Černá tečka v koutku oka, co to je?

diamanta
1. led 2018

Prosím nevíte, co by to mohlo být, před týdnem si syn všiml černé věci na té sliznici v koutku oka u nosu. Zkoušeli jsme to vyndat, ale ono to nejde, není to něco cizorodého, co by se hýbalo. Je to v koutku přímo na té sliznici. Není to slzný kanálek, ten ústí ve výstupku víčka. Začli jsme si myslet, že to třeba ze škrábnutí nějaká podlitinka, ale ta by už za tu dobu zmiznula.Když na to koukám lupou, je to kulaté a začernalé jako tmavá piha, a už týden se to nehne...přemýšlím zda jít s tím na oční nebo na kožní? Nemáte někdo zkušenost co by to mohlo být?? Když jsem si zadala na netu piha v oku, tak jsem se dost vyděsila.

hojda
1. led 2018

Zavolej si na oční, oni ti řeknou, jestli s tím přijít. Na kožní ne, měla jsem něco u oka a stejně mě posílali na oční.

kaja2016
1. led 2018

Dcerka to má po úrazu oka už skoro rok. Myslím, že to je krevní sráženina.

diamanta
autor
1. led 2018

díky, takže zamíříme na oční. Doufám, že to bude ta sraženina, původně jsem si to tak i pomyslela, když se s tím nešlo hýbat. Ale zdá se mi to o malinko větší a určitě to chci nechat zkontrolovat.

diamanta
autor
3. led 2018

@hojda
@kaja2016
holky dávám jen vědět. Je to opravdu něco jako znaménko, a ještě s rozpitou pigmentací okolo, což objevil ten zvětšovací stroj. Udělali foto, budem muset co pár týdnů jezdit a jakmile se to nějak začne měnit tak patrně operace ☹ Tyjo a před pár týdny to tam ještě neměl. I když se to vůbec nijak měnit nemusí, tak z toho nejsem v klidu. A to jsem se spíš bála, že se mi vysmějí, protože to je opravdu milimetrová černá tečka.

kaja2016
3. led 2018

Vidíš no, to jsou pořád nějaké problemy☹ Tak hlavně, že to zkontrolovali a je lepší být za histerickou mámu než něco podcenit🙂

kaja2016
3. led 2018

Jinak já to špatně pochopila, dcerka má tu tečku na belmu. Tehdy ji to kontrolovali, říkal, že se to vstřebá, ale zatím nic.

hojda
4. led 2018

@diamanta Tak držíme pěsti ať je to ok.

diamanta
autor
5. led 2018

@hojda
@kaja2016 diky holky, koncem ledna uvidíme další vývoj.

diamanta
autor
15. lis 2018

@hojda
@kaja2016
tak ženy, téměř po roce, no s rezervou...vím. Nakonec jsme to na doporučení nechali vyndat, a ze záhadného důvodu to nechtěli dělat v kraji a tak jsme jeli pod celkovou narkozu až do Prahy. Je to venku, čekáme na výsledky histologie. Jinak jsem si říkala, jak to bude vypadat, když uříznou koutek, ale ono není vůbec nic vidět, fakt dokonalá prácička....

elis16
15. lis 2018

Brácha v pěti letech byl na operaci taky se znaménkem v koutku oka. Ted je mu pětadvacet a žádné následky to nezanechalo 😉 Tenkrát mu to dělali v Brně

avenida
5. dub 2020

@diamanta dobrý den, chtěla jsem se jen zeptat, jak Vám dopadla ta histologie. Dcera má asi něco podobného - takovou hnědočernou skvrnku přímo ale na sliznici dolního víčka vedle slzného kanálku, asi dva měsíce, tak s ní taky chci jít. Ale jak to guglím, tak jsem dost vyděšená... Děkuju za případnou odpověď

diamanta
autor
8. říj 2020

@avenida dopadla dobre

lennass1
19. dub 2021

@diamanta Dobrý den, náš syn má také pihu v koutku oka, konzultujeme s kožní i oční lékařkou, čeká nás nejspíš operace, bohužel se piha dost zvětšuje. Mohla bych poprosit o více informací? Kde vám dělali operaci, jak dlouho jste museli být v nemocnici,..? Moc děkuji za info. Lenka