupla. Tyden jsem to mela jen tak s tim, ze po ukonceni lokalni anestezie jsem sla na ko, zda to boli, pak jsem teda po tydnu, az se trochu zacelila rana po 7, sla na plombovani, tam zjistil, ze kaz je stale rozsahly, takze moc ze zubu nezbylo. Ted po 2 tydnech jsme to prozatim uzavreli, ze ok a ze za pul roku, az se zahoji rana po 7 a bude jiste, ze 6 je ok, chce udelat korunku. Tak snad nebudu mit smulu a nerv to nejak prezije

odula
28. kvě 2019

@priefi se zubama je "radost " tedy. :/ Tak hodně štěstí 🙂

priefi
autor
28. kvě 2019

@odula dekuji 😉 pry skryte 2 kazy, ktere diky tehu a kojeni nadelaly rychle paseku. Na preventivce nic nevidel, mno... moje chyba, mela jsem tam jit asi na ko hned po 6ti nedeli, ale nechtelo se mi. Pak uz to melo rychly spat. Pred tim me nic nebolelo, jen obcasne v tehu, ale vzdy hned prestalo a pak to prislo tak, ze ani v noci jsem nespala a jedine co pomahalo byly vyplachy co 10 min. Silena noc 😅 ty 2 predchozi sice taky, ale behem nich jsem aspon obcas spala, tu 3.jsem nezamourila oka a jen se modlila, at to nase mrne se rychle nakoji, at stihnu interval 10 min na dalsi vyplach, jinak jsem silela bolesti